Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

^^

Z podręcznika manipulanta. Żeby obrzydzić jakąś rzecz należy zadać pytania z tezą wzbudzające poczucie zagrożenia, zestawić tą rzecz w jednym rzędzie z pojedyńczymi przypadkami przestępstw (sugerowane zastosowanie do ogółu), we wszystko wpleść klatki z treściami typu "gore" (obrzydliwości, zgnilizna, robaki, gwałt itp) niewiadomego pochodzenia. Nawet nie będę próbował tego prostować, nie chce się zniżać.

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bratanek Czarnieckiego tango down:

GG74QrJWUAAwyc_?format=jpg&name=medium

GG_jNmDW8AA7Oc7?format=png&name=medium

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, voltq napisał:

@Killer85 te komentarze są idiotyczne i emocjonalne brak tam rozumu , przecież to Pis doprowadził do tej sytuacji nie platforma , jak tak dalej pójdzie to miałem racje piszac po wyborach ze pis za 4 lata wróci do władzy

Może i tak 

I na dobranoc

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powyżej mamy przykłady działania ruskiej agentury próbującej wywołać zamieszki w Polsce.

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamy MSZ w końcu które aktywnie działa.

Trzeba było czekać 8 lat. 

• Like 1
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku marca będzie tajne posiedzenie sejmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Sikorski odstawil pijackie wpisy ma Twitterze to zaczal gadac bardzo z sensem. Jeszcze wczorajszy wywiad dla bloomberga, gdzie zatkal prowadzaca. To bylo piekne jak wspomnial kiedy, gdzie i wobec kogo byl uzyty jeden jedyny raz Art 5 NATO i jak zachowaly sie pozostale kraje. To bylo piekne!

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, kalderon napisał:

Powyżej mamy przykłady działania ruskiej agentury próbującej wywołać zamieszki w Polsce.

No pewnie że jestem ruskim agentem:rotfl:

Ty tak na serio? :E

A tak na serio to niby takie filmiki jak w moim poście są tym o czym pisał @kalderon :hmm:
Interesują mnie obiektywne opinie a nie jakieś wydumane lub z kosmosu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kyle_PL

20 godzin temu, zdunzdun napisał:

Patologiczny układ, prezesiki, ogólnie tzw góra jest jaka jest i to prawdziwy rak.

Pracowałem jako sztygar zmianowy górniczy na kopalniach LWB I JSW pod firmami, bo nie mam znajomości, a nie będę komuś w związkach czy w kadrach płacił 15-20k za pracę, bo mnie takie coś wkurza (nie będę przeklinał). Tym bardziej, że pochodzę z biednej rodziny.

Na LW Bogdanlka, przynajmniej przed kupnem przez państwo było bardzo w porządku. Kopalnia zadbana. Widać, że inwestowai dużo. Przeróbka to wysprzątane jak u mnie w domu. Natomiast kopalnie JSW to istny rak. Wszystko kierowane przez związki, liczą się tylko znajomości. Co z tego, że dużo wiesz, masz studia, skoro przyjdzie jakiś gościu, który ma wujka, ciotkę, brata, chrzestnego na JSW i mu pracę załatwił po znajomości.

Pamiętam jak na kopalni sztygar z transportu przyszedł odebrać trasę kolejki podwieszanej. Nocna zmiana. Facet był tak zapity, że zasnął na przodku na workach z pyłem kamiennym :) 

Niektórzy pewnie nie mają świadomości, ale pracownicy na ścianie już w czerwcu-lipcu są w progu 32%. Jest tak, bo na JSW są bardzo wysokie zarobki, w skład których wchodzi:

• 12 wypłat
  • 13stka (100% wypłaty)
  • 14stka (100% wypłaty)
  • węgiel wypłacany NETTO - około 11k
  • wczasy pod gruszą - liczone od średnich zarobków. Około 1000-1500zł za 2 tygodnie.
  • bony, 50zł za dzień pracy, które możesz nawet na stacji benzynowej za paliwo realizować
  • karpiowe, jakieś 200-500zł na wigilię
  • paczki dla dzieci za grosze (15-20zł, a masz na prawdę dużą paczkę dla dziecka. Na wszystkie święta)
  • wyjazdy na rożne kolonie dla dzieci za grosze (kolega z podstawówki miał ojca nadsztygara na JSW, to co roku był na koloniach. Jak nie Hiszpania, to Włochy, albo inne miejsca w Polsce). Też bym chciał za 500zł - 700zł wysłać dziecko na 2 tygodnie full wypas do Hiszpanii.
  • 2 lata temu był jeszcze bonus jakoś 19k brutto dla każdego
  • podwyżek było dużo, szczególnie jak to związki określają "inflacyjne"

Większość osób dozoru, elektrycy, ślusarze, co mieli lekką pracę w ciągu tych 25 lat to idą potem pod firmy. Emeryturka 6-10k netto + 5-6k netto za miesiąc pracy. Mój były szef był na umowie B2B, miał z 60 lat. Nie wiem ile zarabiał, ale podejrzewam, że emeryturka z 10k lekko +12k jako KPP (Kierownik Punktu Pracy). Plus oczywiście bony i wszystkie dodatki.

Pamiętam, jak byłem 2 zmiany, bo brakowało dozoru (od 5 z rana do 22:30), przerobiłem 2 weekendy dodatkowo, a szef mi obciął premię, z 20% na 7% (Było mi przykro), a na koniec powiedział, że w Australii mi będzie 7 policjantów maskę na ryj zakładać z powodu Covida).

Akurat staram się o pracę jako dozór w Australii, bo dopiero co zdałem certyfikaty i tutaj sztygar zarobi więcej, ale:

• praca do 65 roku życia
  • praca 12-16h dziennie ( zazwyczaj jest to 2 tygodnie w pracy, 2 tygodnie wolnego). Nie ma żadnych skróconych dniówek ze względu na temperaturę. Jest 40? To i tak pracujesz, ale masz więcej przerw w ciągu dnia.
  • wszystko ustawione na bezpieczeństwo. Nie ma, że robisz szybko, bo ma być zrobione. Jest wypadek, przychodzi inspektor i zamyka kopalnię z nia na dzień i nie ma dyskusji.
  • jest jedzenie na kopalni, ale żadnych bonów nie ma
  • są bonusy kwartalne około 35% KPI rocznego

Oczywiście, mogę kłamać, itp, ale dlaczego miałbym to robić? Wszystko co napisałem, to z własnego doświadczenia, a miałem do czynienia z wieloma osobami.

Jakby ktoś pytał, czemu siedzę na forum IT? To była moja zajawka od młodości. Składanie komputerów, naprawa laptopów, grzebanie w telefonach, oprogramowaniu, no i szczególnie gry komputerowe :)

• Like 4
  • Thanks 4
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... no i się teraz dziwić, że "węgiel w PL jest drogi", "że wydobycie drogie". Polska stoi na węglu i koszty wydobycia są bardzo niskie ... jak się tym mądrze zarządza.

ps. dzięki wielkie @King Arthas

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Camis napisał:

Co do tego filmu i z poprzedniej strony o ptakach . 

Moim zdaniem winowajcą jest fosforek glinu .  Już tłumaczę . 

Część ptaków może  i została potrącona przez pociąg ale wynika to z faktu , że po konsumpcji  "najlepszego zboża  na świecie"  zostały one 

otrute -podtrute  substancjami czynnymi zalegającymi w tym ziarnie .  

Jeśli  jest towar (zboże,kukurydza)  dziadowskiej jakości ,zaatakowany przez szkodniki (insekty) magazynowe to nielegalnie taki towar aby go ratować w razie kontroli technicznej  traktuje  się tabletkami fosforku glinu który w zatknięciu z wilgocią uwalnia bardzo toksyczny gaz (1 klasa toksyczności)    aby je ubić . 

Teoretycznie ten gaz się ulatnia po 10-14 dniach ale ...... 

Jeśli ktoś myśli, że ten dziadowski towar w składach po horyzont trafia do biogazowni ,biociepłowni itp to jest chyba fantastą . 

Potem się nie dziwię  że Biedra i Lidl toczą wojenkę cenową w promocji  o chlebuś za 1.2 PLN albo pączki za 20 gr  - Smacznegoooo !!!   

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@VRilsky yhm i dlatego część z nich po 2 dniach wygląda jakby leżała z tydzień albo i więcej a wszystkie pokazane ptaki to praktycznie wrony/gawrony, a nie widać wróbli czy gołębi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ptaki celowo otruto by nakręcić propagandowe filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@LeBomB   A co mają do tego  te 2 dni ?  Przecież tego truchła nikt nie sprząta a transporty  idą nie od dziś  a jak ptaki mają co jeść to się zlatują  i okupują miejscówkę tak długo dopóki  jest pokarm . 

To ,że nie ma wróbli czy gołębi to tylko statystyka  .Z wróblami ogólnie coś się stało bo praktycznie w mojej okolicy ich nie widzę  tak samo jak i dzikich gołębi .  

@Badalaman  To już raczej teoria spiskowa . Ja tylko opisałem proceder który się nagminnie nadużywa i nie stety jest normą , a otrute  ptaki są tego dowodem który ktoś opublikował.  

Edytowane przez VRilsky
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne te teorie spiskowe, że Biedra i Lido zaryzykuja setki mld zysku dla kilkudziesięciu groszy przycięcia na chlebku.... 🤣

Swoja drogą ta wojna nie jest zła jak mnie wkurzało masło po 7 czy 8 zeta a teraz kulturka co tydzień praktycznie da się kupić w peromce po 2.90 zł.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tomcat  To nie są żadne teorie spiskowe . Tak się składa że dostarczałem produkty żywnościowe dla obu dyskontów  i byś się zdziwił co się 

tam wyrabia .   

A te tanie promocje nie biorą się z znikąd . Większość to produkty i  półprodukty z UA  które dyskonty na siłę wypychają w promocji po szumie medialnym .Przykład oleju oleju kujawskiego wyprodukowanego z "świecącego"  UA rzepaku . 

Masło za 2,90  -na pewno samo zdrowie .     

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ludzie kupią gdzie taniej i w dupie mają skąd co pochodzi, czy też będą płakać rzewnymi łzami nad "biednymi " farmerami. Mieli blokować drogi do centrów dystrybucyjnych biedronki, firma pogroziła palcem, zagroziła pozwami i się skończył zapał. 

Edytowane przez Fikołek
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, VRilsky napisał:

Masło za 2,90  -na pewno samo zdrowie .     

Twierdzisz że masło też jest z ukraińskiego zboża? :E

• Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

11 minut temu, Fikołek napisał:

Ludzie kupią gdzie taniej i w dupie mają skąd co pochodzi

Mów za siebie. Ja to bym wolał na raka nie chorować, z powodu tego śmieciowego zboża (i kukurydzy, i malin, i rzepaku).

@diggerx

Nie wiadomo, czym tam na Ukr karmili te krowy ;)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, VRilsky napisał:

A co mają do tego  te 2 dni ?

To że w 2 dni ciężko o taki rozkład.

Godzinę temu, VRilsky napisał:

Przecież tego truchła nikt nie sprząta a transporty  idą nie od dziś  a jak ptaki mają co jeść to się zlatują  i okupują miejscówkę tak długo dopóki  jest pokarm . 

To ,że nie ma wróbli czy gołębi to tylko statystyka  .Z wróblami ogólnie coś się stało bo praktycznie w mojej okolicy ich nie widzę  tak samo jak i dzikich gołębi .  

Aha, czyli jak u siebie wróbli i gołębi nie widzisz to znaczy że ich nie ma bo "statystyka". Po problemie :D  No i skoro nikt nie zbiera padniętych ptaków to czemu znacznie wcześniej nikt tego nie widział, nie zgłosił, nie zawiadomił żadnych służb? 

Patrząc po tym co widać na filmiku to są okolice tego miejsca

https://www.google.com/maps/@50.7145401,23.2496658,3a,75y,42.43h,73.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1sI6HdzySUQmiKzrnKn3gelA!2e0!7i16384!8i8192?hl=pl-PL&entry=ttu

Chcesz powiedzieć, ze w Zamościu na rynku nie ma gołębi? Bo od rynku w linii prostej to jest jakieś 300 metrów?

Ponadto Zamość mając osobną logistyczną stację kolejową pchałby zboże przez dworzec przeznaczony dla pociągów osobowych? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Badalaman napisał:

Może ptaki celowo otruto by nakręcić propagandowe filmiki.

Wcale bym się nie zdziwił. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Kyle_PL napisał:

Mów za siebie. Ja to bym wolał na raka nie chorować, z powodu tego śmieciowego zboża (i kukurydzy, i malin, i rzepaku).

@diggerx

Nie wiadomo, czym tam na Ukr karmili te krowy ;)

Myślisz, że u nas też jest takie "fuuul eko" hodowla zwierząt, jak i zbóż, gdzie jest zero nawozów i pestycydów hahahah 😂?

Mógłbyś się zdziwić jak to nasi rolnicy uprawiają "eko" gospodarka. Mam obok siebie kilka gospodarstw i co nieco wiem jak to wygląda.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, LeBomB napisał:

Ponadto Zamość mając osobną logistyczną stację kolejową pchałby zboże przez dworzec przeznaczony dla pociągów osobowych? 

Co to niby znaczy?

To normalny tor który idzie z Hrubieszowa więc którędy ma przejechać jak nie przez to miejsce skoro pociągi towarowe też jeżdżą tą trasą?
Szeroki tor omija Zamość

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi