Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2023 o 21:10, MaxaM napisał:

Ja o Polsat jestem w pełni spokojny. Solorz jest generalnie przeciwnikiem Kaczyńskiego i z nim toczył drobne wojenki. Niestety Kaczyński górował w nich i zmusił go do przychylności ku pisowi.

Dodaj też, że Kaczyński z pewnością miał także haki na Solorza, dlatego żeby te haki nie zostały użyte, to poszedł na współpracę z PiS i w spokoju można robić biznesy bez patrzenia na ręce ze strony PiS-iorów. Z drugiej strony tak myślę o Jaro i jego hakach w postaci pełnych teczek, to wysuwa mnie taki jeden wniosek, jakim trzeba być paskudnym człowiekiem, żeby mieć dosłownie na każdego kluczowego człowieka w tym kraju jakiekolwiek haki, które mogą zostać użyte gdy człowiek zrobi coś wbrew woli Kaczafiego i w każdej chwili, kiedy będzie chciał Kaczka te haki uruchomi.

23 godziny temu, Keken napisał:

Idea połączenia Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi jest słuszna bo to słowiańskie narody.

To akurat bez Rosji, kacapy już wielokrotnie pokazali do czego są zdolni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

@Camis gdzie masz jakieś wklejki o wiatrakach i nowych/starych sposobach legislacji 😆

LOL, przecież to jest kapiszon PIS, co to za afera niby?, co przeszkadzają im wiatraki od Siemensa?.

Jakoś kilka miesięcy temu im nie przeszkadzały bo rządowy PGE zakupił je właśnie od Siemensa. 

GAaTV3KWEAAioLW?format=jpg&name=medium

GAWj-9DX0AEp_wE?format=jpg&name=medium

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw o fuzji jądrowej, ale później robi się ciekawie bo o możliwych rozwiązaniach dzisiaj bo mowa o możliwości czerpania energii z odpadów radioaktywnych (technologia już znana i za 10 lat możliwa do zbudowania na gotowo ... to znaczy za 10 lat takie coś już może stać wybudowane i działać) i co ciekawe później jest bardzo politycznie, bo Niemcy zrezygnowali z rozwoju w ogóle w tym kierunku (zaorali energię jądrową, a nawet badania nad nią).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fuzja jądrowa to kwestia 20 lat. Atom do tego czasu powinien być oczywistym wyborem. Dodatkowo, niewiadomo czy z tych 20 lat nie zrobi się 30+ bo napotkają problemy. 

Jest jeden plus bo co raz więcej polityków niemieckich mówi o powrocie do atomu, więc być może jeszcze Niemcy się ogarną. 

https://energetyka24.com/atom/analizy-i-komentarze/koniec-energiewende-niemcy-chca-budowac-nowe-elektrownie-jadrowe-komentarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, henryk nowak napisał:

Przede wszystkim trzeba zachęcić młodych o to można zrobić tylko pieniędzmi. 

Raczej tych co chcą pałować rodaków za brak maseczki, bo jak trzeba rozgonić demonstrację obcokrajowców to już jajec brakuje. 

Policja straciła bardzo na zaufaniu i poważaniu, to nie dziwią braki. Mało kto chce być z nimi kojarzony. Zwiększysz zarobki to po prostu Ci co chcą zarobić się będą zgłaszać, z wygody i emerytury, niekoniecznie dlatego że chcą być w szeregach. To nie takie proste.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Camis ja tu o simensie nie piszę, a o sposobie na przepchnięcie tego tematu. Powielają najlepsze pisowskie standardy, z których tak się śmiali. Niby ustawa o mrożeniu cen energii, a tu do niej taki bonusik.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/9371073,wiatrakowa-wrzutka-w-ustawie-o-zamrazaniu-cen-energii-wywlaszczanie.html

Cytat

Poselski projekt jest obecnie szeroko komentowany w sieci. Jak na portalu X (dawniej Twitter) zauważył Jakub Wiech, redaktor naczelny portalu Energetyka24, "ustawa wiatrakowa wymaga zmiany - inaczej dojdzie do paraliżu polskiej transformacji energetycznej. Ale zmiana prowadzona w taki sposób, jaki wynika z wczorajszego projektu ustawy, to najlepsza droga do… paraliżu polskiej transformacji energetycznej." Ocenił on, że "wrzucanie do projektu ustawy zmiany przepisów dot. gospodarki nieruchomościami (…), to gra na najbardziej wrażliwej społecznie strunie: bo oto okazuje się, że pojawia się możliwość wywłaszczenia kogoś na potrzeby inwestycji transformacyjnych." Dodał również, że "zmiana (…) dotycząca ograniczenia minimalnej odległości od parku narodowego lub rezerwatu do zaledwie 300 metrów jest rażącym naruszeniem standardów w zakresie ochrony przyrody."

Nikt suchej nitki na tym bublu nie zostawia i o Simesie nawet się tu nie wspomina. W KO nagle nikt za tę "poprawkę" nie jest odpowiedzialny i w sumie to nikt nie wie kto ją napisał :E  

Cytat

Wrzucenie propozycji ustawodawczych dot. wyhamowania wzrostu cen energii do jednego worka z tak skonstruowanymi przepisami dot. liberalizacji budowy wiatraków to jest dość niskie zagranie polityczne, chyba nie pasujące do zapowiedzi podwyższenia standardów legislacyjnych składanych przed wyborami. Tak więc lepiej by było, gdyby te propozycje zostały gruntownie zmienione.

Godzinę temu, Spl97 napisał:

Z drugiej strony tak myślę o Jaro i jego hakach w postaci pełnych teczek, to wysuwa mnie taki jeden wniosek, jakim trzeba być paskudnym człowiekiem, żeby mieć dosłownie na każdego kluczowego człowieka w tym kraju jakiekolwiek haki, które mogą zostać użyte gdy człowiek zrobi coś wbrew woli Kaczafiego i w każdej chwili, kiedy będzie chciał Kaczka te haki uruchomi.

Foliarstwem z kilometra zalatuje ;) Wszyscy u nas mają na każdego haki, których dziwnym trafem nikt jeszcze nigdy nie wdział.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://wykop.pl/link/7293017/morozowski-znow-to-zrobil-narazil-sie-przeciwnikom-pis-u

Poczytajcie przytoczone w artykule komentarze widzów i zwolenników KO. 

Widać bardzo wyraźnie, że sekciarstwo się pojawia. Oburzenie jakby gość nawyzywał Tuska, albo pochwalil Kaczkę, a tu taka pierdoła.

Podobieństw do środowisk PISu nikt nie zauważy. "Tak wygląda typowy wyborca KO" też w tym wątku nikt zapewne nie napisze.

WYWALIĆ gościa bo powiedział coś co można, jak się postarać, uznać za lekki prztyczek w stronę Tuska.

To za np. powiedzenie że jakaś ustawa jest do dupy, to nie wiem co? Dożywocie pewnie od razu :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, TheMr. napisał:

Fuzja jądrowa to kwestia 20 lat.

Nie. Widać, że nie oglądałeś. Za 50 lat, to będzie dobrze. Tym czasem są świetne rozwiązania, które mogą być wybudowane i już za 10 lat gotowe działające w PL.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Foliarstwem z kilometra zalatuje ;) Wszyscy u nas mają na każdego haki, których dziwnym trafem nikt jeszcze nigdy nie wdział.

Zalatuje foliarstwem? Mnie do foliarza bardzo daleko, a w PiS-ie to dosłownie wszyscy mają haki na każdego, nawet bezjajeczny Ziobro trzyma sobie haki takie, które pozwoliłoby rozwalić cały PiS od środka, a to, że ich nie wykorzystał i nie umie z nich korzystać, to druga strona medalu.

23 minuty temu, Keken napisał:

Suski kolejny raz palnie coś, co chyba tylko we własnej głowie to wymyślił :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast elektrowni atomowej marnowanie pieniędzy na wiatraki... 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elektrownie atomowe powinny być priorytetem, jeśli mamy odchodzić od palenie węglem. Wiatraki i fotowoltaika mogą być tylko dodatkiem z tego powodu, iż nierównomiernie dostarczają prąd w zależności od pogody.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może udostępnią rąbek umowy jaką PiS zawarł na elektrownie atomowe bo wychodzi, że to będzie następny wałek na miliardy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, LeBomB napisał:

Nie, w tym przypadku nie można. Tak jak pisałem, nie rozumiesz i nie zrozumiesz o co chodzi i każdą kolejną odpowiedzią to potwierdzasz. I nie, nie chodzi o problem z demokracją.

Zadziwiające ile razy potrafisz napisać, że czegoś nie rozumiem zamiast odpowiedzieć na proste pytanie. Zwłaszcza po tym jak napisałeś "to jedyne co usłyszałem, to że nie rozumiem jego przekazu dla wybrańców inteligencji... ".

Narysowałeś sobie linie oddzielającą wyrażeniem to nierealne bo nie spodobało Ci się, że robię porównanie do Korwina ale mnie twój argument nie przekonuje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, wamak napisał:

Elektrownie atomowe powinny być priorytetem, jeśli mamy odchodzić od palenie węglem. Wiatraki i fotowoltaika mogą być tylko dodatkiem z tego powodu, iż nierównomiernie dostarczają prąd w zależności od pogody.

Trzymie kciuki za surową zimę, może to coś w temacie atomu ruszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, bergercs napisał:

Chcieli pomóc wychowującym dzieci - zastosować model węgierski: faktyczne "odliczenie dzieci od podatku" - aby opłacało się  obojgu rodzicom pracować i mieć za co wynająć opiekunkę czy posłać dziecko do żłobka.

To ładnie wygląda w deklaracjach, ale nijak się nie spina w liczbach. Sprawdzone na szybko: średnia krajowa 7124 brutto, z tego na normalnym etacie bez kombinacji kalkulator podaje 408 zł podatku dochodowego miesięcznie. Za tyle to może będzie prywatny żłobek w mniejszym mieście, o opiekunce nawet nie ma co myśleć. A większość nawet nie zarabia średniej. Od minimalnej to przy obecnych kwotach wolnych PIT to w ogóle jakaś jałmużna. Żeby zachęcić do posiadania dzieci pomoc musi być bardziej konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko Panowie na boga, co to za wychowywanie dziecka jak robi to za nas ktos inny, tutaj trzeba dobrych zmian, by rodzice mieli wiecej czasu na wychowanie swojego dziecka ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Argent89 napisał:

Tylko Panowie na boga, co to za wychowywanie dziecka jak robi to za nas ktoś inny, tutaj trzeba dobrych zmian, by rodzice mieli wicej czasu na wychowanie swojego dziecka ...

Ty na prawdę myślisz, że jak dziecko spędzi kilka godzin z 24 w dobie w żłobku/przedszkolu to już jest wychowywany przez obcych? Bez tego zostaje ci tak zorganizować świat, żeby każda rodzina mogła utrzymać się z jednej pensji. Albo cofniemy się do czasu nowelek pozytywistycznych, gdzie rodzice zasuwają w polu, a dzieciaki szlajają się samopas, na widoku, albo i poza widokiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, elcaco napisał:

Zadziwiające ile razy potrafisz napisać, że czegoś nie rozumiem zamiast odpowiedzieć na proste pytanie. Zwłaszcza po tym jak napisałeś "to jedyne co usłyszałem, to że nie rozumiem jego przekazu dla wybrańców inteligencji... ".

Narysowałeś sobie linie oddzielającą wyrażeniem to nierealne bo nie spodobało Ci się, że robię porównanie do Korwina ale mnie twój argument nie przekonuje i tyle.

To najpierw zadaj to pytanie? Bo póki co odpowiedziałem Ci na wszystko.

Pisałem że próbowałem już tutaj rozmawiać ze zwolennikami Konfederacji i weryfikować nawet ich program, chciałem rzetelnie o nim dyskutować, na konkretne argumenty. Ile razy komuś nie spodobało się to co napisałem, to w odpowiedzi dostawałem, że nie rozumiem, bo jak próbowano wmawiać niejednokrotnie właśnie za słowami Korwina, zrozumienie ich idei jest przeznaczone tylko dla wybrańców.

Odpowiedziałem Ci również, że nie dyskutowaliśmy o problemie demokracji. Wątek dotyczył wyłącznie jednej sprawy, czyli czy minimalny wiek uprawniający do głosowania powinien być obniżony, co da się zrobić w bez potrzeby dokonywania znaczących zmian w prawie i poruszając się choćby w granicach Konstytucji. Na tej podstawie wyniknęła dyskusja dotycząca pytania, czy w takim razie nie powinien być ustalony maksymalny wiek wyborczy, jeżeli tak, to na jakiej zasadzie. W dyskusji były przedstawione różne teoretyczne poglądy, ale z góry skazane na porażkę, bo w większości łamiące Konstytucję RP i podstawowe prawa i nie ma choćby odpowiednich podstaw wynikających z biologii czy nauki, bo to wymagałoby wykonywania badań całego społeczeństwa powyżej pewnej granicy wieku, by ustalić jaki % ludzi ma jeszcze zdolność świadomego podejmowania decyzji w wyborach, a jaki % już nie itd.

Skoro muszę Ci to streszczać, to albo nie przeczytałeś o co chodzi, albo właśnie nie rozumiesz, czym różni się takie teoretyzowanie ludzi, którzy nie mają kompletnie wpływu na to czy to pozostanie w ramach teorii czy nie od "teoretyzowania" polityka. Choćby dlatego, że to o czym teoretyzujemy nie zostanie zaproponowane przez polityków, bo to teorie z góry skazane na niepowodzenie. 

Może inaczej. Czy gadanie w wątku o kryptowalutach, czy pieniądzach elektronicznych przez różnych użytkowników uważasz za tak samo sprawcze i dążące do wprowadzenia, jak np. wygłoszenie poglądu Hołowni o tym, żeby jak najszybciej wprowadzać elektroniczną walutę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, 209458 napisał:

Ty na prawdę myślisz, że jak dziecko spędzi kilka godzin z 24 w dobie w żłobku/przedszkolu to już jest wychowywany przez obcych? Bez tego zostaje ci tak zorganizować świat, żeby każda rodzina mogła utrzymać się z jednej pensji. Albo cofniemy się do czasu nowelek pozytywistycznych, gdzie rodzice zasuwają w polu, a dzieciaki szlajają się samopas, na widoku, albo i poza widokiem.

Ja pisze o czasie na wychowanie, Ty o czasie na zarabianie kasy przez rodzicow, te 2 sprawy sa bardzo wazne i trzeba sie nad nimi pochylic proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto pierwszy ten lepszy, wszyscy nie zmieszczą się do NBP. PiS nie ma za dużo instytucji, a chętnych jest sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dość, że zarobili miliony to jeszcze na pewno dostaną wielkie odprawy. Przez co najmniej dekadę głodować nie będą a może i do końca życia będą ustawieni.

Fajna tao policja we Wrocławiu. Wczoraj jakaś afera z policjantami. Gość postrzelił dwóch a dzisiaj artykuł, że młoda kobieta po interwencji policji zmarła w nie wyjaśnionych okolicznościach.

Wiadomo, że została ciężko pobita przez kogoś.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-12-03/zatrzymala-ja-policja-kobieta-zmarla-w-niewyjasnionych-okolicznosciach/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Klakier1984 napisał:

@Camis ja tu o simensie nie piszę, a o sposobie na przepchnięcie tego tematu. Powielają najlepsze pisowskie standardy, z których tak się śmiali.

Ale co powielają, skoro na razie masz dopiero wstępny projekt, który będzie dyskutowany, a nie wrzutkę na godzinę przed obradami?

A sprawa wywłaszczeń to przecież fejk njus. Swoją drogą, długo nie zwlekałeś z zaprzestaniem udawania, że nie jesteś pisowscem :szczerbaty:

Sam zaczynasz pisowskie wrzutki w tym temacie XDD Weźcie się zajmijcie lepiej czymś pożytecznym i dajcie kompetentnym ludziom pracować.

Czasy szmacenia państwa już się skończyły.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kamiyan napisał:

Ale co powielają, skoro na razie masz dopiero wstępny projekt, który będzie dyskutowany, a nie wrzutkę na godzinę przed obradami?

No że do ustawy o piernikach wrzucają paragraf o wiatrakach. To akurat była specjalność PiS-u. Ile oni tego nie na doklejali, zwłaszcza do specustaw covidowych.

W tym wypadku to miał pewnie być sposób na veto Dudy. Bo jak to prezydent nie podpisze ustawy o cenach prądu? Musi podpisać, bo wyjdzie, że przez niego ludzie płacą dużo wyższe rachunki.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi