Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, kalderon napisał:

To teraz pwoiedz dlaczego przy takiej skali rozdawnictwa tak słabo stoimy z inwestycjami? Bo zaliczyliśmy spadek i jesteśmy w ogonie UE co na wiele lat spowolni nasz rozwój.

Przez niepewność prawa. U nas potrafią klepać zmiany o 2 w nocy, więc jak chcesz się do tego dostosować?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2023 o 15:36, galakty napisał:

Aborcja aborcją

Nie lekceważyłbym tego czynnika. Nawet dziś miałem dyskusję ze znajomą, która kiedyś była napalona na dzieciaki, ale po tych zmianach aborcyjnych wzbrania się rękami i nogami przed jakąkolwiek ciążą.

W gruncie rzeczy zrozumiałe, bo w Polsce zagrożona ciążą to potencjalne ryzyko dla matki. Albo ryzyko śmierci (jak tamta sprawa medialna), albo perspektywa wychowywania upośledzonego dziecka.

To podlizywanie się Kościołowi (aborcja + in vitro) mocno nam podkopało i tak już słabą demografię. To jest w dużej mierze konsekwencja polityki rządu.

W ogóle nie wiem, mam wrażenie, że faceci w tym temacie nie potrafią zrozumieć, że jest to realny problem. Nie można go bagatelizować. A najwięcej mówi o tym młodych kobiet, czyt. w wieku rozrodczym.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kamiyan napisał:

mocno nam podkopało

Nie. To są różnice anegdotyczne.

Masz bogatsze kraje od naszego z dostępem do aborcji, które również szorują demografią po dnie, a rozmnaża się na potęgę importowana patologia.

Ja jestem za dostępem do aborcji (nie w każdym przypadku darmowej), ale to nie jest coś co zmieniłoby sytuację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JDX napisał:

Pieniądz na koncie to tylko pieniądz, nie zarabia.

Dziekuje, Kapitanie Oczywistosc. Tylko co to ma do rzeczy?
(napisalem: "i inwestycje" a nie "lub inwestycje")

 

2 godziny temu, B@nita napisał:

które firmy zawdzięczają powszechnej konsumpcji?

Konsumpcja jest niezbedna do inwestycji, ale to inwestycje pchaja gospodarke do przodu, a nie konsumpcja sama w sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, crush napisał:

Nie. To są różnice anegdotyczne.

Masz bogatsze kraje od naszego z dostępem do aborcji, które również szorują demografią po dnie, a rozmnaża się na potęgę importowana patologia.

No generalnie czym bogatszy, tym gorsza demografia, ale to też nie jest przełożenie 1:1.

Przeciętny Czech żyje jak Polak (albo i lepiej), ma pełny dostęp do aborcji, a jednak słupki są wysoko.

Powstaje pytanie, ile realnie kobiet w Polsce się tego obawia. Bo jakbym był kobietą, to sądzę, że byłbym trochę obsrany. Z jakąkolwiek wadą płodu nic się nie da zrobić. Nawet jak ciąża zagraża życiu, to są przypadki, że lekarz się boi kary od PiSu, więc woli zabić dziecko z matką niż samo dziecko. Coś takiego byłoby w bardziej cywilizowanych krajach? Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić.

No i tak jak mówię - ja mimochodem takie rzeczy słyszę od kobiet, które chciały mieć dziecko. Teraz już niekoniecznie. Duże ryzyko.

12 minut temu, crush napisał:

Ja jestem za dostępem do aborcji (nie w każdym przypadku darmowej), ale to nie jest coś co zmieniłoby sytuację.

To tak jakby mówić, że odpolitycznienie Wymiaru Sprawiedliwości nie miałoby wpływu na skalę inwestycji w Polsce. Sądzę jednak, że to ma znaczenie. Czy to pomoże, w 5-10-15%, co za różnica? Zawsze to więcej niż mniej. Patrząc po Czechach, to jakiekolwiek restrykcje nie mają sensu. Jeśli ktoś "wpadł", to raczej zbyt dobrym rodzicem nie będzie, tak czy siak. A państwo, jak wiemy, po urodzeniu ma już wszystko w pompie.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Skoczny_Andrzej napisał:

Dziekuje, Kapitanie Oczywistosc. Tylko co to ma do rzeczy?
(napisalem: "i inwestycje" a nie "lub inwestycje")

 

Konsumpcja jest niezbedna do inwestycji, ale to inwestycje pchaja gospodarke do przodu, a nie konsumpcja sama w sobie...

Kapitanie Oczywistość. My nie mamy oszczędności, żeby Polska wyszła z pułapki średniego rozwoju trzeba walić w inwestycje na potęgę. To priorytet, nie i lub lub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta 8:E

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Skoczny_Andrzej napisał:

Konsumpcja jest niezbedna do inwestycji, ale to inwestycje pchaja gospodarke do przodu, a nie konsumpcja sama w sobie...

Ale żeby mieć kasę na inwestycje musi być konsumpcja. Jedno bez drugiego nie istnieje.Czego nie rozumiesz? Każda firma stara się rozwijać jeśli ma dochody dzięki sprzedaży.

12 godzin temu, kalderon napisał:

To teraz pwoiedz dlaczego przy takiej skali rozdawnictwa tak słabo stoimy z inwestycjami? Bo zaliczyliśmy spadek i jesteśmy w ogonie UE co na wiele lat spowolni nasz rozwój.

Ale piszemy ogólnie o gospodarce i sektorze prywatnych firm, więc co tu ma rozdawnictwo do tego? I jakie inwestycje masz na myśli? Pisz konkrety a nie walisz politycznym jadem. O jakim ogonie piszesz? Konkrety, dowody proszę.

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8723081,polska-wsrod-najprezniejszych-gospodarek-swiata-jak-to-mozliwe.html

11 godzin temu, JDX napisał:

Kapitanie Oczywistość. My nie mamy oszczędności, żeby Polska wyszła z pułapki średniego rozwoju trzeba walić w inwestycje na potęgę. To priorytet, nie i lub lub.

On nie rozumie, to typowa szkoła ekonomii rodem z prl.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat

PS. 4200zł to dokładnie tyle ile Misiewicz miesięcznie wydawał na paliwo w ministerstwie w 2018

Co tam misiewicz, donek wincyj brał na cotygodniowy samolot by poharatać w gałę w gdańsku. A takich było więcej, należy im się.:E

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuchciński jak pełnił funkcję marszałka Sejmu to latał samolotami po Polsce za pieniądze podatników często i gęsto :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Kuchciński jak pełnił funkcję marszałka Sejmu to latał samolotami po Polsce za pieniądze podatników często i gęsto :E.

Ogólnie wycieczki polityków to jakaś farsa. Nam się każde oszczędzać bo ekologia, smog i inne bajery, a polityczne dziwki latają codziennie całymi gromadami pod byle pretekstem.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, B@nita napisał:

Ogólnie wycieczki polityków to jakaś farsa. Nam się każde oszczędzać bo ekologia, smog i inne bajery, a polityczne dziwki latają codziennie całymi gromadami pod byle pretekstem.

Różnica jest taka, że Platforma przynajmniej udawała, że się  tego wstydzi. Jak Sikorskiemu wytknęli, że bierze dopłaty poselskie na paliwo, a i tak jeździ służbową ministerialną limuzyną to mu "za karę" zabrali fotel marszałka. Nowak poleciał oficjalnie za nierozliczony zegarek (choć wiadomo, że na pewno kręcił dużo więcej pod stołem). Więc były jakieś kroki w  stronę normalizacji. PiS już publicznie jedzie na bezczel "im się należy", ew. z dopiskiem, że "peło brało więcej". Obecnie mamy otwarte zawody komu uda się  więcej wydoić.

  • Sad 1
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TBH, Erdogan wygra, ale ledwo. Posiadając władzę totalną i ledwo wygrywać to :E Spodziewam się kolejnych czystek opozycji, głębszego blokowania i pójścia w stronę totalnego totalitaryzmu żeby przypadkiem kolejne wybory nie były takie łatwe :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TheMr. napisał:
TBH, Erdogan wygra, ale ledwo.

Nieboszczyki po ostatnim trzęsieniu ziemi na niego głosy oddadzą to i wygra.:E Było gdzieś o tym niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Kuchciński jak pełnił funkcję marszałka Sejmu to latał samolotami po Polsce za pieniądze podatników często i gęsto :E.

Latał do burdelów na Podkarpaciu. Startował w Warszawie lądował między nogami jakiejś młodej Ukrainki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Turcji niestety bez zmian Erdogan wygrał. Nie ma co się łudzić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz u nas pis wygra to będzie podobnie, to będą ostanie w miarę normalne wybory, później te mendy już władzy nie oddadzą

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS pewnie wygra, ale jeśli nie będzie mieć większości to to nie będzie żadne zwycięstwo. PiS nie ma możliwości koalicyjnych. Nikt z nimi nie pójdzie po tylu akcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfa pójdzie z łatwością na koalicję z PiS-em. Poczują zapach władzy oraz dostęp do szerokiego koryta,co już brzmi kusząco dla takich Mentzenów,Bosaków,Korwinów i innych kucy :E. Dodatkowo PiS-iory mają haki na Mentzena i jego brata,który ma problemy z prawem i stratuje w wyborach tylko po to,żeby miał immunitet jako poseł. Dzięki tym hakom już stosują jako szantaż,co Mentzenowi zaproponowali że albo z nami będziecie w rządzie albo będzie mieli problemy :E.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba powtarzać aż do znudzenia,jak kto robią PiS-iory oraz TVP i inne pisowskie media z Tuskiem i opozycją,czyli szczają na nich,że nie głosować na PiS i na Konfę,to powinien pojąć każdy szanujący się obywatel tego kraju oraz iść na te wybory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JDX napisał:

Nie pójdą w koalicję, bo piętno by zostało.

PiS podwędzi im posłów taki sam sposób, jak Kukiz 15’

Tylko w tym wypadku by musieli podwędzić znacznie więcej tych posłów, niż w obecnej kadencji. PiS nie dobije już do wyniku 40%, żeby brakowało tylko kilku do większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...