Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, jagular napisał:

Ja na przykład chodzę spać wyłącznie do telewizora. Co prawda nie jest to klasyczna tv tylko jakiś streaming, ale mimo wszystko.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Klakier1984 napisał:

@up

To masz problem ;)

Mój tv ciągnie 200w w trybie HDR. Odżałuję te złotówkę dziennie czy ile mi tam wyjdzie za dodatkowe 2 godz funkcjonowania telewizora, aby zasypiać w takich warunkach jak lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, adashi napisał:

Nie mam pojęcia. W rozmowach przewijał się pomysł podwójnego limitu dla osób które zadeklarowały ogrzewanie prądem. Także specjalne ustawienie taryf z rodziny G13.  O czymś dla wielobombelkowych to nawet nic nie słyszałem. Oby to jak zazwyczaj były kłamstwa, bo komplikowanie tego socjalu da tylko złe efekty.

Pompy ciepła to nie ogrzewanie prądem.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1426180,jest-tarcza-solidarnosciowa-premier-ma-chronic-polakow-przed-gwaltownymi

 

2000kWh rocznie dajom panie wszyscy sie oblowia  xd idioci nawet nie wiedza co gadaja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Trepcia napisał:

A czym? Sila astralna? :E 

 

comment_14CZ9RNMmeNnCIIqIkBFZbxKx02OXdGg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, LeBomB napisał:

Słucham, na czym ten luksus emeryta ma polegać?

Luksusy polegające na siedzeniu w upale 23-26 stopni, gdy rodziny 15-18 stopni. Zero oszczędzania energii przez emeryta, a rodziny będą krwawić. Powtarzam: emerytura +13,8% (+być może 15-ta emerytura), a ceny +0%. Przykład z blokiem bez sensu. Wszystko co robi PIS jest chaotyczne, bezsensowne, warte linczów i będą. Rozpiska co i jak:

1. Typowy dom: parter + piętro jak 80% za komuny. Z gazem tragedia, trzeba siedzieć w 15 stopniach lub sprowadzić się tłumem na dół, konieczne solidne drzwi bo ciepło ucieknie na górę. 5 osób w pokoju, zaś emeryt w luksusach - też w 1 pokoju. Realnie: 1 pokój nocny słabo ogrzewany zamknięty na 18 stopni dla rodziców, 20 stopni u dzieci, emeryt 23 stopnie, kuchnia łazienka przedpokój z ogrzewaniem na zero. Prąd: emeryt zero oszczędzania, rodzina musi wydać 10 tys na nowy sprzęt, dla mnie to nie problem, ale jeśli ktoś nie ma straci potwornie i później tym bardziej nie będzie go stać.

2. Bloki: tu jest tylko 1 piętro, ogrzewanie cena +40% i zapewne grzanie wymuszone siłą przez ciepłownię na 18 lub 19 stopni, czyli zimno za dużo drożej, tu emeryci będą cierpieć jak reszta. Mało miejsca więc mało sprzętu więc łatwiej się zmieścić w limicie prądu.

3. Domy węglowe tragedia, nie ma szans by nie zapłacić rachunków (jak PGE we wrześniu 2023 czy PGNIG w maju), od razu ogromna kasa. Jednak tu jest klasa ocieplenia domu, jeden 2,5 tony a drugi 10 ton za to samo. Prąd jak wyżej.

20 godzin temu, jagular napisał:

Tak z ciekawości: ktoś ma jakieś dane w tym temacie, tj. zużycia energii takiej zaniedbanej, starej lodówki?

Ze 2 lata temu badałem zamrażarkę: ok. 1000 kWh, a lodówka to ok. 650 W ale często się wyłączała nie dałem rady określić średniej, już się zepsuła, kupili nową 300 kWh a nie jak mówiłem 200 kWh. Zbadałem też dzisiaj dość nowy czajnik: gotowanie 2 min 15 sek i pobór ok. 2030 W czyli dziennie pewnie ok. 0,5-1 kWh. Stary router to aż 12,7 W (nowy ok. 3,5 W). Jeśli ktoś chce się zmieścić to musi wymienić: lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, pralkę, odkurzacz, może czajnik (tu nie ma klas). Trzeba też rozsądnie korzystać po 1500 kWh za klimę to rozrzutność, u mnie to ok. 350 kWh a chłodzę całe piętro zwykle na 22 stopnie, tak samo jak tu ktoś pierze 10 razy na tydzień to przesada.

PS. ciekawe jak będzie z prognozami, czy od razu w PGE założą, że ktoś zużyje np. 4-5 tys kWh i od razu po 3 zł nadwyżka czy dopiero pod koniec września (gdy realnie będzie >2000 i co z tymi którzy zrobią np. 1900). Oczywiście realne jest też +40% za nadwyżkę, ale raczej PIS będzie walczył z "bogaczami" czyli rodzinami (Kaczyński zapowiada do 2000 stałe ceny czyli wyżej nie stałe, +40% jest stałe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1426180,jest-tarcza-solidarnosciowa-premier-ma-chronic-polakow-przed-gwaltownymi

 

2000kWh rocznie dajom panie wszyscy sie oblowia  xd idioci nawet nie wiedza co gadaja 

O dzięki, bo ja nie czytam co oni publicznie gadają. Widzę, że zamierzają dołożyć 30% dla wielodzietnych i niepełnosprawnych. No z szybką wielodzietnością to może być problem, ale co do niepełnosprawności, to ja tu dostrzegam pole do popisu. Bo panie Ukrainki jadą na Ukrainę i 4 dni później już wracają z zaświadczeniem, że są niepełnosprawne (jest im to potrzebne do tego socjalu 1200). Tak więc myślę, że bratniemu narodowi polskiemu, też tam nie odmówią wsparcia.

Nie żebym uważał, że niepełnosprawni nie powinni mieć wyższego limitu (część z nich używa różnych dodatkowych rzeczy, np. pompy do materaca przeciwodleżynowego, która musi chodzić cały czas) , tylko po prostu sporo już wiem o polskim narodzie. Dla grupy 3+ bombelków to już dużo bardziej dyskusyjne, bo to jest grupa objęta już innymi bogatymi socjalami. Ale jako że dodatkowy koszt tego będzie niewielki, to już kij z tym.

A pompa ciepła, to pompa ciepła. Ogrzewanie elektryczne, to takie klasyczne żarowe lub kaloryfery plus bojler elektryczny. Ale to jest całkowicie nieprzewidywalne co oni w panice jeszcze wymyślą, więc spokojnie może się okazać cokolwiek.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem, nie jestem na bieżąco z tym co oni poogłaszali, jutro pewnie będę już wiedział, ale zapewne Twitter przede mną. Ale nie wyobrażam sobie, aby musiała to być I grupa, a III jest najniższa i pewnie to wystarczy (tym bardziej II). Teraz są jakieś stopnie zamiast tych grup.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak wyjaśniła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, każde gospodarstwo domowe z automatu będzie miało stawkę, która odpowiada zużyciu do 2000 kWh rocznie, czyli stawkę z 2022 r. Natomiast jeśli limit zostanie przekroczony, w momencie wystawiania rachunkow, będzie zastosowana druga wyższa taryfa (którą URE zatwierdzi pod koniec tego roku)."
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/premier-przedstawia-nowa-tarcze-ma-chronic-przed-wzrostami-cen-energii/rmpbp8b

 

Czyli nie będzie stawek rynkowych po przekroczeniu limitu. A jakie będą to trzeba czekać na decyzję URE.
Ale imho nie ma co się cieszyć, nowe stawki na pewno pójdą sporo w górę i zostaną jako baza do kolejnych podwyżek na przyszłość :E Tarcza 2000kwh kiedyś też zejdzie i już nie będzie taniego prundu, wróci też kiedyś normalny VAT. Tanio to już było 8:E

No, ale cóż takie czasy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sabaru napisał:

Jak to czytam to ręce opadają. Zdaje się że takie podejście całkiem nas dobije.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-jak-ma-wygladac-zamrozenie-cen-pradu-na-2023-r-premier-moraw,nId,6287617

No wygląda to tragicznie, dalszy marsz w kierunku gospodarki centralnie sterowanej, będzie potrzebny jakiś nowy Balcerowicz w końcu, tylko co my zaproponujemy Chinom (inni mogą już niedługo nie chcieć finansować naszego zadłużenia), przecież większość już przehandlowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, adashi napisał:

No wygląda to tragicznie, dalszy marsz w kierunku gospodarki centralnie sterowanej, będzie potrzebny jakiś nowy Balcerowicz w końcu, tylko co my zaproponujemy Chinom (inni mogą już niedługo nie chcieć finansować naszego zadłużenia), przecież większość już przehandlowaliśmy.

nasze kobiety i dziejszych mezczyzn - chinczyki lubic to 

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie mnie dzban wiceministrem rolnictwa :rotfl::rotfl:


 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyszle pokolenie bedzie nas nienawidzic za to, ze tego nie zatrzymalismy w pore jak sie jeszcze dało. Stare 50-60 letnie millenialsy nie beda wychodzic z domow bo sie beda bac o zycie :E (w sumie pewnie nie dozyja, stan opieki onkologicznej jest obecnie tragiczny).

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adashi napisał:

No wygląda to tragicznie, dalszy marsz w kierunku gospodarki centralnie sterowanej, będzie potrzebny jakiś nowy Balcerowicz w końcu, tylko co my zaproponujemy Chinom (inni mogą już niedługo nie chcieć finansować naszego zadłużenia), przecież większość już przehandlowaliśmy.

Zamiast pomagać punktowo to rozrzucają pieniądze z helikoptera. W sumie już do tego wszystkich przyzwyczaili. Dobrze, że chociaż powstrzymali się od dotowania zakupów cukru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Przyszle pokolenie bedzie nas nienawidzic za to, ze tego nie zatrzymalismy w pore jak sie jeszcze dało. Stare 50-60 letnie millenialsy nie beda wychodzic z domow bo sie beda bac o zycie :E (w sumie pewnie nie dozyja, stan opieki onkologicznej jest obecnie tragiczny).

pfff, niech mają pretensje do tych, którzy się aktywnie do tego przyczynili, nie do reszty :E

Ponadto z kanałów rodnych Karyn wychodzi teraz tak mikroskopijna liczba bombelków, że w razie czego ich liczebnie przewyższymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

"Jak wyjaśniła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, każde gospodarstwo domowe z automatu będzie miało stawkę, która odpowiada zużyciu do 2000 kWh rocznie, czyli stawkę z 2022 r. Natomiast jeśli limit zostanie przekroczony, w momencie wystawiania rachunkow, będzie zastosowana druga wyższa taryfa (którą URE zatwierdzi pod koniec tego roku)."
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/premier-przedstawia-nowa-tarcze-ma-chronic-przed-wzrostami-cen-energii/rmpbp8b

 

Czyli nie będzie stawek rynkowych po przekroczeniu limitu. A jakie będą to trzeba czekać na decyzję URE.
Ale imho nie ma co się cieszyć, nowe stawki na pewno pójdą sporo w górę i zostaną jako baza do kolejnych podwyżek na przyszłość :E Tarcza 2000kwh kiedyś też zejdzie i już nie będzie taniego prundu, wróci też kiedyś normalny VAT. Tanio to już było 8:E

No, ale cóż takie czasy.

A jeżeli ja mam stawkę w tym roku niecałe 30gr/1kWh to będę miał dalej 30gr czy jakąś inną? :D Minister klimatu gówno wyjaśnia, gówno wie, gówno się zna. Jedyne co potrafi to dawać gówniane porady i opowiadać o swoich gównianych mądrościach. Myśli że jak ma menopauzę i uderzenia gorąca, to wszyscy tak mają i 17*C to wspaniałe warunki nawet dla niemowlaka czy w kiblu? To sie nawet usiąść na kiblu nie da w takiej temperaturze, tylko na małysza trzeba gówno produkować. Gówniana ta minister.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Przyszle pokolenie bedzie nas nienawidzic za to, ze tego nie zatrzymalismy w pore jak sie jeszcze dało. Stare 50-60 letnie millenialsy nie beda wychodzic z domow bo sie beda bac o zycie :E (w sumie pewnie nie dozyja, stan opieki onkologicznej jest obecnie tragiczny).

 

No tu masz sporo racji. Niby kto inny będzie winny.

16 minut temu, Czechoslaw napisał:

pfff, niech mają pretensje do tych, którzy się aktywnie do tego przyczynili, nie do reszty :E

Ponadto z kanałów rodnych Karyn wychodzi teraz tak mikroskopijna liczba bombelków, że w razie czego ich liczebnie przewyższymy :D

Stagnacja i obojętność są gorsze niż śmierć. A na te dzieci to będziemy pracować a nie one na nas.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oni tu nawymyślali z oszczędzaniem prądu to w najbliższych dniach się sypnie i znowu będą poprawiać. Np. jeszcze się okaże że "tani prąd dla polaków" w cale nie będzie tani i zapłaci się dwa raz więcej niż bez tej ustawy.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-tani-prad-dla-polakow-ile-to-jest-2000-kwh-rocznie,nId,6287745

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

A jeżeli ja mam stawkę w tym roku niecałe 30gr/1kWh to będę miał dalej 30gr czy jakąś inną? :D Minister klimatu gówno wyjaśnia, gówno wie, gówno się zna. Jedyne co potrafi to dawać gówniane porady i opowiadać o swoich gównianych mądrościach. Myśli że jak ma menopauzę i uderzenia gorąca, to wszyscy tak mają i 17*C to wspaniałe warunki nawet dla niemowlaka czy w kiblu? To sie nawet usiąść na kiblu nie da w takiej temperaturze, tylko na małysza trzeba gówno produkować. Gówniana ta minister.

Spokojna twoja głowa. Na pewno tak wymyślą, abyś nie wyszedł na tych zmianach dobrze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 


 

Cytat

Duda wbija szpilkę Kaczyńskiemu. "W 2020 roku mówił co innego"


Trzeba było zrobić taką reformę sprawiedliwości, która miałaby ręce i nogi, a nie taką, w której prokurator generalny decyduje o Sądzie Najwyższym — powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost", odnosząc się do reformy wymiaru sprawiedliwości przygotowanej przez Zbigniewa Ziobrę. Prezydent wytknął też niekonsekwencje Jarosławowi Kaczyńskiemu.

— Jeśli jestem krytykowany z jednej i z drugiej strony, to znaczy, że jestem pośrodku, czyli na właściwym miejscu — uważa prezydent
Zadeklarował, że nie obawia się odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. — Jeżeli ktoś boi się podejmować decyzje, niech się nie ubiega o urząd prezydenta — odpowiedział
Duda uważa, że Polska powinna się ubiegać o reparacje wojenne nie tylko od Niemiec, ale także od Rosji

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/duda-wbija-szpilke-kaczynskiemu-w-2020-roku-mowil-co-innego/mr4nyq6,79cfc278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomysł pan ministra Czarnka. Tym razem chce stworzyć osobną platformę do tematów poświęconych historii, sztuki i biznesu (coś jak Netlfix czy TikTok). Będą tam zamieszczane krótkie filmiki poświęcane owym tematom. Oczywiście owe tematy mają być tworzone przez młodzież dla młodzieży.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nowy-pomysl-ministra-czarnka-zaskakuje-kto-to-bedzie-ogladal,nId,6287669

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...