Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może PiS nie przewalić,jak będą zaraz sypali kiełbasami wyborczymi i tym sposobem nabiorą ludzi,żeby oddali głos na PiS. Ach tylko czekać na wyborcze przemówienia Jarka z mównicy :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Może PiS nie przewalić,jak będą zaraz sypali kiełbasami wyborczymi i tym sposobem nabiorą ludzi,żeby oddali głos na PiS. Ach tylko czekać na wyborcze przemówienia Jarka z mównicy :E.

Mam złudną nadzieję że jednak naród się ogarnie i przynajmniej PiS nie będzie miał większości... 

Zresztą ktokolwiek by nie rządził to będzie burdel na kółkach, ja po prostu chcę innego burdelu, ten mi się znudził ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 209458 napisał:

Tu bardziej chodzi o pryncypia. Taki  człowiek bez legalnych dochodów jest praktycznie niewindykowalny i może sobie kolekcjonować mandaty do woli. I np. podróżować za darmo, bo jak go wywalą z pociągu czy tramwaju, to sobie wsiądzie do następnego.

Dokładnie, powiem tak wprowadzenie tego przepisu sporo poprawiło ściągalność mandatów i nawet więcej ludzi kasuje teraz bilet. Znajomy jest "kanarem" i opowiadał że teraz jak w czasie kontroli zobaczą na tablecie że delikwent 3 raz jedzie bez biletu (i opłaceniu poprzednik opłat) w ciągu roku to od razu jest zatrzymywany i wzywana jest policja. Chyba że zapłaci na miejscu opłatę za przejazd bez biletu, bo przyjazd policji = możliwość 5-30 dniowej odsiadki. Do tej pory mogli spisywać takich delikwentów po 10-20 razy a oni sobie z tego nic nie rozbili bo byli nieściągalni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Serio się to już jakieś podejrzane robi

A Ty znowu projektujesz.

Możesz już wyjść z szafy. Bycie gejem jest okej.

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Mam złudną nadzieję że jednak naród się ogarnie i przynajmniej PiS nie będzie miał większości...

Tu trzeba mieć nadzieję,że nie tylko PiS nie będzie miało większości w Sejmie,ale też trzeba liczyć na to,że Konfa nie dostanie tyle mandatów,żeby mogła powstać koalicja rządząca PiS+Konfa. Co nie zmienia faktu,że na teraz wszystkie opcje oprócz PiS-u i Konfy są po prostu lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Tu trzeba mieć nadzieję,że nie tylko PiS nie będzie miało większości w Sejmie,ale też trzeba liczyć na to,że Konfa nie dostanie tyle mandatów,żeby mogła powstać koalicja rządząca PiS+Konfa. Co nie zmienia faktu,że na teraz wszystkie opcje oprócz PiS-u i Konfy są po prostu lepsze.

No na pewno Lewica jest lepsza XD 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewica nawet jest ok oprócz co najmniej kilku absurdalnych postulatów,które przekreślają możliwość otrzymania głosów od wielu potencjalnych wyborców,którzy nie popierają PiS-u i PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, Camis napisał:

Tydzień bez pisowskiej afery tygodniem straconym. Kolejny widzi że PIS przewali i zaczyna sypac:

 

VEgm0ak.png

 

Jak tak pójdzie to oni skończą przed trybunałem jeszcze przed wyborami :E Pięknie jest patrzeć jak się wiją po tych próbach demontażu państwa.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, crush napisał:

A Ty znowu projektujesz.

Raczej wnioskuję na podstawie historii postów. Do transfobii się nie chcesz przyznać, więc została bramka numer dwa :szczerbaty:

36 minut temu, Spl97 napisał:

Lewica nawet jest ok oprócz co najmniej kilku absurdalnych postulatów,które przekreślają możliwość otrzymania głosów od wielu potencjalnych wyborców,którzy nie popierają PiS-u i PO.

Lewica jest za bardzo w stronę kobiet. Chociaż nie wiem, czy to w ogóle aktywniejsza grupa wyborców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Spl97 napisał:

Lewica nawet jest ok oprócz co najmniej kilku absurdalnych postulatów

Śmiechłem :lol2: Nie ma tam nic ok i w zasadzie wstyd na to głosować jako mężczyzna. Chyba dokładnie ostatnia partia do wyboru

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

Dlaczego więc jedni są według ciebie bardziej wiarygodni od drugich? Sam sobie przeczysz.

Gdzie ja napisałem, że którykolwiek jest wiarygodny? W ogóle zrozumiałeś co napisałem?  Widzę że  tutejsi poprawni politycznie będą rozkładać na czynniki pierwsze każde zdanie, cytat czy link osób nie zgadzających się z ich narracja...:rotfl:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

Śmiechłem :lol2: Nie ma tam nic ok i w zasadzie wstyd na to głosować jako mężczyzna. Chyba dokładnie ostatnia partia do wyboru

A dla mnie Lewica to partia trzecia od końca do wyboru ;). PiS i Konfa to jeszcze gorsze opcje do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, galakty napisał:

Mam złudną nadzieję że jednak naród się ogarnie i przynajmniej PiS nie będzie miał większości...

Jak każdy, pytanie kto zamiast? Bo że lepiej nie będzie to oczywiste, po każdej kolejnej ekipie jest tylko gorzej i drożej. Zapominamy przecież, że wszyscy politycy to jedna rodzina, każdy od małego kraść i kłamać zaczyna....:E

55 minut temu, galakty napisał:

Zresztą ktokolwiek by nie rządził to będzie burdel na kółkach, ja po prostu chcę innego burdelu, ten mi się znudził ;) 

Dlatego powinni dalej rządzić i naprawić ten syf, kolejna ekipa zgoni wszystko na poprzedników i będzie jeszcze gorzej. Tak było zawsze.

46 minut temu, Spl97 napisał:

Lewica nawet jest ok oprócz co najmniej kilku absurdalnych postulatów

Dalej wierzysz w obietnice przedwyborcze?:E

10 minut temu, Kamiyan napisał:

 

Lewica jest za bardzo w stronę kobiet.

Stare zboczki komuchy zawsze lubiły młode panienki w agencjach i nie tylko.:E

7 minut temu, Spl97 napisał:

A dla mnie Lewica to partia trzecia od końca do wyboru ;). PiS i Konfa to jeszcze gorsze opcje do wyboru.

A kto na pierwszym? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, B@nita napisał:

Gdzie ja napisałem, że którykolwiek jest wiarygodny? W ogóle zrozumiałeś co napisałem?  Widzę że  tutejsi poprawni politycznie będą rozkładać na czynniki pierwsze każde zdanie, cytat czy link osób nie zgadzających się z ich narracja...:rotfl:

Powołałeś się na któregoś w poprzednim poście, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kamiyan napisał:

Powołałeś się na któregoś w poprzednim poście, więc...

No i? Link jak każdy inny w tym temacie, dlaczego ich nie roztrząsasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, B@nita napisał:

Dalej wierzysz w obietnice przedwyborcze?:E

Zobaczymy jak kiedykolwiek oni wygrają wybory i wprowadzą np. obowiązkowy pobór dla mężczyzn (u Lewicy to jest w ich programie). Wtedy to naprawdę może być płacz.

28 minut temu, B@nita napisał:

A kto na pierwszym? :E

Obie partie ex aequo na pierwszym :E. Jedna za to,że swoimi rządami doprowadzili do tego co widzimy dzisiaj,a druga z kolei jak kiedyś dojdą do władzy,to realnie dla kraju będzie katastrofa,są realnie w stanie zrobić wraz ze swoimi prorosyjskimi kompanami np. wyjście z UE, NATO i wpaść z powrotem pod kacapski but. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kris194 napisał:

https://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,29724843,cala-klasa-wypisala-sie-z-religii-poszlo-o-slowa-ktore-padly.html

Młodzież kolejny raz pokazuje, że ma więcej oleju w głowie niż niejeden dorosły.

A dorośli chodzą na lekcje religii??? Zdajesz sobie sprawę, że dorośli tez mieli wpływ na to zachowanie uczniów?? Dobrze, że nie wrzuciłeś do jednego wora z pisowcami tych dorosłych.

10 minut temu, Spl97 napisał:

Zobaczymy jak kiedykolwiek oni wygrają wybory i wprowadzą np. obowiązkowy pobór dla mężczyzn (u Lewicy to jest w ich programie). Wtedy to naprawdę może być płacz.

Za prl jak rządzili był przymus, w sumie, jakieś krótkie szkolenie powinno być obowiązkowe, nie mam nic przeciwko. Wiedza z tego zakresu każdemu by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak już chcieć przywracać obowiązkową służbę wojskową,a co za tym idzie także i poboru, to w pierwszej kolejności powinno się wprowadzić dla wyborców PiS (wtedy może w końcu do nich dotarłoby,że korzystanie z benefitów jakie daje państwo oznacza "coś za coś"), a nie młodych mężczyzn,którzy już mogą mieć zobowiązania i wyciąganie ich,żeby przez pewien czas poszli w kamasze spowoduje np. zwolnienia z pracy przez jakiegoś Janusza czy potężne straty finansowe (jeśli ktoś wykonuje jakieś usługi przykładowo w ramach JDG, to kontrahentów nie obchodzi stosunek do służby wojskowej). 

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, B@nita napisał:

A dorośli chodzą na lekcje religii??? Zdajesz sobie sprawę, że dorośli tez mieli wpływ na to zachowanie uczniów?? Dobrze, że nie wrzuciłeś do jednego wora z pisowcami tych dorosłych.

Polecam czytać ze zrozumieniem zamiast dorabiać sobie akurat pasującą narrację.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/niejeden.html

Tłumacząc z polskiego na polski, Ci uczniowie mają więcej rozumu w głowie niż wielu dorosłych w skali kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kris194 napisał:

Tłumacząc z polskiego na polski, Ci uczniowie mają więcej rozumu w głowie niż wielu dorosłych w skali kraju.

No i? Do czego właściwie pijesz??? Taką narracje można przykleić do wszystkiego. Społeczeństwo nie jest równe i co z tego? Sam pewno też uważasz się  za kogoś lepszego??:E

 

24 minuty temu, Spl97 napisał:

Jak już chcieć przywracać obowiązkową służbę wojskową

Nie wiem jak politykierzy, ja mam na mysli krótkie, np. miesięczne przeszkolenie wojskowe. Takie coś i tu na forum jak widać niejednemu by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że kto odważy się wprowadzić obowiązkową służbę wojskową to skończy się tylko na tym miesięcznym szkoleniu? Jak na moje jak to odwalą,to będzie tak jak za PRL,czyli dwa lata w mundurze :E.

Powiem coś jeszcze,od chwili kiedy Polska postawiła się na armię zawodową,to jestem przeciwko obowiązkowej służby wojskowej. Wojsko nie jest dobre dla każdego mężczyzny niezależnie od postury i predyspozycji i to wszyscy powinni zrozumieć,nawet kobiety,które są za obowiązkową służbą wojskową :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, B@nita napisał:

No i? Do czego właściwie pijesz??? Taką narracje można przykleić do wszystkiego. Społeczeństwo nie jest równe i co z tego? Sam pewno też uważasz się  za kogoś lepszego??:E

Ja o wzajemnej tolerancji poglądów a ty...nawet nie wiem o czym.

16 minut temu, Spl97 napisał:

Powiem coś jeszcze,od chwili kiedy Polska postawiła się na armię zawodową,to jestem przeciwko obowiązkowej służby wojskowej. Wojsko nie jest dobre dla każdego mężczyzny niezależnie od postury i predyspozycji i to wszyscy powinni zrozumieć,nawet kobiety,które są za obowiązkową służbą wojskową :E.

Ja mam taki pomysł, skoro tak bardzo chcą obowiązkowej służby wojskowej to tym razem niech kobiety idą do woja zamiast facetów, ponoć mamy równouprawnienie :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, B@nita napisał:

 

Nie wiem jak politykierzy, ja mam na mysli krótkie, np. miesięczne przeszkolenie wojskowe. Takie coś i tu na forum jak widać niejednemu by się przydało.

jak mi zaplaca tyle co zarabiam i zapewnia to co panstwo powinno zapewnic vs to co im place w podatkach to wtedy sie zastanowie a poki co to moga mnie w ...pocalowac a walczyc niech sobie kczysnki z  zioberem i reszta holoty idzie ja kupie bilet do cieplych krajow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...