Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Złotówka się umacnia, pewnie w oczekiwaniu na wystąpienie Glapy po południu.

Nie wiem, jakie stopy procentowe chcą docelowo wprowadzić, ale rzucenie ich już teraz byłoby sensowne, bo potrzeba silnej odpowiedzi na szok IMO

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Kaiketsu napisał:

Złotówka się umacnia, pewnie w oczekiwaniu na wystąpienie Glapy po południu.

Jak przewidujesz, o ile stopni procentowych pojda raty? Do bankow ponoc jakies dyspozycje poszly, ze nawet o 5%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Badalaman

Paliwo będzie po 9zł i tak co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Wszystko zdrożeje, po kolei jak kostki domina. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Trepcia napisał:

Jak przewidujesz, o ile stopni procentowych pojda raty

Jeszcze parę dni temu członkowie RPP byli w wywiadach sceptyczni co do tego, by podnosić mocniej niż było planowane (50pb), ale myślę, że Euro po 5 zł trochę zmienia postać rzeczy. Pewnie 75-100pb.

27 minut temu, Trepcia napisał:

Do bankow ponoc jakies dyspozycje poszly, ze nawet o 5%.

Poszły, ale to inny temat. Banki teraz mają liczyć zdolność dla klientów w formule: obecna stopa procentowa + 5%. Dotąd musiały liczyć w formule: obecna stopa procentowa + 2,5%.

Zmiana sprawi, że ilość kredytów spadnie - bez podnoszenia stóp procentowych o te 5%. Czyli osiągamy efekt podniesienia stóp bez podnoszenia stóp (w tym zakresie). Prawdopodobnie element walki z inflacją. Glapa mówił, że do 4% jest przestrzeń, ale nasza gospodarka osłabnie w wyniku wojny, więc sufit się przybliżył i trzeba działać innymi drogami też.

Kontrakty na stopy wskazują że rynek oczekuje 5,5%. To może być już przeszacowane w stosunku do tego, na co zadłużona Polska może sobie obecnie pozwolić.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Łohoho, Korwin odpalił protokół "Ziobro %" na twitterku. Zaraz chyba dostanie od Konfy kopala w dupala, na razie odcięło się od niego i szeregi partii KORWIN opuściło trzech posłów - Dziambor, Kulesza i Sośnierz. 

Edytowane przez Lypton
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rok bez nowej partii Krula to rok stracony.

Facet dotarł (z sojusznikami, ale dotarł) do poziomu, gdzie jego partia była realną siłą w rządzie i mogła liczyć na 10% poparcia, a nawet więcej.

I co zrobił? Ano zaczął bredzić na temat wojny.

Zafundował Konfie -3/4% poparcia, wzmocnił pis, bo jego wyborcy zwątpili i wybrali najbliższego mu społecznie Kaczafiego.

A teraz jego ekipa zmyka jak szczur z tonącego okrętu ze swoimi onucowatymi kolegami do "nowej" partii w ramach Konfy :E

Ten facet to chodzący mem. Nie mogę uwierzyć, że nadal są ludzie, którzy traktują go poważnie, cytują i uważają za źródło wszelkiej mądrości.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@KaiketsuJesteś za mały, by zrozumieć przekaz Korwina ;). Nie pojmujesz tego i nie pojmiesz, on jest zbyt inteligentny.

Oczywiście żartuję sobie teraz, ale to typowa obrona zapatrzonych w Janusza. Zawsze i wszędzie, to co mówi Janusz jest święte, inni go nie rozumieją bo są za głupi, za mali, zbyt prości, ułomni, nie grzeszą inteligencją, nie potrafią się domyślić, skojarzyć prostych FAKTÓW. Zawsze :E

I to nie jest tak, że ja w 100% z gościa robię kretyna. Uważam wręcz, że ma wiele asów w rękawie, które do dzisiaj pozwalają mu kręcić się w kręgu politycznym. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nigdy się z nim nie zgodziłem, nawet lubię gościa pooglądać bo zwyczajnie mnie śmieszy jak robi w studio wiatr, ale na litość... Gość chyba ma taki życiowy pomysł, aby być blisko, ale nigdy zbyt blisko. Dużo mówić, ale żeby nigdy realnie decydować. Może to sposób na życie. Koncertowo teraz to zagrał :E

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ostatnio słuchałem podcastu o książce Korwina - Vademecum ojca. Jezusmarja! To nie jest śmieszna książka, to jest książka obrzydliwa. Jak jej autor. Niby 30 lat od wydania tej pozycji, czasy się zmieniły itd., ale w tym samym roku wyszło polskie wydanie innego poradnika wychowywania dzieci, który do dzisiaj uchodzi za świetną pozycję - Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rada postanowiła podwyższyć stopy procentowe NBP o 0,75 pkt. proc do poziomu:

stopa referencyjna 3,50% w skali rocznej;
stopa lombardowa 4,00% w skali rocznej;
stopa depozytowa 3,00% w skali rocznej;
stopa redyskonta weksli 3,55% w skali rocznej;
stopa dyskontowa weksli 3,60% w skali rocznej;

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Wu70 napisał:

Rada postanowiła podwyższyć stopy procentowe NBP o 0,75 pkt. proc do poziomu:

stopa referencyjna 3,50% w skali rocznej;
stopa lombardowa 4,00% w skali rocznej;
stopa depozytowa 3,00% w skali rocznej;
stopa redyskonta weksli 3,55% w skali rocznej;
stopa dyskontowa weksli 3,60% w skali rocznej;

To jest smiech na sali...

Zalozymy sie ze od jutra waluty dalej zaczna sie umacnic wzgledem zlotego? nikt nie bedzie chcial trzymac zlotowek na koncie skoro lokaty to smiech na sali w stosunku do inflacji ktora byla juz przez wojna ;) a co dopiero bedzie teraz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak tam uchodźcy się poczują jak ceny w górę a Janusz biznesu da jakąś umowę zlecenie lub na czarno za grosze a zgodzą się na wszystko bo nie mają wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na pewno lepiej niż na Ukrainie. Tam też była/jest drożyzna w sklepach. A takie jedno 500+ to niewiele mniej niż minimalna netto na Ukrainie za cały miesiąc pracy. Do tego oni będą dostawać jedzenie z np. Mopsów, od organizacji charytatywnych itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, lukadd napisał:

Na pewno lepiej niż na Ukrainie. Tam też była/jest drożyzna w sklepach. A takie jedno 500+ to niewiele mniej niż minimalna netto na Ukrainie.

No nie każdy miał tak źle mnie np. nie było by stać na to auto co widziałem ostatnio na ukraińskich blachach (jakieś 250 tys zł). Jedno jest pewne najwięcej w dupę znowu dostaną ci bez dzieci.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

9,99 zł za litr jest bardzo realny.  Ale kradzież do 500 zł jest wykroczeniem :E

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lokiju napisał:

No nie każdy miał tak źle mnie np. nie było by stać na to auto co widziałem ostatnio na ukraińskich blachach (jakieś 250 tys zł).

Na Ukrainie mieszkają również całkiem dobrze sytuowani czy bogaci ludzie. Ale jest też jeszcze większa przepaść pomiędzy bogatymi, a biednymi w porównaniu do np. Polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Crew 900 napisał:

9,99 zł za litr jest bardzo realny.  Ale kradzież do 500 zł jest wykroczeniem :E

Bardzo realny, W okolicach Kato na samoobslugowej disel - 7.8; 95 -7; 98 - 7.2, lpg -3.2. Ceny z dnia na dzien, z godziny na godzine rosna. Czym blizej granicy wschodniej tym ceny wieksze ;) Disel pewnie jutro przekroczy 8, a do 9 juz droga nie daleka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należało by skończyć z rozdawnictwem pieniędzy 500+ itp. i zagonić ludzi do pracy to będzie lepiej w sensie cudów nie będzie ale trochę nam ulży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, lokiju napisał:

Należało by skończyć z rozdawnictwem pieniędzy 500+ itp. i zagonić ludzi do pracy to będzie lepiej w sensie cudów nie będzie ale trochę nam ulży.

Kto chce pracowac ten pracuje, kto nie chce to niech nie pracuje, ale rozdawnictwo powinno zostac przynajmniej ukrocone i zmniejszone opodatkowanie - przynjmniej te zwiazane z praca ;)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, lokiju napisał:

Chyba żartujesz :E Przecież zabranie 500+ to by skruszyło nawet najtwardszy pisowski elektorat i nici z wygrania kolejnych wyborów.

Wręcz bym powiedział, że muszą podnieść 500+. Co to dzisiaj jest 500 zeta? :E Przecież przy obecnych cenach ON to już ledwie starcza, aby zatankować do pełna Passata TDI, a może i już nawet nie starcza bo zależy jaka wersja z jakim zbiornikiem :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, lokiju napisał:

Mamy 5.5% bezrobocia, to już prawie że poziom poniżej którego nie da się zejść(nie pamiętam nazwy tego pojęcia, ale jest w ekonomii takie coś, że zawsze będzie występował w gospodarce pewien poziom osób niezatrudnionych. Od 2 od 5 procent właśnie). Obawiam się, że nie ma już kogo gonić do tej pracy ;)

A likwidację socjalu zobaczymy jak świnia niebo :E

• Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, adask0 napisał:

Bardzo realny, W okolicach Kato na samoobslugowej disel - 7.8; 95 -7; 98 - 7.2, lpg -3.2. Ceny z dnia na dzien, z godziny na godzine rosna. Czym blizej granicy wschodniej tym ceny wieksze ;) Disel pewnie jutro przekroczy 8, a do 9 juz droga nie daleka :E

A jeszcze nie dawno się śmiali z tych co lali po kilkaset litrów jak było po ~5.5 zeta :E

U mnie już ON ponad 2euro i rośnie :E Miałem tankować w ostatni weekend jak było jeszcze poniżej 1.9e , ale mi się nie chciało.

Ale chyba trzeba będzie w końcu też i luknąć na spiżarkę i dopełnić zakupami. Bo, żarcie też zaczyna iść to the moon. W takim tempie to niedługo konserwa to będzie rarytas do zakupienia na alledrogo za 50pln :E

Edytowane przez lukadd
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lukadd napisał:

A jeszcze nie dawno się śmiali z tych co lali po kilkaset litrów jak było po ~5.5 zeta :E

U mnie już ON ponad 2euro i rośnie :E Miałem tankować w ostatni weekend jak było jeszcze poniżej 1.9e , ale mi się nie chciało.

Ale chyba trzeba będzie w końcu też i luknąć na spiżarkę i dopełnić zakupami. Bo, żarcie też zaczyna iść to the moon. W takim tempie to niedługo konserwa to będzie raryras do zakupienia na alledrogo za 50pln :E

Ta tylko w porownaj zarobki w kraju do tych gdzie mieszkasz :E  wiecej chyba pisac nie musze :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko wiecie, portfele nie są z gumy. Ani tutaj, ani za granicą. Chyba, że krzywa popytu i podaży przestała już obowiązywać? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Ten facet to chodzący mem. Nie mogę uwierzyć, że nadal są ludzie, którzy traktują go poważnie, cytują i uważają za źródło wszelkiej mądrości.

Korwin - 2007 rok(a mamy 2022 i ktoś chce na niego głosować, a nie powinno się nawet podawać mu ręki):

Cytat

Lewica wynalazła sobie rychło następnych Żołnierzy Rewolucji – czyli „pokrzywdzonych Czarnych:”. Niestety: Murzyn jest głupi (no: nie aż tak głupi, jak te baby, co sypiały z p.Szymonem Moleke N’Jie…) – jednak dość szybko przekonał się, że znacznie lepiej żyje im się w krajach, którymi NIE rządzą Czarnuchy – np. lepiej żyło im się w RPA w czasach apartheidu niż żyje się w RPA gdy rządzą Negry, lepiej żyje się w USA, niż RPA, lepiej w każdym RPA niż np. w Zimbabwe… Więc przestało to działać.

Ostatnio oglądałem 20 minut jego popisów u Stanowskiego(ale niespodzianka! :D) i to jest na serio persona który swój przekaz kieruje do osób o najniższym IQ. Widowisko dla ludzi o mocny nerwach. W ciągu minuty wypluwa tyle głupot że głowa mała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi