Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Radar28 napisał:

Ok, szybko i sprawnie ale właśnie działać. Skoro nowa ustawa nie wprowadza nic nowego w kwestii obronności, to po co ona jest? Ano tylko po to, żeby zamknąć usta niewygodnym mediom, więc czemu niby opozycja miałaby coś takiego popierać.

Tutaj nie potrafię zrozumieć działań rządu. Przecież przy takim sposobie "walki" jaką stosuje Białoruś (czyli walka na dezinformację, propaganda itp) to wręcz media powinny stać na pierwszej linii i relacjonować. Powinniśmy to nadawać ile wlezie, by pokazać światu drugie oblicze. Po tamtej stronie płynie pewien obraz, któremu warto byłoby postawić swój przeciwstawny sygnał. Źle to rozgrywamy od samego początku...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, zdunzdun napisał:

Piękny obraz podzielonego społeczeństwa, które nie potrafi wyważyć informacji tylko jedzie bez trzymanki (jak im śpiewają) w jedną stronę, albo w drugą...

Można wykorzystywać ideę scalenia sceny politycznej w imię bardzo podniosłych i pustych (w oczach rządu) wartości, gdyż wyraźnie ta metoda ma zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Everyman napisał:

Czytam jego posty i nigdzie nie widzę, żeby mówił że Niemcy są wspaniałe. Skoro coś konkretnego komuś konkretnemu zarzucasz to cytuj post na który się powołujesz, inaczej brzydko się bawisz. Z Twojej strony było biadolenie, że unia słaba i niekonsekwentna to sobie myśl co chcesz. Forfun ma pewnie inne zdanie i może je mieć. Twoje patriotyczne uniesienia mnie nie interesują.

Jak to piszę to na razie ten news został powielony przez media głównego nurtu z kilkoma niewielkimi odchyłami. Nie wiem, możliwie że wszyscy dali się nabrać. A możliwe że coś jest na rzeczy i to nie tylko w sensie że UE z nimi negocjuje bez nas.

Proszę mi podać, gdzie dokładnie napisałem, że "Niemcy są wspaniałe". Dokładnie biłem w te słowa "dobrze że w UE są odpowiedzialni politycy, którzy mają możliwości i siłę przebicia."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Miton napisał:

Kto napisał, że pis jest kryształowy?

Możliwe że ta sama osoba, która zarzuciła komuś, że Niemcy są wspaniali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

:thumb:

Odnotowałem.

Luzik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, zdunzdun napisał:

Proszę mi podać, gdzie dokładnie napisałem, że "Niemcy są wspaniałe". Dokładnie biłem w te słowa "dobrze że w UE są odpowiedzialni politycy, którzy mają możliwości i siłę przebicia."

Wywołałeś mnie do odpowiedzi w tym kontekście, a swój post zacząłeś słowem "ależ". Jeżeli po prostu masz problemy z pisaniem, to czuj się usprawiedliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na FB jest grupa zrzeszająca osoby zainteresowane z różnych powodów latarkami. Część z nich poza wykorzystywaniem ich w celach praktycznych zajmuje się też kolekcjonowaniem.

Niedawno pojawiły się wpisy od żołnierzy, także zawodowych, jadących na granicę z pytaniami co kupić ponieważ zwierzchnicy nie zapewnili im sprzętu. Podobno wyposażenie w środki łączności też było niewystarczające.

Nawet tak prostej sprawy pisowcy nie potrafią załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kryzys-na-granicy-aleksander-kwasniewski-o-rozmowach-merkel-z-lukaszenka/ezg34ln

"Angela Merkel nie podjęłaby rozmów z Łukaszenką, „gdyby nie miała zgody pozostałych państw członkowskich”. – To nie są idioci. Oni wiedzą, jak się robi dyplomację w odróżnieniu od naszych liderów"

"Nie zgadzam się z nieprawdziwą tezą, że kanclerz Niemiec Angela Merkel prowadzi rozmowy z Alaksandrem Łukaszenką ponad głowami; ona to robi w imieniu Unii Europejskiej"

No to Kwachu dowalił :D (jak parę państw przyklaśnie że dali zgodę Merkel na wypowiadanie się i podejmowanie decyzji w imieniu UE to się Duduś zapłacze na śmierć :E )

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Everyman napisał:

Wywołałeś mnie do odpowiedzi w tym kontekście, a swój post zacząłeś słowem "ależ". Jeżeli po prostu masz problemy z pisaniem, to czuj się usprawiedliwiony.

Przecież ja prostowałem tylko, że faktycznie pojawiały się głosy o odpowiedzialności unijnych włodarzy, co kłóciło się z przekazami innych wysoko postawionych ludzi. Jak szef MSW mógł mówić takie rzeczy skoro rzekomo A. Merkel dogadała się w sprawie utworzenia korytarza? Gdzie wtedy byłaby ta odpowiedzialność polityki zagranicznej, skoro dwóch polityków (z tego samego kraju!) wzajemnie sobie zaprzecza. Naprawdę musisz mi wciskać słowa, których nigdy tutaj nie napisałem i za wszelką cenę stawać przy swoim?

Gdybym napisał "ale" zamiast "ależ" to dałbyś spokój? ;)

Forfun też nie pisał, że Niemcy są wspaniałe tylko nadmienił o tej odpowiedzialności na którą odpisałem, a Ty sobie wmówiłeś coś o tych Niemcach nieszczęsnych...

I jeszcze jedno, gdzie miałeś w moim poście uniesienia patriotyczne?

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Morawiecki: Polska jest liderem elektromobilności w Europie"

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, indexinfio napisał:

Na FB jest grupa zrzeszająca osoby zainteresowane z różnych powodów latarkami. Część z nich poza wykorzystywaniem ich w celach praktycznych zajmuje się też kolekcjonowaniem.

Niedawno pojawiły się wpisy od żołnierzy, także zawodowych, jadących na granicę z pytaniami co kupić ponieważ zwierzchnicy nie zapewnili im sprzętu. Podobno wyposażenie w środki łączności też było niewystarczające.

Nawet tak prostej sprawy pisowcy nie potrafią załatwić.

Dobrze to obrazuje przemianę wojska pod rządami PiSu. Za PO była nędza, a teraz również jest nędza dodatkowo podlana finansowymi stratami przez niewywiązywanie się z podpisanych umów. Nie mamy ani nowej (obiecanej) broni, ani nawet koncepcji na rozwiązanie tego problemu. Przemysł krajowy też w zasadzie zaorany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, zdunzdun napisał:

Tutaj nie potrafię zrozumieć działań rządu. Przecież przy takim sposobie "walki" jaką stosuje Białoruś (czyli walka na dezinformację, propaganda itp) to wręcz media powinny stać na pierwszej linii i relacjonować. Powinniśmy to nadawać ile wlezie, by pokazać światu drugie oblicze. Po tamtej stronie płynie pewien obraz, któremu warto byłoby postawić swój przeciwstawny sygnał. Źle to rozgrywamy od samego początku...

PiS  wyśle Kłeczka i funkcjonariuszy TVP,  nikt oprócz wyborców z grodu Karakana nie uwierzy w ich przekaz medialny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ghostdog napisał:

PiS  wyśle Kłeczka i funkcjonariuszy TVP,  nikt oprócz wyborców z grodu Karakana nie uwierzy w ich przekaz medialny. 

Byłoby to teoretycznie lepsze niż żaden przekaz (pomijając nagrania służb) ale przecież to powinno iść w eter na każdej możliwej stacji, tam normalnie powinny stacje zagraniczne mieć dostęp. Po prostu inaczej przegrywamy medialną wojenkę i naprawdę, aż dziw bierze, że nikt w rządzie nie potrafi tego dostrzec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, zdunzdun napisał:

Dobrze to obrazuje przemianę wojska pod rządami PiSu. Za PO była nędza, a teraz również jest nędza dodatkowo podlana finansowymi stratami przez niewywiązywanie się z podpisanych umów. Nie mamy ani nowej (obiecanej) broni, ani nawet koncepcji na rozwiązanie tego problemu. Przemysł krajowy też w zasadzie zaorany.

U nas nawet nie produkuje się tak prostej rzeczy jak latarki. Niby jest jeden wytwórca, ale nie podają co sami zaprojektowali więc wychodzi na to, że sprowadzają je z zagranicy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, zdunzdun napisał:

Byłoby to teoretycznie lepsze niż żaden przekaz (pomijając nagrania służb) ale przecież to powinno iść w eter na każdej możliwej stacji, tam normalnie powinny stacje zagraniczne mieć dostęp. Po prostu inaczej przegrywamy medialną wojenkę i naprawdę, aż dziw bierze, że nikt w rządzie nie potrafi tego dostrzec.

Pewnie to dostrzegają ale PiS uważa, że musi mieć nad wszystkim kontrolę. Jeśli da akredytację tylko dla TVP/RM/POLSAT to zarzucą im ograniczanie prasy i tworzenie materiałów medialnych na zamówienie. A jak dadzą akredytację dla TVN/mediów zagranicznych i regionalnych, które jeszcze nie zostały wykupione przez Orlen, to może się okazać że pojawią się materiały pokazujące nieudolność działań rządu jak, np. powyższy brak latarek. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Afera e-mailowa. "Z tym premierem nie wygramy już żadnych wyborów"

"Nie ma się co dłużej oszukiwać. W tych wyborach zostało zweryfikowane przywództwo wyborcze Mateusza. Zweryfikowane negatywnie. Z tym premierem nie wygramy już żadnych wyborów" — pisał Paweł Majewski w e-mailu do Joachima Brudzińskiego. Wiadomość to kolejna odsłona tzw. afery e-mailowej.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-e-mailowa-wyciekl-e-mail-pawla-majewskiego-do-joachima-brudzinskiego/t54l008,79cfc278

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, ghostdog napisał:

"Morawiecki: Polska jest liderem elektromobilności w Europie"

Chyba w ilości użytkowników hulajnóg :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo o telefony komórkowe chodziło, w sumie ja nie nadążam za tymi czubkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzmy, że jakimś cudem będziemy mieli te miliony elektrycznych samochodów. Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie czym je zasilimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobi się pielgrzymkę na Jasną Górę i jakoś to będzie.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Polsce samochody elektryczne (nie mylić z hybrydowymi) są tak naprawdę na węgiel brunatny.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W "Jak rozpętałem" całkiem nieźle ich wychodziły zasieki. Dostarczać im herbatę i fajfokloki zrobią dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, indexinfio napisał:

Powiedzmy, że jakimś cudem będziemy mieli te miliony elektrycznych samochodów. Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie czym je zasilimy.

Węglem🤪

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi