Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Volksdeutschów,których także nienawidzi PiS :E. Braun za tą akcję powinien iść do Kaczora i jemu zameldować wykonanie zadania :hahaha:.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Michaelred napisał:

Akurat za ta ostatnia akcje to mozna Brauna pochwalic. Rozgonil to zbiegowisko volksdeutschow, ktorzy wygaduja antypolskie bzdury. To przykre, ze jedyne osoby, ktore dbaja w tym kraju o dobre imie Polakow to... "onuce".

Jakiego rodzaju antypolskie bzdury masz na myśli?

To, że w przedwojennej Polsce był potężny antysemityzm czy to, iż w trakcie wojny zdarzało się i to wcale nie tak rzadko, że Polacy zabijali/mordowali Żydów?

Edytowane przez rainy
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy jaj. Polska mocno wycierpiała przez 2WŚ. To, że byli szmalcownicy to oczywisty fakt, ale sami za to byli skazywani na śmierć przez polskie państwo podziemne. I w obecnych czasach znajdzie się u nas antysemitów, ale nikt ich nie traktuje poważnie. Natomiast patrząc na niektóre reakcje Żydów można się złapać za głowę. Przez całe moje życie nikt u mnie w rodzinie ani słowa złego nie mówił o Żydach. Na pewno nie wyssałem antysemityzmu z mlekiem matki.
 

Natomiast zaczynam mieć powoli dość obwiniania nas o całe zło tego świata. Żydów mordowaliśmy, Anglikom zabieramy pracę, a Niemcom kradniemy auta.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Michaelred napisał:

Akurat za ta ostatnia akcje to mozna Brauna pochwalic. Rozgonil to zbiegowisko volksdeutschow, ktorzy wygaduja antypolskie bzdury. To przykre, ze jedyne osoby, ktore dbaja w tym kraju o dobre imie Polakow to... "onuce".

ehhh nawet jak się z tym człowiek nie zgadza to uznajmy, że jakiś profesorek cedził swoje kocopały dla grono 20-30 osób??  Nie wiem jakie rzeczy musiał by tam wygadywać, żeby uzasadnić to co Braun odstawił. Jak dla mnie mogli tan nawet mówić, że ziemia jest płaska :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, to była akcja rodem z lat 30-tych XXw. Konfederatom czy PiSowcom raczej się podoba, ale oni ogólnie chętnie przestawiliby daty i żyli w tamtych czasach. ę

Tu nie ma żadnego znaczenia czy się z tym profesorem zgadzamy, czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

ehhh nawet jak się z tym człowiek nie zgadza to uznajmy, że jakiś profesorek cedził swoje kocopały dla grono 20-30 osób??  Nie wiem jakie rzeczy musiał by tam wygadywać, żeby uzasadnić to co Braun odstawił. Jak dla mnie mogli tan nawet mówić, że ziemia jest płaska :E

Takie akcje tylko potwierdzają opinie o antysemityzmie Polaków. Później w zagranicznych mediach będą informację, że nie przyznajemy się do np. szmalcowników. Żaden kraj nie ma tylko białych kart, zawsze ma coś na sumieniu. Zamiast mówić o skali pomocy Żydom na tle minimalnej ilości szmalcowników, to lepiej odwalać taki cyrk. Nikt pewnie o tym spotkaniu nie słyszał i mało to kogo obchodziło. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Klakier1984 napisał:

Nie wiem jakie rzeczy musiał by tam wygadywać, żeby uzasadnić to co Braun odstawił.

Najlepsze jeśli chodzi o "Szczęść Boże" Brauna jest to,że ten występek z wczoraj nie jest pierwszym w tym roku,gdzie dochodzi do demolki. W styczniu to samo zrobił z choinką,gdzie na niej były bombki w brawach Polski,Ukrainy,UE oraz LGBT i to wystarczyło Braunowi,żeby zrobić tak sobie demolkę :E.

https://oko.press/grzegorz-braun-choinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nemar napisał:

Dajcie spokój, to była akcja rodem z lat 30-tych XXw. Konfederatom czy PiSowcom raczej się podoba, ale oni ogólnie chętnie przestawiliby daty i żyli w tamtych czasach. ę

Tu nie ma żadnego znaczenia czy się z tym profesorem zgadzamy, czy nie. 

Ale żeby takie dysputy prowadzić przez mocno wątpliwe persony w Polsce? Dla mnie przeginka. Ale też szkoda, że musiał tutaj Braun robić za sumienie ludzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ghostdog napisał:

Takie akcje tylko potwierdzają opinie o antysemityzmie Polaków. Później w zagranicznych mediach będą informację, że nie przyznajemy się do np. szmalcowników. Żaden kraj nie ma tylko białych kart, zawsze ma coś na sumieniu. Zamiast mówić o skali pomocy Żydom na tle minimalnej ilości szmalcowników, to lepiej odwalać taki cyrk. Nikt pewnie o tym spotkaniu nie słyszał i mało to kogo obchodziło. 

Nikt nie ma białej karty, ale pojeździj po Europie to się dowiesz od lokalsów nieco więcej na nasz temat. Że współpracowaliśmy z Hitlerem, wywołaliśmy 2WŚ lub ewentualnie, że oni nam wysyłali paczki w czasie komuny i czego Polacy jeszcze chcecie.

Ja nie chcę być oceniany przez ludzi, którzy przez kilka wieków innych traktowali, jak śmieci przez ich kolor skóry, a teraz mają nas czelność oceniać. Wiecie, że jestem daleko od PiSu i Konfy, ale nawet ja potrafię stwierdzić, że Polska miała bardziej pod górkę niż reszta na tym kontynencie, pomagaliśmy, a teraz traktuje się nas jak trędowatych.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JDX napisał:

Ale też szkoda, że musiał tutaj Braun robić za sumienie ludzi.

Jak Brown to Twoje sumienie to współczuję.

 

Ja jestem za pełną równością. Nienawidzę Polaków, Żydów, Niemców, Ruskich, Ukraińców, czarnych, białych, żółtych, czerwonych, homo, hetero, socjalistów, kapitalistów, mańkutów i rowerzystów. 😎

8 minut temu, JDX napisał:

Nikt nie ma białej karty, ale pojeździj po Europie to się dowiesz od lokalsów nieco więcej na nasz temat. Że współpracowaliśmy z Hitlerem, wywołaliśmy 2WŚ lub ewentualnie, że oni nam wysyłali paczki w czasie komuny i czego Polacy jeszcze chcecie.

Pierwsze słyszę. Z wyłączeniem kacapów od nikogo nie słyszałem innej narracji jak ta, że nazistowskie Niemcy napadły na Polskę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Jak Brown to Twoje sumienie to współczuję.

 

Ja jestem za pełną równością. Nienawidzę Polaków, Żydów, Niemców, Ruskich, Ukraińców, czarnych, białych, żółtych, czerwonych, homo, hetero, socjalistów, kapitalistów, mańkutów i rowerzystów. 😎

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Dla mnie Grzesiu nadaje się jedynie pod kaftan, ale takie panele nie powinny mieć prawa odbywać się w Polsce.

My Polacy nie jesteśmy, jak Żydzi. Nie używamy Holokaustu do uzyskania celu. Często ocenia się nas niesprawiedliwie, a nikt nie bierze pod uwagę, jak wiele straciliśmy. Fajnie jest się śmiać z głupich polaczków w UK, w Niemczech, czy w innym kraju, ale gdyby naszego kraju nie zrujnowano nie musielibyśmy robić za parobków dla zachodnich panów, którym się ciągle wydaje, że są lepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JDX napisał:

My Polacy nie jesteśmy, jak Żydzi. Nie używamy Holokaustu do uzyskania celu. Często ocenia się nas niesprawiedliwie, a nikt nie bierze pod uwagę, jak wiele straciliśmy. Fajnie jest się śmiać z głupich polaczków w UK, w Niemczech, czy w innym kraju, ale gdyby naszego kraju nie zrujnowano nie musielibyśmy robić za parobków dla zachodnich panów, którym się ciągle wydaje, że są lepsi.

Oj, byłbym ostrożny z takimi wypowiedziami. Powiedziałbym raczej odwrotnie - że jesteśmy narodem żyjącym mitami. Jasne że w Anglii i innych krajach śmieją się z Polaków, ale to takie same mitologizowanie jakie my mamy o Rosjanach, Rumunach, Arabach, mieszkańcach Afryki... wymieniać można długo. 

Prawda jest taka, że Polska zawsze była w tyle, niezależnie co się działo. Niezależnie czy była gnębiona, czy sama gnębiła. Dopiero teraz, pod wpływem UE, to się zmienia i mamy szansę dogonić Zachód, przynajmniej ekonomicznie.

Co do naszej roli w epoce Holokaustu to u nas też pokutuje pewien mit. Byli wśród nas ludzie szlachetni i podli. A zdecydowanie największa grupa miała to wszystko wiadomo gdzie, czasem ze strachu, czasem z antypatii do Żydów. Historycy się tym tematem zajmują i też spierają, tu był po prostu jeden głos w dyskusji. Jeżeli jednak twierdzimy, że takie dyskusje powinny być zakazane i mamy wszyscy gardłować za jedną, zmitologizowaną wersją, to jak to o nas świadczy? To co postulujesz funkcjonuje obecnie w Rosji, na Zachodzie nie słyszałem o takich akcjach, choć tam historycy też się rozprawiają przecież ze swoją przeszłością - niewolnictwo, Vichy itp. Tyle że tam mają do tego większy dystans, nie boją się przeprosić, ale traktują to bardziej jako historię i nie biorą tak zupełnie do siebie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka to jest dyskusja? Żyd wychodzący i twierdzący, że Polacy masowo mordowali ma taką samą wartość jak Polak mówiący, ze wcale nie mordowali. Żadną.

Ja nie jestem za blokowaniem nawet głupców. Nie ważne z której strony. Odnoszę jednak wrażenie, że nie wykazywałbyś takiego samego zrozumienia dla panelu o świętości Polaków.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nemar napisał:

Oj, byłbym ostrożny z takimi wypowiedziami. Powiedziałbym raczej odwrotnie - że jesteśmy narodem żyjącym mitami. Jasne że w Anglii i innych krajach śmieją się z Polaków, ale to takie same mitologizowanie jakie my mamy o Rosjanach, Rumunach, Arabach, mieszkańcach Afryki... wymieniać można długo. 

Prawda jest taka, że Polska zawsze była w tyle, niezależnie co się działo. Niezależnie czy była gnębiona, czy sama gnębiła. Dopiero teraz, pod wpływem UE, to się zmienia i mamy szansę dogonić Zachód, przynajmniej ekonomicznie.

Co do naszej roli w epoce Holokaustu to u nas też pokutuje pewien mit. Byli wśród nas ludzie szlachetni i podli. A zdecydowanie największa grupa miała to wszystko wiadomo gdzie, czasem ze strachu, czasem z antypatii do Żydów. Historycy się tym tematem zajmują i też spierają, tu był po prostu jeden głos w dyskusji. Jeżeli jednak twierdzimy, że takie dyskusje powinny być zakazane i mamy wszyscy gardłować za jedną, zmitologizowaną wersją, to jak to o nas świadczy? To co postulujesz funkcjonuje obecnie w Rosji, na Zachodzie nie słyszałem o takich akcjach, choć tam historycy też się rozprawiają przecież ze swoją przeszłością - niewolnictwo, Vichy itp. Tyle że tam mają do tego większy dystans, nie boją się przeprosić, ale traktują to bardziej jako historię i nie biorą tak zupełnie do siebie.

Nie, my żyjemy przeszłością, nie mitami. Zapewne jest to spowodowane ciemiężeniem przez ostatnie ponad 200 lat. Nie żebym płakał nad sobą, ale gdybyś naszą nację zastąpił niemiecką lub francuską to wątpię, czy podołaliby życiu w komuniźmie. Mogę wiele Polakom zarzucić, bo jestem mocno krytyczny wobec własnego narodu, ale my w trudnych sytuacjach potrafimy sobie perfekcyjnie radzić. Zabija nas romantyczne myślenie i słabe zorganizowanie.

Na Zachodzie wiele firm przy nazwie daje sobie datę powstania. U nas większość znanych firm to XX wiek, zazwyczaj powojenny. Pomyśl choćby przez ten pryzmat, jak wiele obcy musieli zniszczyć.

Co do Żydów w Polsce. To nie są Żydzi, to są Polacy. Wielu z tych ludzi potrafiło zrezygnować z dawnej wiary. Powtarzam, to byli i są Polacy. Nigdy jako Polak nie miałem w sobie choć krzty nienawiści wobec Żydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. Ustawa podpisana przed długopisa i opublikowana więc już weszła w życie.
Pierwszy raport ma być 17 września.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Keken napisał:

Szybko poszło. Ustawa podpisana przed długopisa i opublikowana więc już weszła w życie.
Pierwszy raport ma być 17 września.

 

Dzisiaj trochę popatrzyłem w szklany ekran (sam nie wiem dlaczego). Jak posłuchałem PiSowców o ustawie i spocie to chyba tak zakłamanych ludzi nie ma nigdzie indziej. Jeden PiSowski sędzia stwierdził, że decyzja administracyjna pozbawiająca możliwości kandydowania, objęcia stanowiska to nie jest wyrok. Cały czas próbował przekonać, że to nie jest nic negatywnego, tylko zwykła decyzja od której można się odwołać. Drugi typ przekonywał, że negatywne stanowisko Dudu dotyczące spotu, może dotyczyć innego materiału. I właściwie Duda nie stwierdził, że ma negatywne zdanie o tym materiale. Widać typowy PiSowiec wie lepiej co myśli ktoś inny i dlatego musi nam prostym ludziom tłumaczyć co myśli np. ambasador lub jakiś departament USA.

Najlepsze, w tej całej ustawie jest zapis o pełnej bezkarności. Podobne zapisy były podczas C19 i wiemy jak to się skoczyło, walili przekręty na lewym sprzęcie oraz zamawiali jakieś buble aby obłowić się ze swoimi podejrzanymi znajomymi. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sabaru napisał:

No to pojechała.

Jednak to Szydłowa powinna się wstydzić :E. Dodatkowo standardowe dla nich bezwartościowe zadymy o suwerenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Było kilka stron temu :szczerbaty:

 

W pisowskiej gówno komisji to ty musisz udowadniać że jesteś niewinny. 

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe plotki hasają po TT. 

 

 

Akurat tutaj popieram Lisa:

 

 

Ale jeśli to prawda to niezła obłuda, prześladować LGBT i gejów a sam nim być... 

Edytowane przez Camis
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie widac jak wszyscy od pisu do "opozycji" cisna po Konfederacji. To juz wiecie kto tu moze faktycznie namieszac a kto sie bedzie ukladac przy korycie.
:D
Fxe5XjIWYAIQ-x3?format=jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...