Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Trepcia napisał:

No to o tym pisze, ja jestem na UoP i bede rozliczal sie na starych zasadach a moja zona jest samozatrudniona i placi podatek progowy i bedzie rozliczac sie na nowych :E I ja bede mial drugi prog 85 tys a zona 120 tys, ale porabane :E

Poczekajmy, wiadomo że prezentacja w Power Poincie ma silniejszą władzę niż rozporządzenie, więc narodowi czempioni muszą jeszcze to zamienić w ustawę i wkurwić do końca księgowych :E:E

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rafalxxx napisał:

Bo to kraj dla kombinatorow Uczciwy zre miske ryzu a kto zakombinuje ten jakos przedzie

co wy z ta miska ryżu ? 

1 minutę temu, Trepcia napisał:

To lepiej, ze kombinuja bo jest wiecej pieniedzy dla pracownika. Myslisz, ze kto ponosi koszty pracodawcy jak nie pracownik? Zebys mial na reke te 3500zl to tak naprawde musisz wypracowac dla firmy przychod 7000zl bo 3500zl pobiera panstwo. A jak pracodawca oficjalnie daje ci 2000zl na reke (i 1500 pod stolem) to koszty pracodawcy (bardzo skrotowo mowiac) wynosza 2000zl wiec, zeby pracodawcy oplacalo sie Ciebie przyjac to musisz mu dostarczyc dochodu rownego 5500zl (2000zl (oficjalnie na reke) + 1500zl (pod stolem) + 2000zl (Twoje brutto + koszty pracodawcy ktore w calosci pobieta panstwo)). Prosta matematyka.

Tak fajnie, szkoda tylko, że ma to potem wpływ, na emeryturę i jej wysokość.

tak wiem istnieje przekonanie w narodzie " i tak nie dozyje, wiec po co mi ona" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Damian-32 napisał:

co wy z ta miska ryżu ? 

Że tylko na tyle cię stać za te kopiejki co dostajesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Że tylko na tyle cię stać za te kopiejki co dostajesz. 

Stać mnie na więcej, z głowa kase wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Damian-32 napisał:

co wy z ta miska ryżu ? 

Tak fajnie, szkoda tylko, że ma to potem wpływ, na emeryturę i jej wysokość.

tak wiem istnieje przekonanie w narodzie " i tak nie dozyje, wiec po co mi ona" 

Cytujemy tylko naszego kochanego premiera ze powinnismy zapierdalac za miske ryzu i byc wdzieczni

 

A co do emerytury to po pierwsze patrzac na to co sie dzieje to albo nie bedzie jej wcale albo bedzie tak niska ze poza miska ryzu na nic nie starczy :d Wiec lepiej wziac wiecej pensji pod stolem i samemu zadbac o to aby bylo za co zyc na starosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Damian-32 napisał:

gdzieś czytałem, ze już przedsiębiorcy(nie wszyscy) już kombinują, jak to obejść ... od zawsze kombinowali, jak nie płacić tego, jak nie płacic tamtego, połowa pensi na konto, druga pod stołem ... 

Co nie powinno nikogo dziwić, skoro podatki są absurdalnie wysokie, a większość z tego idzie rozdawnictwo i utrzymywanie reżimówki.

W sumie po kontaktach obserwuje, że ludzie mają teraz dużo mniej skrupułów niż wcześniej. Kiedyś jednak z tyłu głowy było to dobro wspólne, inwestycje w rozwój etc.

A teraz? Jak oddasz, to pójdzie na wódkę dla patoli. Zupełnie nie dziwi mnie coraz większe skręcanie w stronę kombinacji, bo sama władza daje taki przykład.

Włącznie z ułaskawianiem takich przestępców jak Kamiński i przekrętami na gigantyczne kwoty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr.Spock napisał:

Oczywiście, przecież każdy kto się troszkę dorobił to od razu musi być złodziej, od taka mentalność. A najlepsze ze głodnemu chleb na myśli.

Wiesz co, nigdy nie nazywałem nikogo złodziejem, jesli dorobił się uczciwie tego co ma, natomiast nazwe tak tego, co dorobił sie na kombinowaniu proste.

a ta wypowiedzi Premiera o tej "misce ryzu", musiałbym usłyszec, bo wydaje mi sie iz była wyrwana z kontekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Trepcia napisał:

To moze zamiast pretencje miec dla "niedobrych pracodawcow" trzeba miec pretensje do przepisow podatkowych? Tutaj jest kalkulator: Kalkulator wynagrodzeń Polski Ład - brutto netto (poradnikprzedsiebiorcy.pl)

I zobacz ile przychodu musisz przyniesc pracodawcy aby miec przyslowiowe 3500zl na reke. Nie wolalbys dostawac z tego przychodu np 4500zl? Jest to mozliwe gdyby system podatkowy byl inny.

wolałbym, ale to nadal wszystko zalezy od pracodawcy, nie wmówisz mi, ze oni wszyscy, chca nam dawac jak najwiecej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Damian-32 napisał:

wolałbym, ale to nadal wszystko zalezy od pracodawcy, nie wmówisz mi, ze oni wszyscy, chca nam dawac jak najwiecej 

Oczywiście, że nie chcą, ale wolny rynek i rynek pracownika, który nadal trwa weryfikują ich bardzo szybko, nie zapłacisz to fachowiec do pracy nie przyjdzie, ale żeby to zrozumieć trzeba nie mieć zapędów socjalistycznych.

Praca w tym kraju jest opodatkowana niemiłosiernie. Bogaci (koncerny) podatków w tym kraju nie płacą praktycznie w ogóle, bo takie są realia, gdyż przenoszą kasę do rajów podatkowych, Ci zamożni starają się jakoś omijać te horrendalne daniny i póki takie pajace tworzyć prawo będą tak długo luki w prawie się znajdą żeby zostać jak najmniej okradzionym. Frajerzy za to dojeni są 17% PIT, 9% składką zdrowotną, składkami na fundusz socjalny i kolejno, do tego pracodawca płaci kolejne daniny za tego pracownika - patrz w/w kalkulator płac - a to jeszcze nie koniec, bo mamy coś takiego jak VAT 5, 8 i 23% w produktach czy akcyza. Dodać trzeba inflację, przy której wychodzi, że 1/12 msc pracuje się ZA DARMO. Ktoś chce przychodzić do pracy za darmo ? Weźmy jakiegoś fachowca np. inżyniera w branży automotive, który zarobi na rękę 7000 zł. Jak weźmie do ręki swój pasek to się okaże, że realnie to on zarobił 12 000 zł, ale 5000 zł zabrało na starcie Państwo. Oczywiście trzeba z czegoś utrzymać szkoły, policję, straż, służbę zdrowia i podatki być muszą, ale ich wysokość to jest jakieś nieporozumienie. To pracodawcy są źli !!! Dojne hieny !!! I cyk pracodawca pokaże, że wydał na Ciebie 12 000 zł.
 

Bonus Czarnek

 

Brak opisu.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mlody_tarnow napisał:

rynek pracownika

Rynek pracownika mają 2-3 branże na krzyż (lekarze, informatycy), w przypadku reszty powoli wkracza normalność zamiast pańszczyzny.

18 minut temu, mlody_tarnow napisał:

podatki być muszą, ale ich wysokość to jest jakieś nieporozumienie

Podatki w Polsce są bardzo średnie na tle europejskiej jeśli chodzi o stawki. Problemem jest sposób ich rozliczania i potem wydawania.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawka może i być średnią europejską, ale liczy się siła nabywcza pieniądza.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kalderon napisał:

Rynek pracownika mają 2-3 branże na krzyż (lekarze, informatycy), w przypadku reszty powoli wkracza normalność zamiast pańszczyzny.

Podatki w Polsce są bardzo średnie na tle europejskiej jeśli chodzi o stawki. Problemem jest sposób ich rozliczania i potem wydawania.

Nasze zarobki na tle europejskim też są jednymi z najgorszych. Pewnie większość by mogła płacić 50% podatku, jakby dostawali 2.2k € na łapę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Stawka może i być średnią europejską, ale liczy się siła nabywcza pieniądza.

Chodzi o stawki procentowe. Niskie zarobki oznaczają więc że kwotowo płacimy niskie podatki.

2 minuty temu, TheMr. napisał:

Pewnie większość by mogła płacić 50% podatku, jakby dostawali 2.2k € na łapę. 

Zobacz ile kosztuje wynajęcie mieszkania, ubezpieczenia, utrzymanie/naprawy auta w zachodniej Europie. 2,2k na łapę to niewiele ponad minimalną i dokładnie na tyle ich stać. Ba - nawet w Polsce nie robi to z ciebie krezusa, tym bardziej że u nas wiąże się to z reguły z niezbyt stabilną formą zatrudnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem zebranie w firmie - od lutego 1000zł mniej. Plus chory system rozliczania z nfz. Czyli innymi słowy w uproszczeniu - mniej kasy za rehabilitację domową. Jak tak dalej pójdzie to przy obecnych cenach wszystkiego będą kazali zrobić wypad z firmy.....a pacjenci ze znacznym stopniem, którzy nie dojadą na rehabilitację stacjonarną? Trudno - będą musieli się pogodzić.

?

#gasimy światło

debilniedzielski

debilnepis

 

2 godziny temu, Damian-32 napisał:

co wy z ta miska ryżu ? 

Tak fajnie, szkoda tylko, że ma to potem wpływ, na emeryturę i jej wysokość.

tak wiem istnieje przekonanie w narodzie " i tak nie dozyje, wiec po co mi ona" 

Gdzie Ty żyjesz???? Twój miś morawiecki prawił w ten sposób. Nie dociera do Ciebie, że ten chory kraj nie jest dla uczciwych ludzi.

Edytowane przez cr1mson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kalderon napisał:

Zobacz ile kosztuje wynajęcie mieszkania, ubezpieczenia, utrzymanie/naprawy auta w zachodniej Europie. 2,2k na łapę to niewiele ponad minimalną i dokładnie na tyle ich stać. Ba - nawet w Polsce nie robi to z ciebie krezusa, tym bardziej że u nas wiąże się to z reguły z niezbyt stabilną formą zatrudnienia.

2.2k euro to już zdecydowanie ponad minimalną na zachodzie. W DE to chyba jakoś ~1.3k euro na rękę minimalna.

Zarabiając minimalną, albo będąc oszczędnym nie wynajmujesz mieszkania w centrum bogatego i dużego miasta. Bo tam zwykła kawalerka potrafi kosztować ~1.5k+ euro :E

Mój kumpel ostatnio sobie wynajął mieszkanie około 30km od dużego miasta w zachodnich Niemczech. Na "wiosce" ~85m2 za 520euro, a z ogrzewaniem i śmieciami, wodą wychodzi ~580euro. Ale taka przyzwoita wioska, do lidla ma ~200m i 2 inne markety w promieniu ~2km, bank też jest tam dość blisko, poczta, apteka i takie sprawy. A do pracy do miasta ma ~30-40minut samochodem w jedną stronę i taki koszt ponosi za tanie mieszkanie. Trochę więcej czasu na dojazdy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Zobacz ile kosztuje wynajęcie mieszkania, ubezpieczenia, utrzymanie/naprawy auta w zachodniej Europie. 2,2k na łapę to niewiele ponad minimalną i dokładnie na tyle ich stać. Ba - nawet w Polsce nie robi to z ciebie krezusa, tym bardziej że u nas wiąże się to z reguły z niezbyt stabilną formą zatrudnienia.

No właśnie wiem ile kosztuje. Za 2.2k€ żyjesz jak król, dwa razy w roku wakacje, odkładasz na mieszkanie jeszcze żeby kupić w PL. Przy obecnych kosztach życia jakby ktoś zarabiał 8-10k zł to żyłby jak pączek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak pojedziesz na te wakacje to nie zarabiasz. Zachorujesz - nie zarabiasz. Kontrakt się skończy albo zostanie zerwany (bo nie pracujesz - nikogo nie obchodzi że chorujesz) - nie zarabiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kalderon napisał:

Zobacz ile kosztuje wynajęcie mieszkania, ubezpieczenia, utrzymanie/naprawy auta w zachodniej Europie. 2,2k na łapę to niewiele ponad minimalną i dokładnie na tyle ich stać. Ba - nawet w Polsce nie robi to z ciebie krezusa, tym bardziej że u nas wiąże się to z reguły z niezbyt stabilną formą zatrudnienia.

Jak w zachodniej Europie tak drogo to czemu u mnie w Szczecinie pełno Niemców na zakupach?

To co piszesz o kosztach utrzymania to już mit. Tak było 15 lat temu, może 10. Ale teraz koszty życia akurat się co najmniej wyrównały, tylko nie pensje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zdzisiu napisał:

Jak w zachodniej Europie tak drogo to czemu u mnie w Szczecinie pełno Niemców na zakupach?

Przeczytaj to jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Zdzisiu napisał:

Jak w zachodniej Europie tak drogo to czemu u mnie w Szczecinie pełno Niemców na zakupach?

To co piszesz o kosztach utrzymania to już mit. Tak było 15 lat temu, może 10. Ale teraz koszty życia akurat się co najmniej wyrównały, tylko nie pensje. 

U nas usługi są tańsze, Niemiec jedzie zrobić sobie zęby, przyciąć fryzurę oraz naprawić auto. Zakupy robią przy okazji. Nie sądzę aby warto było palić paliwo aby zaoszczędzić na żywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się żyje coraz gorzej.Niby z głodu nie zdychasz w domu coś tam jest ale wszystko musisz pazurami w tym kraju wydrapać.Przez to człowiek nieszczęśliwy chodzi.Słaba to Polska.Taki plastikowy twór, paździerzom i styropianem płynący

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi - bieda po równo dla wszystkich, uzależnienie od zasiłków żeby ludzie głosowali na władzę w obronie tych zasiłków.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej brak stabilność,poczucie ze w każdej chwili możesz żle skończyć

Generalnie Polak to obłudnik i trzeba uważać

Edytowane przez haryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

TVP wraca do sprawy Adamowicza. Przy okazji uderzyła inne media

Krótko po trzeciej rocznicy śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza TVP przygotowała dokument, w którym próbowała oskarżyć media prywatne o nagonkę na zamordowanego samorządowca. Jednak to TVP ostatnim roku życia Pawła Adamowicza przygotowała o nim niemal 1800 materiałów, z których większość była negatywna.

https://wiadomosci.wp.pl/trojmiasto/tvp-oskarza-inne-media-o-nagonke-na-adamowicza-w-2018-to-ona-nagminnie-go-atakowala-6728891243940480a

To są po prostu ścierwa... Facet zamordowany na oczach całej Polski po Goebbelsowskiej nagonce zorganizowanej przez tych ludzi, a Ci mają jeszcze w sobie tyle bezczelności że opluwają grób...  Do waszych pustych łbów(!), mieszkańcy tego miasta uwielbiali go i wybierali do wielokrotnie w demokratycznych wyborach. Dodatkowo mieliście wszystkie(dosłownie) organy państwa żeby go oskarżyć, a potem skazać... Dla przypomnienia PiS rządzi drugi raz...

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak bardzo Niemcy sa dogadani i co dostali w zamian, ze tak blokuja dozbrajanie Ukrainy. 

https://www.wsj.com/articles/germany-blocks-nato-ally-from-transferring-weapons-to-ukraine-11642790772

 

29 minut temu, forfun napisał:

 

mieszkańcy tego miasta uwielbiali go i wybierali do wielokrotnie w demokratycznych wyborach. Dodatkowo mieliście wszystkie(dosłownie) organy państwa żeby go oskarżyć, a potem skazać... Dla przypomnienia PiS rządzi drugi raz...

Moze i mieszkancy go uwielbiali ale w ostatnich wyborach PO przestalo. Postawili na nim kreske i mieli juz innego kandydata. Przed samymi wyborami cisneli po nim rowno
b4bfb3255672.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...