Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję pierwszą damę do Nobla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra tam już, Tusk sprawę załatwił wszystko uratował. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, forfun napisał:

z von der Leyen

van der Leyen = z Holandii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli praktycznie Niemka. 

:mad2: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ważne czy Holenderka czy Niemka. Ważne,że pochodzi z zachodu Europy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, ale Holandia nam cały czas sprzyjała, gdy Niemcy chcieli nas zjeść

Holandia zapewniła rozkwit złotej polskiej wolności, bo to ona transportowała polskie złoto=pszenicę z Gdańska do całej Europy

Holandia finansowała nasz ostatni zryw narodowy, tzn Konstytucję 3 maja, bo udzielała królowi i patriotom dużych pożyczek, których, nawiasem mówiąc, Rzeczpospolita nigdy nie spłaciła

itd, itp ...

ps - no i van der Leyen podobno bąka coś po polsku; wyobrażacie sobie Niemkę w takiej sytuacji

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno któreś z jej dzieci studiuje na jakiejś polskiej uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, glauks napisał:

van der Leyen = z Holandii

A w Niemczech jako minister obrony pracowała zdalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemcy nie rozróżniają takich subtelności

jest van Beethoven, nie von .. a sprawdź czy w niemieckim jest hoven - a jest w holenderskim - l. mnoga od hof - zagroda

nie ma też w niemieckim Leyen - a porównaj w holenderskim Leyda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ursula von der Leyen jest Niemką, urodzoną w Brukseli z niemieckich rodziców. Jest mąż też jest Niemcem. Skąd ta Holandia się wzięła - nie wiem.

Edytowane przez Lypton
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, crush napisał:

Czyli praktycznie Niemka. 

:mad2: 

Jak Tusk

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, glauks napisał:

Holandia zapewniła rozkwit złotej polskiej wolności, bo to ona transportowała polskie złoto=pszenicę z Gdańska do całej Europy

Holandia finansowała nasz ostatni zryw narodowy, tzn Konstytucję 3 maja, bo udzielała królowi i patriotom dużych pożyczek, których, nawiasem mówiąc, Rzeczpospolita nigdy nie spłaciła

???

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Lypton napisał:

Ursula von der Leyen jest Niemką, urodzoną w Brukseli z niemieckich rodziców. Jest mąż też jest Niemcem. Skąd ta Holandia się wzięła - nie wiem.

Tak Niemka, minister obrony 2013-2019 a od 2019 przewodnicząca Komisji Europejskiej.

1476952249_qpei8g_600.jpgl

;) 

Pogaducha Merkel z Łukaszenką mocno zabolała rządzących, kwik na TVPIS jest konkretny. Medialnie coś się zaczyna dziać ale o dobry tydzień za późno, np: powołanie 24h TVP WORLD. Dodatkowo podobno więcej/stałe przekazy z granicy, ale ja nie rozumiem Błaszczaka czy on ma "LOW IQ" czy może takie sierotowate-miernoty mu doradzają. Dlaczego nasze służby nie nadawały live 24h na dobę z kilku ujęć? kamera nigdy nie kłamie i nagrywa "to co widzi" a stały stream w dodatku z wielu ujęć zniwelowałoby do zera np: wiarygodność "ustawek z dziećmi i foteczek podstawionych dziennikarzy". Błaszczak nie może się zbytnio powołać na "stan wyjątkowy / tajemnica państwowa / zakaz nagrywania" bo to służby by nagrywały, a do tej pory i tak mieliśmy bardzo dużo materiałów video od służb każdego dnia tylko że pociętych kawałków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posłowie z PiS i Kucfederacji mi przeszkadzają.

I to, że zagranica musi za nas rozwiązywać konflikty bo mamy najbardziej nieudolną dyplomację w historii kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Absolutnie nie, ustawa nie ma nic wspólnego z ochroną granic tylko ma zezwalać na ograniczanie swobód obywatelskich w stopniu zarezerwowanym przez Konstytucję wyłącznie dla stanów nadzwyczajnych.

• Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

powołanie 24h TVP WORLD

Włączyłem YT o 22. 149 osób oglądało.

Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Dlaczego nasze służby nie nadawały live 24h na dobę z kilku ujęć? kamera nigdy nie kłamie i nagrywa "to co widzi" a stały stream w dodatku z wielu ujęć zniwelowałoby do zera np: wiarygodność "ustawek z dziećmi i foteczek podstawionych dziennikarzy".

Ale to jest całkiem proste. Narracja by się nie zmieniła bo dla części obserwatorów nawet normalna obrona jak armatka wodna czy granaty hukowe to już jest złamanie praw człowieka. 

To by nie pomogło bo to my jesteśmy dla tych osób tymi złymi bo dzieciaczków nie chcemy wpuścić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, zen3x napisał:

Nie przeszkadza wam, że 167 posłów PO, Polska2050 i Lewicy nie poparło ochrony granicy Polski?

Chodzi ci o ten bubel ustawa mur, dzięki której pisuary wypompują kolejne kilkaset milionów z kieszeni podatników do kieszeni swoich kolesi :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, crush napisał:

Ale to jest całkiem proste. Narracja by się nie zmieniła bo dla części obserwatorów nawet normalna obrona jak armatka wodna czy granaty hukowe to już jest złamanie praw człowieka. 

Może wizerunkowo minimalnie byśmy zyskali bo przekaz szedłby live24h ale to prawda co napisałeś. "U siebie" na ich stronach/portalach mogą tworzyć takie fikołki logiczno-moralne że tylko się za głowę złapać ;) Przykładowo reżimówka Łukaszenki podaje że ich minister obrony będzie chciał się zwrócić do UN odnośnie "Polski która podżega do wojny", to już trzeba mieć tupet, ale Łukaszenka nie ma nic do stracenia. Putin też tak niby nie prowokuje ale jednak kłuje szpilką, jak nie parę dni wstecz bombowce zdolne przenosić broń jądrową to podobno wczoraj rozmieścił na Białorusi baterie S300 (dosyć blisko naszych granic).

Mnie przeszkadza to, PIS jak zwykle podżega do wojny polsko-polskiej i segregacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Putin też tak niby nie prowokuje ale jednak kłuje szpilką, jak nie parę dni wstecz bombowce zdolne przenosić broń jądrową to podobno wczoraj rozmieścił na Białorusi baterie S300 (dosyć blisko naszych granic).

No widzisz ale jak się chwalili że w trzy dni podbijamy Białoruś bo takie z nas mocarstwo i zatrzymany się dopiero w Moskwie to było Ok? Za kłapanie pyskiem też są konsekwencje tylko to wieśniactwo z pis  nadal tego nie pojmuje.  Oni świat będą podpinać, oni niech żołnierzy nakarmią złodzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Spokxik napisał:

No widzisz ale jak się chwalili że w trzy dni podbijamy Białoruś bo takie z nas mocarstwo i zatrzymany się dopiero w Moskwie to było Ok? Za kłapanie pyskiem też są konsekwencje tylko to wieśniactwo z pis  nadal tego nie pojmuje.  Oni świat będą podpinać, oni niech żołnierzy nakarmią złodzieje.

Który z Pisu pitolił, że Białoruś w trzy dni podbijemy?

Polscy żołnierze są głodni???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do wczorajszej dyskusji o ugodzie między Łukaszenką a Merkel: są to jednak tylko życzenia ze strony Łukaszenki zdementowane przez niemiecki MSZ. Lepszego źródła nie mam pod ręką, ale słowa niemieckiego ministra są jednoznaczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, zen3x napisał:

Nie przeszkadza wam, że 167 posłów PO, Polska2050 i Lewicy nie poparło ochrony granicy Polski?

nie bardziej mi przeszkadza destrukcja systemu sprawiedliwosci - rozppie... alnaie gospodarki przez tych idiotów z nierzadu uwazajacych sie najmadrzejszych na swiecie i wszystko wiedzacych a w rzeczywistosci to banda kmiotow i niedoukow ktora w normalnym zyciu miala by mialkie szanse na kariere- ot taka nasza klasa polityczna- smietnik

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, zen3x napisał:

Mi przeszkadza i to bardzo, zwłaszcza że są takie kraje gdzie opozycja nie przeszkadza w ciężkich chwilach.

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, crush napisał:

Posłowie z PiS i Kucfederacji mi przeszkadzają.

I to, że zagranica musi za nas rozwiązywać konflikty bo mamy najbardziej nieudolną dyplomację w historii kraju.

Coś w tym jest. Nawet za czasów Księstwa Warszawskiego istniała polska dyplomacja. Także ten.

56 minut temu, Spokxik napisał:

Wczoraj w Polsacie było o tym, że panie gotują dla sg/żołnierzy. Pięknie wszystko grochówka, mięsko, usmiechy, ale w przekazie ani słowa co spowodowało, że jakieś stare baby w cywilu muszą robić żywność dla służb państwowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi