Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Keken napisał:

Ta ciekawy. Gość wmawia, że cpk to super pomysł.

Nie warto tego włączać. Lepiej omijać ten kanał.

Idea CPK jest słuszna, ale proces, projekt i finansowanie już nie. CPK powinien zostać wybudowany z możliwością rozwoju 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idea połączenia Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi jest słuszna bo to słowiańskie narody.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obajtek obsrany i wszystko przepisuje na innych członków rodziny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, 8V32 napisał:

Schowaj babci dowód, 8 lat temu było też na czasie ;)

Nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka! Akurat tak się składa, że znam seniorów ostro walczących z PiS. Czy np. Pani Wanda Traczyk-Stawska - Bohaterka Powstania Warszawskiego.

Jakie było oburzenie na forum jak pisałem na forum w dziale o imigrantach, że Polacy to rasiści. Zwrócono mi uwagę, że nie należy generalizować, że to może obrazić wiele osób więc nie generalizujmy. Rzeczywiście statystycznie osoby 70+ częściej głosowały na PiS, ale to wciąż jakieś 70 do 40 . 40% seniorów nie popiera PiS.

1 godzinę temu, Keken napisał:

Ta ciekawy. Gość wmawia, że cpk to super pomysł.

Nie warto tego włączać. Lepiej omijać ten kanał.

Filmu nie widziałem, ale jak dotąd argumenty PiS mnie przekonują. I przekonuje mnie, że Niemcy staną na głowie, żeby lobbować żeby nie powstało CPK. To ogromne zyski. Polacy obecnie nie mogą lecieć na inne kontynenty bez przesiadki w Berlinie albo Amsterdamie. Polska jest pomiędzy wschodem, a zachodem w centralnej części i to mógłby być bardzo dobry interes. Jedna z niewielu rzeczy z którą się zgadzam z PiS. Była też strona branżowa analityków transportu lotniczego, którzy popierali ten pomysł. Ja bym chciał żebyśmy mieli to CPK. Polacy na to zasługują. Przynajmniej jakaś inwestycja, a nie rozdawnictwo po 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Wercyngoteryx napisał:

https://youtu.be/sE9Go2WrLYI?si=fWrrItpEdUpFh8pH

Jak wystawiacie tutaj całe filmiki z YT gotowe do odtworzenia?

Ciekawy materiał o CPK.

Streść ktoś bo nie dam rady słuchać tego sztucznego gadania z tym samym zagraniem głosem na końcu co drugiego zdania i udawaniem, że gość jest profesjonalnym lektorem, do czego nie pasuje zupełnie ani jego głos ani umiejętności.

(Co za plaga z tym ostatnio. Wysyp na YT szczylków myślących, że potrafią udawać Fronczewskich.  Uszy odpadają po 10 sekundach prób słuchania tej sztuczności)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rządowy CBOS sterowany przez PIS:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CBOS pali się dupsko i panikują publikując fałszywe wyniki sondaży których nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie nie żyją chodzą takie plotki, swoim niedbalstwem przypłacili życiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z CBOSem niezłe jaja, ale co ma strzelanina do polityki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się dziwiłem czemu sprawdzają samochody przy wjeździe do Wrocławia, koło 5 nad ranem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Ronson napisał:

Z CBOSem niezłe jaja, ale co ma strzelanina do polityki?

Ma tyle, że policjanci nie dopełnili procedur i doszło do tragedii. Policja jest coraz mniej profesjonalna, bo biorą byle kogo i byle jak. Podobno trudno teraz nie dostać się do policji a braki w ich szeregach są coraz większe. 

Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie kto miał dbać o nasze bezpieczeństwo. Trzeba przeprowadzić reformę policji. Początkujący funkcjonariusz zarabia koło 5k. Niby całkiem dobra wypłata, ale to jest praca zmianowa, w terenie, w mrozie, w deszczu czy w upale. Do tego jest niebezpieczna (jak widać) i nieprzyjemna. Interwencje u patologii, obstawienie meczów, imprez masowych, protestów itd. Mało kto z kwalifikacjami chce podejmować się czegoś takiego za 5k i w efekcie idzie tam element albo ludzie mało ambitni, którzy pracują byle jak. Oczywiście są wyjątki, ale ogólnie w policji dzieje się źle. 

Funkcjonariuszy straży więziennej też brakuje, a tam warunki pracy i zarobki są jeszcze gorsze. 

Generalnie cała budżetówka leży. Jest coraz mniej lekarzy i pielęgniarek, brakuje nauczycieli a problem w oświacie tylko będzie się pogłębiać. Jedyne rozwiązanie to konkretne podwyżki i poprawa warunków pracy. To jest skandal, że nauczyciele boją się rodziców swoich uczniów. 

Przede wszystkim trzeba zachęcić młodych o to można zrobić tylko pieniędzmi. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Suchy211 napisał:

Ale przeciętny pracujący dorosły ma dużo większe niż przeciętny 16 latek, który nigdy nie musiał jeszcze być na poważnie za siebie i za kogoś innego odpowiedzialny.

Racja, aczkolwiek trzeba dać barejowski dopisek "sprawdzić, czy nie zawodowy polityk, który w życiu miesiąca w normalnej pracy nie przepracował"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, hubio napisał:

Ja bym chciał żebyśmy mieli to CPK. Polacy na to zasługują. Przynajmniej jakaś inwestycja, a nie rozdawnictwo po 800zł.

Za synów pisowskich to nawet głupia ławeczka z gównolitu kosztowała 30000zł. Bo pisowski syn brał zlecenie. I tak z każdą taką "inwestycją". Ten projekt nadaje się tylko do dokładnego zrewidowania.

18 godzin temu, Suchy211 napisał:

Wynika z tego, że obiektywne media w zasadzie nie istnieją, bo czy media są w miarę obiektywne czy nie, zależy od tego kto ocenia. Ale szanuję twoje zdanie na ten temat, a teraz ty uszanuj moje.

Szanuję, ale się mylisz. Twoje zdanie jest oparte na nieprawdzie. Jeżeli nie zrozumiałeś co napisałem, to wyjaśniam, że ocena oparta na niepełnych informacjach czyli przemilczeniach to fałszywa  ocena.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, henryk nowak napisał:

Generalnie cała budżetówka leży. Jest coraz mniej lekarzy i pielęgniarek, brakuje nauczycieli a problem w oświacie tylko będzie się pogłębiać. Jedyne rozwiązanie to konkretne podwyżki i poprawa warunków pracy. To jest skandal, że nauczyciele boją się rodziców swoich uczniów.

Z tym rodzicielskim quasi-terrorem w szkołach z emo-dzieciarnią, to jedno z zagrożeń jakie niesie za sobą lewactwo. Ale skoro poprzedni brunatniejący rząd nic z tym nie był w stanie zrobić, to chyba jeszcze gorzej nie będzie.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ile powinni zarabiać policjanci? W świecie gdzie wystarczy wstawić swoje dupsko do internetu zasada, że odpowiedzialna praca to duże zarobki już przestała obowiązywać. Duże zarobki są tam gdzie coś można sprzedać w Internecie dla masy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, lokiju napisał:

To ile powinni zarabiać policjanci? W świecie gdzie wystarczy wstawić swoje dupsko do internetu zasada, że odpowiedzialna praca to duże zarobki już przestała obowiązywać. Duże zarobki są tam gdzie coś można sprzedać w Internecie dla masy.

Nawet największy liberał powie, że lekarze, policjanci i wojsko powinny zarabiać najwięcej z całej budżetówki :) Takie myślenie sięga już XIX wiecznych teorii konserwatywnych gdzie mówiono, że podatki powinny iść wyłącznie na ww cele. Niestety w Polsce mnóstwo idzie na urzędników, coraz to nowe urzędy no i fundusze Pana Ziobro i setki innych dziwnych tworów. I zapomina się, że obywatele jak już oddają te tysiące złotych ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy to chcieliby czuć się bezpiecznie i zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, lokiju napisał:

Tyle, żeby nie mieli dużych braków kadrowych. Dla Ciebie ich praca może być warta minimalną krajową albo i mniej, ale to rynek pracy reguluje realną wartość. Policji nie da się zastąpić i jak policjantów będzie tak mało, że nie będzie kogo wysłać na interwencję to będzie trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni. Alternatywą jest wzrost przestępczości i chaos. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kaleta ma incydent kałowy od wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, hubio napisał:

Przynajmniej jakaś inwestycja, a nie rozdawnictwo po 800zł.

Wszyscy się zgadzamy że 500+ nigdy nie miało celu poprawę dzietności - tylko kiełbasa wyborcza.
Może i w jakimś stopniu ograniczyło spadek urodzeń, ale był to zbyt duuuuży koszt finansowy vs. efekt końcowy; liczbowy.
Ja traktuje to jako częściowy zwrot podatku, od grabieży państwa na każdym kroku.

Jeśli chcemy się rozwijać, powinniśmy na poważnie potraktować 7 punktów:
1. obronność (wojsko itd.)
2. inwestycje (drogi, koleje, startup'y itd.)
3. dzietność (żłobki, przedszkola)
4. edukacja
5. liberalizacja przepisów i uproszczenie podatków
6. służba zdrowia  
7. energetyka (nośniki energii)

Te cztery ww. pogrubione od ponad 30 lat są totalnie olane przez wszystkie rządy po kolei. Kompletnie nic w tych tematach nie zrobiono. Pozostałe trzy uznałbym neutralne działania.
A wracając do "socjalu" 500+, to albo zacznie się nas więcej rodzić, ale będziemy musieli sprowadzić imigrantów. Trzeciej opcji nie ma. W dłuższej perspektywie przy spadającej dzietności to i ZUS nie wyrobi.
Więc jakiekolwiek działania (nawet marne i słabo efektywne 500+) są lepsze, aniżeli nic nie robienie w tym temacie. Pomijam już kwestie ograniczenia przerywania ciąży w wyjątkowych przypadkach przez TK z 2021r. - takie działania nie odwrócą spadku urodzeń, nawet jak damy 5000+

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, kanon7 napisał:

500+ n...
Ja traktuje to jako częściowy zwrot podatku, od grabieży państwa na każdym kroku.

.
Więc jakiekolwiek działania (nawet marne i słabo efektywne 500+) są lepsze, aniżeli nic nie robienie w tym temacie.

Zwrot podatków to się należy tym, którzy je odprowadzają - a nie Karynom, które jedyną pracę jaką widziały to domową w 3 klasie podstawówki, na której ich "kariera" się zakończyła. 500+ w obecnej formie to rozdawnictwo napędzające inflację.

Chcieli pomóc wychowującym dzieci - zastosować model węgierski: faktyczne "odliczenie dzieci od podatku" - aby opłacało się  obojgu rodzicom pracować i mieć za co wynająć opiekunkę czy posłać dziecko do żłobka.

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, LeBomB napisał:

Bo dyskutowanie o czymś wychodząc nawet z dość abstrakcyjnych pomysłów, ale koniec końców dochodzenie do konkretnych wniosków i odniesienie tego do obowiązującego prawa to co innego niż wykrzykiwanie swoich teorii z chęcią ich narzucania.

No tak, bo oczywiście pierwsze co by Korwin zrobił po wygraniu wyborów to odebranie prawa głosu kobietom. Jemu teoretyzować nie wolno i wszystko to co mówi to oczywiście "wykrzykiwanie swoich teorii z chęcią ich narzucania."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, elcaco napisał:

Jemu teoretyzować nie wolno i wszystko to co mówi to oczywiście "wykrzykiwanie swoich teorii z chęcią ich narzucania."

Jak nie rozumiesz czym jest wygłaszanie przez niego już z góry ustalonych poglądów od teoretyzowania nad różnymi rozwiązaniami i konfrontacji ich z obowiązującym prawem, to ja Ci nie pomogę tego zrozumieć. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że teorii Korwina nie chcesz skonfrontować z obowiązującym prawem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@elcaco byłem chętny do tego tutaj niejednokrotnie, to jedyne co usłyszałem, to że nie rozumiem jego przekazu dla wybrańców inteligencji...

Ponadto Korwin niejednokrotnie mówi o zmianach które w ogóle wymagają zmiany wielu praw, w tym Konstytucji. My dyskutując tutaj mamy świadomość, których praw nie należy zmieniać (lub nawet te zmiany byłyby nierealne), przez co to o czym dyskutowaliśmy było w większości nierealne. Lecz jak już pisałem, ja Ci nie pomogę zrozumieć tej różnicy. Dlaczego? To już odkryj sam. 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jednak jego teorie widzisz inaczej niż te tutaj. A przecież jego wymysły w tym temacie również są niewykonalne w świetle obowiązującego prawa. No tak, bo stary dziad korwin nie wie, że część jego pomysłów jest nierealna.

47 minut temu, LeBomB napisał:

teoretyzowania nad różnymi rozwiązaniami

Rozwiązaniami czego? W czym tkwi problem?

39 minut temu, LeBomB napisał:

(...) to jedyne co usłyszałem, to że nie rozumiem jego przekazu dla wybrańców inteligencji...

(...) Dlaczego? To już odkryj sam.

Poezja 🤪

Edytowane przez elcaco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi