Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Stopy znów spadają, złoty się umacnia...co poszło nie tak ? 🤔

Lira też się umocniła po rekordowej obniżce stóp, na parę dni. Później wybiła do 23 za dolara :) 

Wymiana walut ma z 8-10 podpunktów które muszą zostać spełnione do wahań kursowych, stopy to jeden wycinek który działa albo długo albo krótkoterminowo. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ronson napisał:

Unijny (cokolwiek) z (tu wstaw PIS, PO, Lewicę, TD) będzie głosował tak jak mu pasuje, a interes Polski to gdzieś tam dalej. Przekupić nie musi Niemiec, może nawet Koreańczyk, Chińczyk, gość z Rewandy nawet

Tzn uważasz, że jak ten sam człowiek zostaje polskim ministrem, urzędnikiem, prezesem spółki skarbu państwa, ... (wpisz cokolwiek) to nagle dostaje kotylion +100 do troski o interes kraju i magiczne ponczo ochrony przed zagranicznymi wpływami? Jak by to miało działać?

Jak wystawisz człowieka nieuczciwego, niekompetentnego, czy przekupnego to będzie tak samo nieuczciwy w strukturach polskich, unijnych czy jakichkolwiek innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poprzednich wyborach PiS miało 8 mln głosów.

Jak myślicie... ile w tych zdobędzie? Więcej/Mniej?

Swój elektorat mają mocno zmobilizowany...

EDIT: Odnośnie mieszkań: Analiztycy PKO BP przewidują, że mieszkania w ciągu roku zdrożeją o kolejne 15%... Tak sobie to przeliczyłem... skoro teraz szukam mieszkania za 600 000 to taka nieruchomość za rok ma kosztować 690 000... zatem żeby wziąć taki sam kredyt musiałbym w ciągu roku zarobić 90 000 zł, co daje odłożenie 7500 zł miesięcznie. Niezły odjazd... możesz zarabiać kokosy, a i tak nie nadążysz za cenami mieszkań. Nic dziwnego, że tylu tu inwestorów... podobno w 2022... 70% mieszkań z rynku pierwotnego kupili Inwestorzy.

I skończmy z tym durnym pierdololo, że tak jak i w ogóle.

Winne są te Szmaty z PiS... przez 8 lat nic z tym nie zrobili.

Straszą Niemcami i Bogatymi, a pozwolili im nas totalnie ograbić!

Mam nadzieje, że kiedyś doczekamy czasów kiedy posłów PiS będziemy pakować w Dyby a ich wyborcom malować ryje czerwoną farbą.

A wyborców Konfederacji będziemy karali chłostą za masturbację i sprzeniewierzanie się Bogu.

Będziemy ich wysyłać na Pustynie na 40 dniowy post, albo kazali leczyć raka witaminą C.

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo nawet na tym forum są tacy ludzie, co są przekonani że opozycja rządzi a Tusk jest premierem - papka zamiast mózgu.

A PiS nie ma zmobilizowanego elektoratu, badania tego nie wykazują a poza tym nie ma jak tego wykazać. Jest tylko bardzo niski procent niezdecydowanych pisowców, ale oni jeszcze muszą ruszyć dupę do lokalu. No i znaczna część z nich ogląda inne stacje telewizyjne i wiedzą co się dzieje i nie wszyscy to akceptują.

Na spotkaniach z Tuskiem są zawsze pełne hale, a nawet z wierhuszką pisowską jakaś śmieszna salka na 500 osób. Wieców poparcia nie organizują, ciekawe dlaczego. Z resztą widać, że w ostatnim tygodniu świnia Morawiecki a nawet szkodnik Kaczyński popadają już w błagalne tony, bo nawet ich wewnętrzne sondaże wieszczą klęskę. 

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, 209458 napisał:

Tzn uważasz, że jak ten sam człowiek zostaje polskim ministrem, urzędnikiem, prezesem spółki skarbu państwa, ... (wpisz cokolwiek) to nagle dostaje kotylion +100 do troski o interes kraju i magiczne ponczo ochrony przed zagranicznymi wpływami? Jak by to miało działać?

Jak wystawisz człowieka nieuczciwego, niekompetentnego, czy przekupnego to będzie tak samo nieuczciwy w strukturach polskich, unijnych czy jakichkolwiek innych.

Niby tak, ale jednak nie całkiem. Jeśli na daną rzecz jest 80% Polaków przeciwnych, to skorumpowany polityk w Polsce będzie się choć zastanawiał, bo wzięcie łapówy będzie go kosztować koniec politycznej kariery. Jeśli jest 80% Polaków przeciw, ale w całej Unii jest to decyzja, która bez problemu przejdzie, to masz przegłosowane.

Poza tym przynajmniej teoeretycznie skorumpowanego możesz (społeczeństwo polskie może)  pogonić ze stołka w następnych wyborach, a w Unii Ci go mogą przegłosować, żeby został. Moi znajomi głosowali za wejściem do Unii, żeby tacy jak Pis nie dorwali się do władzy i żeby ktoś kontrolował co odpierdzielają. I co? I jajco. Ja tego pozytywnego efektu nie widzę. Korupcja wśród unijnych polityków kwitnie, a u nas Kaczka i tak sobie kładzie łapę na czym chce idąc do pełnej władzy i Unia może mu skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra w Dudę pocałować. Nie dała kasy z KPO to se weźmie kredyt, co go to obchodzi - przecież nie on będzie spłacał. 

Jeszcze kilka argumentów na pewno by się znalazło, ale akurat tylko te na szybko przyszły mi do głowy. Unia powinna być jak najmniejsza. Preferencyjne traktowanie obywateli członków tam gdzie się da, umowy handlowe, współpraca. Ale nie rząd europejski, w który się to od dawna powoli (no już nie tak powoli ostatnio) przeistacza.

3 godziny temu, Szambo napisał:

Niezły odjazd... możesz zarabiać kokosy, a i tak nie nadążysz za cenami mieszkań. Nic dziwnego, że tylu tu inwestorów... podobno w 2022... 70% mieszkań z rynku pierwotnego kupili Inwestorzy.

I skończmy z tym durnym pierdololo, że tak jak i w ogóle.

Jakby było KO czy TD lub Lewica, jestem pewien, że byłoby DOKŁADNIE TAK SAMO.

Czemu? Bo w USA i innych krajach nie ma pisu, a jest ten sam problem. Pis to skorumpowany, nie dbający o gospodarkę polityk, z ustawodastwem takim, które ma pomagać albo politykom rządu lub ich znajomym, albo tym którzy przynieśli walizkę kasy i wręczyli pod stołem, aby władza "nie dostrzegła problemu" jak najdłużej.

Jedyna opcja, że tacy politycy coś zrobią to gdy im sondowanie opinii społeczeństwa przyniesie takie wyniki jak "są mocno wkurzeni, na tym im zależy!" to wtedy może sobie polityk przekalulować zysk/stratę kasy vs władzy i poparcia. I dlatego nadzieję, że KO to naprawi mam, ale że byłoby tak samo teraz, gdyby było PO zamiast pisu w rządzie, to jestem pewien.

Takich kretynizmów jest więcej. Jest masa rzeczy, które można zrobić dla kraju latwo i szybko.

Choćby legalizacja trawy. Tusk się wypowiadał, że on to nigdy. Jego elektorat pewnie w większości popiera. Czemu więc nie? Czemu pis zawalił nawet temat medycznej? A bo najpierw to się musi biznes "sponsorów" rzadzących rozkręcić. Jak będą mogli od razu wejść i zdominować rynek, tak, żeby polskie firmy nie miały szans w walce z dużym, to wtedy może łaskawie pozwolą. Tymczasem grube miliony kasy z podatków trafiają do kieszeni przestępców zamiast zasilać budżet państwa. 
A inne państwa, które to wprowadziły trzepią fajną kasę w podatkach od dawna i wszędzie to się okazało być dobrym pomysłem. 
Takie sprawy jak to czy mieszkaniówka nie są nienaprawiane przypadkiem. Tu chodzi o czyjś interes i nie jest to interes społeczeństwa polskiego.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Ronson napisał:

Czemu? Bo w USA i innych krajach nie ma pisu, a jest ten sam problem. Pis to skorumpowany, nie dbający o gospodarkę polityk, z ustawodastwem takim, które ma pomagać albo politykom rządu lub ich znajomym, albo tym którzy przynieśli walizkę kasy i wręczyli pod stołem, aby władza "nie dostrzegła problemu" jak najdłużej.

Jedyna opcja, że tacy politycy coś zrobią to gdy im sondowanie opinii społeczeństwa przyniesie takie wyniki jak "są mocno wkurzeni, na tym im zależy!" to wtedy może sobie polityk przekalulować zysk/stratę kasy vs władzy i poparcia. I dlatego nadzieję, że KO to naprawi mam, ale że byłoby tak samo teraz, gdyby było PO zamiast pisu w rządzie, to jestem pewien.

Przykro mi ale zaryzykuje i oddam głos przeciw PIS

Nie odbieraj mi prawa do oceny 8 lat rządzenia PIS. Zbyt dużo słucham tych tekstów, że "olaboga, przecież jak wygra opozycja to NIC się nie zmieni"

Jakoś pamiętam jeszcze czasy rządów PO i wyglądało to lepiej niż teraz.

"W latach 2009-15 ceny mieszkań w Polsce urosły o 5%. Po 2015 roku o… 80%"

Edytowane przez Szambo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat w 2008 była górka , a potem kryzys to ceny spadały. 
Nie żeby nie napędzili wzrostu cen, ale nie wszytko to ich wina akurat. 

Gorzej zę niedługo taniej będzie kupić mieszkanie niż średniej klasy furę. 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 godziny temu, Szambo napisał:

Przykro mi ale zaryzykuje i oddam głos przeciw PIS

Nie przekonuję Cię do oddania głosu na pis.
Tylko mówię co się dzieje na świecie. I obserwowałem rządzenie ludzi z KO jak byli w rządzie. To, że coś było kiedyś nie musi mieć znaczenia. Problem w wielu krajach się mocno nasila właśnie ostatnio. Oczywiście rozpierdzielenie gospodarki i wywołanie wielkiej inflacji się przyczyniło i tu można mieć nadzieje, że KO by ten temat spierdzieliło trochę mniej, ale jestem przekonany, że byłoby znacznie gorzej niż mogłoby być. Ludzie widzą biały kolor KO patrząc na nich na tle pis.

Ale to tylko dlatego, że pis jest koloru ciemniejszego niż ten, który nie odbija światła wcale (jak nie wiesz jak to możliwe, to informuję że wiem o takim kolorze dzięki tekstom profesora Terry'iego Pratcheta, który napisał wiele książek o płaskiej ziemii. Jedyne książki o płaskiej ziemii jakie są napisane mądrze i które każdemu polecam ;))

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie tak mniej-więcej 😊

EDIT: Odnośnie mieszkań: Analiztycy PKO BP przewidują, że mieszkania w ciągu roku zdrożeją o kolejne 15%...

Mnie tylko ciekawi jaki będzie odczyt inflacyjny za 12m-cy. Bo jeśli 15%, to praktycznie wartość mieszkań byłaby stała 🙃

Niezły odjazd... możesz zarabiać kokosy, a i tak nie nadążysz za cenami mieszkań.

Normalne jak odpalasz socjalistyczne "kredyty 2%" (różnica do oprocentowania rynkowego spłacana z kieszeni wszystkich obywateli) - to przekierowuje strumień "pieniędzy" na rynek nieruchomości = ceny w górę, developer Pan, bank Pan, a zwykły Kowalski już niekoniecznie. Pomijam inflację (widzisz wzrost cen mieszkań - ale ich wartość nie rośnie, tylko spada siła nabywcza pieniądza = Ty biedniejesz), czy realnie negatywne stopy procentowe z podatkiem belki (jak masz dużo waluty, to jak nawet nie potrzebujesz mieszkania, to i tak kupisz, jako lokatę, skoro te bankowe generują straty = ceny nieruchomości w górę bo większy popyt)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Szambo napisał:

Bzdura. Zrobili bardzo dużo ... by napompować bańkę mieszkaniową. Niejasny jest też udział prezesa spod Odessy (ksywka deweloper) w budowie wież i Srebrnej. Ceny na Zachodzie już spadły o 10% (u nas wzrosły +10%), bo stopy są bliskie inflacji i nie opłaca się kupować za kradzione.

5 godzin temu, Ronson napisał:

Nie byłoby, oni stosują standardy europejskie i to naśladują. Gdy dostają rozkaz walki z inflacją to walczą. To SLD wprowadziło szkodliwy podatek Kaczyńskiego od strat (zwany podatkiem Belki - ten był od zysków). To oni nakazali NBP walkę o PKB, ale z bezpiecznikiem (inflacja cel nadrzędny, zaś Glapa to olewa i liczą się tylko dochody budżetu z inflacji i PKB - jak w Q1 2022 +8,8% rdr i +4,2% kdk kiedy istotnie zbiednieliśmy).

Wiele razy wyjaśniałem, ale temu bardziej uwierzycie: https://wiadomosci.wp.pl/petru-co-laczy-poziom-stop-procentowych-i-ceny-paliw-na-orlenie-6948692692400736a

Dzisiejsza obniżka stóp procentowych jako kredytobiorcę mnie cieszy. Ale jako polityka, osobę odpowiedzialną za ekonomię nie. Bo wiem o tym, że to oznacza wyższą inflację w przyszłości. A być może, jak inflacja zaraz wzrośnie, to NBP znowu będzie musiał stopy podwyższać - dodał.

"Obniżka stóp przy wysokiej inflacji powoduje, że bogacić się będą bogaci, a biednieć biedni. Biedni nie mają zdolności kredytowej ale mogą mieć niewielkie oszczędności. Przy depozytach oprocentowanych poniżej inflacji wartość ich oszczędności będzie maleć. Bogatym natomiast opłaca się brać kredyt gdy stopy są znacznie poniżej inflacji"

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o "tak samo" w kwestii braku porządku, jak te punkty z sugestiami kilka postów wyżej. Duże korpo sobie wykupują pod wynajem, nikt niczego i nikogo nie kontroluje, i tak dalej. 

Dlatego napisałem wcześniej to:

7 godzin temu, Ronson napisał:

Oczywiście rozpierdzielenie gospodarki i wywołanie wielkiej inflacji się przyczyniło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na rynku najmu też nie ma nadmiaru mieszkań, problemem cały czas jest podaż i jeśli którakolwiek partia chce naprawdę zrobić coś pożytecznego to powinna skupić się na budowie mieszkań, a nie zwiększaniu popytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kalderon napisał:

którakolwiek partia chce naprawdę zrobić coś pożytecznego to powinna skupić się na budowie mieszkań

No PIS przecież próbował. Zobacz ile wiz wydali i ilu inżynierów naściągali. Tylko z jakiegoś niewiadomego powodu dalej coś nie idą te budowy :E

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

W ostatnich dniach resort Przemysława Czarnka dał zielone światło dla uruchomienia kierunku lekarskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (KUL) 

https://wykop.pl/link/7233273/nowe-wydzialy-medycyny-wymagane-zgody-proboszczow-i-zaliczenia-z-biblii

Spoko. Poważna profesja, a tu trzeba mieć zgodę od Szamana i zdany egzamin ze znajomości narkotycznych wizji innych Szamanów, którzy mieli wizje dawno temu.

Surrealistyczne połączenie w XXIw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.10.2023 o 00:12, henryk nowak napisał:

Mam wrażenie, że państwo będzie musiało zrobić jakiś program odwyk plus po oczyszczeniu TVP. Przecież ich widzowie będą mieć skutki odstawienne jak nie usłyszą "Tusk" przynajmniej 150x dziennie. 

Przyjemnie się patrzy jak Andrzej D został dojechany w USA. On ma wiedzieć, że wszędzie jest przegrany i poza elektoratem PiS ludzie mają go za Ziobro. 

W TVP już od dawna przegrzewają temat Tuska i to powie każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie. Tyle, że tego nie dowiesz z ust elektoratu PiS oglądającego codziennie Wiadomości na TVP i jest u takich jedynym oknem na świat.

Po zmianie władzy, myślę, że nie trzeba będzie robić jakiegoś specjalnego odwyku jako czystki w TVP. Wystarczy zmiana przekazu z anty- Tuskowego, a treści prawdy w stylu przekazy co tak naprawdę PiS i Kaczyński chcieli zrobić w Polsce włącznie ze zmianą ustroju politycznego w Polsce oraz pokazanie treści takich, że ludzie wszystko co otrzymali dzięki PiS np. w ramach 13, 14 emerytury i innego socjalu jest na kredyt i potem będą to musieli spłacać w postaci wysokich podatków czy wyższej inflacji.

W dniu 2.10.2023 o 10:19, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Tylko nie ma na kogo glosowac. Opozycja sama sobie podklada klody pod nogi. Jak bedzie ktos warty glosowania to zaglosuje. Tak mysli wiekszosc. 

Przez takie podejście jak Twoje PiS wygrało dwa poprzednie wybory parlamentarne. Nie ma na kogo głosować to bardzo słaba wymówka stosowana przez ludzi, szczególnie młodych jak i takich, którzy mają dość PO/PiS. Ludzie, zapamiętajcie w końcu to sobie, że nie pójście do lokalu wyborczego i zarazem nie oddanie swojego cennego głosu oznacza, że tak naprawdę pokazujecie, że macie gdzieś przyszłość tego kraju (nie ważne czy rysuje się taka przyszłość w ciemnych barwach czy w nieco jaśniejszych), oddajecie decyzję w rękach innych ludzi, którzy z chęcią idą na wybory i tak naprawdę wasz głos w rzeczywistości zostanie oddany na partię z najwyższym poparciem, w naszym przypadku jest to głos na PiS. PiS ma bardzo zmobilizowany elektorat w postaci głównie emerytów i ludzi, którzy mają przeróżne profity, niekoniecznie finansowe, którzy są gotowi pójść z Kaczyńskim w ogień. Dlatego też trzeba taki duży elektorat przegłosować, żeby w końcu odsunąć Kaczyńskiego i PiS od przysłowiowego koryta.

W dniu 2.10.2023 o 11:20, Kamiyan napisał:

Właśnie z tym jest ciekawie, bo Hołownia trochę pajacuje z tym drugim, ale gadają bardzo sensownie. To chyba najbardziej centrowa partia obecnie.

TD ma tak naprawdę złudzenie bycia centrową partią, lecz mogę się zgodzić z drugim zdaniem, że obecnie TD jest partią najbardziej ulokowaną w centrum pośród czołowych polskich partii. Tak naprawdę brakuje w polskiej scenie politycznej prawdziwej centrowej partii.

W dniu 2.10.2023 o 11:25, LeBomB napisał:

Zmiany trzeba zacząć od siebie. Jak chcesz zmian, to najpierw trzeba popracować nad mentalnością narodu. Jeżeli politycy zauważyliby, że rozdawnictwo i populizm nic nie da, musieliby zacząć dostosowywać swoje działania do realnych potrzeb ludzi.

Mentalności ludzi nie da się tak łatwo zmienić. Na to potrzeba wielu pokoleń a i tak nie ma się gwarancji tego, że za ileś tam lat ludzie będą zupełnie inni niż dawniej i tematy jak rozdawnictwo, populizm w ogóle nie będą na nich działały w przyszłości. Przypominam, że wielu ludzi w Polsce do dnia dzisiejszego mentalnie nie wyszli z PRL i to doskonale widać.

W dniu 2.10.2023 o 11:36, Badalaman napisał:

Wyjście na ulice nie zmieni władzy. Za to wybory mogą, jeśli ludzie pójdą i zagłosują. Bo wyborcy pisowscy pójdą na pewno.

Wyjście na ulice może nie zmienić i obalić władzy, lecz zamach stanu już tak, tylko, że wojsko i policja w ogóle może takim stanem rzeczy nie być zainteresowanym.

W dniu 2.10.2023 o 12:04, FranzMakamele napisał:

Hołownia to turbo katol i turbo lewak tylko się próbuje maskować xD No a PSL to wiadomo partia koryciarzy i nic więcej. Oni mogą powiedzieć wszystko i układać się z każdym. Samo to to już wielkie xD jak ktoś myśli na nich głosować. Trzecia droga (droga donikąd) to połączenie najgorszych cech PO i PIS. Śmieszny projekt amerykanów, który zniknie tak samo szybko jak sie pojawił kiedy już nie będzie potrzebny.

Jeśli twierdzisz, że Hołownia to według ciebie turbo katol, to jakimi katolami są tacy ludzie jak "Szczęść Boże" oraz inne szury katolickie w Konfie, którzy chcą w Polsce ustanowić katotaliban? Naprawdę Hołownia pod względem wiary przy tej szurii religijnej z Konfy jest wręcz jak anioł :D.

W dniu 2.10.2023 o 12:28, Człowiek Legenda napisał:

Ty jesteś za Konfederacja prawda?

Po tym jakie posty wypisuje jest oczywistym, że jest tak naprawdę zwolennikiem Konfy.

W dniu 2.10.2023 o 12:56, michaelius33 napisał:

Plus jak wejdzie do parlamentu to będzie przystawką dla PO więc będzie głosował jak mu każą.

Skoro ludzie uważają, że Trzecia Droga będzie przystawką dla Tuska, to uważam i pozostali mają także prawo do wyrażenia tegoż zdania, że Konfa także będzie przystawką, ale z kolei dla Kaczyńskiego ;).

W dniu 2.10.2023 o 12:59, Kamiyan napisał:

Wysokie ceny w sklepach nie wzięły się znikąd. Ciapaki niewiadomego pochodzenia nie wzięli się znikąd. Paliwa na Orlenie nie brakuje znikąd. To wszystko polityka PiS.

M.in. po tych wyczynach, co odwalił PiS i Kaczyński za własnych rządów po 2015 roku już dawno powinni mieć poniżej 10% poparcia i nie być przez zdecydowaną większość ludzi opcją do oddania własnego cennego głosu w wyborach. Suchą stopą niestety PiS przeszło przez praktycznie wszystkie własne afery i nadal jest partią z najwyższym poparciem dzięki sprawnym mediom po kontrolą centrali na Nowogrodzkiej. Za wpuszczanie ciapaków w hurtowych ilościach podczas gdy na wszelkich wystąpieniach z mównicy PiS-iory kategorycznie mówią, że nie chcą przybyszy z Arabii czy innej Afryki to już w ogóle powinna być dla nich dyskwalifikacja.

W dniu 2.10.2023 o 13:24, Człowiek Legenda napisał:

Gdzie? Nie napisałeś. Ja rozumiem, że możesz lubić Konfederację, ale poziom fanbojostwa jaki tutaj uprawiasz jest masakryczny.

Zdecydowanych i fanatycznych wyborców Konfy trochę tutaj przerobiono na forum, część z nich już wyleciało z forum, a część nadal tutaj są i wielbią Konfę po trupach jak zmanipulowani PiS-owcy wielbią PiS. U wszystkich konfederatów, jacy się pojawili tutaj do tej pory, dają takie treści, po których bardzo łatwo da się ich zdemaskować pod względem ich preferencji politycznych :E.

W dniu 2.10.2023 o 15:25, wamak napisał:

Konfederaci też nienawidzą Tuska. Oni wszystkich poza sobą nienawidzą.

Konfa nienawidzi PiS, PO, PSL, Lewicy, Hołowni i wszystkich co popadnie ;). Oni lubią takich nazywać "bandą czworga" nie zdając sobie z tego sprawy, że oni sami mogą do tej bandy bardzo łatwo wskoczyć, a do tego wystarczy tylko i aż koalicja z PiS-em po najbliższych wyborach 8:E, jako że PiS-owi zabraknie mandatów do samodzielnej większości, a z kolei Konfa może mieć te brakujące mandaty, które brakują PiS-owi, Kaczyński da ofertę wykorzystując słabość kuców, a kuce chętnie na to przystaną :cool:.

W dniu 2.10.2023 o 19:02, Ronson napisał:

Są tylko sympatie i antypatie. Np. rząd Trumpa lubił się z prawicowym rządem PISu czy Orbanem. Rząd Bidona będzie się lubił z rządem KO, tak jak rząd Niemiec.

U nas walka jest taka, że PiS i Konfa = Rosja, a z kolei PO, Lewica, TD = Zgniły Zachód i USA. Po jakiej stronie wolicie być, sami odpowiedzcie? Ja osobiście wolę nie być pod kacapskim butem, jaki mogą nam wkrótce zaserwować PiS lub Konfa za ich rządów, zgniły Zachód zdecydowanie lepszy pomimo oczywistych wad, które można zauważyć.

W dniu 2.10.2023 o 23:44, Camis napisał:

Tak, podobno maja się wziąć na ostro m.in z polityką. 

To ciekawe. Jak rzeczywiście dojdzie do zmiany aktualnego regulaminu będącego spuścizną po poprzedniej wersji forum na nowy napisany zupełnie od zera, to trzeba będzie jego przejrzeć co do joty.

W dniu 4.10.2023 o 12:06, dam9an napisał:

Trzecia droga to pis po bis. 

Konfa to PiS bis :E. To się mówi o tym od bardzo długiego czasu, lecz elektorat Konfy w ogóle nie dopuszcza takiej myśli, że tacy mogą być ich idole, że mogą mieć powiązania z "bandą czworga" 8:E.

W dniu 4.10.2023 o 13:26, Szambo napisał:

To chyba jedyne wyjście, żeby zacząć uzdrawiać ta chorą sytuację.

Nie jest to jedyne wyjście, jeszcze są takie rozwiązania jak zmiany ustawy o prawach lokatora tak, żeby chronieni zostali właściciele mieszkań, a nie lokator, który okaże się być kłopotliwy, nieuczciwy, niepłacący, robiący syf i czego jeszcze dusza zapragnie. Po tym będzie już zdecydowanie mniej pustostanów, tylko tym politykom nie chce się tyłka ruszyć w tym temacie.

W dniu 4.10.2023 o 15:02, dam9an napisał:

Stopy trzeba podnosic zeby wyhamowac infalcje. Nie da sie drukowac kasy, rozdawac jej nie miec inflacji i nie podnosic stop. Gdyby teraz obnizyc stopy zloty slabnie i wszystkie towary z zachodu kosztuja wiecej. O paliwach nie wspomne. Pis niedawno obnizyl stopy. Zobaczysz co bedzie po wyborach...

Fajnie, weź to w końcu powiedz Glapie i pozostałej ekipie z RPP albo nawet samemu Kaczyńskiemu, który wydaje praktycznie wszystkie rozkazy, co powinni jego ludzie zrobić z centrali na Nowogrodzkiej :E. Inna kwestia jest taka czy w ogóle takiemu jak Ty dadzą się posłuchać.

W dniu 4.10.2023 o 16:50, lukadd napisał:

Polska jest na piątym miejscu jeśli chodzi o ilość, ale przez tragiczny poziom polityki zagranicznej(europejskiej) w ogóle tego nie wykorzystuje :E A następnie płacze na TVPis jaka ta unia jest zła i nie zgadza się na tą szopkę którą odwalają z sądami, z mediami z ogólnie praworządnością bo marzy im się władza całkowita na wieki wieków.

Polityki zagranicznej PiS-iory nie umieją, skoro Polacy dopuścili do pełnienia mandatów europosła/eurodeputowanego takiej Szydło, temu Jakiemu i innym PiS-iorom, skoro jedyne co w PE potrafią, to tylko oburzać na decyzje UE i potem z mównicy zrobić zadymę o suwerenność Polski :E. A później Morawiecki podpisuje w UE wszystko jak leci :E. Na szczęście tam PiS-iory jak przerżną pałę, to zostają upokorzeni poprzez uciszenie mikrofonów, jak PiS-iory robią to w polskim Sejmie na posłów opozycji ;).

21 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Stopy znów spadają, złoty się umacnia...co poszło nie tak ? 🤔

Oczekiwania rynku, oczekiwano pauzy bądź obniżenia stopy o 25 pb, co uczynnił Glapa, dlatego na teraz nie widać skutków takich fatalnych decyzji Glapy w postaci osłabień kursów PLN do USD, EUR, CHF itd. We wrześniu było zupełnie co innego, także były oczekiwania, że jeśli dojdzie do obniżki stóp, to tylko o 25 pb, tym czasem Glapa zaszalał wtedy z 75 pb obniżką stóp i dlatego właśnie złoty znacząco się osłabił.

Co przyszłość pokaże, tego jeszcze nie wiadomo.

8 godzin temu, Szambo napisał:

8 mln głosów dla PiS-u wydaje się nie do powtórzenia. 6-7 mln głosów oddanych przez zmanipulowanych ludzi na PiS bardzo realne.

6 godzin temu, Everyman napisał:

Na spotkaniach z Tuskiem są zawsze pełne hale, a nawet z wierhuszką pisowską jakaś śmieszna salka na 500 osób. Wieców poparcia nie organizują, ciekawe dlaczego. Z resztą widać, że w ostatnim tygodniu świnia Morawiecki a nawet szkodnik Kaczyński popadają już w błagalne tony, bo nawet ich wewnętrzne sondaże wieszczą klęskę. 

Spotkania z Tuskiem są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a spotkania z Kaczyńskim i pozostałymi z PiS-u przebiegają tak, że oni są zamknięci na cztery spusty tak, że nikt inni niż ludzie z legitymacją partyjną PiS-u nie wejdą i tam gawędzą nt. Tuska i wszystkich, byle nie siebie, przekazy z tych spotkań potem są rozpropagowane za pomocą PiS-owskich mediów, a szczególnie za pomocą TVP, które jest pod kontrolą PiS-u. PiS nie ma programu wyborczego, jedyny punkt, jaki mogą mieć we własnym programie to jest pt. "Polska w ruinie" :cool:.

Jestem ogólnie ciekawy tego, że jak jednak dojdzie do przejęcia władzy przez opozycję i Tuska, to czy Kaczyński dobrowolnie odda władzę? Można mieć o to obawy wraz z wybuchem potencjalnej wojny domowej, gdy Kaczyński nie będzie chciał oddać władzy i trzymać się dostępu do koryta za wszelką cenę. Przypominam, że kiedyś PiS-iory otwarcie potrafili powiedzieć, że "Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy".

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, kalderon napisał:

A co do Czarnka - dziś podpisał umowę na dostawę symulatorów strzelnic do szkół za 6,5 mln zł. Dostarczy je firma Creative Military Technology założona 14 września tego roku...

https://rejestr.io/krs/1058284/creative-military-technology

Niczego innego po PISowcach nie można się spodziewać, ciągną do końca kasę i nawet się z tym nie kryją zakładając firmy słupy do tych celów :E W TVP będzie jedyny właściwy przekaz dla łykających kał z moczem, a reszta nie ważna.

• Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Spl97 napisał:

U nas walka jest taka, że PiS i Konfa = Rosja, a z kolei PO, Lewica, TD = Zgniły Zachód i USA. Po jakiej stronie wolicie być, sami odpowiedzcie?

Oczywiście, że po stronie Lewicy, towarzyszu. Dziękuję, że mi wyjaśniliście oraz mam nadzieję, że wybaczycie mi ten żarcik, bo się forma skojarzyła z językiem PRLu. ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.10.2023 o 11:20, Kamiyan napisał:

Właśnie z tym jest ciekawie, bo Hołownia trochę pajacuje z tym drugim, ale gadają bardzo sensownie. To chyba najbardziej centrowa partia obecnie.

Nie, to partia prawicowa. Konserwartyzm obyczajowy i przynajmniej elementy liberalizmu ekonomicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Przez takie podejście jak Twoje PiS wygrało dwa poprzednie wybory parlamentarne.

To niech wygrywa dalej. Nie mieszkam w PL i mam beke z was. Zamiast rozsadnie i racjonalnie przekonywac innych do glosowania na innych to kolejny dzban mi mowi ze nie glosujac, glosuje na pis.

Kurde, nie chcialem glosowac ale mysle zeby wziac wolne i z usmiechem zaglosowac na PiS mimo ze uwazam ich za imbecyli.

Poprostu doszedlem do wniosku ze lubicie wojenki miedzy soba zamiast tworzyc jednosc i wspolny cel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

To niech wygrywa dalej. Nie mieszkam w PL i mam beke z was. Zamiast rozsadnie i racjonalnie przekonywac innych do glosowania na innych to kolejny dzban mi mowi ze nie glosujac, glosuje na pis.

Można się obrażać na rzeczywistość, ale jest jaka jest - w praktyce nie głosując zwiększasz wynik PiSu w tych wyborach, a nie "nic nie zmieniasz" (podobnie było w poprzednich). I ze względu na ordynację i poziom mobilizacji elektoratu startujących partii. Tak jak w Wiedźminie, o czym zapominają używający tej analogii - nie chciał wybrać mniejszego zła, to wybrali za niego.

Edytowane przez Boldwyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, kalderon napisał:

A co do Czarnka - dziś podpisał umowę na dostawę symulatorów strzelnic do szkół za 6,5 mln zł. Dostarczy je firma Creative Military Technology założona 14 września tego roku...

https://rejestr.io/krs/1058284/creative-military-technology

Zakładam już po samych nazwach wcześniejszych spółek, że niezłe dofinansowanie wlatywało z PiS na te fundacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Media Orlenu/Polska Press odmawiają publikacji płatnych ogłoszeń wyborczych Lewicy i Trzeciej Drogi bo wartości i przekaz nie są zgodne z linią programową wydawcy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Spl97 napisał:

Jestem ogólnie ciekawy tego, że jak jednak dojdzie do przejęcia władzy przez opozycję i Tuska, to czy Kaczyński dobrowolnie odda władzę? Można mieć o to obawy wraz z wybuchem potencjalnej wojny domowej, gdy Kaczyński nie będzie chciał oddać władzy i trzymać się dostępu do koryta za wszelką cenę. Przypominam, że kiedyś PiS-iory otwarcie potrafili powiedzieć, że "Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy".

Piłeś- nie pisz :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi