Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Kyle_PL napisał:

Zlikwidować nadmierny socjal

A jaki socjal dostają nielegalni imigranci?.

12 minut temu, Kyle_PL napisał:

jak dowiedziałeś się ile nie zdążył wydać z tych pieniędzy, które otrzymał?

Nie dowiedziałem, ale raczej coś zostawił. 13 milionów chyba nie przetańczył. 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... ależ oni będą bardzo legalni ... ulegalnieni, ... rozdysponowani - czaisz?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj na powrocie do domu natrafiłem na protestujących rolników :E. Na oko jak zobaczyłem to było z 20-30 traktorów z flagami Polski itd. Trochę utrudnień było, lecz tragedii nie było. Może z mojej strony taka sugestia dla protestantów ze specyficznej grupy, którzy korzystają z dopłat od UE. Zamiast tak utrudniać ludziom życie, to może niech między sobą się zjednoczą, zbiorą się wszyscy do kupy i jedźcie do Warszawy na Nowogrodzką tam strajkować, bo tam jest główne źródło waszego nieszczęścia, a PiS wam wszystkie zmiany przyklepał i wara z waszej strony od Tuska i ekipy.

19 godzin temu, FranzMakamele napisał:

Upsss cały kraj nam się w onuce zamienił xD

Jednak nic się nie zmieniło, to co piszecie to fantazje Konfederatów :E, a onuce zawsze pozostaną onucami.

16 godzin temu, voltq napisał:

Polska oficjalnie republika bananowa i mówi to wicemarszałek sejmu , prezydent twierdzi ze żyjemy w Polin , czyli Rzeczpospolita Republika Bananowa przyjaciół Polin , nowa nazwa realna Polski

O rany, ten znowu pisze o Polin 🤦‍♂️.

6 godzin temu, Szambo napisał:

Oczywiście nie zagłosuję nagle na PiS albo KONFĘ, ale przyjdą kolejne wybory i nie będzie mi się chciało na nie iść.

To jest błąd, że później ktoś mówi, a nie idę na wybory i tak zrobi, a potem ten cały PiS-owski beton nas przegłosuje tak, że PiS potem wygrywa. Do tego nie możemy dopuścić, PiS stracił władzę i niech już nigdy tej władzy nie odzyska, bo inaczej znów wrócimy na ścieżkę autorytaryzmu. Już lepszy rząd KO i jego koalicjantów niż PiS oraz nie daj boże Konfa.

6 godzin temu, Keken napisał:

ja też raczej odpuszczam lokalne i do PE.

Lokalne można odpuścić, gdyż te wybory same w sobie nie mają wielkiej wagi, ale do PE to trzeba będzie zachęcać, żeby iść i zagłosować przeciwko PiS i przeciwko Konfie, w przeciwnym razie przez nie pójście do wyborów takie głosy mogą wpaść na konto PiS-u bądź Konfy. Osobiście do wyborów do PE pójdę, żeby mój głos nie wpadł na konto PiS bądź Konfy i radzę wszystkim tak zrobić.

6 godzin temu, TheMr. napisał:

Po dwóch miesiącach to można oceniać tak że hohohoh. Na razie jest dobrze, chociaż sprawa z Kamińskim i Wąsikiem co raz bardziej wygląda mi na przedstawienie by zaliczyć wsadzenie kogokolwiek do więzienia a Morawieckiego i reszty nie rusza :)

Nie ruszą, dopóki jest Duda w Pałacu i jeśli jego nie pozbędą szybko. Duda to obecnie gwarant, że PiS-iory nie trafią do więzień, tam gdzie ich miejsce, gdyż jeśli PiS-iory do końca prezydentury dostaną wyroki skazujące, to Duda momentalnie ich ułaskawi.

A jeszcze widziałem to prowadziliście tu dyskusje o mieszkaniach, ich "banće" etc. Chyba ta bańka, jeśli takowa jest, to zakończy się z chwilą najazdu kacapskich najeźdźców pod batutą Putina na ten kraj. Kwestia mieszkań, to przecież nie każdy musi mieszkać koniecznie w większym mieście, można zrobić inaczej, kupić sobie kawałek ziemi gdzie indziej i tam się wybudować, a może przy tym się okazać, że ogólnie wyjdzie się na tym lepiej niż kupując w obleganej lokalizacji skromne przysłowiowe 30 m kw. za kilkaset tys. zł. Nawet jak na cel mieszkaniowy weźmie się kredyt w banku na grube tys. zł (tak swoją drogą pomijam to, że przez stopy procentowe nie da się łatwo dostać kredytu jak to było w latach 2020-2021 gdzie stopa procentowa była śmiesznie niska, według mnie raczej w celu nabrania naiwnych ludzi na "tanie" kredyty, a później im raty urosły ponad dwukrotnie i płaczą),przecież zdecydowana większość ludzi nie ma wolnych kilkaset tys. w gotówce, ja w sumie również nie mam takiej kasiory w gotówce. Inaczej spoglądam na temat wynajmu i tego prawa, Prawo o ochronie lokatora zdecydowanie do zmiany, przecież nie może być tak, że ten kto nie płaci czynszu bądź demoluje wynajmowane mieszkanie jest "chroniony" i nie można z takim delikwentem zrobić, bo musi być według tegoż prawa zapewniony lokal zastępczy. Potem po takich doświadczeniach ci co mają puste mieszkania i chcieliby je wynajmować boją się wynajmować w obawie przed takimi przypadkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

... ależ oni będą bardzo legalni ... ulegalnieni, ... rozdysponowani - czaisz?

A ci legalni jaki teraz otrzymują nadmierny socjal?. 

Poza tym mas "rozdysponowanie" nie dotyczy bo przyjęliśmy Ukraińców. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, jagular napisał:

program masowego budownictwa socjalnego/czynszowego, coś co istnieje jedynie w krajach typu Kuba czy inna Korea Północna.

ha, ha, ha ho ho, hi hi. "czyn społeczny". Nie ... komunizm nie jest zbyt efektywny. Przedsiębiorstwa/projekty kierowane przez partyjnych przydupasów bez kompetencji, nie będą efektywnie prowadzone. Będzie to tylko wylęgarnia kolejnych przekrętów, a wybudowanie M1 przez ""państwo" będzie kosztowało więcej, niż M4 przez zwykłą prywatną firmę. Z resztą tak zamożne kraje jak Korea Północna widać jak fajnie działają.

@Camis nie wiem wszystkiego co dostają, ale znajomy wynajmuje Ukraince mieszkanie, za które płaci "państwo polskie"(od roku? ... albo dłużej) jakoś 1200zł miesięcznie (tyle płaciło, ale przy tej inflacji nie wiem czy nie podniósł opłat = państwo musi mu płacić więcej ... to znaczy Ty między innymi @Camis  mu płacisz ... no właściwie to jej, ale kasa leci do niego ) - moim zdaniem to wierzchołek góry lodowej

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Kyle_PL Nie będzie nielegalnych imigrantów w Polsce będą tylko legalni

@jagular byłem we Francji widziałem jak mieszkają pod mostem w jakiś namiotach , na ulicach bezdomni imigranci 

Masz racje w tym o czym napisałeś ale to tyczy się tylko migracji np z Ukrainy czy Białorusi albo tych imigrantów z Afryki którzy przyjeżdżali do nas kiedyś , sam mieszkałem obok Nigeryjczyka który związał się z Polką i mial troje dzieci , tylko to był chrześcijanin a nie muzułmanin i nie było z nim żadnych problemów , z jego córka chodziłem do jednej klasy wtedy nawet nie myślałem o tym ze ona jest ciemniejsza od nas w związku z tym nie tworzono sztucznego problemu rasizmu , dla nas w klasie była to normalna polka 

@Spl97 nie ja to wymyśliłem , to są słowa prezydenta Andrzeja Dudy na którego zagłosowało ponad 10mln "Polaków"

To prawda ze to PIS doprowadził do tej sytuacji ale Platforma tez to popiera , dlatego pisalem ze PIS i PO to dwie strony tej samej monety

Ktos na YouTube wrzucał tabelki z % głosowań w poprzednim sejmie i wyszło ze PIS I PLATFORMA maja największy wspólny procent zgodności w głosowaniach

https://streamable.com/35bzpf

Donald Tusk ostro o Donaldzie Tusku XD , dla mnie to filmik roku jest 

Edytowane przez voltq
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Camis napisał:

A jaki socjal dostają nielegalni imigranci? 

Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech full wypas mają. 
KinderGeld na dziecko, zakwaterowanie, 400 euro na osobiste wydatki, wyżywienie w punktach lub bony żywnościowe, telefon jeżeli ma rodzinę w Afryce. 

Edytowane przez kanon7
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@voltq ... a jak znajdą jakiegoś nielegalnego, to go ulegalnią i będzie wyglądał ... o tak: 😇(w papierach)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Kyle_PL napisał:

Będzie to tylko wylęgarnia kolejnych przekrętów, a wybudowanie M1 przez ""państwo" będzie kosztowało więcej, niż M4 przez zwykłą prywatną firmę. Z resztą tak zamożne kraje jak Korea Północna widać jak fajnie działają.

Myślę że przede wszystkim na coś takiego po prostu już nie ma pieniędzy.

Mieszkaniówka społeczna to zjawisko widocznie nie tylko w komunie. Zgadzam się że coś takiego ma wielki potencjał na przekręty - ale ogólnie wszystko, co ma związek z dużymi pieniędzmi i rządem ma taki potencjał ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@jagular mam niepełnosprawnego kolegę który dostał właśnie mieszkanie z TBS i mieszka tam wraz z rodzina , mieszkania oczywiście zostały wybudowane za cenę powyżej rynkowej , trochę tam pomieszkał i już ma grzyb na ścianie , kabina mu się rozwaliła , woda nie schodzi bo rury są pozatykane , czyli jak zawsze zrobili cos byle tylko odhaczyć że pomagają niepełnosprawnym , poszły jakieś łapówki a mieszkania pewnie budowała dziesiąta pod-firma która zatrudniła Ukraińców za najniższa krajowa na jakąś umowę zlecenie którzy nie maja pojęcia o budowlance ale kazali im cos robić to zrobili rozpadające się mieszkania , Białorusin który robił mi łazienkę a mieszka w Polsce 20 lat mi opowiadał jak Ukraińcy stawiali schody korytarzowe i tak je postawili ze zawaliły się jeszcze przed odbiorem xD

Wg mnie jak już cos kupować to w starym bloku/domu ,  najlepiej niemieckim budownictwie sam w takim mieszkam i jak pokazywał mi wypalane cegły jak robił łazienkę ten Białorusin to jak nowe były a blok ma 100 lat

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnie bywa. Aktualnie mieszkam w bloku zbudowanym przez developera. Po skończeniu budowy firma się zwinęła, rok po odbiorze mieszkańcy remontowali dach, garaż już na własny koszt. Budownictwo ogólnie jest obecnie liche. Duży popyt, więc ludzie kupują wszystko, a jak się zejdzie z ceny o jakieś 10% to jeszcze w rękę pocałują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, jagular napisał:

@voltq

Bez względu o jakich emigrantach mówimy, ci co będą zostawać na dłużej, będą musieli gdzieś mieszkać.

Zakładając nawet że zajmą lokale o standardzie nazwijmy to minimalnym, dalej nasycą rynek. 

Moje zdanie jest takie: realnym rozwiązaniem byłoby coś jednocześnie nierealnego: program masowego budownictwa socjalnego/czynszowego, coś co istnieje jedynie w krajach typu Kuba czy inna Korea Północna. To by rozładowało rynek i zbiło ceny. I się nie wydarzy, prawda?

A później sprzedawać te mieszkania za małą kwotę wynajmującym a później wynajmujący sprzedadzą je żeby mieć chwilowy spory zastrzyk gotówki i wrócą do wynajmowania czegoś.
I tym sposobem powstali landlordzi w UK. A coś takiego miało miejsce w latach 70-tych w UK.

@Spl97 Jakbyś zauważył to dużo ma loga Solidarności. Dowiedz się z kim ten twór trzyma i dlaczego nie był wielkich protestów za PiSu. Dopiero pod koniec kadencji.

Edytowane przez Keken
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, voltq napisał:

Ale co złego jest w twierdzeniu ze nie było lądowania na księżycu ? tylko zostało to nagrane w studiu , ja tak uważam i co z tego? krzywdzę kogoś tym?

Jest jeden powod dla ktorego to twierdzenie jest glupie i na 99% ladowanie sie odbylo. Jest nim reakcja ZSRR. W czasach, gdy jedni drugich dokladnie nasluchiwali i obserwowali, ZSRR nie wykryloby takiej mistyfikacji tylko pokornie polozylo uszy po sobie i przyznalo sie do porazki? To ZSRR, ktore uwazalo sie lepsze od zgnilego zachodu? Taka mistyfikacja bylaby najwieksza woda na mlyn dla komunistycznej Rosji, ze: „ludzie patrzcie, ten zgnily zachod musi uciekac sie do mistyfikacji! Nie sa w stanie Nam dorownac!”. Jest to dla mnie najwazniejszy posredni argument, ktory pozwala twierdzic, ze ladowanie na Ksiezycu sie odbylo.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RimciRimci , może masz racje może nie , ale nie jest to nic złego twierdzenie że nie odbyło się lądowanie na księżycu tylko była to mistyfikacja nagrana w studiu , ma to taki sam wpływ na twoje czy moje życie jak to że ty chodzisz w czapce a ja bez lub odwrotnie

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ZSRR czy obecna Rosja nie mieli zadnych watpliwosci, czy ladowanie sie odbylo. Mozesz twierdzic cokolwiek chcesz, wolny kraj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Szambo napisał:

Ja rozumiem, że Kapitalizm i inne takie, ale serio... nie przesadzajmy.

Zgadzam się z tą częścią "nie przesadzajmy". Nie przesadzajmy z waleniem podatków ludziom, bo potrafią coś ogarnąć. I tu nie chodzi o to, że ktoś coś nakradł albo ma znajomych w rządzie, tylko o wielu ludzi, którzy sami do czegoś doszli. Kumpel z roboty odłożył trochę hajsu, kupił mieszkanie, przerobił na dwa i sprzedał. Teraz kupuje po dwa, trzy. Sam zaczął od zera kilka lat temu i teraz mu się kręci. Rozwala mnie, jak nagle ktoś wyskakuje z pomysłem w stylu dowalmy mu podatkiem, bo coś mu się udało. Ja nie mam, to niech on też nie ma. A może tak też się wziąć do roboty i coś samemu zrobić? Chętnie zobaczę, jak potem chwali tuzin nowych podatków dla niego.

Jak sobie na to zapracował, to niech ma i dziesięć mieszkań.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RimciRimci nie do końca , takim stwierdzeniem nie robię nikomu krzywdy , ważne jest żeby nie narzucać innym jedynie słusznej linii tylko dać wybór szczególnie w temacie który jest mało ważny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, voltq napisał:

@RimciRimci , może masz racje może nie , ale nie jest to nic złego twierdzenie że nie odbyło się lądowanie na księżycu tylko była to mistyfikacja nagrana w studiu , ma to taki sam wpływ na twoje czy moje życie jak to że ty chodzisz w czapce a ja bez lub odwrotnie

Racja, każdy może sobie wierzyć w co chce, nic to nie zmienia. Jednak nie zdziw się, jeśli na inne twoje poglądy ludzie będą patrzeć z pobłażaniem lub nieufnością. A wiele z nich np. Covid to są już rzeczy, które nas bezpośrednio dotykają.

A tak z innej beczki. Boże, jak ja się cieszę , że brunatni z PiS (i Konfederacji) chociaż przez chwilę nie są już u władzy. 

Łysiec wróci do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zakonnicy nie przejmą działki

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Keken napisał:

@Spl97 Jakbyś zauważył to dużo ma loga Solidarności. Dowiedz się z kim ten twór trzyma i dlaczego nie był wielkich protestów za PiSu. Dopiero pod koniec kadencji.

Doskonale wiadomo, że Solidarność ma powiązania z PiS i u PiS-u Solidarność jest podnóżkiem. Tyle, że napisałem osobistą sugestię, żeby ze strajkiem poszli gdzie indziej niż robić te protesty lokalnie, bo takim sposobem to oni guano załatwią to, co tam właściwie chcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Spl97 napisał:

Tyle, że napisałem osobistą sugestię, żeby ze strajkiem poszli gdzie indziej niż robić te protesty lokalnie, bo takim sposobem to oni guano załatwią

Ty pisałeś, że mają iść na Nowogrodzką :E

Co ma dać im strajk właśnie tam? Co dzisiaj faktycznie może zrobić elita z Nowogrodzkiej?

Przecież to irracjonalne 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

GG4wVw9WEAAB9wE?format=jpg&name=large

A protesty organizuje m.in PIS:

Cytat

Proputinowski baner na proteście rolników. Organizator tłumaczy
"Putin zrób porządek z Ukrainą i Brukselą i z naszymi rządzącymi" — baner o tej treści pojawił się na ciągniku biorącym udział we wtorkowym proteście rolników w Gorzyczkach na Śląsku. Organizatorem wydarzenia był Łukasz Mura, lokalny radny PiS. — Powiem tak: odechciało mi się już robienia protestów w najbliższym czasie — komentuje w rozmowie z Onetem.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/proputinowski-baner-na-protescie-rolnikow-organizator-tlumaczy/dekkvnc,79cfc278

Edytowane przez Camis
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Camis ja też nie lubię PiS i uważam ich za partię która szkodzi Polsce ale zauważyłem że ty wrzucasz tylko informacje które krytykują PiS lub konfederację a materiałów krytykujących koalicję obywatelską unikasz , zero obiektywizmu z twojej strony zaczynam się zastanawiać czy ktoś ci za to płaci , nie zauważyłeś że takim postępowaniem nie różnisz się niczym od Pisowskich lizusowskich dziennikarzy z byłego TVP? Którzy robili to samo ale w drugą stronę 

Jeszcze wrzucasz Zychowicza jako pseudo autorytet którego wielokrotnie ośmieszył Żebrowski , złapał na kłamstwie u mu to wykazał podczas ich debaty warto obejrzeć

P.s Żebrowski też ma jakieś odchylenie idiotyzmu bo popiera PiS ale tutaj ma rację z tym że zychowicz kłamie 

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W komentarzach biją pokłony PiSowi bo ardanowski powiedział kilka słów poprawną polszczyzną, już zapomnieli że ten człowiek jest odpowiedzialny za sytuację która mamy teraz razem z premierem morawieckim na czele który zgadzał się na wszystko co proponowała UE łącznie z pakietem fit 55, ardanowski był w aparacie PiS ministrem w latach 2018-2020r , niszczył Polskę i Polskie rolnictwo , ale teraz się okazuje że to wina ministra Siekierskiego który jest ministrem rolnictwa od 13 grudnia 2023 roku czyli 2,5 miesiąca, zaraz się okaże że to koalicja obywatelska na czele z Tuskiem jest winna tej sytuacji ,  idąc tokiem rozumowania tych ludzi ostatnie 8 lat rządziła koalicja obywatelska ? Totalne pomieszanie z poplątaniem ,  Co się dzieje z tymi ludźmi oni zachowują się jakby mieli resetowana pamięć w mózgu i pamiętali ostatnie 15 minut , jakaś zbiorowa schizofrenia 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi