Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Damian-32 napisał:

chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl

Tacy,którzy olewają i nie idą głosować to niekoniecznie są imbecyle,a to są ludzie,którzy mają gdzieś przyszłość kraju. Taka prawda ;)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Spl97 napisał:

Tacy,którzy olewają i nie idą głosować to niekoniecznie są imbecyle,a to są ludzie,którzy mają gdzieś przyszłość kraju. Taka prawda ;)

A potem jak się wymądrzają i narzekają choć nie byli na głosowaniu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Damian-32 napisał:

po co Ci to obrażanie ? ja tego nie rozumiem, już tak ludzie są zafiksowani że inaczej nie umieją ? 

No dokładnie ja też tego nie rozumiem ze PiS we wszystkim widzi winę opozycji i TUSKA

Jest sezon turystyczny, sezon wakacyjny i opozycja robi wszystko, żeby znaleźć jakiekolwiek argumenty, żeby przyłożyć rządowi — mówił polityk, któremu podlegają Wody Polskie.

https://www.onet.pl/informacje/onetlubuskie/spozniona-reakcja-w-sprawie-odry-wiceminister-uderza-w-trzaskowskiego/3znlc2c,79cfc278

1 godzinę temu, Damian-32 napisał:

Tylko wiesz co jest najgorsze ? 

zagłosuje na PIS tacy jak Ty nazwią mnie - imbecylem

zagłosuje na PO też mnie tak inna grupa ludzi nazwie

inne partie to samo 

co zostaje ? chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl 

w naszym kraju nie da się podjac racjonalnej decyzji, bo zawsze znajdzie się ktoś kto bedzie to źle oceniał i wyzywał .

Podziękuj  Kaczyńskiemu za taki stan rzeczy w Polskim społeczeństwie ,to ich podziały i ich wojenka którą uprawiają od lat

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, darkonza napisał:

Polecam wiec lody zimą, a gorącą herbatę w upały. Będzie "naukowo"

To nie jest raczej odkrycie, iż jedzenie lodów zimą jest zdrowsze/bezpieczniejsze dla gardła niż latem z prozaicznego powodu jakim jest różnica temperatur.

Co do zaś picia herbaty:

Cytat

2 – Lowering your body temperature

In a dry and hot climate, drinking warm drinks like our Bedouin tea reduces your body temperature. It works as follows. When you drink a hot glass of tea, you start to sweat more as your body temperature initially raises a bit. When all the sweat evaporates, the temperature reduction will be more than the initial raise. So, you lowered your body temperature. If you want to learn more about this phenomenon, you, for example, can read the publication from the University of Ottawa’s Thermal Ergonomics Laboratory on PubMed.

https://www.wadirumnomads.com/bedouin-tea/

Btw, celowo używasz tego rodzaju argumentacji, żeby brzmieć jak przysłowiowy dureń?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byliście kiedyś ofiara takiego czegoś? Ja w autobusie kiedy byłem maluchem. 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie nastolatki w ciężkim stanie, zatruła się też dwójka innych dzieci. Zjadły toksyczną roślinę?

W Zaborze płynie rzeka, która wpada do Odry, może był tu jakiś kontakt z zatrutą wodą. Ale nie chcę spekulować, co zatruło dzieci. Czy woda, czy roślina. Może wykażą to badania – mówi zaniepokojony dyrektor.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/lubuskie-dwie-nastolatki-w-ciezkim-stanie-zjadly-toksyczna-rosline/sbmcbzp

😲

Główny Inspektor Ochrony Środowiska i szef Wód Polskich zdymisjonowani

"Podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i szefa Wód Polskich" — poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Chodzi odpowiednio o Michała Mistrzaka oraz Przemysława Dacę.

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, darkonza napisał:

Dla psa jest groźniejsze 50C niz 10C. Dla człowieka w stanie naturalnym bardziej niebezpiczne jest 10C niz 50C i tyle. Ubierasz sie po to by Twoje ciało nie doświadczało tego 10C a dzieki ubraniu doswiadczało odpowiednika 30C. Jak sie zrobi -10C to sie ubierzesz grubiej by znów Twoje ciało doświadczało odpowiednika 30C. Tyle

No tak, dalej komedia :D Aż chce się zapytać, boś przecież pisowiec: a jak reaguje na temperatury taki Tusk, albo Czaskowski?

Dalej nie jesteś w stanie obronić swoich argumentów i wyciągasz z kapelusza kolejne. Tylko po co równie naciągane i głupie? Nie ma nic innego?

Ta dyskusja zaczęła się od faktu, że ekstremalne temperatury rzędu 50st.C są bardzo szkodliwe i niebezpieczne zarówno dla człowieka, jak i przyrody.

Więc może obudź się i daruj sobie historyjki o 10st.C, jakimś wydumanym "człowieku w stanie naturalnym", czy psach. Trolować też trzeba umieć. Nie zasłaniaj się biednymi przegrzanymi pieskami, ani golasami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ćwok z Wód Polskich zdymisjonowany został, podobnie szef GIOŚ. To na razie działania symboliczne. Zobaczymy co z rzeczywistymi winowajcami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, adashi napisał:

. Zobaczymy co z rzeczywistymi winowajcami.

Może się okazać  że nic  ,bo już czytałem  wypowiedz   speców od  chemii i biologi ze  to może być  nieszczęśliwy zbieg okoliczności i  efekt  niskiego stanu wód, temperatury ,niskich  opadów w ostatnim czasie . To że syf i chemia jest w  rzekach każdy wie ,przy normalnym stanie ,poziomie wody  rozchodziło się po  kościach ... możliwe ze teraz nie pykło , zaszły reakcje które normalnie  nie zachodziły ....

Ale bez pełnych  ,rzetelnych badań  się nie dowiemy  to na razie  teoria . Pytanie czy rząd jest w stanie rzetelne badania wykonać i je upublicznić

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca przekazał, że przedsiębiorstwo wiedziało o skażeniu Odry już 26 lipca. Jednak dwa tygodnie później zaprzeczał, że mamy do czynienia z "katastrofą ekologiczną".

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tak-prezes-wod-polskich-zmienial-zdanie-teraz-mowi-o-katastrofie/0kp2flz,79cfc278

Jestem przerażony ,zdumiony całą  sytuacją i rekcją państwowych służb .

Jeśli ktoś by  zatruł celowo  kąpieliska  czy  ujęcia wody pitnej pewnie dowiedzieli byśmy się o tym w kostnicy . Jak tu można mieć zaufanie  do władzy po czymś  takim  tym bardziej ze to moje okolice .

Jak ruskie rozwalą  którąś elektrownie atomową na  Ukrainie też nam nikt nie powie  bo w sumie nic się nie stało  to  tylko chmura ,samo przejdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, lokiju napisał:

A mnie szlak trafia gdy czytam wpisy na Twitterze przedstawicieli rządu mówiących, że wszystko jest super węgiel jest gaz jest do tego 13 i 14 emerytura dobrobyt taki, że nie ma co z pieniędzmi robić. By wypisywać takie głupoty to trzeba być niedorozwiniętym albo perfidnym kłamcą.

To jest do bólu podobne do tego co się wydarzyło w Czernobylu. Władze starały się ukryć względnie bagatelizować *katastrofę* do oporu. Dopóki stało się jasne, że nie da rady dalej mataczyć, bo ludzie jednak sami widzą co się dzieje. W Turowie też była wielka katastrofa i za bardzo nikt się nią nie przejął, tylko tym że Łunia znowu coś od Polaków chce.

No a teraz to pewnie Niemcy truli Odrę i spłynęło wszystko do nas niewinnych niczemu Polaków.

8 godzin temu, Flik napisał:

Ciekawie to się zrobi gdy to spłynie do Bałtyku. A wtedy Niemicy, Szwecja, Dania, Finlandia czy Litwa pozwą nas na grubą kasę. Kary będą wielomiliardowe i to w euro.

Aj tam, się powie że szczątki chemii z IIWŚ w końcu wybiły, problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Everyman napisał:

No a teraz to pewnie Niemcy truli Odrę i spłynęło wszystko do nas niewinnych niczemu Polaków.

tymczasem kuriozalnego wywiadu na antenie RMF FM udzielił rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Maciej Karczyński. W jego ocenie nie jest wykluczone, że do wycieku doszło na terenie Niemiec, co oznaczałoby, że woda w Odrze musiałaby płynąć... pod prąd.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kto-winny-skazenia-odry-kuriozalne-tezy-rzecznika-inspektoratu-srodowiska/k2393pe,79cfc278

Można ? .... można 😲

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już myślałem, że tego wiceministra infrastruktury mówiącego o Odrze nikt nie przebije a tutaj wchodzi kolejny pisowiec i cyk jednak się da. Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lokiju napisał:

Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Czekam na tekst Morawieckiego ze to jednak wina opozycji i  Tuska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, raiders napisał:

Z tego co widziałem to co by nie mówić to Morawiecki w tej sprawie jest akurat najbardziej ogarnięty z tych wszystkich oszołomów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, raiders napisał:

Nie jestem zwolennikiem teorii "spiskowych" ale kto wie co w głowach ludzkich siedzi, gdy chca komus ostro dokopać lub zwalić ze stołka.

Wiem że to nie takie proste, ale co by nie było, mozliwe ze teraz wychodza "na wierzch" lata lub nawet dziesięciolecia zaniedbań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Nie jestem zwolennikiem teorii "spiskowych" ale kto wie co w głowach ludzkich siedzi, gdy chca komus ostro dokopać lub zwalić ze stołka.

Wiem że to nie takie proste, ale co by nie było, mozliwe ze teraz wychodza "na wierzch" lata lub nawet dziesięciolecia zaniedbań

Jak mam się czepiać słowa lata to właśnie pis już rządzi te lata więc mieli szansę coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, lokiju napisał:

Jak mam się czepiać słowa lata to właśnie pis już rządzi te lata więc mieli szansę coś zrobić.

dodałem tez dziesiecioleci, czemu tego już się nie uczepiłeś ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Damian-32 napisał:

dodałem tez dziesiecioleci, czemu tego już się nie uczepiłeś ? :D 

Bo widzę jak się wypowiadają ludzie pisu i ich służby jakoś tak nie skaczą jak przy Czajce czyli coś musi być z ich strony na rzeczy bo inaczej nadawali by na PO na lewo i prawo. Nie uważasz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, lokiju napisał:

Już myślałem, że tego wiceministra infrastruktury mówiącego o Odrze nikt nie przebije a tutaj wchodzi kolejny pisowiec i cyk jednak się da. Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Witkowski. Mówił że sytuacja jest w miarę ok, i że dzieci mogą się kąpać. Poproszony o to, żeby sam sprawdził i zamoczył nogi w Odrze powiedział że to zrobi, tylko musi się przebrać.

No i się nie zamoczył bo za przeproszeniem sp******ił z miejsca zdarzenia.

26 minut temu, Damian-32 napisał:

Tak, Damianku. To komuniści i Tusk truli odrę przez dziesięciolecia, no i wreszcie Mateusz Morawiecki zareagował i położył temu kres.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sondaż Karnowskich (pisowców): PO +4% 😲, wiedz że coś się dzieje i PIS ma max 30%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z trochę przyjemniejszych rzeczy- co to ojro tak zanurkowało ??

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi