Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Michaelred napisał:

a ty? Ja tak a ty widac, ze pobieżnie. Ten nieuzbrojony mily Pan wg zeznan grozil wczesniej, ze zabije Kylea a tu masz filmik jak prosi czarnoskorego Pana zeby do niego strzelil (jest tez wersja bez cenzury bez wypikania slowa na N). Rosenbaum najpierw go gonil a pozniej rzucil sie na Kylea zeby odebrac mu bron. Nikt o dobrych intencjach tak nie robi. To o czym piszesz to pokazuje tez, ze tamten drugi z bronia goniacy Kylea byl nie przeszkolony i postapil glupio ale nie Kyle.

A co by było jakby nikt tam nie miał broni ? Pewnie obiliby sobie mordę trochę, ale wydaje mi się że nikt by nie zginął. Więc o co ta cała dyskusja? Co dobrego przyniosło posiadanie broni tam przez uczestników ?

Wiem, ze nie jest zakazane ale jest w tym sporo uznaniowosci. Oczywiscie, ze powinnismy to rozwazyc. Panstwo stworzylo monopol dla lekarzy. Ksztalci ich za nasze pieniadze, dodatkowo zwalcza im konkurencje (za nasze pieniadze) i zmusza do placenia na caly ten system, ktorego beneficjentami na koncu sa przeciez prywatne firmy. 

Są zawody które mogą spowodować sporo szkód i nadużyć. Dlatego dostęp do nich musi być kontrolowany. Naprawdę każdy znachor i specjalista z Facebooka miałby mieć status lekarza bo poczytał książki? Ty naprawdę nie widzisz do czego by to doprowadziło ?

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, piotrek00 napisał:

Stopy procentowe jednak 0,5pkt, zgodnie z większością przewidywań, racjonalna polityka RPP sprawiła, że złotówka umocniła się do euro i wraca do swojego naturalnego poziomu. Po nowym roku inflacja powinna wyhamować, a tarcza inflacyjna wymusi trend spadkowy, poczekamy zobaczymy, trochę eksperyment.

Racjonalna polityka RPP? :rotfl:

Inflacja powinna wyhamować? Tarcza inflacyjna wymusi trend spadkowy? To nawet nie jest początek właściwej inflacji. Tarcza? Jaka tarcza, to jest dorywcze dolewanie oliwy do ognia, efekty cyrkulacji pustego pieniądza mają być leczone jeszcze większą ilością pustego pieniądza? Mam nadzieje, że to co piszesz to czysty sarkazm.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, piotrek00 napisał:

Stopy procentowe jednak 0,5pkt, zgodnie z większością przewidywań, racjonalna polityka RPP sprawiła, że złotówka umocniła się do euro i wraca do swojego naturalnego poziomu.

kurs-zlotego-stopy-wibor-1024x706.png

Muszę sobie chyba jakieś okulary sprawić...

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, piotrek00 napisał:

PiS opanował sytuację na granicy, teraz nawet Czesi chcą nam posłać swoich żołnierzy,  mielibyśmy już tam żołnierzy z UK, Estonii i Czech, symboliczne wsparcie ale jednak. Polska wyszła obronną ręką, a Łukaszenka wypłapał kolejne sankcje.

Stopy procentowe jednak 0,5pkt, zgodnie z większością przewidywań, racjonalna polityka RPP sprawiła, że złotówka umocniła się do euro i wraca do swojego naturalnego poziomu. Po nowym roku inflacja powinna wyhamować, a tarcza inflacyjna wymusi trend spadkowy, poczekamy zobaczymy, trochę eksperyment.

Dziś Morawiecki w Rzymie, a Duda będzie uczestniczył na spotkaniu z Bidenem, okaże się co hej Joe wynegocjował z Putinem.

Ogólnie wygląda na uspokojenie polityczne nie tylko w kraju, ale i na świecie, jeszcze ten Covid nieszczęsny tylko został. Choinkę można ubierać. 😎

Co za gówniana propaganda. Wszystko na opak. Chyba już wiemy, kto jest w zespole delegowanym na kierunek polityczny.

• Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz do policji i wojska pchaja sie sprawni inaczej, ktorzy chca tylko dociagnac do emerytury (tacy mlodzi emeryci bez ambicji). Sadzisz, ze oni wyjda na  ulie "bronic porzadku" kiedy na przeciwko maja realna grozbe tego, ze ludzie maja bron i sa tez czesto duzo lepiej przeszkoleni w jej uzywaniu? Nie zartuje bo ilosc naboi jakie dostaja np policjanci na szkolenia to jest malo smieszny zart :) No i ludzie prywatnie ucza sie nie tylko celowania do tarcz ale tez taktyki itd.

Jak sprawa będzie poważna, to zamiast piechoty rząd wyśle ciężki sprzęt i cywile będą bez szans. No i jeszcze taki szczegół: komu by się taka wojna domowa miała opłacać? Straszak w postaci broni palnej byłby albo pustym blefem albo zarzewiem krwawego konfliktu rodem z krajów afrykańskich. Nie wspominając już o tym, że w demokracji mamy narzędzia pozwalające wpływać na polityków bez groźby rozlewu krwi. Argument siły to skrajna ostateczność.

Zróbmy też taki eksperyment myślowy: załóżmy, że masz rację i służby mundurowe się rozpierzchną przed uzbrojonym tłumem. Co dalej? Zamach stanu i jakaś rada rewolucyjna? Czy może pokrzykiwanie i niszczenie mienia jak to miało miejsce w Kapitolu a potem wszyscy się rozejdą? Żadna z tych opcji nie daje jakichkolwiek korzyści społeczeństwu.

Wiem, ze nie jest zakazane ale jest w tym sporo uznaniowosci. Oczywiscie, ze powinnismy to rozwazyc. Panstwo stworzylo monopol dla lekarzy. Ksztalci ich za nasze pieniadze, dodatkowo zwalcza im konkurencje (za nasze pieniadze) i zmusza do placenia na caly ten system, ktorego beneficjentami na koncu sa przeciez prywatne firmy. Lekarze nie ucza sie z jakichs tajemnych ksiag dostepnych tylko dla nich. Te materialy sa dostepne dla wszystkich. Nie rozumiem, kiedy w tych czasach mamy np swietnych informatykow, programistow, ktorzy 1 dnia nie byli na uczelni a sa wybitni w tym co robia i szkola innych mamy sie przejmowac czy ktos ma papier itd. Ja nie moge isc sobie do kogo chce (do przyslowiowego) kowala bo Panstwo mi tego zabrania a jednocześnie sciaga ze mnie kase czyli wracamy do pkt 1. To samo z prawnikami ale tu jest tyle lepiej ze mozesz bronic sie sam i nikt nie zmusza cie do korzystania z ich uslug.

Od jakości pracy programisty nie zależy czyjeś życie a zanim jego produkt trafi na rynek, jest przynajmniej w jakimś stopniu testowany, więc błędy kosztują co najwyżej opóźnienie produkcji bądź większe wkurzenie klientów. Od kompetencji lekarzy i prawników z kolei zależą ludzkie życia a decyzje przez nich podejmowane mają konsekwencje, których nie da się od tak odwrócić. Nie bez powodu lekarze w szczególny sposób odpowiadają za błędy w sztuce.

a ty? Ja tak a ty widac, ze pobieżnie. Ten nieuzbrojony mily Pan wg zeznan grozil wczesniej, ze zabije Kylea a tu masz filmik jak prosi czarnoskorego Pana zeby do niego strzelil (jest tez wersja bez cenzury bez wypikania slowa na N). Rosenbaum najpierw go gonil a pozniej rzucil sie na Kylea zeby odebrac mu bron. Nikt o dobrych intencjach tak nie robi. To o czym piszesz to pokazuje tez, ze tamten drugi z bronia goniacy Kylea byl nie przeszkolony i postapil glupio ale nie Kyle.

Ja widze spora roznica miedzy tym, ze wladza wie ze obywatele maja bron i nie mozna ich zgnoic bez konsekwencji a wykorzystaniem broni do jakiegos puczu. Nic nie mieszam, pokazuje tylko kto jest po jakiej stronie.  AR-15 semi automatic czyli strzela ogniem pojedynczym. Przeciez gosc cala swoja akcja pokazal, ze wie jak obchodzic sie z bronia i jak zachowywac bedac uzbrojonym.  Unikal konfrontacji tak dlugo jak mogl a broni uzyl w ostatecznosci. Gosc zachowywal sie tak profesjonalnie jak zachowywaly by sie w tym wypadku przeszkolona policja czy wojsko. Nawet na tym zdjeciu co byl wklejony wczesniej widac jak trzymac palec obok spustu a nie na spuscie jak by to zrobil swiezak w temacie. Oczywiscie pomijasz tez fakt, ze on tam byl glownie tez po to zeby w razie wypadku oferowac pomoc medyczna (jest przeszkolony). Jestem pewien, ze ten dzieciak wystrzelal w zyciu juz wiecej pestek niz typowy Polski emerytowany policjant :)
BTW on nie byl tam sam i nie pojechal tam szukac zaczepki w przeciwienstwie do osob, ktore go zaatakowaly
Foto calej ekipy, ktora ochraniala plac dealera samochodow

A czy ja mówiłem, że ktoś tam był miły? Facet, który pierwszy zaatakował Kyle'a był nieuzbrojony. Adekwatność stosowanych środków to pojęcie, z którym warto się zapoznać. Gdyby Kyle zamiast karabinu miał przy sobie inne środki obrony osobistej, to by go obezwładnił zamiast zabić. Potem już się posypała sytuacja kompletnie. A co do szkolenia: skupiasz się na tym, że umiał się posłużyć karabinem a mi chodzi o to, że skoro to był jedyny środek obrony, jakiego umiał używać i jaki posiadał, to konsekwencją było zabicie dwóch ludzi. Jeśli by umiał obezwładnić nieuzbrojonego napastnika innymi środkami (tak jak to umie np. dobrze wyszkolony policjant - niekoniecznie w USA, o czym już pisałem), to by nie musiał strzelać. Te i wiele innych śmierci podczas zamieszek czy interwencji policji wynikają właśnie z tego, że broń jest tak powszechna w USA a nikt nie widzi żadnej alternatywy. Jeśli masz tylko młotek, cały świat zdaje się składać z gwoździ.

Przeciez pisalem ci 3 razy, zaleznosc miedzy ubostwem a morderstwami z uzyciem broni pewnie jakas tam istnieje ale nie w takiej skali zeby mozna nia bylo wytlumaczyc to zjawisko w USA.
Ja pisze o USA i uzyciu broni co mnie twoje badania z Chin bez broni interesuja? Wytlumacze najprosciej jak sie da. Jak dalej nie zrozumiesz to trudno.
Kraj: Usa jest sobie bialy, Azjata (do ktorych zaliczaja tez np hindusów itp), latynos i czarnoskory. Wszyscy sa dokladnie tak samo biedni, bieda az piszczy. Statystycznie czarnoskorzy w takim wypadku popelniaja kilkukrotnie wiecej morderstw z uzyciem broni niz np biali Amerykanie i to w wiekszosci w kierunku drugiego czarnoskorego.

Ano pisałeś, ale nie przedstawiłeś żadnych dowodów, które by przeczyły stosom publikacji naukowych udowadniających, że bieda jest kluczowym czynnikiem jeśli chodzi o poziom przestępczości w ogóle (z bronią czy bez) i to się stosuje również do USA. A badania z Chin po to przytoczyłem, żeby obalić twoją tezę, że najważniejszy jest czynnik rasowy. Skoro w zupełnie innym etnicznie społeczeństwie jest identyczna korelacja między przestępczością a sytuacją ekonomiczną, to znaczy, że czynnik rasowy jest drugorzędny o ile w ogóle ma znaczenie.

Twierdziłeś na starcie, że w USA wszyscy są równie biedni, to dostałeś twarde dane, że to nie jest prawda. Twierdzisz, że kolor skóry jest głównym wyznacznikiem, kto będzie przestępcą, to dostałeś dane, które twardo pokazują coś zupełnie innego. A jednak dalej bez poparcia konkretami upierasz się przy swoim.

29 minut temu, severall napisał:

A co by było jakby nikt tam nie miał broni ? Pewnie obiliby sobie mordę trochę, ale wydaje mi się że nikt by nie zginął. Więc o co ta cała dyskusja? Co dobrego przyniosło posiadanie broni tam przez uczestników ?

Są zawody które mogą spowodować sporo szkód i nadużyć. Dlatego dostęp do nich musi być kontrolowany. Naprawdę każdy znachor i specjalista z Facebooka miałby mieć status lekarza bo poczytał książki? Ty naprawdę nie widzisz do czego by to doprowadziło ?

W punkt.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Myst napisał:

Chociażby dlatego warto starać się o licencję na posiadanie broni ;)

Wbrew temu co ten miłośnik konfedeszurni próbuje tu wciskać, ludzie posiadający licencję lub się o nią starający wcale nie czują się jakoś uciskani. Po prostu każdy rozumie, że możliwość posiadania broni to przywilej a nie prawo i aby go uzyskać trzeba się trochę postarać. Każdy kto jest niekarany wyrokami sądu, ma predyspozycje psychiczne i fizyczne i na końcu trochę wolnej gotówki, może się o nie ubiegać zdając egzamin. Sami posiadacze, wbrew powszechnej opinii nie są jakimiś wielkimi zwolennikami poluzowania dostępu do broni dla ogółu, bo stawia ich to w mniej uprzywilejowanej pozycji. Cały pic polega na tym, że ja mam broń a ktoś inny nie, coś jak z pierwszeństwem wejścia na pokład samolotu. Jakby wszyscy je mieli, to trochę straciłoby sens prawda? Prawo w Polsce w tej materii jest póki co bardzo sensowne i zdecydowanie należy je utrzymać i nie brać przykładu z USA, gdzie panuje pod tym względem kompletna dzicz.

Kucfederaci to przede wszystkim skrajni ignoranci. Taka jest rozmowa o posiadaniu broni palnej z człowiekiem który nie ma zielonego pojęcia o uwarunkowaniach prawnych zwyczajowych, historycznych i społecznych, nie mówiąc już o medycynie w której ostatnio robią sporą "karierę".

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, piotrek00 napisał:

PiS opanował sytuację na granicy

49 minut temu, piotrek00 napisał:

racjonalna polityka RPP sprawiła, że złotówka umocniła się do euro i wraca do swojego naturalnego poziomu. Po nowym roku inflacja powinna wyhamować, a tarcza inflacyjna wymusi trend spadkowy

49 minut temu, piotrek00 napisał:

Ogólnie wygląda na uspokojenie polityczne nie tylko w kraju

Przekaz dnia z TVpis, od wyborcy pisu. 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Vetch napisał:

Muszę sobie chyba jakieś okulary sprawić...

różowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji budowy domu rozmawiam z wieloma przedsiębiorcami i większość z nich mówi mi wprost, od stycznia ceny od +9% do +12% aby zrekompensować straty na nowym wale.

Czyli inflacja skoczy do 20% i jednak będzie Turcja 2.0 :>

Standardowo:

- zarabiający minimalną nie zyska - 200zł więcej na podatkach, ale +10% ceny, czyli na zero

- przedsiębiorca nie traci, bo przerzuca koszt na klienta

- klasa średnia dostaje w p*zdę :E

Edytowane przez Kaiketsu
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat

Dlaczego naziolstwo dostało kasę? Ano dlatego

dworczyk-o-kontaktach-z-narodowcami1-jpg

dworczyk-o-kontaktach-z-narodowcami2-jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Michaelred napisał:

Nie rozumiem, kiedy w tych czasach mamy np swietnych informatykow, programistow, ktorzy 1 dnia nie byli na uczelni a sa wybitni w tym co robia i szkola innych mamy sie przejmowac czy ktos ma papier itd.

To, ze ktos nie byl na uczelni nie znaczy, ze nie uczyl sie. Programowanie to taka praca, gdzie trzeba miec wiedze, znac wzorce projektowe, wiedziec jak dziala sprzet etc. Idzie to wszystko ogarnac bez tzw. "papierka" ale trzeba zaznajomic sie z taka sama wiedza jak jest serwowana na studiach. Nie ma drogi na skroty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Radar28 napisał:

Od jakości pracy programisty nie zależy czyjeś życie a zanim jego produkt trafi na rynek, jest przynajmniej w jakimś stopniu testowany, więc błędy kosztują co najwyżej opóźnienie produkcji bądź większe wkurzenie klientów.

O panie, tyle smiercionosnych wypadkow bylo przez bledy programistyczne, szczegolnie przy urzadzeniach medycznych kiedy dochodzilo do przepelnienia stosu i np. podczas rentgena dostales 100 razy wieksza dawke promieniowania. Albo w silnikach rakietowych i systemach stabilizujacych lot, albo w samolotach (najnowsze Boeningi) i tak dalej. Mozna wymieniac i wymieniac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Trepcia napisał:

O panie, tyle smiercionosnych wypadkow bylo przez bledy programistyczne, szczegolnie przy urzadzeniach medycznych kiedy dochodzilo do przepelnienia stosu i np. podczas rentgena dostales 100 razy wieksza dawke promieniowania. Albo w silnikach rakietowych i systemach stabilizujacych lot, albo w samolotach (najnowsze Boeningi) i tak dalej. Mozna wymieniac i wymieniac :)

Ok, to fakt. Tym niemniej większość klepaczy kodu nie ma aż tak odpowiedzialnych zadań a rozwiązania powinny być wszechstronnie testowane przed wprowadzeniem do użytku. Troszkę inna sytuacja niż w przypadku lekarzy, gdzie tu i teraz trzeba podjąć decyzję, od której zależeć może czyjeś życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Radar28 napisał:

Ok, to fakt. Tym niemniej większość klepaczy kodu nie ma aż tak odpowiedzialnych zadań a rozwiązania powinny być wszechstronnie testowane przed wprowadzeniem do użytku. Troszkę inna sytuacja niż w przypadku lekarzy, gdzie tu i teraz trzeba podjąć decyzję, od której zależeć może czyjeś życie.

Tak, to racja, jak ktos tworzy setny interfejs do mikrofalowki czy innej pralki to jego blad co najwyzej wywola frustracje uzytkownika :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Sprzedawca będzie miał obowiązek poinformować, że paliwo jest tańsze… dzięki rządowi

Tego jeszcze nie było! Rząd Mateusza Morawieckiego pod wpływem opinii publiczej postanowił czasowo obniżyć stawki podatku akcyzowego od paliwa sprzedawanego na stacjach benzynowych i energii elektrycznej. Ustawa regulująca niższe stawki akcyzy jest bardzo ważna dla PiS-u, ponieważ temat drożyzny będzie w tym roku dominującym przy świątecznych stołach także za sprawą rekordowej inflacji.

Cała ustawa to raptem cztery artykuły zapisane na dwóch stronach. Znalazło się tam jednak miejsce na zobowiązanie sprzedawców paliw do umieszczenia przy kasie obowiązkowego oznaczenia, że paliwo jest tańsze dzięki czasowej obniżce podatku przez rząd.

ustawa_1811-1024x381.png.webp

ustawa_1811_uzasadnienie-1024x349.png.we

https://pkb24.pl/sprzedawca-bedzie-mial-obowiazek-poinformowac-ze-paliwo-jest-tansze-dzieki-rzadowi/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli co, przymusowa edukacja lekarzy to, według konfederatów, również zamordyzm? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, jagular napisał:

Czyli co, przymusowa edukacja lekarzy to, według konfederatów, również zamordyzm? :)

Cóż, jedno sie przypomina:

Marek eN on Twitter: "Mem bez sensu. Nikogo nie interesuję co sobie myjesz,  nikt o to nie pyta, i nie wzywa policji do mycia rąk." / Twitter

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nawet tyłek podcieram po sraniu, to muszę być niewolnikiem masochistą :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Spokxik napisał:

Jeszcze napisz, ze spuszczasz po sobie wode to daj spokoj. Zyjesz niczym ptak w klatce.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hesus mario, o ja ślepiec. Moja wina moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Spokxik napisał:

I pewnie jeszcze lewą? 

Poza tym jak prawi jedna z piosenek Bloodhound Gang: "toilet paper is for queers..".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie no, papierem podcieram :E

Chyba że to też źle robię 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi