Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, FataIity napisał:

Ciężko tu znaleźć wpis, który nie krytykuje konfę bez powodu, Jaki to ma cel? I tak mają za niskie poparcie aby mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.

1. Nie bez powodu

2. Nie ma konkretnego celu, jest po prostu wyrażeniem opinii, bo krytyka poparta argumentami to też rodzaj opinii. 

3. A czemu krytykuje się mniejszość? Bo jak na mniejszość, to strasznie dużo się zlatuje zwolenników Konfederacji, albo takich co niby mówią, że za nimi nie są, ale...! i to jest główna rzecz, która prowokuje takie dyskusje. Jak po kimś wiadomo że jest za Konfederacją, to można próbować dyskusji. Jak ktoś kręci bez sensu, to nie ma się co dziwić niektórym odpowiedziom. 

55 minut temu, FataIity napisał:

Z tego co śledzę popierali projekty obu stron, które miały sens.

Projekty projektami i to jeszcze cudze, ale popatrz na ich plan ogólny. Plan ogólny zakłada że każdy za wszystko będzie musiał sobie zapłacić sam. Co z tego że chcą zlikwidować większość podatków, jak trzeba będzie sobie samemu sfinansować opiekę zdrowotną, emeryturę i masę innych świadczeń i usług, które teraz ogarnia państwo. Do tego proponują system, który wspiera bogatych ładnie nazywając ich "przedsiębiorczymi". 

Ogólnie bardzo blisko im do systemu amerykańskiego, który wiemy że się nie sprawdza, zarówno w służbie zdrowia jak i w polityce (mowa o wpływie korporacji na politykę poprzez np. jej finansowanie).

33 minuty temu, galakty napisał:

Przecież znowu wyszło, że oszukiwali.

W czym? Tylko nie pisz po raz n-ty że budują przecież elektrownie węglowe. Tak, budują, czy tam uruchamiają, ale procentowo w ujęciu krajowym i liczbie ludności dalej emitują mniej na jednego mieszkańca w sektorze energetycznym niż Polska i mają cały czas tendencję spadkową mimo uruchamiania węglówek. Zatem konkretnie. W czym oszukiwali? Może być w punktach.

Godzinę temu, FataIity napisał:

Cisza. Liczą, że przemilczą temat to ludzie zapomną.

Pisałem już, że prowadzona jest obecnie rekrutacja. Zatem twierdzisz, że Intel który obecnie restrukturyzuje choćby dział marketingu i sprzedaży zwalniając pracowników w różnych miejscach, zatrudniałby ludzi do fabryki, która nie powstanie? 

Platformesi tutaj pewnie będą bronić hasłami typu "ale jeszcze nic nie wiadomo", albo "CPK i tak nam nie potrzebne", albo "zagraniczne firmy nie chcą fabryk bo polska nie sprowadza tanich imigrantów z Afryki". Jedynie ugną się pod silną presją społeczną, ale chyba entuzjazm opadł więc można polerować niemieckie berło

I widzisz, robisz to co prędzej czy później robi tutaj każdy Konfiarz. Tak posunąłem się do takiego stwierdzenia, bo po ostatnich wypowiedziach po prostu schemat spełniony na 100%, czyli najpierw posty o tym, że Konfederacja powinna dostać szansę, rządzić, że dobrze myśli, robi itd. (dla niepoznaki, że nie wszystko, ale...!), a potem z grubej rury, że jak ktoś się z czymś nie zgadza to platformers...

Nie zgadzam się z CPK choćby dlatego, że w takim układzie trzeba było nie wydawać kasy choćby w kwocie 800 milionów zł (nie liczę kosztów dwóch poprzednich budów tego lotniska) na lotnisko w Radomiu, czy kombinować z innymi lotniskami. Tak, jestem za modernizacją kolei, ale  nie wiem czy widziałeś plany tych kolei? W wielu miejscach trasy są poprowadzone tak jakby nikt nie zwracał uwagi na to czy to ma sens, jak np. linia kolejowa pod Łodzią. Są też miejsca w których linie kolejowe mają przechodzić przez dopiero co oddane budynki. Jak podzielasz zdanie @voltq w sprawie wywłaszczenia to tym bardziej z Twojej perspektywy plan powinien być nierealny. No ale ludzie dostali pozwolenie na budowę domu, gdzie wychodzi na to, że już ktoś planował linie kolejowe, bo przecież taki pomysł nie powstał w miesiąc czy dwa, prawda?

Niech to będzie robione, ale z głową, a nie "na hura". 

Już Bareja takie planowanie pokazywał lata temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie osiedla, ale te w centrach miast można by zamienić na parki. Aczkolwiek osiedla czy jakaś galeria handlowa czy garaże(to miałem u siebie naście lat temu) też wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, LeBomB napisał:

W czym? Tylko nie pisz po raz n-ty że budują przecież elektrownie węglowe.

No widzisz, nie wiesz a już się rzucasz... Tak w temacie jesteś, a nie wiesz o które badania chodzi xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, voltq napisał:

Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ?

Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić 

Człowiek który niechce się zaszczepić ma do tego prawo to się nazywa wolność, ludzie którzy się zaszczepili mają prawo się zaszczepić to też ich prawo i to jest ok, ludzie którzy biegają po ulicy krzyczą o  szczepionkach powodujących mutacje DNA, depopulacji szczepionkami, atakujący fizycznie pracowników medycznych wykonujących swoją pracę itd itd to antyszczpionkowa szulernia która wiedzę o świecie czerpie z randomowych filmików na tiktoku lub youtubie i to w najlepszym przypadku, w gorszym to ludzie którzy robią to z pobudek finansowych lub mających na celu skłócanie społeczeństw danych krajów i podważanie jakby nie patrzeć osiągnięć wspólczesnej nauki/medycyny. Szczepienia są jednym z większych osiągnięć medycznych ludzkości i trzeba być kompletnym ignorantem żeby to negować, oczywiście zgadzam się zdarzają się powikłania a nawet zgony po szczepieniach i trzeba mieć tego świadomość, ale wciąż jeżeli popatrzymy na statystyki zgonów z czasów przed i po wymyśleniu szczepionki na daną chorbę rachunek jest prosty.

Co do stwierdzenia że jestem antyszczepionkowcem bo nie wlałem w siebie wszystkich szczepionek świata, to brawo Argument ad absurdum i to nawet dobrze zastosowany gratuluje jestem pod wrażeniem :notworthy:, aczkolwiek moja definicja antyszczepionkowca raczej troszkę różni się od twojej, nie uwazam ludzi którzy z jakiegos im znanego powodu się nie zaszczepili za antyszczepionkowców. Ale to jest temat zbyt szeroki na dyskuje na forum.

Twój problem polega na tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Dałem konfe + inne kraje jako alternatywe dla POPISU. Ciężko tu znaleźć wpis, który nie krytykuje konfę bez powodu, Jaki to ma cel? I tak mają za niskie poparcie aby mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.Nie uważam, że ich wszystkie pomysły są super. Światopoglądowo jako partia to taki XIX albo XVIII wiek. Część pomysłów jest ok, inna - nie ok. Tak samo znajdę kilka pomysłów pisowskich co są ok, z PO, czy TD. Dlatego przedstawiłem szerszą koalicję jako alternatywe centrowo-prawicową. Każdy uważa jak chce ;)

Konfa + inne kraje jako alternatywa dla POPISU? Co mają do tego inne kraje? rozumiem że te kraje to taka pomyłka ?

Szersza koalicja Konfederacja + nie wiadomo kto jako alternatywa centro-prawicowa, czyli kto? 

Co do krytyki konfederacji, to cóż o ile ja mogę mówić tylko za siebie, to o ile pewne pomysły konfederacji gdyby je obciosać z głupot i swego rodzaju ideologii brzmią sensownie, to tak długo jak ta partia będzie otaczać się kolokwialnie mówiąc durniami mojego głosu nigdy nie dostanie. Osobiście liczyłem, że Bosak z Mentzenem po wyborach zachowają się rozsądnie i dogadają się z Tuskiem co pozwoli do następnych wyborów zmarginalizować Lewicę której nie trawię i odebrać część głosów PiS-owi, ale oni zamiast skorzystać z szansy którą dostali, pokazać się jako racjonalna siła w polityce i sięgnąć po tabun wyborców środka kosztem utraty części poparcia szuro-prawicy, najzwyczajniej w świecie nie mieli do tego jaj i znowu próbują siedzieć okrakiem na barykadzie.

Chęć bycia partią centro-prawicową za którą zawsze uważano PO a która obecnie troszkę zaczyna się za bardzo odchylać w lewo,  oznacza, że pewne hasła które działają na prawo do PiS-u, tu przestają działać i trzeba podjąc decyzję rozważajać bardzo starannie jaką przyjąć strategię i czy utrata jednych wyborców kosztem pozyskania innej grupy jest finalnie opłacalna. I pamiętaj że partia centrum jest zawsze troszkę w lewo troszkę w prawo i przez wiele wiele lat to takie partie wiodły prym, a naturalny balans sił w tych partiach pozwalał hamować zapędy zarówno lewicowych oszołomów od LGBT i klimatu, jak i ich pobratymców z prawej strony z ich genialnymi pomysłami na życie. 

Ogólnie temat rzeka, moim zdaniem konfederacja w obecnej postaci szanse na jakikolwiek wpływ na rządy w Polsce ma tylko jako przystawka POPISU, tak samo jak PSL, Hołownia czy Lewica, i z dwojga złego dla nich lepiej było zostać przystawką PO niż PIS-u, bo mniejsze ryzyko zostania skonsumowanym przez naczelnika i jego zgraje, a i szansa dotarcia do szerszego rezerwuaru wyborców większa, bo łowić mogliby zarówno w wyborcach PSL jak i Hołowni czy PIS-u. Ale to wymaga realistycznego spojrzenia na świat i strategii rozpisanej na lata, a nie siedzenia okrakiem na barykadzie.

Ale to tylko moje prywatne zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, voltq napisał:

Socha stwierdziła, że Polska jest krajem, który "wymusza szczepienia, ale nie przewiduje odszkodowań za powikłania poszczepienne, chociaż takie fundusze funkcjonują od lat 60. w 14 krajach Europy". Zwróciła też uwagę, że 20 państw europejskich "nie wymusza szczepień, które są tam dobrowolne". 

Po czym Braun dowalił swoje

Cytat

"Nie chcemy, żeby Sejm Rzeczypospolitej Polskiej był centralnym ośrodkiem lobbingu koncernów farmaceutycznych, Nie chcemy, żeby Rzeczpospolita Polska z woli najwyższych dziś przedstawicieli narodu była terytorium eksperymentu medycznego na polskich dzieciach" - oświadczył Braun.

Ponadto mi zarzucasz niewiedzę albo trolling, a sam piszesz, tak jakbyś zapomniał, że ta sama Socha organizowała spotkania na których prowadziła panele typu: "Szczepienia, autyzm i obrona przed ich wymuszaniem". Justyna Socha STOP NOP"

Ponadto ja tylko przytoczyłem ogólny obraz tego co głosili i napisałem, że obecnie wypadałoby zapytać Mentzena czy dalej podziela to zdanie, bo kilka lat minęło, a fundusz kompensacyjny powstał i dotyczy również pakietu szczepień obowiązkowych.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

A Ty się już uruchamiasz, bo ktoś ośmielił się sprzeciwić Twojemu zdaniu i już go od głupich i od trolli traktujesz.

I co do tego wszystkiego ma Kamiński czy Wąsik? Nic. Ale jak chcesz wiedzieć konkretnie to tu masz wyrok:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

Poczytaj sobie co zlecił, podrobienie jakich dokumentów i czyich z ważnym dopiskiem "w celu użycia za autentyczny". Nie wiem czy to pojmiesz, ale gość w ramach pełnienia swojej funkcji kazał podrobić dokumenty wójta gminy, opinii, podrobienie uchwały zarządu Izby Rolniczej!, uchwały Rady Gminy! (wykrzyknik stosuję w celu zwrócenia uwagi na rodzaj dokumentu). Tam tego jest znacznie więcej i wszystko "w celu użycia za autentyczny". To wszystko w latach 2006-2007. 

Nagrywał bez otrzymania zgody prokuratora i sądu, co nawet z ustawą o CBA jest niezgodne, a Ty będziesz pierniczył, że 

Godzinę temu, voltq napisał:

Proponuję krzykaczą za monitora zatrudnić się do jakiejkolwiek służby i zobaczyć czy przy aktualnym stanie prawnym w Polsce tak łatwo jest się poruszać i nie przekroczyć uprawnień albo zaniechać a przypominam że oni nie ścigali babci która przeszła na czerwonym świetle 

Zatem sorry, ale najpierw doczytaj potem pouczaj...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, LeBomB napisał:

Projekty projektami i to jeszcze cudze, ale popatrz na ich plan ogólny. Plan ogólny zakłada że każdy za wszystko będzie musiał sobie zapłacić sam. Co z tego że chcą zlikwidować większość podatków, jak trzeba będzie sobie samemu sfinansować opiekę zdrowotną, emeryturę i masę innych świadczeń i usług, które teraz ogarnia państwo. Do tego proponują system, który wspiera bogatych ładnie nazywając ich "przedsiębiorczymi". 

Powtarzam po raz kolejny. Cytowałem konkretny post a Ty to uogólniasz bez potrzeby. Pisałem kilka razy, że nie część ich pomysłów jest zła. Jak ten, który opisałeś. Pełna prywatyzacja, płacąc za wszystko jest akurat dużo bardziej opłacalna i efektywna, lecz jest jeden wyjątek - powazne operacje, leczenie nowotworów itp. To zabija ten pomysł, bo koszty prywatnego leczenia były by chore. Jeśli chodzi o "reset" służby zdrowia u to myślę, że zrobienie kopii 1:1 od Niemiec byłoby chyba najbardziej rozsądnym pomysłem i ostatecznia każda strona by to poparła.

25 minut temu, LeBomB napisał:

Tak posunąłem się do takiego stwierdzenia, bo po ostatnich wypowiedziach po prostu schemat spełniony na 100%, czyli najpierw posty o tym, że Konfederacja powinna dostać szansę, rządzić, że dobrze myśli, robi itd. (dla niepoznaki, że nie wszystko, ale...!), a potem z grubej rury, że jak ktoś się z czymś nie zgadza to platformers...

Nie zgadzam się z CPK choćby dlatego, że w takim układzie trzeba było nie wydawać kasy choćby w kwocie 800 milionów zł (nie liczę kosztów dwóch poprzednich budów tego lotniska) na lotnisko w Radomiu, czy kombinować z innymi lotniskami.

Nie ja wyciągnąłem pierwszy konfę ;) Napisałem wielokrotnie o alternatywie od POPISU i konfa jest jedną opcji do koalicji wielu partii. Czy to moja wina, że każda now partia jest szczuta a następne wchłaniana przez POPIS? Napisałem również że byłbym za każdą koalicją, która wyklucza POPIS (i również konfę), jeśli oferuje cokolwiek konkurencyjnego. Scena polityczna jest zabetonowana i prędzej czy później albo kraj przez to upadnie, albo będzie coś na wzór dyktatury.

A to moja wina, że zobili jakieś lotnisko w Radomiu i przez to ma nie być CPK? Opieram się na opinii wielu ekspertów, gdzie przytłaczająca większość jest za budową. Poza tym zawsze będę za budową wielkich inwestycji, które będą na siebie zarabiać. Wolę aby pieniądze z podatków szły na rozwój infrastruktury niż socjal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, galakty napisał:

No widzisz, nie wiesz a już się rzucasz... Tak w temacie jesteś, a nie wiesz o które badania chodzi xD 

A to rozumiem że mam siedzieć w Twojej głowie i domyślać się co Szanowny Pan miał na myśli pisząc: 

1 godzinę temu, galakty napisał:

Polska ma wydzielać mniej CO2, żeby Niemcy mogły wydzielać więcej i się wyrówna. Przecież znowu wyszło, że oszukiwali. DieselGate w nowej odsłonie...

Napisz zatem o co Ci chodzi, a nie piszesz na okrętkę. No chyba że trafiłem w punkt i nie wiesz jak teraz wybrnąć?

2 minuty temu, FataIity napisał:

a Ty to uogólniasz bez potrzeby.

Z potrzebą, bo moim zdaniem Konfederacja jest partią, która nie powinna dostać nawet znaczących funkcji w koalicji przy takich pomysłach jakie nie raz prezentowali. Dlatego ja bym im szansy nie dał, nawet jako pozorna alternatywa. Tyle.

Edit: @FataIity ponadto już kiedyś pisałem, że jestem zwolennikiem rozwiązań, które nigdy nie dadzą władzy większościowej żadnej partii, tylko żeby przydział mandatów odbywał się w taki sposób, żeby trzeba było tworzyć koalicję ze wszystkich sił politycznych, zarówno prawicowych, lewicowych jak i centrowych, a zmianę partii w trakcie kadencji karać utratą mandatu na korzyć kolejnego posła z partii pierwotnej. Wtedy tak, taka Konfederacja mogłaby być w koalicji, bo to by była koalicja, która musiałaby się dogadywać.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Maciek. napisał:

. Osobiście liczyłem, że Bosak z Mentzenem po wyborach zachowają się rozsądnie i dogadają się z Tuskiem

Właśnie dlatego jest tak szczuta bo nie chcą opowiadać się za żadną ze stron bo to gwóźdź do trumny każdej partii. Krytyka konfy - ok, raz jest lekko stronnicza w jedną stronę, raz w drugą. taka ich taktyka. Ale sporo tu też teorii spiskowych gdzie partia jest jednocześnie koalicjantem pisu i pupilkiem putina. Dowodów oczywiście brak. Kiedyś taka partia mogła by być nazwana patriotyczną, później nacjonalistyczną, teraz jest się ruską onucą. Ja np. nikomu nie zarzucam, że jest wyborcą lewicy bo uważam, że ktokolwiek z odpowiednią ilością chomosomów na nich nie zagłosuje, ale jeśli ktoś przyzna się, że głosował na konfederację to jest stygmatyzowany jako ten co popiera ich wszystkie odklejone pomysły, a nie zawsze tak jest - jedne pomysły są dobre, inne tragiczne, ale to niedyskwalifikuje partii przed głosowaniem na nich. Tym bardziej, że mają małe popracie i nie grozi im samodzielna władza.

Jednocześnie uderza brak jakichkolwiek hamulców w obronie wszystkiego co robi rząd. Lewica też przez tych ludzi nietykalna bo jest w koalicji. To mój główny zarzut. Dla mnie konfa mogła by nie istnieć. Chcę tylko jakiegoś głosu rozsądku w niektórych sprawach

14 minut temu, LeBomB napisał:

ponadto już kiedyś pisałem, że jestem zwolennikiem rozwiązań, które nigdy nie dadzą władzy większościowej żadnej partii, tylko żeby przydział mandatów odbywał się w taki sposób, żeby trzeba było tworzyć koalicję ze wszystkich sił politycznych, zarówno prawicowych, lewicowych jak i centrowych, a zmianę partii w trakcie kadencji karać utratą mandatu na korzyć kolejnego posła z partii pierwotnej. Wtedy tak, taka Konfederacja mogłaby być w koalicji, bo to by była koalicja, która musiałaby się dogadywać.

W Polsce to niemożliwe. Wybory co 3 miesiące aż by zrobili rozbiór Polski. Taki system może funkcjonować w Szwajcarii ale nie u nas. Inna mentalność.

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, FataIity napisał:

Inna mentalność.

Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm.

9 minut temu, FataIity napisał:

Ale sporo tu też teorii spiskowych gdzie partia jest jednocześnie koalicjantem pisu i pupilkiem putina. Dowodów oczywiście brak.

Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy

Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach. 

Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.

25 minut temu, FataIity napisał:

A to moja wina, że zobili jakieś lotnisko w Radomiu i przez to ma nie być CPK?

Nie, to wina tych co głosowali na PiS (również na poziomie samorządowym) ;) Tylko jak już wydano 800 milionów na lotnisko, z którego obecnie są 4 loty w tygodniu, to trzeba sobie zadać pytanie, czy kolejne lotnisko w dość bliskiej odległości od pozostałych czterech jest nam potrzebne? Ponadto w 2025 roku rusza rozbudowa Modlina. Dlatego tym bardziej nie widzę sensu w lotnisku, które miało wejść w CPK. Lepiej byłoby właśnie okolice Modlina dostosowywać do koncepcji CPK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, LeBomB napisał:

Lepiej byłoby właśnie okolice Modlina dostosowywać do koncepcji CPK.

Z tego co wiem, lokalizacja lotniska CPK nie wzięła się znikąd. Samo lotnisko i jego lokalizacja w Baranowie to wypadkowa planów rozbudowy i modernizacji kolei w Polsce, a nie na odwrót. Inaczej mówiąc: z planów modernizacji torów wyszło, że najlepszą lokalizacją dla lotniska jest Baranów. Dlatego też, budowanie gdzie indziej lub przystosowanie innego portu lotniczego do tej koncepcji nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Camil666

Po części może być już za późno to fakt.

https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/kolej

Tu jest mapka jak to ma być realizowane. W zasadzie wychodzi na to, że gdyby było jak piszesz, to lokalizacja byłaby warunkowana linią z Płocka i z Grójca. Pozostałe istniejące i tak nie będą ruszane, chyba że 7 i 8 (oznaczenia na mapie) będą się schodziły gdzieś na tą linię z Grójca, a linia z Kutna z linią z Płocka. Tylko wtedy powstanie wąskie gardło, a gdyby je prowadzić do Modlina, wtedy byłyby 3 równoległe linie, a ta z Łodzi i tak wymagała przebudowy.

Zatem nie za bardzo widać żeby to jednak było podyktowane modernizacją kolei, choć nie wykluczam że tak mogło być, choć moim zdaniem to był projekt, który jeszcze niedawno dało się zmodernizować by podprowadzić je do Modlina. 

Nie zmienia to też tego, że modernizacja Modlina od 2025 roku też już jest w zasadzie klepnięta. 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś trzeba zrobić tak czy inaczej, bo lada moment zapcha się Okęcie (Chopin) bardzo możliwe, że szybciej niż powstanie CPK czy cokolwiek innego.

21 minut temu, Camil666 napisał:

Z tego co wiem, lokalizacja lotniska CPK nie wzięła się znikąd. Samo lotnisko i jego lokalizacja w Baranowie to wypadkowa planów rozbudowy i modernizacji kolei w Polsce,

A nz tego co ja wiem, to PiS nie lubi się z władzami Modlina i to był jeden z czynników decydujących. Inna sprawa, że w Modlinie mocno rozpycha się Ryanair, co nie w smak LOT-owi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
36 minut temu, 209458 napisał:

A nz tego co ja wiem, to PiS nie lubi się z władzami Modlina i to był jeden z czynników decydujących

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Historia_lotniska_centralnego_dla_Polski

Cytat

W 1978 r. Bogusław Jankowski przygotował szkic koncepcji nowego portu lotniczego, ujmując ją tytułem „Superekspresem do samolotu”. Potem ją pogłębił i uszczegółowił. W tym opracowaniu po raz pierwszy pojawiła się koncepcja połączenia lotniska z koleją oraz przybliżona lokalizacja w gminie Baranów na Mazowszu[4][5][6].

W 78r to PiS raczej niewiele miał to mówienia.

Edytowane przez Camil666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, FataIity napisał:

o alternatywie od POPISU

Napiszę tak, że w ciągu 20 lat było tyle alternatyw do przytoczonego często i gęsto przez Konfederatów POPiS-u, że głowa mała. Natomiast splot niekorzystnych wydarzeń spowodowały to, że alternatywne partie do PO i PiS-u albo rozleciały się jak drobny mak albo zostały zmarginalizowane tak, że obecnie kompletnie nic nie znaczą.

Zacznę od Samoobrony oraz LPR, które były koalicjantami PiS-u w latach 2005-2007. Zostały wchłonięte przez PiS. Wkrótce po rozpadzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona RP Lepper powiedział prawdę o PiS-ie i szczególnie o Kaczyńskim (Jarku rzecz jasna), jakim naprawdę jest człowiekiem od złej strony. Za to Lepper przypłacił życiem, którego śmierć do dnia dzisiejszego pozostaje niewyjaśniona i dla wygody powstała teoria o samobójstwie, choć kij wie czy faktycznie Lepper sam odebrał sobie życie. Tak samo próbowali zniszczyć Giertycha, który był w LPR, lecz tu jednak nie pykło i Giertych nadal jest. Choć moim zdaniem, to, że te dwie partie dały się rozpaść i być zjedzone przez PiS to było tak naprawdę na własne życzenie, wchodząc w koalicję z PiS-em.
Lećmy dalej, potem był Ruch Palikota, który później się rozleciał, a część z tych ludzi poszła do PO, a taki Biedroń, który był w Ruchu Palikota akurat założył Wiosnę, która później stała się częścią Nowej Lewicy, choć zanim to nastąpiło, to był Prezydentem Słupska przez 4 lata.
Potem była Nowoczesna oraz Kukiz'15. Nowoczesna została wchłonięta przez PO, a partia Kukiza najpierw kumplowała z PSL-em, żeby później zakończyć współpracę z PSL-em, rozpaść się pomiędzy sobą, a reszta tego towarzystwa ułożyła się z PiS-em.
No i jest twoja ulubiona Konfa, która jest zgrają przeróżnych środowisk, szurii, foliarzy, wyznawców teorii spiskowych oraz ludzi otwarcie prorosyjskich. Jeszcze oni w tym towarzystwie trwają, pomimo tego, że Korwin, idol wielu obecnych polityków Konfy oraz młodych wyborców, którzy głosowali na niego, żeby później, jak dojrzeją i nabiorą innego spojrzenia na świat, to przestają się interesować Korwinem i jego programem, wyszedł z tego towarzystwa i po raz któryś jest z nową partią, założoną przez samego siebie, a miał całkiem sporo tychże partii na koncie, w tym UPR, KNP itd. Czas pokazuje, że z partii, która była alternatywą dla nawet wyborców centrum stanie się w przyszłości naturalną przystawką dla PiS-u i jak Konfa rozpadnie się, to zostanie wchłonięta przez PiS. Dodatkowo w Konfie jest widoczny sufit, którego nie będą przy aktualnym kształcie partii w stanie przebić, a jest to okolice 10% poparcia, z czego sama szuria stanowi możliwe, że połowę lub więcej własnego poparcia.

Jest jedna partia, która jest co prawda alternatywą dla PO i PiS-u, która trwa od lat na polskiej scenie politycznej. Jest nią PSL, który obecnie wraz z całkiem młodą jeszcze partią Polska 2050 współtworzy dobrze znaną już Trzecią Drogę. Są za słabi żeby rządzić, ale są za silni, żeby się dać zjeść i być zmarginalizowanym przez większych graczy.

Właśnie wchłonięcie przez większego czeka obecnie Nową Lewicę, którą stanowią resztki starego SLD, Wiosna oraz Partia Razem (która przy aktualnej Lewicy jeszcze ma jako tako racjonalne pomysły co do niektórych postulatów w przeciwieństwie do całej reszty Lewicy, która w mniejszym bądź większym stopniu jest odklejona), jeżeli się nie ogarną, tym bardziej, że zdecydowaną większość swojej oferty, to jest oferta skierowana tylko dla kobiet. Oni też mają swój sufit, który wynosi podobnie jak dla Konfy, ok. 10% poparcia.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Spl97 napisał:

Zacznę od Samoobrony oraz LPR, które były koalicjantami PiS-u w latach 2005-2007. Zostały wchłonięte przez PiS.

Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować ;)

PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera".

44 minuty temu, Camil666 napisał:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Historia_lotniska_centralnego_dla_Polski

W 78r to PiS raczej niewiele miał to mówienia.

Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko. 

No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO.

Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, 209458 napisał:

Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.

Odpowiadam sam sobie, ale mi się jeszcze przypomniało. Ludzie często patrzą na mapę Warszawy i zastanawiają się dlaczego północny odcinek obwodnicy idzie w zasadzie środkiem miasta. Otóż właśnie dla tego, że idzie według planów z lat 70 :E

Z tym, że w przeciwieństwie do lotniska, dla obwodnicy władze PRL przynajmniej zachowały rezerwę gruntów w rękach państwa i nie pozwalano się budować w zarezerwowanym pasie. Więc nowe władze miały wybór: albo budować na gotowym planie środkiem miasta, albo uwikłać się na kolejne 20 lat w dyskusje o nowej trasie, czy może blożej, czy dalej, kogo wywłaszczać itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem Wiejski. Niech to się niesie, a szczególnie do wyborców PiS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, 209458 napisał:

Inna sprawa, że w Modlinie mocno rozpycha się Ryanair, co nie w smak LOT-owi.

Tylko właśnie dzięki działaniom Ryanair Modlin ma płynność finansową pozwalającą na kredyt na rozbudowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, 209458 napisał:

Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną.

A co to ma do tematu?

Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem.

Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

8 minut temu, LeBomB napisał:

Tylko właśnie dzięki działaniom Ryanair Modlin ma płynność finansową pozwalającą na kredyt na rozbudowę.

Chyba sobie jaja robisz .. Poczytaj ile płaci Ryanair za pasażera w Modlinie a ile gdzie indziej .. 

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/znamy-nowy-cennik-oplat-w-modlinie-duzo-drozej-ale-i-tak-tanio--18889.html

Do niedawna to było 5 pln od łba ..

Edytowane przez Yedi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Yedi napisał:

Chyba sobie jaja robisz .. Poczytaj ile płaci Ryanair za pasażera w Modlinie a ile gdzie indziej .. 

Poczytaj coś więcej ;) 

Cytat

Lotnisko Warszawa-Modlin, dzięki zmianie taryfikatora opłat, uzyska zdolność kredytową, która pozwoli na rozbudowę infrastruktury terminalowej. 

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/modlin-jestesmy-za-duoportem--19761.html

Ale ok, źle to ubrałem w słowa. Powinienem napisać, że dzięki działaniom Modlina, na które Ryanair się prawdopodobnie zgodził, bo nie miał wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Modlin jest zainteresowany wdrażaniem koncepcji duoportu, w której Lotnisko Chopina będzie stricte hubem przesiadkowym, a port w Nowym Dworze Mazowieckim lotniskiem-feederem niskokosztowym.

Abstrahując już od samego pomysłu CPK/CPL i jego sensowności, to jednak śmieszy mnie nazywanie hubem przesiadkowym lotniska, z którego nie można latać ani na nim lądować 24h na dobę.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale się złotówka osłabiła. Dolar 4.10 a euro już 4,36

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi