Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, zdunzdun napisał:

Nie mam co do tego wątpliwości, ale przecież to też chyba jest dość mocno określone, co do maksymalnego użycia nawozów prawda? Chyba, że coś pokręciłem i się mylę.

Tak, ale zauważ też że są różnice między krajami co do ilości i rodzajów używanych substancji. Już o tym pisałem niedawno, że UE dawało do tej pory ogólne wytyczne co do stosowania nawozów i szczegółowe co do wycofywanych nawozów. Tak jak sporo innych krajów ma albo proste albo po prostu sprawne procesy wprowadzania nowych substancji i nawozów na rynek, tak w Polsce wygląda to trochę jak z lekami. 

Tu w zasadzie całe kompendium wiedzy dotyczącej unijnych przepisów w tej kwestii wraz z linkami do przepisów.

https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/78/chemikalia-i-pestycydy

Cytat

Dyrektywa 2009/128/WE zobowiązuje państwa członkowskie do przyjęcia krajowych planów działania dążących do ustalenia celów ilościowych, środków, miar i harmonogramów zmierzających do zmniejszenia zagrożenia związanego ze stosowaniem pestycydów i wpływu ich stosowania na zdrowie ludzi i na środowisko naturalne. 

Cytat

W sprawozdaniu z wdrażania dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania pestycydów z dnia 25 maja 2020 r. wykazano, że chociaż państwa członkowskie poczyniły postępy we wdrażaniu tej dyrektywy, mniej niż jedna trzecia z nich zakończyła przegląd krajowych planów działania w terminie pięciu lat przewidzianym w przepisach. Większość państw, które przeprowadziły przegląd krajowych planów działania, nie zdołała wyeliminować uchybień wskazanych przez Komisję w ich pierwotnych krajowych planach działania.

Zatem maksymalne użycie nawozów póki co może być określone wewnętrznie w poszczególnych planach krajowych. Zatem dziwisz się że powstała kolejna koncepcja, która chce ujednolicić podejście?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Delegacja solidarności dudy zwyzywana pod centrum "dialog" przez "farmerów" nie chcą ich na rozmowach, argumentujac że to pachoły pisu. :D

• Like 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kanon7 jaki masz cel w kłamstwie na temat tego że PiS i konfederacja to jedna i ta sama strona monety , pisałem o tym w kontekście PO i PiS ich czyny pokazują że są bardzo zgodni w ważnych sprawach głosują razem , natomiast słownie skaczą sobie do gardeł i non stop się kłócą 

@Spl97 decyzja która ośmiesza konfederację z PiSem i platformą obywatelską nie powinni wchodzić w żadne układy nawet lokalnie

Wipler to pachołek PiS ,  mentzen się nie nadaje do polityki tylko gada na YouTube i tiktok a nie widać żeby coś robił, Korwin to kompletny idiota że oddał partię takiemu człowiekowi a teraz zakłada nową 

@Spl97 ja Tuska krytykuje za jego poprzednie urzędowanie jako premiera , gość mi naobiecywał 3*15 , obniżkę podatków obiecał że wyrzuci każdego kto zaproponuje podwyżkę podatków, po czym sam podwyższył kilkanaście podatków i nie wywiązał się z ogromną obietnic , to jak mam teraz mu zaufać? Dla mnie to oszust tyle że wyrządził mniej szkód od towarzyszy z PiS 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Fikołek napisał:

Delegacja solidarności dudy zwyzywana pod centrum "dialog" przez "farmerów" nie chcą ich na rozmowach, argumentujac że to pachoły pisu. :D

Masz nagranie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, RimciRimci napisał:

Masz nagranie?

Live prowadzi pewien typ na YT mogę podać linka jak chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, voltq napisał:

Wipler to pachołek PiS ,  mentzen się nie nadaje do polityki tylko gada na YouTube i tiktok a nie widać żeby coś robił, Korwin to kompletny idiota że oddał partię takiemu człowiekowi a teraz zakłada nową 

Od miesięcy jest mowa, kim tak naprawdę jest Wipler, że jest koniem trojańskim PiS, który ma za zadanie rozwalić Konfę od środka i potem rozbitków z Konfy ma przejąć PiS. Lata temu ten sam osobnik przyczynił się do rozwalenia jednej z poprzednich partii Korwina, KNP.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, LeBomB napisał:

Tylko w momencie gdy olewa się takie rzeczy jak ugorowanie to nawet ta dozwolona chemia potrafi z czasem niszczyć glebę. Więc stosowanie jej w nadmiarze przez rolników w UE też na zdrowie nikomu nie wyjdzie

właśnie o to chodzi, co w praktyce znaczy nadmiar - w radio słyszałem wypowiedź jakiegoś doktora od rolnictwa, że w Polsce średnio stosuje się 2,6 kg aktywnego środka (w pestycydach) na hektar, natomiast w Holandii 9 kg! wygląda, że przepisy nie regulują dopuszczalnych dawek na ha, chyba że regulują, a w Polsce jest tak mało po prostu z oszczędności - jeszcze 1 argument za rodzimą żywnością

kiedyś czytałem, że przeciętny dorosły Amerykanin ma w organizmie 1,5-2 g pestycydów - wytrzymuje i przeżywa tylko dzięki temu, że absorbuje je stopniowo

co do niebezpiecznych pestycydów - produkowały je koncerny EU, np BASF - kiedy zostały zakazane  w EU, podejrzewane o kancerogenność, firmy miały pełne magazyny, więc upchnęły je po obniżonej cenie np do Brazylii, gdzie przepisy je dopuszczają - niewykluczone, że trafiły\trafiają i na Ukrainę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, glauks napisał:

właśnie o to chodzi, co w praktyce znaczy nadmiar - w radio słyszałem wypowiedź jakiegoś doktora od rolnictwa, że w Polsce średnio stosuje się 2,6 kg aktywnego środka (w pestycydach) na hektar, natomiast w Holandii 9 kg!

Tylko pytanie o tym jaką aktywność, reaktywność, głębokość przenikania i trwałość w roślinach oraz szkodliwość dla człowieka mają te stosowane w Holandii a te stosowane w Polsce. To są szczegóły ale mogące mieć wpływ na to że te 9 kg w Holandii może być mniej szkodliwe niż 2,6kg w Polsce. Przy czym podkreślam fakt, że może być co nie oznacza że na pewno tak jest, bo tych danych tutaj nikt nie podał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, glauks napisał:

w radio słyszałem wypowiedź jakiegoś doktora od rolnictwa, że w Polsce średnio stosuje się 2,6 kg aktywnego środka (w pestycydach) na hektar, natomiast w Holandii 9 kg! wygląda, że przepisy nie regulują dopuszczalnych dawek na ha, chyba że regulują, a w Polsce jest tak mało po prostu z oszczędności - jeszcze 1 argument za rodzimą żywnością

Czyli holenderscy rolnicy powinni protestować, a polscy powinni być za zielonym ładem aby wyrównać szanse :szczerbaty:

Mam wrażenie, że nie wiadomo kompletnie o co chodzi w tych protestach rolników i rolnicy nieraz sami sobie zaprzeczają. Protestują nie do końca wiedząc za czym.

Edytowane przez MaxaM
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Protesty dla protestów. Niedługo zacznie to być uciążliwe dla społeczeństwa i będzie lament, że rolników nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, MaxaM napisał:

Czyli holenderscy rolnicy powinni protestować, a polscy powinni być za zielonym ładem aby wyrównać szanse :szczerbaty:

To już było poruszane x razy i sporo o tym mówili ludzie z PSLu. Nie będzie wyrównania, bo podobno chodzi o zmniejszenie (chyba) o połowę używanych środków ochrony roślin i to niezależnie czy mówimy o Holandii, czy też o Polsce. Nasi podtrzymują argument, że jak np Ci Holendrzy  zjadą o połowę z nawozami to i tak będą ich używać więcej niż my obecnie. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Dlatego trzeba powiedzieć jasno, odpieprzcie się od Tuska i jego ekipy, przynajmniej na rok bądź dwa lata. ..

https://100konkretow.pl/wszystkie-konkrety/

To też? :D Trzeba zmienić hasło. 100konkretów na pierwsze 365 albo 730 dni rządu. Przy okazji kiedy mija pierwsze 100 dni i jaki % spełnili? :D 

wychodzi mi 78 dzień od zaprzysiężenia Tuska, czyli ile jeszcze zostało do setki? 300? 600? 

Nikt się nie przypieprzy jak nie będzie pieprzyć farmazonów.. A jak leci odklejka to się gówno kumuluje i szambo wybija ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no racja priorytet to obsadzanie spółek skarbu Państwa swoimi ludźmi wyborcy poczekają :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od samego początku 100 konkretów w ciągu 100 dni rządów było nierealne do wprowadzenia w tak krótkim czasie, tym bardziej, że nadal PiS ma w garści TK czy Prezydenta RP.

Nie wiem, ale można mieć takie wrażenie, że wielu ludzi tu oczekujących spełnienia w całości 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów chodzi codziennie z Tuskometrem :E, bo nie można tego nazwać inaczej.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, glauks napisał:

kiedyś czytałem, że przeciętny dorosły Amerykanin ma w organizmie 1,5-2 g pestycydów - wytrzymuje i przeżywa tylko dzięki temu, że absorbuje je stopniowo

To dużo czy mało?

Generalnie w Ameryce stosuje się nieporównywalnie mniej pestycydów, z prostego powodu, porównajcie powierzchnię upraw USA vs UE. Tam traktor potrafi pół dnia jechać w jedną stronę. Uzysk z hektara też jest dużo niższy niż w EU. Wręcz nieopłacalne jest ładowanie dużej ilości chemii bo i tak nadrobią powierzchnią uprawy. 

Ale to tak na marginesie. 

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, voltq napisał:

To nie są pieniądze dla Ciebie, do ręki. Niby "liberlista", a jednak egoista :E

"Czyste Powietrze" - jak wykorzystają to w Twojej okolicy, to będziesz oddychał czystszym powietrzem.
program "Maluch" - jak se zrobisz dziecko... a lepiej Ty nie :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Od samego początku 100 konkretów w ciągu 100 dni rządów było nierealne do wprowadzenia w tak krótkim czasie, tym bardziej, że nadal PiS ma w garści TK czy Prezydenta RP.

Nie wiem, ale można mieć takie wrażenie, że wielu ludzi tu oczekujących spełnienia w całości 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów chodzi codziennie z Tuskometrem :E, bo nie można tego nazwać inaczej.

To były i tak konkrety KO, a mamy rząd koalicyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy faktycznie się biorą za sprawę czy tylko pod publiczkę grają, parę partii nie puścimy i nagłośnimy, a cała reszta pójdzie bokiem :E

https://wiadomosci.wp.pl/s/lublin112-pl/kolejna-partia-cukru-zablokowana-nie-trafi-na-polski-rynek-7000939312417312a

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Kamiyan napisał:

To były i tak konkrety KO, a mamy rząd koalicyjny.

Niestety krzykacze tego nigdy nie zrozumieja.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A właśnie to powinni zrozumieć, to są postulaty KO, a nie całego rządu koalicyjnego, gdzie trzeba pójść na ustępstwa w wielu sprawach, jak chociażby z aborcją, gdzie Trzecia Droga przed legalizacją aborcji chce przeprowadzenia referendum.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W7MgaUB.png

Źle mi się kliknęło :E

XfvIdEx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rezydent z pałacu powołał nowych neo-sędziów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi