Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że 2050 nie dociągnie do końca kadencji. Szymek będzie startował na prezydenta ale nie wróżę mu sukcesów. Partii nie potrafi ogarnąć. Nie nadaje się i będzie to z czasem widać po sondażach.  A partia wygląda trochę jak Kukiz. Zlepek spadochronów i dziwnych osobistości.

Rozejdą sie po innych partiach opozycyjnych byle zostać przy żłobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, MaxaM napisał:

@offensive

Przy czym mowa o państwowych wysokich stołkach. W sektorze prywatnym trzeba być niesamowitym wymiataczem aby tyle zarabiać. Tutaj można nic nie ogarniać i dostawać kasę. To jeden z powodów takiego przyklejenia do stołków, bo nie mają alternatywy w sektorze prywatnym ze swoimi kompetencjami. ;) 

Zasadniczo to w sektorze prywatnym jednak trzeba się napracować, żeby tyle zarabiać i to regularnie, bez przestojów typu zapalenie płuc etc. Wyjątki typu prezes rady nadzorczej siedzący na kapitale zakładowym rzędu 150mln zł.pomijam, bo to są pojedyncze osoby w skali sektora. Ale rzeczywiście to nie jest to samo co bardzo wysokie wykształcenie czy kompetencje, bo sama praca nie musi być za bardzo wymagająca, ale trzeba jej sporo wykonać, żeby tyle zarabiać tzn. pracować bardziej w sensie wydajności niż jakichś szczególnych umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, LeBomB napisał:

a to mamy w nim widzieć przyjaciela czy kogoś neutralnego? No bez jaj. No i przepraszam, ale twierdzisz, że fakt że stamtąd braliśmy węgiel, ropę, gaz nie miał żadnego wpływu na gospodarkę? 

Ah ta 0-1. Czy ja napisałem że to nasz przyjaciel? Chyba nie powiesz że straszenie Putinem to nie jest szopka?

Pamiętasz billboardy jak ceny energii wzrosły, że to JEGO BROŃ? Tak, jego broń że Polska podejmuje głupie decyzje energetyczne. Fochy i sankcje to jego sprawka :szczerbaty:

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Keken napisał:

Ja myślę, że 2050 nie dociągnie do końca kadencji. Szymek będzie startował na prezydenta ale nie wróżę mu sukcesów. Partii nie potrafi ogarnąć. Nie nadaje się i będzie to z czasem widać po sondażach.  A partia wygląda trochę jak Kukiz. Zlepek spadochronów i dziwnych osobistości.

Rozejdą sie po innych partiach opozycyjnych byle zostać przy żłobie.

Pierdzielisz głupoty. Najbardziej wartościowi ministrowie są z Trzeciej Drogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Keken napisał:

Ja się zastanawiam w jakim momencie przeszliśmy na zarobki w okolicy 50k zł.  Że takie zarobki są standardowe.
Może się okazać, że się nie znam i tutaj co drugi na forum ma 30-50k zł miesięcznie pensji.

Też się zastanawiam bo te zarobki to jakiś kompletny odlot, na wolnym rynku masa osób ma problem dobić do 20k a tu mamy 40... Za co te zarobki są?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te zarobki są za to, że są. To mało? 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Keken napisał:

Ja tak się zastanawiam ale może się mylę, że zarobki na państwowych  stanowiskach są dużo bardziej opłacalne niż w sektorze prywatnym.
Tutaj ten przykład z Thun ale nie wiem czy z góry nie było założone, że ją odwołają to dali jej zabezpieczenie na otarcie łez 250k zł.

Nie są i w Polsce nie będą. Szeregowy a nawet kierowniczy pracownik sektora publicznego zarabia średnio lub lekko powyżej, czyli nie jest zamożny. Chyba że weźmiesz np. duże spółki miejskie z dużym kapitałem, to tam się dużo zarabia a wszystko jest obsadzane po znajomości z aktualną włądzą np. prezydentem miasta.

Godzinę temu, lokiju napisał:

Ja wysiadam z tego pociągu pod tytułem "wojna z Rosją". Życie nie polega na tym by ciągle żyć w napięciu, że coś tam może się w przyszłości wydarzyć. Czas pokaże a na ten moment trzeba wspomagać Ukrainę by nadal gruzowali orków.

Ciągle w napięciu to nie. Jednak wiedz, że ludzie mający duże pieniądze już kupili na zachodzie nieruchomości i mają gotowy plan, że mogą w ciągu 24h przenieść tam całe swoje rodziny.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Kris194 napisał:

Też się zastanawiam bo te zarobki to jakiś kompletny odlot, na wolnym rynku masa osób ma problem dobić do 20k a tu mamy 40... Za co te zarobki są?

Te 42k to tylko podstawa na dzieńdoby. Realna pensja w niedługim czasie będzie dużo wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Keken @Kamiyan Nie wygląda by mieli się rozpaść. Opierają się o Hołownie. Raczej będą trwale wiązać się z PSLem, może nawet z czasem rozbudują to o jakąś partie z umiarkowanych pisowców, po odejściu Kaczyńskiego i wojnie domowej na prawicy. Taki blok centrowy.

Dużo ludzi w końcu mówiło że takiej siły politycznej brakuje, szczególnie po silnej liberalizacji KO.

@Everyman Zgadza się. Część kombinuje by załatwić sobie zameldowanie i płacić podatki w innych krajach. By w razie ucieczki nie być uchodźcami tylko rezydentami.

Kto może zmierza do zyskania dodatkowego obywatelstwa. Bogaci i rozumiejący sytuację maja takie od lat. Chodzi o to by uniknąć mobilizacji do polskich armii, które będą w takiej sytuacji formowane i szkolone w innych krajach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiadomo, że SSP to konfitury dla zwycięzcy. Zwłaszcza wysokie stanowsika + przydupasy.

A skąd takie kwoty? Myślę, że generalnie to pissdy sobie podnosiły ile mogły więc to raczej spadek po ich rządach.

Szecze to bardziej mnie o ból glowy te odprawy wprowadzają. Ok, wysokie zarobki przy odpowiedniech kompetencjach i odpowiedzialności... a po wpadce czy aferze jeszcze odprawa?

Edytowane przez blabla123
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, galakty napisał:

Ah ta 0-1. Czy ja napisałem że to nasz przyjaciel? Chyba nie powiesz że straszenie Putinem to nie jest szopka?

Pamiętasz billboardy jak ceny energii wzrosły, że to JEGO BROŃ? Tak, jego broń że Polska podejmuje głupie decyzje energetyczne. Fochy i sankcje to jego sprawka :szczerbaty:

Widzisz. W jednym miejscu piszesz o traktowaniu tematu 0-1, a potem piszesz tak, jakbyś całkiem zapomniał jak wyglądał rynek paliw kopalny w Europie wcześniej i dlaczego z Rosji było branych tyle surowców. No i jeszcze o fochach i sankcjach. Owszem, to nasza sprawa, ale wyobrażasz sobie jak byśmy byli odbierani na świecie gdybyśmy pod względem importu surowców z rosji udawali że nic się nie dzieje? Pomijam już fakt, że ten import dalej się odbywał niestety, ale nie o tym teraz mówimy, bo ta sprawa była zakamuflowana, chodzi o utrzymanie całkowicie jawnego importu. Mówimy o kwestii wizerunkowej, w której Ty w tym momencie widzisz jakiś chory spisek i manipulację, gdzie taki tok wydarzeń w następstwie tego co rosja zrobiła był nie do uniknięcia, tym bardziej jak oni sami (PiS) zaczęli oskarżać innych o wpływy rosyjskie...

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby te informacje dostał Donald, Dudu niech się do fotek ustawi, bo mogą szybko przestać być tajne.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że do USA polecą oddzielnymi samolotami... Smoleńsk BIS to najgorsze, co mogłoby się teraz przytrafić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Badalaman napisał:

@Keken @Kamiyan Nie wygląda by mieli się rozpaść. Opierają się o Hołownie. Raczej będą trwale wiązać się z PSLem, może nawet z czasem rozbudują to o jakąś partie z umiarkowanych pisowców, po odejściu Kaczyńskiego i wojnie domowej na prawicy. Taki blok centrowy.

Na miejscu Hołowni i Polski 2050 odnośnie PiS-iorów i ich ew. przejęcia powiedziałbym PiS-iorom, tam są drzwi 🚪. Niech ludzie z PiS-u do samego końca siedzą w tym syfie Kaczyńskiego ;).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo kluczowe kwestie bezpieczeństwa to właściwie jedyne logiczne wyjaśnienie tej wizyty.

Ostatnio jest wiele takich z najważniejszymi osobami z USA z przedstawicielami innych państw NATO. A także między tymi państwami, choćby ostatnia podróż Tuska.

Reszta to oczywiście plotki. Jedni sugerują że wojna jest nieunikniona już w najbliższym czasie, może podczas wyborów w USA lub tuz po nich. Z Rosją.

Inni że chodzi "tylko" o tzw działania poniżej progu wojny. Np o to, że Rosja zamierza zniszczyć rurociągi lub kable na Bałtyku.

A inni że może chodzić o Jemen albo i Iran. Wiemy już że bombardowania Huti nie wystarczyły, bardzo się proszą o coś więcej. Znaczy operacja lądowa. I to w sumie te najoptymistyczniejsze wersje tego co się szykuje, bo oznaczają że wyślemy tylko kilka do kilkunasty tys żołnierzy zawodowych, do walki z dala od naszego terytorium.

Ciekawe czasy, delikatnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w ogóle to kij wie czy dojdzie do wojny z kacapami np. w tym roku, za kilka lat czy nawet w bardziej odległej przyszłości. Nie należy nadmiernie się tym przejmować.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A było jakoś tak, że kilka miesięcy przed inwazją na Ukrainę, Dudę zaprosili do USA i tam prezydent powiedział mu wprost, że niedługo będzie wojna.
Różne wrażliwe rzeczy mówi się tylko twarzą w twarz.

Cytat

21 września 2021

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką rozpoczyna dziś wizytę w Stanach Zjednoczonych, podczas której m.in. weźmie udział w debacie generalnej 76. sesji Zgromadzenia ONZ w Nowym Jorku.

Edytowane przez Keken
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Keken napisał:

A było jakoś tak, że kilka miesięcy przed inwazją na Ukrainę, Dudę zaprosili do USA i tam prezydent powiedział mu wprost, że niedługo będzie wojna.

A później w Polsce, w grudniu było spotkanie rządu z proputinowskimi partiami.

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeszcze wcześniej, w listopadzie Morawiecki się dowiedział, że na Ukrainie będzie wojna i nic z takich informacji nie robił.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spl97 Liczą że wraz z pisowskimi politykami przejdzie ich elektorat.

W każdym razie wygląda to tak, że będą, właściwe już są, cztery bloki polityczne.

Lewica(skrajna powiedzmy, jak na Polskę) , centro-lewica oparta o KO, centro-prawica oparta o PSL i PL2050 i prawica oparta o obecna Zjednoczona Prawice. Nie wiadomo czy konfederosja utrzyma się oficjalnie jako osobny byt czy z czasem wejdzie do ZP.

Centro-prawicowemu blokowi będzie zależeć na wyrwaniu możliwie największej części centrowej z PiSu, gdy dojdzie do walki o władzę po Kaczynskim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konfederacja, póki ma powyżej 5% poparcia, będzie osobnym bytem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prędzej niebytem, skończą jak palikot. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konfa jest skończona, tam tylko zagorzali fanatycy zostali, reszta się rozeszła po KO i TD. 

No chyba że zmienią kierunek, ale nie zanosi się na to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aleksiej Nawalny nie żyje - źródło KIKŚ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi