Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Camis napisał:

Nie da rady, musi to przejść przez sejm i senat normalną drogą. Sami pisiory piszą że to okolice 3 miesięcy "walk".

I jeszcze przez prezydenta, ktoremu moze to nie byc na reke :) Patrz - starania o miejsce w ONZ.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

NBP przynosi rządowi złe wieści. Rok wyborczy będzie dla nas bardzo ciężki

Najnowsza lipcowa projekcja Narodowego Banku Polskiego nie pozostawia złudzeń. W przyszłym roku, kiedy to PiS będzie ubiegało się o trzecią kadencję, Polaków czeka naprawdę trudny czas. Grozi nam bardzo wysoka inflacja – nawet rzędu 15,1 proc. przy prawie niezauważalnym wzroście gospodarczym na poziomie od 0,2 do 2,3 proc. Innymi słowy, analitycy naszego banku centralnego rysują czarny scenariusz dla gospodarki, w którym poczujemy to, o czym w money.pl ostrzegamy od dawna – cierpki smak stagflacji i najprawdopodobniej technicznej recesji.

NBP nie ma dla rządu dobrych wieści. W 2023 r., kiedy ekipa Mateusza Morawieckiego będzie walczyła o kolejną kadencję, Polacy zostaną przygnieceni jeszcze wyższymi cenami niż obecnie, a gospodarka ostro zahamuje. To nie będą łatwe wybory dla Zjednoczonej Prawicy. Sprawdźmy, co zdaniem analityków polskiego banku centralnego ma się wydarzyć.

Lipcowa projekcja NBP. Tak będzie wyglądała gospodarka Polski w 2023 r.
Negatywny pogląd na gospodarkę naszego kraju NBP przedstawił już w marcu, teraz sprawy się jeszcze pogorszyły, dlatego też zapewne Rada w czwartek delikatnie podniosła stopy o 50 pb do 6,5 proc., a nie o 75 pb, jak przewidywał rynek.

Jak wynika z najnowszej projekcji Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP, inflacja w Polsce z 50-proc. prawdopodobieństwem:

w 2022 r. ukształtuje się w przedziale 13,2-15,4 proc.,
w 2023 r. w przedziale 9,8-15,1 proc.,
w 2024 r. w przedziale 2,2-6 proc.

Z kolei dynamika polskiego PKB z 50-proc. prawdopodobieństwem znajdzie się w przedziale:

3,9-5,5 proc. w 2022 r.,
0,2-2,3 proc. w 2023 r.
1-3,5 proc. w 2024 r.

2023 r. będzie dla nas bardzo ciężki

Projekcja uwzględnia dane i informacje opublikowane do 22 czerwca 2021 r. Widać jak na dłoni, że przyszły rok będzie dla nas bardzo trudny. Pytanie brzmi, jak bardzo hamowanie gospodarki złagodzi w Polsce inflację oraz jakie będą koszty społeczne stagflacji w naszym kraju.

...

https://www.money.pl/gospodarka/nbp-przynosi-rzadowi-zle-wiesci-rok-wyborczy-bedzie-dla-nas-bardzo-ciezki-6787912674654848a.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesienią to będzie armagedon, bo będzie kumulacja wielu zjawisk: apogeum inflacji, podwyżki energii, powrót epidemii(program szczepień u nas nie istnieje, bo i tak nikt się nie przejmuje zgonami), co za tym idzie znowu zamknięta służba zdrowia, napięcia Polacy - Ukraińcy(które się do tego czasu pojawią), sparaliżowana szkoła, strajki, brak węgla(podobno innego scenariusz nie ma).

3 godziny temu, Camis napisał:

Na koniec szur z konfedorosji (polecam komentarze):

Przedstawicielstwo Kremla w Polsce nie mogło jaśniej się określić. Chłopy to przeciwieństwo słowa patriotyzm, bo na sztandarach mają wyjście z UE i z NATO(Ci fatalni i zbrodniczy Amerykanie!), czyli rezygnacja z naszych gwarancji bezpieczeństwa. Tutaj też ten psychicznie chory człowiek wie co jest lepsze dla Finów i Szwedów :D. 

Ciekawi mnie kto nie przyszedł na głosowanie... tam też są przedstawiciele tego ugrupowania ;)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

eDNRPpG.png

r9tnNtK.png

:rotfl::rotfl::rotfl:

Edytowane przez Camis
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Impreza J Danielsa :) Pewnie osmiorniczkami zagryzal, bogacz jebuny!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Glapiński kupuje ludzkie serca tym wystąpieniem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wierze w to co słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, T.m.p1 napisał:

Nie wierze w to co słyszę.

że niby kłamie ?? Ten jastrząb z gołębim sercem :) ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze 10 minut to nie analiza rynku, siły PLN, finansów i sytuacji gospodarczej tylko analiza tego co gdzieś tam powiedział Tusk.

Przecież to jest dramat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

hmm  zaznaczył, że robi "wstęp" powiedział co miał powiedzieć i przeszedł do konkretów (albo lania wody jak kto woli)

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, T.m.p1 napisał:

Pierwsze 10 minut to nie analiza rynku, siły PLN, finansów i sytuacji gospodarczej tylko analiza tego co gdzieś tam powiedział Tusk.

Przecież to jest dramat.

Dramat to jest to, że Tusk się w ogóle odzywa.

Mi by było wstyd, gdybym przez 8 lat miał na coś wpływ, mógł coś poprawić , naprawić, a bym tego nie zrobił, się co kolwiek odzywać.

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nicholas-cage-funny.gif

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, T.m.p1 napisał:

nicholas-cage-funny.gif

Typowe na tym forum, glupie jakies obrazki, minki, reakcje na posty.

ja oczekiwałbym jakiejś merytorycznej odpowiedzi, na temat tego co udało sie Tuskowi przez 8 lat jego rzadów, co realnie wpłyneło na poprawe mojego, Twojego i innych zycia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Damian-32 napisał:

Typowe? To po co tu siedzisz?

Cytat

...na temat tego co udało sie Tuskowi przez 8 lat jego rzadów, co realnie wpłyneło na poprawe mojego, Twojego i innych zycia.

Nie wierze. 

Kto rządzi od 2015'stego? PiS czy Tusk?

W sumie to nie musisz odpowiadać, szkoda mojego czasu.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Damian-32 napisał:

, co realnie wpłyneło na poprawe mojego, Twojego i innych zycia.

Nie dopuścił do możliwości zawieranie związków partnerskich :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Damian-32 napisał:

ja oczekiwałbym jakiejś merytorycznej odpowiedzi, na temat tego co udało sie Tuskowi przez 8 lat jego rzadów, co realnie wpłyneło na poprawe mojego, Twojego i innych zycia.

Ja Ci mogę napisać jak PiSdzielce mi popsuły życie pakując kiełbasę wyborczą nierobom i głupcom.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Damian-32 napisał:

budowa gazoportu, budowa autostrad i S-ek, karta dużej rodziny, inflacja poniżej 4.5% przy kryzysie gospodarczym na świecie, poprawa transportu kolejowego, budowa orlików... to tak na szybko z głowy, oczywiście  były też wtopy i afery, ale w kontekście rządów wPISdu to zupełnie inna kultura rządzenia :E

p.s nie, nie zagłosuję na KO, bo głosowali na socjal i w ich programie też jest socjal, a my idziemy ku sporej recesji, z siłą nabywczą pieniądza to się pewnie cofniemy do 2005r

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Damian-32, jak się domyślam, w przyszłym roku również zamierzasz głosować na PIS, tak jak zapewne zrobiłeś to w wyborach z 2015 i 2019 roku.

W takiej sytuacji, dyskusja z Tobą, to po prostu strata czasu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dyskutować z nim nie ma to sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Camis napisał:

Ty chcesz decydowac, kto ma zkim dyskutowac ? 

To sa dorosli ludzie maja swój rozum.

15 minut temu, rainy napisał:

Damian-32, jak się domyślam, w przyszłym roku również zamierzasz głosować na PIS, tak jak zapewne zrobiłeś to w wyborach z 2015 i 2019 roku.

W takiej sytuacji, dyskusja z Tobą, to po prostu strata czasu.

i vice wersa ;)

Nie bedę płakał o to że nie chcecie dyskutowac, bo w sumie tylko mlody_tarnow przedstawił jakieś argumenty(które i tak jeszcze zweryfikuje)reszta to po prostu nie bo nie bo on jest za PIS nie dyskutowac z nim.

Edytowane przez Damian-32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Camis napisał:

Jeżeli ktoś ocenia pozytywnie (może nawet zdecydowanie pozytywnie) blisko 7 lat rządów PIS-u i zamierza na nich głosować ponownie, to nie widzę specjalnie sensu w takiej dyskusji.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaszczomb Glapcio przedstawil cos konkretnego na walke z inflacja czy tylko stundupowal i jechal po opozycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Trepcia napisał:

Jaszczomb Glapcio przedstawil cos konkretnego na walke z inflacja czy tylko stundupowal i jechal po opozycji?

Jak na jego standardy to nie było złe wystąpienie-co nie znaczy, że było dobre, w sumie to powiedział wszystko to co już wiemy... i tłumaczył telewidzom jak koniom, że kredytów biedota nie dostaje, a to właśnie min ci najubożsi będą "płacić" za te wakacje kredytowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usłyszałem w radiu (nie było mnie w domu,więc tylko to), Glapa gadał standardowe formułki typu,że będą podwyższać stopy procentowe aż do zdławienia inflacji,lecz podkreślił,że zbliżamy się do końca cyklu podwyżek stóp procentowych :E Dodatkowo według Glapy inflacja unormuje się najszybciej dopiero w 2024 r. i czeka nas techniczna recesja. Mało tego Glapa zapowiedział,że do końca jego kadencji Polska nie wejdzie do strefy euro. To tyle,co zrozumiałem.

Godzinę temu, rainy napisał:

Jeżeli ktoś ocenia pozytywnie (może nawet zdecydowanie pozytywnie) blisko 7 lat rządów PIS-u i zamierza na nich głosować ponownie, to nie widzę specjalnie sensu w takiej dyskusji.

Tyle,że kolega wyżej co chwali rządy PiS patrzy przez pryzmat zarobków,konkretniej płacy minimalnej :E Problem taki,że on sam na rynek pracy wszedł chyba kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi