Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@michaelius33 w 2021 roku jak był spis powszechny wyszło że prawie 1,8 miliona mieszkań stoi pustych z czego tylko około 200 tysięcy to mieszkania będące własnością samorządową (pustostany z możliwością przeznaczenia na komunalne).

To stan na 2021 rok. Obecnie szacuje się, że co 8 mieszkanie stoi puste. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

3 minuty temu, voltq napisał:

Ja na konfederację pomimo ich wielu ułomności , lewicę uważam za chorych psychicznie , PO i PiS jest do wywalenia na zawsze

Ja na KO pomimo, że poszli w rozdawnictwo.

Edytowane przez wamak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, voltq napisał:

Na kogo będziecie głosować w wyborach do parlamentu europejskiego?

Ja na konfederację pomimo ich wielu ułomności , lewicę uważam za chorych psychicznie , PO i PiS jest do wywalenia na zawsze 

Liczyłem że w trzeciej drodze znajdą się ludzie którzy nie zgadzają się z nową polityka rozdawnictwa Tuska i będą się odwoływać do korzeni platformy 3x15 , niskie podatki , dobrowolny ZUS ,  itd ale na razie tego nie widzę 

Ja na nikogo...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Trzecią Drogę, jeśli faktycznie pójdą do wyborów europejskich osobno. W przeciwnym wypadku niestety głos pójdzie na KO, gdyż nie chcę, żeby mój cenny głos poszedł na konto PiS-u bądź Konfy. Lewica z kolei nadal brnie na swojej beznadziejnej ścieżce.

Przy okazji również apeluję do ludzi o nieoddanie głosów na PiS oraz na Konfę.

• Like 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Szambo 

To jest prawdziwa tragedia , ludzie myślący nie mają na kogo głosować albo wybierają ludzi którzy są troszkę mniej źli od innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, LeBomB napisał:

@michaelius33 w 2021 roku jak był spis powszechny wyszło że prawie 1,8 miliona mieszkań stoi pustych z czego tylko około 200 tysięcy to mieszkania będące własnością samorządową (pustostany z możliwością przeznaczenia na komunalne).

Ale patrzenie po całym kraju w uśrednieniu daje wypaczony w drugą stronę obraz. Bo są obszary wyludniające się i takie gdzie popyt przewyższa podaż.

6 minut temu, voltq napisał:

@Szambo 

To jest prawdziwa tragedia , ludzie myślący nie mają na kogo głosować albo wybierają ludzi którzy są troszkę mniej źli od innych

Ja bym powiedział, że proza życia. Jak rządził król i nie trzeba było nikogo wybierać to niby było lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, voltq napisał:

@Szambo 

Może to już tak jest, że aby dostać się do Polityki trzeba się zeszmacić.

Karierę zaczyna ktoś z ideałami a kończy z obietnicami do spełnienia dla wielu szemranych ludzi.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest selekcja negatywna. Zobaczcie ile zarabia poseł albo minister ws.  kierownik średniego szczebla/specjalista w korpo.

Więc idą w to tylko cwaniaczki albo nieudacznicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej uderzające jest to, że mamy ogólnie dość archaiczne prawo, które nie nadąża za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie.

I co nowy rząd to zajmuje się wszystkim tylko nie sprawami, które można rozwiązać minimalną ilością wysiłku.

Wystarczy odpalić taki program jak "Państwo w Państwie" na początek i zobaczyć ile mamy bzdur w prawie. Obejrzeć, problem rozwiązać... Czy to serio takie mega trudne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@209458 to zależy jaki to był król 

https://mycompanypolska.pl/artykul/rzad-za-szybko-zegnal-inflacje-ceny-rosna-a-bedzie-gorzej/14513

Znów PiSowi urośnie poparcie

Nie powinno być żadnych dotacji tarcz itd , dlaczego Donald Tusk nie pokazuje jak wyglądał kryzys światowy ze szczytem w latach 2008-2009 w Europie i osobno w Polsce dlaczego Polska jako jedyna miała zielone wskaźniki finansowe itd

Jak cała Europa wprowadzała tarcze pompowała sztucznie pieniądze , dotowała itd , a polska jako jedyna nie robiła tego i dzięki temu u nas nie było kryzysu

Druga sprawa to nie cena produktu tylko jego jakość, co z tego że masło będzie kosztowało 3 zł zamiast 7 zł jak będzie zrobione z produktów które są spleśniałe albo od krowy która będzie na antybiotykach itd , w USA jest śmieciowe jedzenie ,  nie chcę żeby w Europie było to samo

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
48 minut temu, michaelius33 napisał:

To jest selekcja negatywna. Zobaczcie ile zarabia poseł albo minister ws.  kierownik średniego szczebla/specjalista w korpo.

Więc idą w to tylko cwaniaczki albo nieudacznicy

Patrzysz tylko na jakąś podstawową pensję.
W państwowych to najmniej ważne. Ci posłowie albo ministrowie siedzą w radach nadzorczych spółek i mają dużo bonusów.
Dostajesz też informacje i znajomości.

Mało to było afer, że ktoś kupił nieruchomość za grosze.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, voltq napisał:

Liczyłem że w trzeciej drodze znajdą się ludzie którzy nie zgadzają się z nową polityka rozdawnictwa Tuska i będą się odwoływać do korzeni platformy 3x15 , niskie podatki , dobrowolny ZUS ,  itd ale na razie tego nie widzę 

W wyborach w 2023 zagłosowałęm na KO pomimo, że coraz mocniejsze skrzydło lewicowe mnie od nich odpycha, to dałem im szanse bo po 8 latach PiS-owskiego rozdawnictwa, potrafię zrozumieć że nie da się obecnie wygrać wyborów w Polsce będąc rozsądnym gospodarczo, taki mamy klimat i tyle, zamiast lewicy w koalicji wolałbym odrobinę rozsądniejszą Konfederację, ale jest jak jest. W samorządowych nie zagłosowałem z prostego powodu, nie było na kogo a KO mi podpadło popierając naszą "wspaniałą" panią prezydent Dulkiewicz i finalnie stwierdziłem że szkoda czasu. W Europejskich waże swój głos pomiędzy KO i TD, ale mogę też nie wybrać się wogóle jak znowu na pierwszym miejscu będzie ideologia zamiast myślenia o gospodarce. 

15 minut temu, voltq napisał:

Nie powinno być żadnych dotacji tarcz itd , dlaczego Donald Tusk nie pokazuje jak wyglądał kryzys światowy ze szczytem w latach 2008-2009 w Europie i osobno w Polsce dlaczego Polska jako jedyna miała zielone wskaźniki finansowe itd

Jak cała Europa wprowadzała tarcze pompowała sztucznie pieniądze , dotowała itd , a polska jako jedyna nie robiła tego i dzięki temu u nas nie było kryzysu

Druga sprawa to nie cena produktu tylko jego jakość, co z tego że masło będzie kosztowało 3 zł zamiast 7 zł jak będzie zrobione z produktów które są spleśniałe albo od krowy która będzie na antybiotykach itd , w USA jest śmieciowe jedzenie ,  nie chcę żeby w Europie było to samo

Bo nie może, inne czasy inni ludzie, pokolenie ludzi dorosłych z tamtych czasów to obecnie praktycznie ludzie przechodzący na emeryturę, młodzi z tamtych czasów dobijają do 50-ki a najmłodsi do 40/40+, i to były pokolenia zaprawione w bojach lat 90-ych wczesnych 2000-ych, obecni 30 latkowie byli wtedy młodsi niż jest teraz moja córka, to pokolenie nie przygotowane na takie atrakcje, oni zostali nauczeni, że do 2015 rządził Tusk i była bieda, a po 2015 przyszedł PiS i nastały złote czasy, ktoś powie że to głupie? no głupie i co z tego, fundnij im taką przejażdzke jak moje pokolenie miało pod koniec lat 90-ych jak wchodzilismy w dorosłe życie i cała pierwszą dekadę XXI wieku, a potem okres kryzysu który wybuchł w 2008 i trwał praktycznie kilka lat, to za trzy lata będziesz miał u władzy PiS bo oni obiecają wszystko każdemu, a w koalicje pójdą nawet z lewicą.

Edytowane przez Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Zastanawia mnie jak to się ustala, że mieszkanie stoi puste. Intuicyjnie ta liczba pustostanów wydaje mi się mocno przeszacowana. Czy np. jeśli w mieszkaniu nikt nie jest zameldowany a jego ewentualny najem nie jest zarejestrowany w us, nie będzie ono klasyfikowane jako puste, mimo że puste nie jest. Bo w Krakowie jakoś nie widzę tych tysięcy pustostanów, natomiast nierejestrowane wynajmy czy mieszkanie bez zameldowania spotykam często.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Szambo napisał:

Może to już tak jest, że aby dostać się do Polityki trzeba się zeszmacić.

Nie wiem kto mi to powiedział, ale pamiętam z dzieciństwa, że polityka jest jak krowia kupa. Nie da się po prostu w nią wejść i się nie ubrudzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, adashi napisał:

Zastanawia mnie jak to się ustala, że mieszkanie stoi puste.

to sa rzeczy w ktore normalnie nie chce sie wierzyc

tak samo jak demografia kiedy wszyscy znajomi maja dzieci,

tak samo jak plaga samobojstw w naszym kraju, ja nie znam zadnego w bliskim otoczeniu a ginie ich wiecej niz na drogach :o

2 godziny temu, Szambo napisał:

Panowie... tylko Inflacja jest 2%, ale mieszkania rosną tak 10-20% rocznie :)

2% zobaczyles przez jeden miesiac, w 2023 wzrost mieszkan byl nizszy niz inflacja

realnie mieszkania rosna bardzo wolno a od 2007 to masz nawet spadek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, voltq napisał:

Na Korwina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KORWiN jako kolejna partia Korwina i Konfa to oba takie same frakcje :E.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, adashi napisał:

Zastanawia mnie jak to się ustala, że mieszkanie stoi puste. Intuicyjnie ta liczba pustostanów wydaje mi się mocno przeszacowana. Czy np. jeśli w mieszkaniu nikt nie jest zameldowany a jego ewentualny najem nie jest zarejestrowany w us, nie będzie ono klasyfikowane jako puste, mimo że puste nie jest. Bo w Krakowie jakoś nie widzę tych tysięcy pustostanów, natomiast nierejestrowane wynajmy czy mieszkanie bez zameldowania spotykam często.

Jak pisałem kiedyś, mam w rodzinie administratora nieruchomości i mówi, że są bloki gdzie ze 40% mieszkań stoi pustych choć wykupione. To akurat widać np. po zużyciu wody, że nikt nie mieszka. Oczywiście to wszystko dane anegdotyczne oni (w sensie firma gdzie pracuje) zarządzają tylko kilkunastoma wspólnotami. Globalnych danych nikt tak nie zbiera.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Szambo napisał:

Jeszcze wracając do Mentzena i KONFEDERACJI... o ja pierdziele jak mi się ich myślenie kapitalistyczno-zamordystyczne nie skleja. Tak sobie o tym myslałem jak wczoraj z Żoną na pomocy doraźnej o 6 rano byłem... Lekarka Ukrainka pracująca za pewnie niższą stawkę, słabo opłacana pielęgniarka i niepełnosprawna sprzątaczka...

Mentzen mówi o mieszkaniach: RYNEK zweryfikuje... w ogóle wszystko rynek zweryfikuje. Tylko jak już zmuszą Kobiety do rodzenia dzieci z niepełnosprawnościami itd. to kto się tymi dziećmi zaopiekuje, skoro RYNEK tak to zweryfikował, że cała ekipa która mogłaby się tym zająć to biedne robaczki, którym RYNEK płaci jakąś 1/100 tego co dostaje Tania Cizia pokazująca ciało w necie.

Rynek przecież wszystko zweryfikuje. To slogan - wytrych, który zawsze się przydaje jak zaczynają padać trudne pytania. Ale o tym, że rynek zweryfikuje, że słabsi ZDECHNĄ na ulicy, to już nikt nie wspomni. Survival of the fittest - to jest credo konforusów.

9 godzin temu, galakty napisał:

Ale po co budować nowe osiedla przez państwo, skoro mamy pustostany i skupowanie mieszkań za gotówkę? Nie brakuje mieszkań, tylko mamy patologiczne mechanizmy windujące ceny + dużo mieszkań to pustostany. 

Wolnego rynku zakazać nie można, ale można mu stworzyć konkurencję. Albo alternatywę.

9 godzin temu, RimciRimci napisał:

Protasiewicz odwołany: Jacek Protasiewicz traci stanowisko. Błyskawiczna decyzja Donalda Tuska - Wiadomości (onet.pl)

I bardzo dobrze, że nie bronili go jak dawniej czyli włamem na konto.

Ten człowiek to śmieć. Nie pisowski śmieć, ale śmieć. I niech koalicja traci % za to, że dalej takie śmieci chowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, MaxaM napisał:

@michaelius33

Wróć do statystyk pustostanów. W samej Warszawie jest 20% pustych mieszkań (dane z 2021, więc teraz ta liczba jest znacznie większa). Tylko część osób kupuje mieszkanie na wynajem. Bogaci często kupują aby stało puste.

Jest jeszcze w miarę liczne zjawisko wykupowania nieruchomości (mieszkań i rolnych) przez obywateli niemieckich w ramach powrotu na tzw. ziemie odzyskane. Żadne statystyki tego nie pokazują w pełnej skali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

do usunięcia, nie ten wątek :E

Edytowane przez gotrunks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi