Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też się to średnio podoba.
Biden w tym momencie zaprosił Tuska i Dudę do siebie. Coś musi być na rzeczy albo atom, cpk i nie wiem jakie jeszcze ratowanie amerykańskich inwestycji albo coś poważniejszego związanego z wojną.

Kilka dni temu Scholz był w USA.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, lukadd napisał:

Dudu + Tusk razem u Bidena to bardziej obstawiam temperowanie Dudusia :E
To coś może być dla Dudu tego typu traumatycznym przeżyciem jak w szkole dyrektor wzywa dwóch uczniów i z tego jeden wie, że sobie naskrobał konkretnie, a drugi jest tam po to bo ma mu świecić przykładem i go pilnować :E

Tak może być i Duda dostanie trzy wychowawcze od Bidena tak jak od Tuska ostatnio :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, RimciRimci napisał:

Ja obstawiam bardziej przyziemne sprawy a wiec atom i cpk. Wezmie dwoch na dywanik i powie, ze tutaj ma zapanowac zgoda a te dwie inwestycje w trybie natychmiastowym maja byc budowane bo jak nie to zobacza Abramsy jak swinia niebo.

Przecież atomu nikt nie wstrzymał.

https://www.eska.pl/trojmiasto/nie-ma-jeszcze-pozwolenia-na-budowe-ale-wycinaja-las-lokalizacja-elektrowni-jadrowej-juz-sie-zmienia-15-02-aa-3fJw-NMFP-bDfL.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
36 minut temu, Keken napisał:

Biden w tym momencie zaprosił Tuska i Dudę do siebie. Coś musi być na rzeczy albo atom, cpk i nie wiem jakie jeszcze ratowanie amerykańskich inwestycji albo coś poważniejszego związanego z wojną.

Kilka dni temu Scholz był w USA.

Pozniej Tusk spotkal sie z Scholzem oraz narracja odnosnie CPK sie zmienila. No i w TEN-T zostal wpisany CPK jako strategiczny dla rozwoju UE. Takze no… ale to tylko domysly.

@Kris194

Bardziej mysle o przyspieszeniu inwestycji.

Edytowane przez RimciRimci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mały atom jest zagrożony, bo PIS jak to PiS nawet tego nie potrafił zrobić normalnie, tylko wbrew negatywnej opinii ABW, aby tylko było. 

https://energia.rp.pl/atom/art39827841-premier-donald-tusk-maly-atom-orlenu-i-synthosu-ze-szkoda-dla-panstwa

Zbrojenia w USA nie zagrożone, choćby nie wiem co zrealizują je bo wiedzą że to karta przetargowa w razie jakby wariat zasiadł w białym domu. Całkiem możliwe że chodzi o jakieś informacje wywiadowcze na tyle ważne że ściągają obu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.eska.pl/wroclaw/abw-zatrzymala-we-wroclawiu-rosyjskiego-szpiega-mial-podpalic-strategiczne-obiekty-aa-GUph-jXLW-feTy.html

W końcu ABW zaczyna znów działać bo przez ostatnie 8 lat można było odnieść wrażenie, że ta służba jest przez większość czasu w śpiączce albo zajmuje się nie tym czym powinna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Fikołek napisał:

Mały atom jest zagrożony, bo PIS jak to PiS nawet tego nie potrafił zrobić normalnie,

Dużego też nie zrobili normalnie tylko trudniej się wyplątać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kris194 napisał:

Różnice rzędu 10x nie są raczej czymś normalnym.

Opisałem wcześniej czemu takie różnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Keken napisał:

Biden w tym momencie zaprosił Tuska i Dudę do siebie.

Dokładnie, do tego ostatnio Tusk we Francji oraz w Niemczech. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wychodzi, że Trzecia Noga chciała zrobić typowo po pisowsku ze swoimi.
Maria Thun dostanie 250k zł za jeden dzień pracy bo tyle wynegocjowała w razie zwolnienia.
Zatrudnienie dostała typowo 'na wujka'

Cytat

Jak udało nam się ustalić, Maria Thun pierwszy kontakt z nowym kierownictwem Ministerstwa Cyfryzacji nawiązała ze swojej inicjatywy na przełomie roku. Nie aplikowała z podaniem o pracę na żaden ogłoszony konkurs, bo takiego nie było, ale napisała w tej sprawie do wiceministra cyfryzacji Michała Gramatyki z Polski 2050. Wysłała mu swoje CV i napisała, że jest zainteresowana przejściem do sektora publicznego.

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/cwierc-miliona-zlotych-za-jeden-dzien-pracy-kulisy-zwolnienia-marii-thun/y4vqlz5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najśmieszniejsze że akurat ma kompetencje i doświadczenie. Raczej Tusk nie zapomniał zdrady matki co poszła do Hołowni a nepotyzm to tutaj fajna wymówka ..

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie ponoć Maria Thun doskonale się nadaję do tej pracy a wyleciała tylko dlatego, że Róża Thun przeszła do Trzeciej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Tomcat napisał:

Najśmieszniejsze że akurat ma kompetencje i doświadczenie.

22 minuty temu, lokiju napisał:

Dokładnie ponoć Maria Thun doskonale się nadaję do tej pracy

Skoro się nadaje to powinna znaleźć bez problemu pracę na wolnym rynku. Widać do niektórych nie dotarło jeszcze, że państwo to nie korpo, tu zasady są trochę inne. Gdyby wzięła udział w uczciwym konkursie i uczciwie wygrała to nie widziałbym problemu.

• Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na rzeczy jest to, o czym od miesięcy, a chyba nawet już od około roku informują wojskowi oraz kluczowi politycy z różnych państw NATO.

Spodziewamy się, że w ciągu kilku lat wybuchnie wojna z Rosją. A zapewne znacznie szersza, bo sama Rosja nie ma szans wygrać z NATO.

Na domiar złego mający duże szansę na prezydenturę w USA Trump chce osłabienia bądź wręcz rozpadu NATO.

Państwa wschodniej flanki intensyfikują zbrojenia, szkolenia, przywracają pobór, ostrzegają obywateli by przygotowali się do nagłej ewakuacji.

Są tez informacje że Rosja zacznie testować poszczególne państwa NATO poprzez działania, zapewne sabotażowe, poniżej progu wojny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież Rosja przegrała na Ukrainie to jak mają atakować nato?

jedynie czego można się spodziewać to tego że gdzie jest sporo ludności rosyjsko języcznej tam cos będzie się dziać 

kolejna sprawa potęga nato, szczególnie Polska papierowy tygrys gdzie na chwilą obecna jesteśmy całkowicie bezbronni a propaganda jak by potęga militarna z nas była

a straszyć będą bo wtedy lud więcej zniesie i zaakceptuje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja wysiadam z tego pociągu pod tytułem "wojna z Rosją". Życie nie polega na tym by ciągle żyć w napięciu, że coś tam może się w przyszłości wydarzyć. Czas pokaże a na ten moment trzeba wspomagać Ukrainę by nadal gruzowali orków.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak się zastanawiam ale może się mylę, że zarobki na państwowych  stanowiskach są dużo bardziej opłacalne niż w sektorze prywatnym.
Tutaj ten przykład z Thun ale nie wiem czy z góry nie było założone, że ją odwołają to dali jej zabezpieczenie na otarcie łez 250k zł.
Ona miała zarabiać jako jakiś wicedyrektor 42k zł i to samej podstawowej pensji. Na dzieńdobry.

I to jest tylko jakiś twór jednego ministerstwa.
Jakiś inny polityk 2050 zrezygnował z partii bo dostał posadkę w zarządzie ssp i chyba 50k zł miesięcznie.
Znani dziennikarze szybko pobiegli pracować dla TVP ale nie ujawniono ich zarobków.
Podobno ma wejść jakaś unijna dyrektywa o jawności zarobków. Zobaczymy.

Ja się zastanawiam w jakim momencie przeszliśmy na zarobki w okolicy 50k zł.  Że takie zarobki są standardowe.
Może się okazać, że się nie znam i tutaj co drugi na forum ma 30-50k zł miesięcznie pensji.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy sie stoi, czy sie lezy, to 50 sie nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@offensive

Przy czym mowa o państwowych wysokich stołkach. W sektorze prywatnym trzeba być niesamowitym wymiataczem aby tyle zarabiać. Tutaj można nic nie ogarniać i dostawać kasę. To jeden z powodów takiego przyklejenia do stołków, bo nie mają alternatywy w sektorze prywatnym ze swoimi kompetencjami. ;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Keken napisał:

tutaj co drugi na forum ma 30-50k zł miesięcznie pensji.

Jeszcze trochę takiel polityki typu "wszystkim trzeba zrobić dobrze" i niedługo tak będzie. Nie tak dawno dało się nawet zarabiać w milionach ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, lokiju napisał:

Ja wysiadam z tego pociągu pod tytułem "wojna z Rosją". Życie nie polega na tym by ciągle żyć w napięciu, że coś tam może się w przyszłości wydarzyć. Czas pokaże a na ten moment trzeba wspomagać Ukrainę by nadal gruzowali orków.

Oj to napięcie wojny z Rosją ma sens ;) 

Wroga masz widzieć w Putinie, a nie własnym rządzie. To Putin powoduje wzrost cen, Putin to, Putin tamto.... MEGA wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bo łatwiej wydaje się kasę publiczną, niż prywatną, dlatego w państwowych firmach i spółkach ludzie nauczyli się wyciągać ile się da. Jakby to był ich prywatny biznes, to by pewnie tak nie wyglądało.

42 minuty temu, BartS` napisał:

Przecież Rosja przegrała na Ukrainie to jak mają atakować nato?

Bo nie chodzi o wygranie, tylko o wojnę. Tak to jest jak debilowi da się władzę absolutną. Ludzie zapominają o jednym. Jakby zebrali się i powiedzieli NIE to przecież taki putin nie będzie się z prezydentami innych krajów nawalał na gołe klaty. Dlatego totalitaryści otaczają się ludźmi o podobnych chorobach psychicznych, żeby ci szli za głupimi pomysłami takiego kretyna, a ludzie, którzy mogliby żyć we względnym spokoju muszą przez nich ginąć w obronie własnego kraju.

35 minut temu, lokiju napisał:

Ja wysiadam z tego pociągu pod tytułem "wojna z Rosją"

Jak masz kategorię A to zasadniczo nie wysiadasz...

@galakty a to mamy w nim widzieć przyjaciela czy kogoś neutralnego? No bez jaj. No i przepraszam, ale twierdzisz, że fakt że stamtąd braliśmy węgiel, ropę, gaz nie miał żadnego wpływu na gospodarkę? 

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, MaxaM napisał:

@offensive

Przy czym mowa o państwowych wysokich stołkach. W sektorze prywatnym trzeba być niesamowitym wymiataczem aby tyle zarabiać. Tutaj można nic nie ogarniać i dostawać kasę. To jeden z powodów takiego przyklejenia do stołków, bo nie mają alternatywy w sektorze prywatnym ze swoimi kompetencjami. ;) 

Stety niestety znam osoby zarabiajace taka kase, a no nie oszukujmy sie - nie bedace ekspertami w danych dziedzinach.
Jak ktos sie umie wstrzelic i cos sobie reprezentuje, to mysle ze 30k brutto podstawy to jest kasa do ogarniecia w early 30s.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi