Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, WebCM napisał:

Takich ewangelizatorów kilka razy spotkałem w autobusie. Inni pasażerowie mówili "skończ już".

Może warto założyć osobny temat dla Marszu Niepodległości, bo za chwilę nasze posty utoną w zbiorczym wątku, a to, co za chwilę napiszę, jest istotne dla przyszłości tego wydarzenia. Mój punkt widzenia na sprawy.

W 2018 roku obiecałem sobie, że to ostatni marsz - ze względu na okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości - a w kolejnych latach wezmę udział w innych inicjatywach. Ze względu na brak alternatywy dałem szansę MN 2022.

Jak dobrze pamiętacie, w 2018 pojechałem z MW. A kto nie pamięta, to:

Dziś też pojechałem z MW i to był zupełny kontrast. Tamci przypominali młodzież oazową. Ci to przede wszystkim kibice i osoby nawiązujące ubiorem do starej subkultury. Nie stronili od alkoholu ani od fajek. Integracja zaczęła się jeszcze w pierwszą stronę. Ale tego nie unikniemy na żadnej wycieczce. Dyskusji politycznych nie było. Ludzie coraz mniej czytają i rzadko mają własne zdanie. Nie ma kim budować przyszłości narodu. Młodzi wspominali melanże i imprezy, plotkowali (niektórzy w drugiej ręce trzymając różaniec), natomiast seniorzy rozmawiali o Bogu.

Już wiele lat temu krążyły plotki o zamiłowaniu MW do alkoholu.

Odnośnie marszu, to w tym roku bez szału. Dużo ludzi, ale poniżej oczekiwań. Organizacyjnie też porażka. Po prostu już nie czuję klimatu, a może wiek robi swoje. Marsz został zawłaszczony przez kiboli, znaczna część tego środowiska to patusy z nizin społecznych, wśród zwykłych uczestników 90% prości ludzie. Nie powinienem oceniać po wyglądzie, ale zazwyczaj się pokrywa. Wystarczy obejrzeć jak dziennikarze zadają im pytania. Organizatorzy z tirów tradycyjnie szczują na przeciwników politycznych i patoinfluencerów, o których pierwszy raz słyszę. Właśnie przez taki obraz cała idea narodowa idzie się jechać.

Czy jest alternatywa dla Marszu? Oczywiście, że tak!

Udało się zrealizować cel, czyli pójść do Sejmu i Senatu. Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie był. 11.11 parlament zamienia się w muzeum, jest wytyczona ścieżka zwiedzania, w każdym miejscu są przewodnicy. W ten dzień jest bezpłatny wstęp do wielu historycznych miejsc. Niestety brakło czasu. Trzeba by przyjechać najpóźniej o 8 rano. Udało się jeszcze zwiedzić Łazienki Królewskie bez wchodzenia do budynków. Bardzo dużo ludzi i rodzin z dziećmi. I tutaj widać kontrast. Tu ludzie w spokoju spędzają święto, zwiedzają zabytki, a tam bydło drze japę i strzela petardami. Nie udało się już pójść na Zamek Królewski. Mając cały dzień do dyspozycji ten cały kompleks wokół PKiN da się obskoczyć w 1 dzień.

Do marszu dołączyłem dopiero w połowie i nie wiem, co się działo na początku. Jak ktoś był, niech opisze.

PiS osobą Bąkiewicza prawdopodobnie chce przejąć marsz, ale może wyjdzie na dobre. Dotychczasowi organizatorzy nic nowego już nie wniosą, a hasłami antyukraińskimi w czasie wojny stracili w oczach wyborców.

MW w ostatnich latach przygotowuje oprawę. W tym roku miała być wyjątkowa. Palą race, dudnią w bębny i skaczą jak małpy. Ja się pytam, co to ma być i co w tym jest wyjątkowego??? MW wywodzi się z elit i tak nisko upadła? Ze sceny przemawiał kombatant i w tym czasie gość, co ich ustawiał do tego "pokazu", upominany przez kombatanta, dalej darł się przez megafon i zagłuszał.

Edit: Co mnie wkurzyło, to kilku prostaków, którzy wytykali przewodnikom i strażnikom zarobki posłów i senatorów, zagraniczne wycieczki i że w ogóle powinni za darmo sprawować te funkcje. Jeden posadził się w sali obrad i cały czas narzekał. Pracownicy cały czas starali się być mili, ale ja bym na ich miejscu nie wytrzymał i wywalił za fraki. Nie podoba się zapiernicz za najniższą krajową w fabryce w systemie zmianowym, gdzie o zagranicznej delegacji możesz tylko pomarzyć, to zmień pracę, zmień zawód, idź na kurs, załóż firmę lub startuj do koryta. Mam zupełnie inne podejście do tematu. Niech jeżdżą za moje pieniądze. Bo to jest ból tyłka, że ja nie mogę nigdzie pojechać, a oni jeżdżą i to za darmo! Piecze z zazdrości? I ma boleć!

W połowie tych wypocin przestałem czytać. Sam to wymyśliłeś, czy kopiuj wklej? 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, sabaru napisał:

Ciekawe co jeszcze wymyślą żeby jak to mówią ułatwić nam życie.

Reklamy mleka, mięsa i jaj powinny być zakazane.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sylwia-spurek-reklamy-mleka-miesa-i-jaj-powinny-byc-zakazane,nId,6405277

Idźmy dalej:

Zdelegalizować rosół i schabowego!!!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ups znów nie wyszło:

Cytat

Twitter wstrzymuje płatne weryfikacje.

Spowodowane jest to tym, że użytkownicy nadużywają usługi do podszywania się pod marki i osoby.

comment_1668217382rlRbgwhSJbe8f9Nk5hOxTn

comment_1668267521JzFkfepVOBTGTibti7IIgM

comment_1668267566MiZWX7EcqEdf02qT9622lQ

comment_1668267683yKFFfOZS1q45k72f05EMim

:rotfl:

Edytowane przez Camis
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, bardak napisał:

Weź się ożeń w końcu, czemu masz mieć lepiej niż my :E

I niech weźmie kredyt na mieszkanie, bo czemu też pod tym względem ma mieć lepiej niż inni :E 

5 godzin temu, bardak napisał:

Mieć niech mają tylko później niech nie będzie dorabiania filozofii, czemu ty nie pójdziesz na Swoje jak my. Przecież to nie było trudne.

Tak mi się przypomniało

LbzNM9JpZtqly3va.jpg

3998673.jpg

3 godziny temu, lukadd napisał:

W większym mieście nawet kawalerka + opłaty net/media itd. to jest koszt ~2kpln i więcej :E Na minimalnej co najwyżej pokój od Janusza i życie na zupkach chińskich.
~50% Polaków na etacie zarabia mniej niż 3300pln netto to jest dalej bida dla singla na swoim, aby wynająć mieszkanie, opłaty, jakieś normalne jedzenie. Nie mówiąc już o utrzymaniu samochodu.

No niestety, takie są realia. Tylko widzisz, nawet tutaj na forum masz kilku takich co to pisali, że kredyt na mieszkanie nawet przy zarobkach około 4000 tys. zł w 2016 roku to było życie ponad stan, a jak pensja ci nie goni inflacji, to znaczy że skopałeś sobie rozwój zawodowy... :E 

33 minuty temu, Camis napisał:

Ups znów nie wyszło:

To samo co zrobili z Eli Lilly ktoś zrobił też z firmą Lockhead Martin

Edytowane przez LeBomB
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Suchy211 napisał:

Wypadałby dodać do tego że to jednak dotyczy większości ludzi. Dodać należy że większość rodzi się średniakami i średniakami pozostanie. Wynika to z samej definicji średniaka. Oczywiście. Komuś się tam uda lepiej, komuś gorzej. Ale jak ci co rodzą się średni ogólnie rzecz ujmując skończą jako średniacy.

Nie zapominajmy o tym, że żeby jako ten średniak się utrzymać to trzeba ostro zapier... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, T.m.p1 napisał:

Nie zapominajmy o tym, że żeby jako ten średniak się utrzymać to trzeba ostro zapier... 

Story of my life.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Demokraci wygrali Senat, a Trump wydał takie oświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak jestem za dostępem do aborcji i prawami LGB... Tak niesamowicie śmieszy mnie głosowanie na partię z tych powodów. Edukacja, służba zdrowia, gospodarka, inflacja? A kogo to? Skrobanka i gejowskie śluby priorytetetem. I legalizacja marihuany rekreacyjnej! Nie zapominajmy o najważniejszym! :cool:

I ja tu nie twierdzę, że Republikanie by w tych kwestiach byli lepsi. Bo by nie byli (a już z pewnością nie ci Trumpowi). 

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z29131286AMP,Waldemar-Bonkowski-na-marsz

Tak dla przypomnienia, ten pinglarz to były senator PiS, co dostał wyrok za bestialskie zabicie psa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W konforusji i u szurów gryzą się:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, crush napisał:

Tak jak jestem za dostępem do aborcji i prawami LGB... Tak niesamowicie śmieszy mnie głosowanie na partię z tych powodów. Edukacja, służba zdrowia, gospodarka, inflacja? A kogo to? Skrobanka i gejowskie śluby priorytetetem. I legalizacja marihuany rekreacyjnej! Nie zapominajmy o najważniejszym! :cool:

I ja tu nie twierdzę, że Republikanie by w tych kwestiach byli lepsi. Bo by nie byli (a już z pewnością nie ci Trumpowi). 

To świadczy o tym, że nie mają poważniejszych problemów niż ćpanie, seks bez konsekwencji i miliard różnych preferencji seksualnych . Większość pewnie jest na studiach opłacanych przez ( jeszcze ) bogatych rodziców, albo bezpośrednio na ich utrzymaniu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze 10 lat i u nas to będą problemy nr 1. Na razie wśród młodzieży problem nr 1 to marihuana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, WebCM napisał:

Jeszcze 10 lat i u nas to będą problemy nr 1. Na razie wśród młodzieży problem nr 1 to marihuana.

W tym wszystkim jest najgorsze że to "starsze" społeczeństwo usprawiedliwia ich, bo mlodzi, problemy w domu, mozna by wymieniać multum wymówek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, WebCM napisał:

Na razie wśród młodzieży problem nr 1 to marihuana.

Dane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, crush napisał:

Wiesz, jak jest względna stabilność i poczucie, że działania podejmowane w sprawie edukacji, służby zdrowia inflacji czy gospodarki idą w dobrym kierunku, to priorytetem stają się kolejne sprawy. Jakby iść w tym kierunku, to czemu my np. nie przejmujemy się zasobami słodkiej wody, gdy są kraje, w których ludzie umierają z jej braku? Bo u nas to nie jest póki co problem na taką skalę byśmy musieli zajmować się nim już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Wiesz, jak jest względna stabilność i poczucie, że działania podejmowane w sprawie edukacji, służby zdrowia inflacji czy gospodarki idą w dobrym kierunku, to priorytetem stają się kolejne sprawy. Jakby iść w tym kierunku, to czemu my np. nie przejmujemy się zasobami słodkiej wody, gdy są kraje, w których ludzie umierają z jej braku? Bo u nas to nie jest póki co problem na taką skalę byśmy musieli zajmować się nim już teraz.

A w stanach te problemy nie są palące? To coś nowego dla mnie.

Albo inaczej. Jak ktoś ma tam poczucie stabilności w tych kwestiach, to przydałby mu się detox albo zakład psychiatryczny. Podobnie jak takim np. Pisowcom co twierdzą, że u nas jest stabilnie.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, bigovsky napisał:

To świadczy o tym, że nie mają poważniejszych problemów niż ćpanie, seks bez konsekwencji i miliard różnych preferencji seksualnych . Większość pewnie jest na studiach opłacanych przez ( jeszcze ) bogatych rodziców, albo bezpośrednio na ich utrzymaniu.

Taka głupia gadka o "ważnejszych" problemach doprowadziła nas do miejsca w którym jesteśmy, z Ordo Iuris oklaskującymi całkowity zakaz aborcji. Problemy albo są, albo ich nie ma, a te społeczne również należy rozwiązywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, crush napisał:

Podobnie jak takim np. Pisowcom co twierdzą, że u nas jest stabilnie.

No właśnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Widać dla jakiejś grupy wyborców te problemy nie są palące bo albo ich nie dotyczą, albo ich za bardzo jeszcze nie uwierają. Jak mają pracę, stać ich na różności i patrzą tylko na siebie, swoją rodzinę i najbliższe otoczenie to będą mieli gdzieś całą resztę ?‍♂️

10 godzin temu, kalderon napisał:

Taka głupia gadka o "ważnejszych" problemach doprowadziła nas do miejsca w którym jesteśmy, z Ordo Iuris oklaskującymi całkowity zakaz aborcji. Problemy albo są, albo ich nie ma, a te społeczne również należy rozwiązywać.

Głównie doprowadza do tego egoizm i hipokryzja. 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, kalderon napisał:

No, no. Bo zapaść służby zdrowia czy kosmiczna inflacja to porównywalny problem do zakazu aborcji czy braku związków partnerskich. Nie rozśmieszaj mnie. 

Te problemy są uniwersalne. Nie dotyczące wybranych grup, tylko dosłownie całego narodu.

Tak. To są ważniejsze problemy i to jest niepodważalny fakt.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, kalderon napisał:

Czyli nie zrozumiałeś co napisałem. Ok.

To co napisałeś nie ma sensu. Ty sugerujesz, że małe problemy, czy raczej brak ich rozwiązania, doprowadziły nas do większych. A tu nie ma żadnego związku.

Priorytetem powinny być te bardziej istotne. Z drugiej strony wiadomo... Klepnięcie związków partnerskich to 5 minut. I będą sobie mogli spokojnie gnić w sypiącym się kraju. ?

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi