Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Damian-32 napisał:

Człowieku pracuje od 7 lat, zaczynałem od startu z 1500 zł na reke , teraz mam z premiami 3400 na reke. wiec to Ty teraz szczekasz tylko nie wiem na co.

1 moja umowa o prace była zwarta jeszcze w 2013 roku, owszem tylko na rok czasu, bo to była taka firemka zarabiałem tam hmm może 1400 zł ?

potem w 2014 zaczełem kolejna pracę która mam do dziś, zaczynałem z pułapu 1500 zł .

rachunki, gaz prad wynajem, nieno kur.... było kolorowo

Jakie miasto, jaka branża, jaki zawód, jakie wykształcenie ?
To są bardzo istotne rzeczy w kwestii nakreślenia twojej siły nabywczej.
 

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, crush napisał:

I to teraz, że jest to większość i jest ich na tyle dużo żeby nie ryzykować. A przynajmniej nie ułatwiać.

Większość? Eee, jakieś wiarygodne dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Crew 900 napisał:

O czym my tu gadamy skoro pis rządzi już siódmy rok i dalej leci na płycie "Wina Tuska"...  Zacofanie intelektualne w PL poraża! 

Balecerowicza już mało kto pamięta, czarna wołgą już chyba nie te czasy straszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tomcat napisał:

Balecerowicza już mało kto pamięta, czarna wołgą już chyba nie te czasy straszyć ?

Nie, Balcerowicz dalej jest mocny w ludziach 45+. Nawet znalazł się w TVP, że to przez niego jest teraz bieda. - https://www.tvp.info/53733236/leszek-balcerowicz-autorytetem-posel-przypomina-skutki-planu-balcerowicza-i-ocenia-dzialania-bylego-ministra. Jak tylko trzeba to Balcerowicz jest obok Giertycha, i jest z totalnej opozycji, jest grillowany w TVP równie dobrze jak Trzask. 

W tle Anna Kwiecień która ma problem z tym że fabryka która ma wielomilionowe zobowiązania i straty, ktoś kupuje po 80 gr za akcje zamiast po 8 zł :E No bo wiadomo, inwestor ma kupić po normalnej cenie, władować pare milionów, i zwrot ma być w 25 lat zamiast w 5 :E Oderwani od rzeczywistości ludzie z PiSu nie wiedzą co do inwestowanie i robią "hurr durr, wyprzedają nasze zakłady", a gawiedź się na to łapie bo zwolnili 400 nierobów którzy nie potrafili wyprodukować materiału żeby zarobić na swoje pensje :E 

Ten Wielki Plan Odbudowy to będzie podobne łajno, sztuczne utrzymywanie zatrudnienia, bo jest kaska z UE, zamiast kasą z UE załatać dziurą powstałą z wydawania kasy na te wszystkie tarczę, to PiS pewnie przebaluję nawet tę kasę (jeśli w ogóle ją dostaną). 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBRiS dla Onetu:

Cytat

PiS - 30,1 (-1,9)
KO - 20,2 (-1,9)
P2050 - 12,1 (+0,3)
Konfederacja - 8,6 (+1,5)
Lewica - 7,3 (+0,3)
PSL - 6 (-0,4)

 

1642324710270-png.2639227

1642324719838-png.2639229

 

 

Cytat

– Gdyby opozycja była gotowa do przejęcia władzy, to dawno powinni się ze mną kontaktować, bo tych moich trzech posłów decyduje, czy PiS sprawuje władzę, czy nie będzie sprawował władzy! – powiedział Paweł Kukiz w wywiadzie dla "Super Expressu".

:rotfl:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Polska zwraca się do KE o wstrzymanie kar za Izbę Dyscyplinarną


Polski rząd zwrócił się do Komisji Europejskiej o wstrzymanie wykonania kar nałożonych przez TSUE, tłumacząc, że pracuje nad likwidacją Izby Dyscyplinarnej - tak wynika z listu z 10 stycznia, do którego dotarła agencja Reuters.

 

https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art19284151-polska-zwraca-sie-do-ke-o-wstrzymanie-kar-za-izbe-dyscyplinarna

 

Cytat

Sondaż: 62 proc. ankietowanych negatywnie ocenia Polski Ład; dobrze 20%

62 proc. respondentów w sondażu, przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” źle oceniło wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość program „Polski Ład“. 20% jest odmiennego zdania.

https://www.rp.pl/polityka/art19291361-sondaz-prawie-dwie-trzecie-ankietowanych-zle-ocenia-polski-lad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 12:47, Radar28 napisał:

Skoro tysiące Janów Pawłów II wybrało Albiclę, to ten portal musi być świetny. :szczerbaty:

Kurcze, a mi Rajmund Kaczynski przy zakładaniu tam konta nie przeszedł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jagular napisał:

Większość? Eee, jakieś wiarygodne dane?

Najbardziej wiarygodne źródło danych: "zdupy konserwatysty", alternatywnie "bo mie się tak podoba/nie podoba".

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jagular napisał:

Większość? Eee, jakieś wiarygodne dane?

Własne doświadczenia z tymi czubkami. I to mi w zupełności wystarczy.

47 minut temu, kalderon napisał:

Najbardziej wiarygodne źródło danych: "zdupy konserwatysty", alternatywnie "bo mie się tak podoba/nie podoba".

:rotfl: 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Damian-32 napisał:

Nieno jego rzady były wspaniałe, polacy zarabiali krocie, bezrobocie było 0% bylismy wręcz rajem na ziemi, pensja minimalna była tak wysoka ze dało sie przezyć,  było stać człowieka na nowe auto.

Żadna z tych rzeczy nie ma prawie nic wspólnego z tym, kto wtedy rządził. Zresztą poza naturalnym wzrostem gospodarczym nie za wiele się wtedy zmieniło oprócz czynników od nikogo niezależnych, jak efekt covida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

Własne doświadczenia z tymi czubkami. I to mi w zupełności wystarczy.

Hmm, no tak, czyli Instytut Opinii Własnej. Z tak ugruntowaną na polu statystyki instytucją nie ma jak walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecioroby dostali nowe mieszkanie, a "zwykli" ludzie muszą na nie zapierdzielać i brać kredyt na 30 lat.

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Damian-32 napisał:

Nieno jego rzady były wspaniałe, polacy zarabiali krocie, bezrobocie było 0% bylismy wręcz rajem na ziemi, pensja minimalna była tak wysoka ze dało sie przezyć,  było stać człowieka na nowe auto.

Rządy były jakie były, ale ciężko jest porównywać dzisiejszy stan rzeczy (na rynku pracy, wysokość wypłat itp) do tamtego z racji choćby czasu, który minął. Jesteśmy krajem na dorobku i mimo wszystko dość dynamicznie się to u nas zmienia. Trzeba pamiętać, że PiS trafił na dobrą koniunkturę, a PO miała sporo problemów związanych choćby z kryzysem światowym. Zupełną jednak rację masz w tym, że dzisiaj większości się ten standard życia raczej podniósł i dopiero teraz pewnie będą odczuwać powolni tendencję spadkową. 

18 godzin temu, Crew 900 napisał:

oho elektorat pis się zbulwersował :E

Jakbyś pracował to byś inaczej szczekał.

Przecież napisał, że pracował i za ile ;)

16 godzin temu, TheMr. napisał:

1400 to na pół etatu? 

Gdzieś około 2013 jak szukałem pracy i byłem już mocno zdesperowany (ogólnie było średnio bądź bardzo średnio z robotą) to pamiętam, że złożyłem cv już nawet do gównianej roboty na stacji benzynowej i do jakiegoś małego serwisu komputerów, telefonów itp. Pech chciał, że poszedłem do gównianego serwisu bo wydawało mi się to lepszą opcją, ale po 2 miesiącach zwodzenia i de facto pracy na czarno zrezygnowałem. Na stacji płacili podobnie + jakieś śmieszne dodatki za wciskanie płynu do spryskiwaczy itp, było to w obu przypadkach dokładnie około 1400 na rękę. Późniejsza praca była nieco lepsza i zarabiałem z premiami na próbnym ~1800, a potem około dwóch do łapy i po wielu miesiącach szukania mnie to cieszyło ;) To tak z punktu kogoś niezbyt wyuczonego.
 

13 godzin temu, kalderon napisał:

I wtedy i teraz miałeś niewiele ponad minimalną. A ceny i koszty życia dostosowują się do pensji minimalnej. Tylko że jak zaczynałeś minimalną lub mniej pobierało chyba 4% pracowników, teraz ponad 15%.

I teraz ma jednak lepiej i tutaj nie ma nawet nad czym się rozwodzić. Przy gównianych rządach ma lepiej niż wtedy, słowo klucz to jednak koniunktura na którą PiS trafił, zdecydowanie fajniejszy (względem pracownika) rynek pracy. Nawet ludzie pokroju moich rodziców, czy teściów dzisiaj pracę mają i nawet coś tam są w stanie zarobić. Są to ludzie dzisiaj już przekraczający 50 lat i więcej, wywodzący się z czasów zupełnie innych, znacznie trudniej przyswajających szeroko pojętą "komputeryzację" i ogólnie w przytłaczającej większości po szkołach zawodowych. Oni mieli te x lat temu w wielu przypadkach konkretnie przesrane. Jak ktoś na chłodno kalkuluje bez większej rozkminy to będzie faktycznie mówił o tym, że za PO z pracą była nędza. I nawet mają racje tylko trzeba po prostu rozłożyć to na czynniki i wtedy ten obraz może być nieco bardziej łagodny dla tamtych rządów.

12 godzin temu, TheMr. napisał:

Przy dzisiejszej inflacji, i deflacji w 2014 roku, to jego 1500 zł z tamtych lat to jak dzisiejsze 1900 zł :E

No dzisiaj za 1900 to szału nie będzie....

 

Jeszcze nawiasem mówiąc, pamiętam jak ktoś mi bardzo bliski około 2005r nie  był w stanie znaleźć normalnej roboty po ukończonym prawie i ogólnie takim naprawdę ogarnięciu jeżeli chodzi o osobowość itp. Bujał się po jakichś ochronkach i innych takich ścierwach. Obyśmy się nie cofnęli już nigdy do tamtych lat.
 

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camis napisał:

Szury w akcji:

Czasami się zastanawiam, gdzie my brniemy jako społeczeństwo...

Dramat, istny dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

Hmm, no tak, czyli Instytut Opinii Własnej. Z tak ugruntowaną na polu statystyki instytucją nie ma jak walczyć.

I nikt Cię o tę walkę nie prosi.

Statystyki są poza tym passé. Szczególnie te które obrazują niepoprawną politycznie rzeczywistość.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, TheMr. napisał:

Przy dzisiejszej inflacji, i deflacji w 2014 roku, to jego 1500 zł z tamtych lat to jak dzisiejsze 1900 zł :E 

Koszty życia rosną w nieco innym tempie niż inflacja (słynne "lokomotywy potaniały").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TheMr. napisał:

Ale żeby tak z samego rana? Przekaz dnia dostaliście? 

 

Wyspiański turbo nacjonalista, machanie szabelką, pewnie byłby dumny z powstania Warszawskiego.

A tak to się zgadzam, w PiSie siedzą nieźle Warchały. 

 

A tak z ciekawości , są jakieś powody aby nie być dumnym z jednego z największych zrywów niepodległościowych w historii Polski ? Zgadzam się że konsekwencje były okropne, ale raczej była nadzieja na uwolnienie się od nadchodzącej wielkimi krokami komuny ? Bo jednak to był główny cel powstania…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, koneser napisał:

A tak z ciekawości , są jakieś powody aby nie być dumnym z jednego z największych zrywów niepodległościowych w historii Polski ? Zgadzam się że konsekwencje były okropne, ale raczej była nadzieja na uwolnienie się od nadchodzącej wielkimi krokami komuny ? Bo jednak to był główny cel powstania…

Czyż nie warto było zagrać w kasynie? Co z tego, że wszystko przegrałem jak była szansa na miliony?

Z perspektywy czasu nie. A najgorsze jest to, że te zrywy dalej w ludziach siedzą... I jesteśmy, gdzie jesteśmy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, crush napisał:

Czyż nie warto było zagrać w kasynie? Co z tego, że wszystko przegrałem jak była szansa na miliony?

Z perspektywy czasu nie. A najgorsze jest to, że te zrywy dalej w ludziach siedzą... I jesteśmy, gdzie jesteśmy.

Z perspektywy czasu zdecydowanie nie, o wiele lepiej jakby struktury AK przeczekały zmianę okupanta i działały dalej tak samo jak wcześniej . Unicestwienie  Armii Krajowej było Stalinowi na rękę. Tylko kto wtedy wiedział co Niemcy zdecydują się zrobić z miastem ? Szanse jednak na wygrana były, Naziści się już pakowali…

Wtedy Stalin miałby duży problem jakby Armia Czerwona musiała atakować wolna Warszawę, no bo jak to oni wyzwalali przecież cała Europę.

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, koneser napisał:

A tak z ciekawości , są jakieś powody aby nie być dumnym z jednego z największych zrywów niepodległościowych w historii Polski ? Zgadzam się że konsekwencje były okropne, ale raczej była nadzieja na uwolnienie się od nadchodzącej wielkimi krokami komuny ? Bo jednak to był główny cel powstania…

Trzeba być naprawdę "ciężkiego kalibru" ignorantem historycznym, aby wypisywać tego rodzaju bzdety.

Powstanie nie miało najmniejszych szans na osiągnięcie sukcesu politycznego, ani tym bardziej militarnego - nie bez powodu, generał Anders uważał, iż odpowiedzialnych za decyzję o jego rozpoczęciu powinno się postawić przed sądem wojskowym.

Edytowane przez rainy
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rainy napisał:

Trzeba być naprawdę "ciężkiego kalibru" ignorantem historycznym, aby wypisywać tego rodzaju bzdety.

Powstanie nie miało najmniejszych szans na osiągnięcie sukcesu politycznego, ani tym bardziej militarnego - nie bez powodu, generał Anders uważał, iż odpowiedzialnych za decyzję o jego rozpoczęciu powinno się postawić przed sądem wojskowym.

Ale o czym ty mówisz, ja nie twierdze że powstanie było konieczne i bardzo dobrze ze  wybuchło, ale szanuje tamta z perspektywy czasu zła decyzje, ze ludzie mimo wszystkiego stanęli do walki. 
Co do szans na powodzenie powstania zdania są podzielone tak jak wspomniałem Niemcy byli już spakowani, a Polacy nie chcieli żeby komuniści weszli jak do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, koneser napisał:

Wtedy Stalin miałby duży problem jakby Armia Czerwona musiała atakować wolna Warszawę, no bo jak to oni wyzwalali przecież cała Europę.

Niczego by nie atakowali bo nikt nawet w najśmielszych marzeniach nie myślał, aby z nimi walczyć.ZSRR i Polska były w koalicji antyhitlerowskiej, tylko że my byliśmy nic nie znaczącym członkiem, oni kluczowym. Celem było jedynie przywitanie ich jako gospodarze już wyzwolonego miasta. Co jest bez sensu, bo podobny wariant próbowali wykonać już np. w Wilnie i wyszło jak wyszło. zZ

W tym wszystkim zapominamy co o całym powstaniu myśleli ci mieszkańcy, którzy przeżyli. A nie były to ciepłe myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, koneser napisał:

Ale o czym ty mówisz, ja nie twierdze że powstanie było konieczne i bardzo dobrze ze  wybuchło, ale szanuje tamta z perspektywy czasu zła decyzje, ze ludzie mimo wszystkiego stanęli do walki. 
Co do szans na powodzenie powstania zdania są podzielone tak jak wspomniałem Niemcy byli już spakowani, a Polacy nie chcieli żeby komuniści weszli jak do siebie.

Ta decyzja była zła, wręcz zbrodnicza i to nie tylko z naszej perspektywy: przywódcy powstania liczyli na pomoc aliantów (absurd, wystarczało spojrzeć na mapę) czy jeszcze bardziej absurdalnie na pomoc Armii Czerwonej, choć doskonale wiedzieli, iż AK jako przedłużenie rządu londyńskiego jest dla Stalina wrogiem politycznym.

Już nie mówiąc o tym, iż powstańcy nie byli wystarczająco uzbrojeni/przeszkoleni do walki w mieście, która różni się radykalnie od dywersji/sabotażu czy mniej lub bardziej drobnych potyczek w terenie.

Na koniec "drobiazg" czyli obecność dziesiątków tysięcy cywili, których nie było jak ochronić przed masakrowaniem przez dewiantów Kaminskiego czy Dirlewangera.

Można powiedzieć, iż na szczęście Powstanie Warszawskie było ostatnim zatrutym owocem polskiego romantyzmu.

Edytowane przez rainy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...