Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Spokxik napisał:

Widzę Cena za posty w dół poleciała, kryzys chwilowo zażegnany to trzeba klepać bez sensu. Znów jest 40gr za post?

Kolejna prymitywna wypowiedź.

Dlaczego sądzisz mnie swoją miarą człeku.

Ja piszę od serca, nawet nie wiedziałem do niedawna, czym jest opcja trolowania za goldy, dopóki nie poznałem Ciebie i gładkich zakłamanych wpisów.

Jeśli gdzieś podczas pisania czekogolwiek pomyliłem się, z chęcią przeproszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Miton napisał:

Mi przeszkadza i to bardzo, zwłaszcza że są takie kraje gdzie opozycja nie przeszkadza w ciężkich chwilach.

Zamiast podgrzewać emocje powtarzając ślepo za przekazem TVP warto chociaż przeczytać, jakie argumenty podnosiła ta opozycja: wszystkie nowe narzędzia i regulacje dotyczące obrony granic, które podobno nowa ustawa ma wprowadzać, już dawno istnieją - w tym zakresie nic się nie zmienia. Dodany jedynie jest zapis o arbitralnym i wybiórczym dostępie mediów do terenu przygranicznego i to bez jakiejś szczególnej przyczyny. Czyli wcale nie przeszkadzają w obronie granic, tylko zwracają uwagę na bezsens nowej ustawy i jej jedyny faktyczny cel: kontrola dostępu mediów do tego, co się dzieje na granicy.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tusk mistrz świata, miejsce kaczki w piekarniku.

Ciekawe czy zamkną tych pisowców obrzydliwych, oby jakiś znajomych sędziów nie wylosowała ta Pawłowicz i reszta złodziejskiej bandy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tymczasem nasi zbawcy rozwiązali problem inflacji 😉

Zero –

• Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, RyszardGTS napisał:

Panowie @Miton i @Spokxik proszę "sobie nawzajem nie wjeżdżać na paputy wycieczkami osobistymi" :)

Potwierdzam

10 minut temu, Radar28 napisał:

Zamiast podgrzewać emocje powtarzając ślepo za przekazem TVP warto chociaż przeczytać, jakie argumenty podnosiła ta opozycja: wszystkie nowe narzędzia i regulacje dotyczące obrony granic, które podobno nowa ustawa ma wprowadzać, już dawno istnieją - w tym zakresie nic się nie zmienia. Dodany jedynie jest zapis o arbitralnym i wybiórczym dostępie mediów do terenu przygranicznego i to bez jakiejś szczególnej przyczyny. Czyli wcale nie przeszkadzają w obronie granic, tylko zwracają uwagę na bezsens nowej ustawy i jej jedyny faktyczny cel: kontrola dostępu mediów do tego, co się dzieje na granicy.

Ja robię to dogłębnie.

I znam te niuanse.

Zważ jednak , że są chwilę kiedy trzeba działać szybko i sprawnie.

W sytuacji gdyby ktoś wkroczył zbrojnie na teren RP też powinniśmy się za łby z rządem tarmosić, że jakaś decyzja może okazać się przekrętem finansowym?

Edytowane przez Miton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Miton napisał:

W sytuacji gdyby ktoś wkroczył zbrojnie na teren RP też powinniśmy się za łby z rządem tarmosić, że jakaś decyzja może okazać się przekrętem finansowym?

Rób co chcesz i nie wymagaj od innych żeby robili co im mówisz. Każdy sobie sam dedukuje czy ufać tej władzy. Ponieważ ta władza oszukuje codziennie. Stosuje malwersacje finansowe, przekracza prawo w sposób rażący od lat. Kontrolą tej inwestycji ma zajmować się organ w całości obsadzony przez ludzi tej władzy.

W ogóle mnie nie dziwi, że jest w tej kwestii sprzeciw skoro ma wyraźne podstawy.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Spokxik napisał:

Zarzucasz mu że jest na usługach PIS po 40gr za post, a przecież tego nie wiesz na 100% czy jest na takich usługach czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Miton napisał:

Ja robię to dogłębnie.

I znam te niuanse.

Zważ jednak , że są chwilę kiedy trzeba działać szybko i sprawnie.

Ok, szybko i sprawnie ale właśnie działać. Skoro nowa ustawa nie wprowadza nic nowego w kwestii obronności, to po co ona jest? Ano tylko po to, żeby zamknąć usta niewygodnym mediom, więc czemu niby opozycja miałaby coś takiego popierać.

Jeśli zaś chodzi o budowę muru (a to już wcześniejsza ustawa), to Senat szybko tą ustawę procedował (a jakby na siłę walczyli z rządem, to by sobie czekała miesiąc) i zaproponował różne poprawki, które w większości oczywiście zostały odrzucone. W szczególności Sejm nie zgodził się na obowiązek sporządzania sprawozdań z przebiegu inwestycji jak i obecności posłów w pracach Zespołu ds. przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej w roli obserwatorów. Czy transparentność działań rządu szkodziłaby sprawnej budowie muru? W żadnym wypadku. Tym samym odrzucenie propozycji opozycji w sprawie rzeczonej ustawy to po prostu jawne ukrywanie planowanych przekrętów finansowych. A rolą opozycji między innymi jest monitorowanie rządu i jego działań.

Także jakoś niestety nie widzę, żebyś wchodził w niuanse, bo twoja odpowiedź to nadal krótkie i puste slogany. Warto poświęcić na tak ważne sprawy trochę więcej czasu i wysiłku.

• Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, andzic napisał:

Nie no PiS jest kryształowy, prawdziwie polski, patriotyczny, narodowy, bez skazy. Uprzejmie prosimy im nie przeszkadzać w rządzeniu, a problemy zrzucać na opozycję, Unię, Rosję, no i przede wszystkim na Tuska.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czlonkowie-spolek-Skarbu-Panstwa-sfinansowaly-kampanie-wyborcza-Morawieckiego-8226507.html

Jak z dziećmi... Setki stron nagonki na PiSowskie bezprawie i beztalencie zarządzania państwem, ale wystarczy coś sprostować i już się zaczyna...

Piękny obraz podzielonego społeczeństwa, które nie potrafi wyważyć informacji tylko jedzie bez trzymanki (jak im śpiewają) w jedną stronę, albo w drugą...

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, RyszardGTS napisał:

Zarzucasz mu że jest na usługach PIS po 40gr za post, a przecież tego nie wiesz na 100% czy jest na takich usługach czy nie.

Fakt przepraszam, nie znam obecnych stawek. Już nie będę.

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Ależ pojawiły się głosy, że w Unii (pisane to było w odniesieniu do tego niby porozumienia) są odpowiedzialni politycy z siłą przebicia. Niektórzy tutaj jawnie chwalili ten news, gdzie wręcz się kłębiło od niezgodności z wcześniejszymi postanowieniami i zapewnieniami ważnych osób w UE. Przecież wczoraj nic się kupy nie trzymało. Jak można było pisać o świetnej polityce UE w odniesieniu do niby tego porozumienia skoro cały czas mieliśmy przekaz o zaostrzaniu sankcji oraz braku zgody na działania Białorusi. Wczoraj szef niemieckiego MSW mówi o tym, że nie ma zgody na przyjmowanie tych ludzi do krajów europejskich bo oznaczałoby to klęskę UE, a nieomylny @forfun klaska, że UE jest odpowiedzialna i deal Merkel- Łukaszenka jest git :E  Jeżeli tak miałaby wyglądać odpowiedzialność to na pewno nie słowna...

Przecież takie porozumienie oznaczałoby jakiś rozłam w strukturach UE i załatwienie sprawy bez wiedzy bardzo ważnych osób. Pomijam już nawet nas bo tutaj dochodzi kwestia Litwy i Łotwy, dochodzi kwestia ciągłych głosów poparcia do obrony granic.

Bardzo cieszy mnie ten odpowiednio spreparowany na potrzeby propagandy Białoruskiej, kłamliwy news. Cieszy bo jeżeli naprawdę potwierdziłaby się jego prawdziwość, to dobitnie oznaczałoby kolejne słabości UE i jej ustępstwa z powodu zwyczajnego nie radzenia sobie z kryzysem. Polityka totalnych ustępstw do niczego nie prowadzi, można to robić, ale trzeba również szachować przeciwnika. Na razie to Putin zebrał armię i raczej on ze swoim pucybutem w miarę sprawnie (chociaż nie spektakularnie) rozdaje karty.

Chodzi dokładnie o to: https://wiadomosci.wp.pl/mocne-slowa-gen-skrzypczaka-trzy-dni-i-mamy-bialorus-6704310731004896a
Gość zapomniał dodać, że Białoruś ma za sobą Rosję i jej pomoc

Czytam jego posty i nigdzie nie widzę, żeby mówił że Niemcy są wspaniałe. Skoro coś konkretnego komuś konkretnemu zarzucasz to cytuj post na który się powołujesz, inaczej brzydko się bawisz. Z Twojej strony było biadolenie, że unia słaba i niekonsekwentna to sobie myśl co chcesz. Forfun ma pewnie inne zdanie i może je mieć. Twoje patriotyczne uniesienia mnie nie interesują.

Jak to piszę to na razie ten news został powielony przez media głównego nurtu z kilkoma niewielkimi odchyłami. Nie wiem, możliwie że wszyscy dali się nabrać. A możliwe że coś jest na rzeczy i to nie tylko w sensie że UE z nimi negocjuje bez nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Radar28 napisał:

Ok, szybko i sprawnie ale właśnie działać. Skoro nowa ustawa nie wprowadza nic nowego w kwestii obronności, to po co ona jest? Ano tylko po to, żeby zamknąć usta niewygodnym mediom, więc czemu niby opozycja miałaby coś takiego popierać.

Tutaj nie potrafię zrozumieć działań rządu. Przecież przy takim sposobie "walki" jaką stosuje Białoruś (czyli walka na dezinformację, propaganda itp) to wręcz media powinny stać na pierwszej linii i relacjonować. Powinniśmy to nadawać ile wlezie, by pokazać światu drugie oblicze. Po tamtej stronie płynie pewien obraz, któremu warto byłoby postawić swój przeciwstawny sygnał. Źle to rozgrywamy od samego początku...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, zdunzdun napisał:

Piękny obraz podzielonego społeczeństwa, które nie potrafi wyważyć informacji tylko jedzie bez trzymanki (jak im śpiewają) w jedną stronę, albo w drugą...

Można wykorzystywać ideę scalenia sceny politycznej w imię bardzo podniosłych i pustych (w oczach rządu) wartości, gdyż wyraźnie ta metoda ma zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Everyman napisał:

Czytam jego posty i nigdzie nie widzę, żeby mówił że Niemcy są wspaniałe. Skoro coś konkretnego komuś konkretnemu zarzucasz to cytuj post na który się powołujesz, inaczej brzydko się bawisz. Z Twojej strony było biadolenie, że unia słaba i niekonsekwentna to sobie myśl co chcesz. Forfun ma pewnie inne zdanie i może je mieć. Twoje patriotyczne uniesienia mnie nie interesują.

Jak to piszę to na razie ten news został powielony przez media głównego nurtu z kilkoma niewielkimi odchyłami. Nie wiem, możliwie że wszyscy dali się nabrać. A możliwe że coś jest na rzeczy i to nie tylko w sensie że UE z nimi negocjuje bez nas.

Proszę mi podać, gdzie dokładnie napisałem, że "Niemcy są wspaniałe". Dokładnie biłem w te słowa "dobrze że w UE są odpowiedzialni politycy, którzy mają możliwości i siłę przebicia."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Miton napisał:

Kto napisał, że pis jest kryształowy?

Możliwe że ta sama osoba, która zarzuciła komuś, że Niemcy są wspaniali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

:thumb:

Odnotowałem.

Luzik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, zdunzdun napisał:

Proszę mi podać, gdzie dokładnie napisałem, że "Niemcy są wspaniałe". Dokładnie biłem w te słowa "dobrze że w UE są odpowiedzialni politycy, którzy mają możliwości i siłę przebicia."

Wywołałeś mnie do odpowiedzi w tym kontekście, a swój post zacząłeś słowem "ależ". Jeżeli po prostu masz problemy z pisaniem, to czuj się usprawiedliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na FB jest grupa zrzeszająca osoby zainteresowane z różnych powodów latarkami. Część z nich poza wykorzystywaniem ich w celach praktycznych zajmuje się też kolekcjonowaniem.

Niedawno pojawiły się wpisy od żołnierzy, także zawodowych, jadących na granicę z pytaniami co kupić ponieważ zwierzchnicy nie zapewnili im sprzętu. Podobno wyposażenie w środki łączności też było niewystarczające.

Nawet tak prostej sprawy pisowcy nie potrafią załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kryzys-na-granicy-aleksander-kwasniewski-o-rozmowach-merkel-z-lukaszenka/ezg34ln

"Angela Merkel nie podjęłaby rozmów z Łukaszenką, „gdyby nie miała zgody pozostałych państw członkowskich”. – To nie są idioci. Oni wiedzą, jak się robi dyplomację w odróżnieniu od naszych liderów"

"Nie zgadzam się z nieprawdziwą tezą, że kanclerz Niemiec Angela Merkel prowadzi rozmowy z Alaksandrem Łukaszenką ponad głowami; ona to robi w imieniu Unii Europejskiej"

No to Kwachu dowalił :D (jak parę państw przyklaśnie że dali zgodę Merkel na wypowiadanie się i podejmowanie decyzji w imieniu UE to się Duduś zapłacze na śmierć :E )

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Everyman napisał:

Wywołałeś mnie do odpowiedzi w tym kontekście, a swój post zacząłeś słowem "ależ". Jeżeli po prostu masz problemy z pisaniem, to czuj się usprawiedliwiony.

Przecież ja prostowałem tylko, że faktycznie pojawiały się głosy o odpowiedzialności unijnych włodarzy, co kłóciło się z przekazami innych wysoko postawionych ludzi. Jak szef MSW mógł mówić takie rzeczy skoro rzekomo A. Merkel dogadała się w sprawie utworzenia korytarza? Gdzie wtedy byłaby ta odpowiedzialność polityki zagranicznej, skoro dwóch polityków (z tego samego kraju!) wzajemnie sobie zaprzecza. Naprawdę musisz mi wciskać słowa, których nigdy tutaj nie napisałem i za wszelką cenę stawać przy swoim?

Gdybym napisał "ale" zamiast "ależ" to dałbyś spokój? ;)

Forfun też nie pisał, że Niemcy są wspaniałe tylko nadmienił o tej odpowiedzialności na którą odpisałem, a Ty sobie wmówiłeś coś o tych Niemcach nieszczęsnych...

I jeszcze jedno, gdzie miałeś w moim poście uniesienia patriotyczne?

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Morawiecki: Polska jest liderem elektromobilności w Europie"

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi