Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kanon7 napisał:

Jak można tak zapierdalać tyle godzin za takie grosze?

Mnie to wk** jak oglądam obrady Sejmu a tam większości posłów nie ma bo sobie wyszli. Powinien być obowiązek uczestniczenia w obradach, a nie że sobie wychodzą kiedy chcą.

1 godzinę temu, MaxaM napisał:

Atom jest dobry, ale jego czas już przemija.

Nie, musi być coś w zamian samego OZE najlepiej ATOM albo elektrownie gazowe, przestanie wiać i brak słońca czy noc to z czego wtedy zasilisz sieć?. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najśmieszniejsze co w tym tygodniu usłyszałem, to w Sejmie padły słowa od dzbana Kowalskiego, że PiS chce być merytoryczną opozycją, nie totalną opozycją :E. Chyba zapominają, że jedyne co tak naprawdę ich interesuje, to nie bycie merytoryczną opozycją, a robienie po prostu chlewu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MaxaM napisał:

Z tym się nie zgodzę. Atom jest dobry, ale jego czas już przemija. Niemcy całkiem odeszli już od atomu tak samo kraje zachodnie powoli odchodzą od niego. Czysty rachunek koszty/zyski ;) 

Ochodzą od atomu bo zostali przekupieni gazowymi pieniędzmi. Niemcy chcą zastąpić atom przez OZE i jakby nie pomoc atomowej Francji to by wielokrotnie przy świeczkach siedzieli. To całe niemiecie Energiewelde to jeden głupi, debilny szwindel poparty pobożnymi życzeniami.

Godzinę temu, Pioy napisał:

A Chiny, którymi tak się tu nagle wszyscy zajarali, chwalą się że zaczynają budowę pierwszego wielkoskalowego reaktora termo jądrowego. 

Japonia taki już odpaliła dwa dni temu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Camis napisał:

Mnie to wk** jak oglądam obrady Sejmu a tam większości posłów nie ma bo sobie wyszli. Powinien być obowiązek uczestniczenia w obradach, a nie że sobie wychodzą kiedy chcą.

Nie, musi być coś w zamian samego OZE najlepiej ATOM albo elektrownie gazowe, przestanie wiać i brak słońca czy noc to z czego wtedy zasilisz sieć?. 

Niezupełnie. Atom nie jest stabilizatorem dla sieci OZE. Jest zwyczajnie za drogi, i jeśli już te elektrownie zbudujemy, to jako stałą cześć w miksie energetycznym a nie uzupełnienie dla OZE. Atom będzie musiał pracować z optymalną mocą, a i tak będzie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, zdunzdun napisał:

@CamisNo i tutaj jeszcze się niektórzy głowią jak zachęcić do pracy w policji. Tutaj nie wystarczą same zarobki i jakieś dodatkowe przywileje, bo ta służba jest skompromitowana. Ja rozumiem wiele i również domyślam się, że mi jest łatwo oceniać patrząc z boku (tutaj kieruję to wobec uległości policji do rządu) ale całokształt tej formacji wygląda niezwykle marnie. Policja nie cieszy się żadnym większym uznaniem, ma totalnie splamione imię przez te wszystkie cyrki z ostatnich 8 lat i ciągle wychodzą nowe bardzo kompromitujące fakty. 

Ja bym jednak przestrzegał przed wnioskiem o zbyt niskich wynagrodzeniach. Praca w Policji to nie jest jedyna z trudnych ani nawet najtrudniejszych. Mozna być na prewencji zwijać narkomanów a można siedzieć za biurkiem. Tego luksusu nie mają takie grupy jak strażacy czy ratownicy medyczni (szerzej : medycy). Jeszcze byśmy podwyższyli niebieskim to by zaczęli mieć blisko do referendarza / asesora / sędziego.  Zarobki rzędu 6K zł w Polsce wbrew pozorom ciągle nie chodzą piechotą. Z obecnej twarzy niebieskich wyłania się kompletna porażka państwa polskiego, które nie wie jak sprowadzić do siebie ludzi chcących pracować, a nie tylko patusów, debili i przestępców. Rzecz jasna są też tacy uczciwi i kompetentni, ale to nie oni powodują, że dosłownie co tydzień wypływa coś szokującego. Znam kilka osób chcących kiedyś pracować w Policji, ludzie niegłupi i uczciwi. Na pracę nie mieli szans, bo rekrutacja była tak trudna, że mało kto w ogóle się kwalifikował - powstaje dysonans dlaczego więc jest tam tak wiele jednostek z mózgiem wielkości orzeszka czy zwyczajnych przestępców. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszam na gale SejmMMA, już są zadymy Czarnek i Kowalski prują gębę aż marszałek wyłączyła mikrofon :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Spl97 napisał:

a robienie po prostu chlewu.

Wkońcu ex minister rolnictwa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

I tak Petru przy każdej nadarzającej się okazji zaora Mentzena :E. Wspólne zdjęcie nie świadczy o tym, że nagle są w przyjaźni :hahaha:.

Szczęść Boże się "popisał" w kolejnym starciu z Hołownią. Sprzeciw dla własnego sprzeciwu, normalnie śmieszny trolling z tego wyszedł. Szkoda tylko, że z miejsca gdzie usiadł nie krzyczał do wręcz wszystkich słowami, które lubił używać w poprzedniej kadencji, a słowa brzmiały mniej więcej tak: "Wzywam do poszanowania prawa...". 

Z konfederatami się ciężko dyskutuje, z pisowcami także się trudno dyskutuje. U nich łączy jeden szczegół - upartość na argumenty, uważają, że to co oni mówią/piszą, mają rację, a reszta gada głupoty, bzdury :hahaha:.

Petru merytorycznie przegrał debatę z mentzen , wygrał ja natomiast na polu doświadczenia politycznego i emocji więc lud uznał że Petru zaorał mentzena

Gdyby ktoś z was używał rozumu to byście zaorali Brauna jego własną bronią wystarczy podszkolić się trochę w historii i poczytać co wyprawiał kościół katolicki w przeszłości ,druga sprawa to znajomość bibli , religia katolicka jest sprzeczna w wielu miejscach z Biblią 

W Polsce ciężko się dyskutuje z fanatykami każdej opcji politycznej, podzielili ludzi na wzajemnie zwalczające się frakcje jedni za PiSem drudzy za PO trzeci za konfederacja i każdy tylko szuka podziałów a politycy je podsycają, zamiast szukać porozumienia i punktów wspólnych to każdy skupia się tylko na tym co ich dzieli 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, forfun napisał:

Bo z tym człowiekiem się nie dyskutuje. Poziom bredni w jego wypowiedziach przebija skalę(teraz będzie Ci udowodniał, że Chiny to węgiel, kiedy gonią i pewnie przegonią UE w OZE, i zrobią to wcześniej, jak w 2050... plany są teraz na 2060, ale patrząc na to co wykonują w ostatnich latach. 

Mógłbyś nie robić mi czarnego PRu takimi wysrywami?

Obaliłem argument o tym, że Chiny rezygnują z węgla, dałem artykuł, link i screenshot z waszego ulubionego oko.presa. 
Pokaż mi gdzie pisałem innym userom, żeby traktowali ciebie jak debila. A jak nie dasz rady to ja zacznę pokazywać te personalne wypierdy moderacji, bo mam dosyć tego rzucania we mnie błotem. Myślę, że ludzie sobie poradzą z oceną sami. Nie potrzebują twoich mądrości na mój temat, opartych o bzdury, które sobie uroiłeś. 
Ja po prostu dodaję ludzi do ignorowanych. Jak się nie podoba, to sobie mnie dodaj i się odczep, bo to nie piaskownica, a my nie jesteśmy tutaj od tego, abyś czuł się najmądrzejszy. To jest dyskusja. Jak uważasz, że napisałem głupotę, to mi podaj argument, ale ARGUMENT oparty o coś, a nie "bo tak". Nawet zaczynając napisałem, że mogę się

mylić i chętnie zmienię zdanie jak dostanę informacje które obalą moją opinię. I co? I same personalne błoto. Tacy z was kurde mędrcy :lol2:

5 godzin temu, MaxaM napisał:

Już nawet nie zamierzam odpisywać na te wszystkie jego ostatnie argumenty, bo to własnie taka walka z wiatrakami ;) 

Ale przyznam, jest mistrzem wybierania szczątkowych informacji bez szerszego kontekstu aby pasowały pod tezę. 

Hehehehe. Pięknie. Pięknie. Brawo. Kurski by pochwalił za takie manipulacje.

1. Podałeś linka jako dowód na swój argument

2. Ja podałem taki, który kompletnie obala twój argument

3. Napisałeś posta o tym, że nie napiszesz posta z odpowiedzią. :szczerbaty:

Jesteś zwycięzcą! 

Nie warto odpisywać, jak się okazało, że nie wygrałeś potyczki na argumenty.

Podałeś artykuł z początku 2021. W moim jest info, że od 2021 wykresik o węglu w Chinach poleciał w kosmos. I co? I nic. Foch i koniec dyskusji :lol2:

Dzięki. Jesteście tak zabawni, że się szczerze śmieję to pisząc :)

Śmiech to zdrowie.

I jestem mistzem wybierania informacji. Googlowałem 2 sekundy, kliknąłem pierwszy link. Jest oko press? To źródło DLA WAS dobre, to wam dałem. No ale nie, znowu źle. Ja wybieram :lol2:

4 godziny temu, Pioy napisał:

A Chiny, którymi tak się tu nagle wszyscy zajarali, chwalą się że zaczynają budowę pierwszego wielkoskalowego reaktora termo jądrowego. 

Jak Chiny pasują do narracji to są ważnym argumentem. Ale jak nie to nie! Nie liczy się! Nic nie było!

Normalnie poziom piaskownicy tutaj.

4 godziny temu, Spl97 napisał:

Z konfederatami się ciężko dyskutuje, z pisowcami także się trudno dyskutuje. U nich łączy jeden szczegół - upartość na argumenty, uważają, że to co oni mówią/piszą, mają rację, a reszta gada głupoty, bzdury :hahaha:.

Nie czuję się konfederatą (choć na nich zagłosowałem tym razem) ani pisowcem (nigdy) ale odnoszę wrażenie, że jest inaczej. Nawet daję swoim politycznym przeciwnikom plusy jak mądrze gadają. To raczej yntelytentna elyta tutaj ma problem. Wszystko co im nie pasuje to propaganda pisu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, voltq napisał:

Petru merytorycznie przegrał debatę z mentzen 

Ty też ja cały czas przegrywasz tak samo jak przegrał ja Memcen  ;)

Efekt tej przegrzanej debaty widziałeś przy urnie wyborczej.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, DjXbeat napisał:

Ty też ja cały czas przegrywasz każdym kolejnym wpisem. ;)

Dziękuję za informację 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ronson tak jak piszę, tutaj jedyna prawilna narracja to lewicowo - liberalno - prounijno - platformowo - tvnowa. Każda inna zawsze będzie wyśmiana. Nie mam potrzeby kłócenia się z randomami z neta, ostatecznie co mnie obchodzi co ktoś myśli. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Pioy napisał:

@Ronson tak jak piszę, tutaj jedyna prawilna narracja to lewicowo - liberalno - prounijno - platformowo - tvnowa. Każda inna zawsze będzie wyśmiana. Nie mam potrzeby kłócenia się z randomami z neta, ostatecznie co mnie obchodzi co ktoś myśli. 

Zapomniałeś o centrum w postaci Hołowni :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby to była prawda, że Duda jednak chce zaprzysiężyć Tuska na premiera 13 grudnia z samego rana. Dość już tego kompromitowania ze strony Dudu i całego PiS-u z kombinowaniem, jak tu nie oddać władzy lub maksymalnie ile się da opóźnić przejęcie władzy przez Tuska i ekipę.

https://wiadomosci.wp.pl/premier-tusk-zdazy-na-szczyt-ue-balkany-zachodnie-znamy-nieoficjalny-termin-zaprzysiezenia-nowego-rzadu-6970946456590880a

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Pioy napisał:

A czego się spodziewałeś po tej zmanipulowanej bandy dzbanów? Typowa lemingoza tutaj panuje i nie piszę jako zwolennik pisu.

Unia zakazała pomóc finansowo upadającej stoczni, a same teraz dotują prywatne firmy. Siemens Energy otrzyma 7,5 mld euro.Mówi się jeszcze o wsparciu przemysłu motoryzacyjnego. Przypominam, że Tuzk nawet nie wysilił się przy tym.

https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-biora-w-obrone-wiatraki-siemens-energy-otrzyma-7-5-mld-euro-6971134235843136a.html

Edytowane przez adivxv
  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

53 lata i emerytura.

Cytat

Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji. Według informacji przekazanych przez posła Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę generał Szymczyk "dostał na odejście podwyżkę dodatku służbowego" w wysokości 6 tys. złotych. Jego emerytura ma wynosić aż 21 tys. złotych.

A ludziki robią do 65 roku życia i mają 2k zł emerytury.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale za granatnik to powinien odpowiedzieć karnie, nawet będąc na emeryturze ;).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Pioy napisał:

Ile razy jeszcze to zostanie wyciągnięte jako argument, który jest po prostu z tyłka? Tu albo w wątku o transformacji energetycznej sprawa była rozkładana na czynniki. Chodzi o bardzo stare elektrownie wiatrowe, których los został przesądzony już w momencie ich montażu, czyli bodajże 20 czy 30 lat temu założono, że zostaną zdemontowane by powiększyć obszar wydobycia węgla. Sprawa dotyczy kilku wiatraków z kilkunastu wtedy postawionych. Ponadto w zamian za każde 2 czy 3 demontowane musi powstać jeden nowoczesny, generujący 3 razy tyle energii, co jeden z tych starych. To tak mniej więcej, bo kolejny raz w detale nie chce mi się wchodzić. Ogólnie demontaż i zwiększenie obszaru wydobycia przewidziano już bardzo dawno, a stare wiatraki mają być zastąpione nowszymi, znacznie wydajniejszymi. 

• Upvote 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Keken napisał:

53 lata i emerytura.

A ludziki robią do 65 roku życia i mają 2k zł emerytury.

Trudna i wyczerpująca robota... Kuzyn (42l) od tego roku na emeryturze jest, 4k wpada i z biedy teraz busem musi jeździć i dorobić drugie tyle... Pewnie taki schorowany, że na lekarza nie starcza.

Tyle wiem, bo nie mam z nim kontaktu ale to pokazuje, że dalej utrzymujemy badnę młodych emerytów.

• Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rydzyk, powinieneś być ostatnią osobą, jaka może się wypowiadać nt. Hołowni czy wyborów parlamentarnych. Brałeś grube miliony zł z naszych podatków na swoje "zachcianki", a PiS bez problemu znalazł na każde twoje wezwanie pieniądze, więc powinieneś siedzieć teraz cicho ;).

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ojciec-rydzyk-bez-pardonu-padly-slowa-o-wielkiej-manipulacji,nId,7193561

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat

Przeczytałem Wielkiej Manipuacji i już myślałem, że Radio Maryja zmieniło nazwę.

@LeBomB

I to jest dyskusja. Nadal nie jestem w pełni przekonany, ale argumenty jakie przedstawiłeś są przedstawione kulturalnie i bez wycieczek osobistych. Są też sensowne. Do ideału zabrakło linków, ale pewnie wstwiałeś je wcześniej, więc OK.

Uczcie się od kolegi, forfun i inni.

Edytowane przez Ronson
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pioy napisał:

Masz na myśli w odróżnieniu od pożytecznych idiotów wspierających "nieudolność i ciemne interesy podlewane bogoojczyźnianym sosem"?

Godzinę temu, adivxv napisał:

A czego się spodziewałeś po tej zmanipulowanej bandy dzbanów? Typowa lemingoza tutaj panuje i nie piszę jako zwolennik pisu.

Unia zakazała pomóc finansowo upadającej stoczni, a same teraz dotują prywatne firmy. Siemens Energy otrzyma 7,5 mld euro.Mówi się jeszcze o wsparciu przemysłu motoryzacyjnego. Przypominam, że Tuzk nawet nie wysilił się przy tym.

A jak Obajtek zawierał wielomiliardowe umowy handlowe i sponsoringowie z niemieckimi firmami, to pisowski betonie cicho siedziałeś, co?

Edytowane przez Everyman
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz Rydzyka.

Cytat

Już po wyborach parlamentarnych fundacja Lux Veritas, należąca do ojca Tadeusza Rydzyka, dostała dwa pokaźne przelewy, które miały zostać spożytkowane na spoty TV. Pieniądze pochodziły z Narodowej Strategii Onkologii. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zamiast-na-onkologie-poszly-do-Rydzyka-Powyborcze-przelewy-PiS-dla-Lux-Veritas-8659311.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Everyman napisał:

Masz na myśli w odróżnieniu od pożytecznych idiotów wspierających "nieudolność i ciemne interesy podlewane bogoojczyźnianym sosem"?

Nieudolność ta było przy zamówieniach F16.  Siemoniczek kapuśniaczek zapomniał przy umowie zawrzeć system kryptograficzny.Dostaliśmy bezwartościowe samoloty.  Dodatkowy koszt podatnika to około 250mln zł jakie trzeba było ponieść tytułu nieudacznictwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi