Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz Rydzyka.

Cytat

Już po wyborach parlamentarnych fundacja Lux Veritas, należąca do ojca Tadeusza Rydzyka, dostała dwa pokaźne przelewy, które miały zostać spożytkowane na spoty TV. Pieniądze pochodziły z Narodowej Strategii Onkologii. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zamiast-na-onkologie-poszly-do-Rydzyka-Powyborcze-przelewy-PiS-dla-Lux-Veritas-8659311.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Everyman napisał:

Masz na myśli w odróżnieniu od pożytecznych idiotów wspierających "nieudolność i ciemne interesy podlewane bogoojczyźnianym sosem"?

Nieudolność ta było przy zamówieniach F16.  Siemoniczek kapuśniaczek zapomniał przy umowie zawrzeć system kryptograficzny.Dostaliśmy bezwartościowe samoloty.  Dodatkowy koszt podatnika to około 250mln zł jakie trzeba było ponieść tytułu nieudacznictwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, TheMr. napisał:

Większość wraca do atomu, nawet Japonia. 

Ależ oczywiste, że będą się budować nowe elektrownie jądrowe ;) 

Atom jeszcze długo będzie z nami. Po prostu na Zachodzie już nie jest traktowany jako główne źródło energii i od niego generalnie się odchodzi ;) 

A to, że np. Japonia czy inny rozwinięty kraj buduje kolejną atomówkę, cóż, w tych rozwiniętych krajach też i ciągle jakaś kopalnia się otwiera. Czy to znaczy, ze jednak kopalnie są dobre? No nie ;) 

Ogółem na Japonię bym nie patrzył, bo to specyficzny kraj, a mianowicie, nie mają oni zbytnio miejsca na OZE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Protesty i liczne skargi w sprawie referendum na nic się nie zdały, SN uznał referendum z 15 października za ważne. Teraz trzeba czekać na orzeczenie w sprawie ważności wyborów parlamentarnych z 15 października, tu SN ma czas do 13 stycznia.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-waznosc-referendum-jest-decyzja-sadu-najwyzszego,nId,7195027

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Ronson napisał:

Podałeś artykuł z początku 2021. W moim jest info, że od 2021 wykresik o węglu w Chinach poleciał w kosmos. I co? I nic. Foch i koniec dyskusji :lol2:

Chłopie, weź otwórz te linki jeszcze raz i przeczytaj co w nich jest. Tylko tym razem ze zrozumieniem. Sprawdź jeszcze szersze dane energetyczne Chin aby mieć pełny obraz.

Odlatujesz jak Morawiecki ostatnimi dniami ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, MaxaM napisał:

Chłopie, weź otwórz te linki jeszcze raz i przeczytaj co w nich jest. Tylko tym razem ze zrozumieniem. Sprawdź jeszcze szersze dane energetyczne Chin aby mieć pełny obraz.

Odlatujesz jak Morawiecki ostatnimi dniami ;) 

To jak przeczytałem, ale nie wyciągnąłem tych samych wniosków, co Ty, to znaczy, że nie zrozumiałem? :D

wstęp:

Że w Chinach w 2020 zanotowano wzrost wiatrowych o 50% względem 2019.

Myślę, że to dałem radę zrozumieć, więc próbujemy rozumiec dalej:

Że Chiny miały więcej wiatrowej energii niż cała reszta świata.

Myślę, że jakoś dam radę sobie i z tym.

Dalej mamy piękną reklamę i klaskanie czyli:

Cytat

To np., wystarczająca wielkość mocy do zasilania prawie trzykrotnie większej liczby domów w Wielkiej Brytanii.

Szkoda, że cały kraj to nie tylko domy, a biorący "trochę" przemysł to szczegół, który można pominąć. Aa przykład wcale nie został tak napisany, aby co głupsi źle zrozumieli. W końcu narracja jest zawsze ważna.

Dalej:

blablabla, to samo co wcześniej.

Dalej za trudne. Na pewno źle rozumiem, bo to się nie klei ;)

Pogrubiłem swój dopisek i z czym mam problem, więc pomóż z rozumieniem ;) 

Cytat

Według raportu, w pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku ( czyli 2020) w Chinach znajdowało się prawie 90 proc. wszystkich budowanych elektrowni węglowych i połowa światowych mocy w tych elektrowniach.

Dalej

Cytat

Prezydent Chin Xi Jinping zaskoczył w zeszłym roku delegatów ONZ, ogłaszając, że najszybciej rozwijająca się gospodarka świata osiągnie: szczyt emisji, odpowiadający wielkości ok. 12 Gt ekwiwalentu CO2 do 2030 r. i neutralność klimatyczną do 2060 r.

No jak Chinole coś mówią, to na bank tak będzie. Oni by nigdy nie obiecywali jednego, a robili drugie. To naród z wieloletnimi tradycjami uczciwości,  np. ryż z plastiku, olej ze ścieków w restauracjach, sztuczne kwiatki z prętów, żeby z daleka wyglądało jak zarośnięty pagórek. Oni na pewno wszystko będą mieli uczciwie i według przepisów. ;)

Dalej..

że w USA skoczyło jak zapowiedziano skasowanie ulg. To tak jak zawsze, jak coś ma drożeć, to ludzie kupuję zanim będzie za późno.

Dalej już nic istotnego nie ma. 

A teraz jak ja już pokazałem jak nie rozumiem, to proszę pokazać mi jak rozumiesz to, co ja wkleiłem

Cytat

Po lockdownie w 2020 roku produkcja energii elektrycznej z węgla wzrosła w 2021 roku do rekordowego poziomu. Rok temu urosła jeszcze bardziej, bo aż o zatrważające 10,5 proc. Do tego Chiny masowo rozpoczęły budowę nowych elektrowni węglowych, przywracając do życia projekty, które miały być odłożone już na zawsze. Zamiast tego tylko w pierwszej połowie 2023 roku w kraju tym powstało ponad 50 GW nowej mocy węglowej.

źródło: https://oko.press/chiny-oze-wegiel

No poddaję się. Nie rozumiem jak Ci wychodzi, że nie mam racji mówiąc, że "jak w  Chinach w to idą jak dzik w żołędzie to koniec tematu, bo to dowodzi, że wiater jest super!" to słaby i nieprzekonujący argument na to, że nie ma żadnych problemów z tym sposobem pozyskiwania energii. 

edit: A z innej beczki. Prawda to, że zapiski w tej wtop-ustawie wiatrakowej, z której się już szybko wycofano, był zapis o tym, że mamy kupować STARE części/wiatraki? :szczerbaty:

To mi mignęło z ust niezbyt rozgarniętego prawaka, więc może być bzdura, ale jeśli nie skłamał, że cytuje dokładnie i czyta jak to tam napisali, to wygląda to naprawdę bardzo dziwnie. Ktoś ma jakieś neutralne opracowanie co tam było?

edit:

Znalazłem:

f75aaca151984997a298ce97161e2070.png

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, adivxv napisał:

Typowa lemingoza tutaj panuje i nie piszę jako zwolennik pisu.

nie-jestem-za-pis-ale-tama-woda-przelatu

• Haha 7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, blabla123 napisał:

Trudna i wyczerpująca robota... Kuzyn (42l) od tego roku na emeryturze jest,

jakie sa teraz najlatwiejsze sposoby na szybka emeryture?

najlepiej tak zeby nie rezygnowac z glownego zawodu/etatu :-D

Edytowane przez Melodyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nóż w kieszeni się otwiera - człowiek za głupotę może pójść siedzieć na lata, ale jak się ma wujka w policji czy PiS czy jedno i drugie i do tego kupę szmalu to się wywinie...

https://wiadomosci.wp.pl/lodz/co-dalej-z-kierowca-bmw-mamy-informacje-z-prokuratury-6971220923755136a

Tak wygląda - PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ W POLSCE wg PiS

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co myslisz ze jak PIS zniknie to nikt nie bedzie mial znajomosci z odpowiednimi ludzmi? xD

nic nowego w polsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Melodyman napisał:

a co myslisz ze jak PIS zniknie to nikt nie bedzie mial znajomosci z odpowiednimi ludzmi? xD

Pewnie będzie, ale w dużej mniejszej skali.

Przypominam, że Nowak poleciał za byle zegarek :szczerbaty:

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Keken napisał:

53 lata i emerytura.

A ludziki robią do 65 roku życia i mają 2k zł emerytury.

Ja w rodzinie mam mundurowych co na emeryturę przeszli przed 40 lub kilka lat po jej przekroczeniu. Najzabawniejsze jest to, że mundurowi w pewnym wieku nie nadają się do pracy z racji wieku, tak się napracowali że teraz jeden dorabia na tirach a drugi w budowlance. Jak ktoś nie wyrabia w wojsku/policji to niech zmieni pracę na lżejszą, a nie emerytura po 15 czy tam 20 latach roboty. 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

Pewnie będzie, ale w dużej mniejszej skali.

nie widze zwiazku szczerze mowiac ;) Nowak to polityk wiec zupelnie inne wzgledy zdecydowaly (a dzisiaj i tak juz by nie polecial za zegarek) a tam to synalek bogatego tatusia z wplywami ktore zostana odpowiednio wykorzystane bo tak to dziala, czasami czytamy o szokujacym wybryku a dziesiatki innych spraw po prostu zostaja zalatwione

moze jakas roznice miedzy wladzami bym widzial dopiero w tym co zrobia po naglosnieniu sprawy, tu widze jakas szanse na zmiane na plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedługo na jarmark pójdziesz w samych majtach.

Cytat

Według szwedzkiej policji specjalnej (Säpo) sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Szwecji uległa pogorszeniu. Szef jednostki Fredrik Hallström wskazuje, że przyczyną jest wojna w Strefie Gazy, która "polaryzuje społeczeństwo i doprowadziła do wzmożonej aktywności brutalnych ekstremistów". Jedna z gmin w obawie przed zamachami wprowadziła nawet zakaz wstępu z torbami czy plecakami na miejscowy jarmark bożonarodzeniowy.

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niebezpiecznie-w-szwecji-w-obawie-przed-zamachami-zakazali-n,nId,7195716

9 godzin temu, Spl97 napisał:

Suski kolejny raz odpalił petardę ze swoich ust 8:E. Trzymajcie mnie, bo padam ze śmiechu :rotfl:. W poniedziałek będzie gong.

https://wiadomosci.wp.pl/suski-zakpil-z-morawieckiego-150-proc-szans-6971045517204032a

Puki dostają wypłatę to każdy tak powie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O transformacji Chin można poczytać między innymi tu - https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/mimo-gospodarczego-spowolnienia-chiny-realizuja-plan-zielonej-transformacji/

Jest to jeden z głównych punktów programu partii komunistycznej(też ze względu na katastrofę ekologiczną w tym państwie). Artykułów jest zresztą masa nt. tego cudu, który się tam właśnie dokonuje. Ambitne plany i ambitna realizacja.

Cytat

Globalne ocieplenie zbiera żniwo

Na początku sierpnia br. Pekin nawiedziły najcięższe deszcze od czasu rozpoczęcia pomiarów, co miało miejsce 140 lat temu. Doprowadziło to do ogromnych powodzi, w wyniku czego zginęły co najmniej 33 osoby, a ponad milion zostało zmuszonych do przesiedlenia. Ulewa to skutek nadejścia tajfunu Doksuri, który jeszcze pod koniec lipca siał zniszczenia na Filipinach.

Jednocześnie przez inne obszary kraju przetoczyły się fale ogromnych upałów, a temperatury sięgały nawet 50°C, o czym pisaliśmy wcześniej: Globalne ocieplenie spowodowało światowy kryzys.

Te ekstremalne zjawiska pogodowe nie pozostają bez wpływu na rolnictwo, zaopatrzenie w wodę i wytwarzanie energii w ramach hydroelektrowni. Skrajne trudności w codziennym funkcjonowaniu mogą doprowadzić do kryzysu, dlatego pojawia się nadzieja, że Chiny otrzymają motywację do rozpoczęcia transformacji.

Widocznie lepiej byłoby, gdyby nie przeprowadzali tych zmian, a skupili się tak jak wcześniej, tylko na węglu :D. Logika godna największego intelektualisty na świecie ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tą produkcją energii w Chinach to trochę dziwna jest tutaj ta dyskusja. Choćby mieli oni aktualnie i 1000% więcej energii z OZE niż reszta świata razem wzięta, "brudna energia" również się u nich stale rozwija i finalnie trują wszystkich z każdym rokiem coraz bardziej. Pod tym względem nawet my jesteśmy lepsi bo u nas produkcja OZE rośnie ( rozkwitła wręcz w czasach strasznego PiSu :) ), a produkcja z węgla się stale zwija. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Kamiyan napisał:

Wtedy to się wydawało, że afera dotycząca niewpisania do oświadczenia majątkowego drogiego zegarka była grubego kalibru. Ale po czasie się okazało, że to było nic w porównaniu czego dokonały PiS-iory za własnych rządów 8:E.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Z tą produkcją energii w Chinach to trochę dziwna jest tutaj ta dyskusja. Choćby mieli oni aktualnie i 1000% więcej energii z OZE niż reszta świata razem wzięta, "brudna energia" również się u nich stale rozwija i finalnie trują wszystkich z każdym rokiem coraz bardziej. Pod tym względem nawet my jesteśmy lepsi bo u nas produkcja OZE rośnie ( rozkwitła wręcz w czasach strasznego PiSu :) ), a produkcja z węgla się stale zwija. 

Wszystkie OZE zostały zablokowane przez PiS. Rozkwitła prywatna produkcja OZE z paneli, ale nawet to pisowcy w końcu zablokowali :) 

PiS zablokował wiatraki, panele, inwestycje w hydro nie istnieją. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, sabaru napisał:

Co prawda nie każdy jest gotowy tak powiadać, że nie ma uja we wsi, ale PiS-iory są gotowe za pieniądze sprzedać się dosłownie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi