Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
22 minuty temu, voltq napisał:

@RimciRimci po co trollujesz ?

Chodzi mi o mechanizm jak to działa w państwie teoretycznym Polin 

Przepraszam, ale niewiedza jak działa system prognoz za energię elektryczną w Polsce, który to co do zasady działania nie zmienia się od lat,  albo świadczy o Twoim braku wiedzy, o głupocie albo o zwykłym trollowaniu. Wyjaśniłem Ci jak to działa a Ty zrobisz z tą wiedzą co będziesz uważał.

Edytowane przez RimciRimci
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Camil666 napisał:

Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem.

Ale moim głównym zarzutem do CPK jest to, że teraz (ostatnie 20 lat +/-) nie buduje się już wielkich lotnisk molochów w polu kapusty, a co najwyżej rozbudowuje istniejące. Na pewno nie na zachodzie. Tak robią tylko rynki rozwijające się: Chiny, Indie, Bliski Wschód. Oni spodziewają się dynamicznych wzrostów, a i nie bardzo mają istniejące czy powojskowe lotniska do rozbudowy.

Co do lokacji przy skrzyżowaniu magistrali kolejowych, to z tego co wiem mamy obecnie jedną Centralną Magistralę Kolejową i ona nie dochodzi nawet w okolice Baranowa i Pisi Tucznej.

9 godzin temu, Kamiyan napisał:

Nigdy nie było takiej koalicji lol, bo Tusk nie chciał się układać z Kaczyńskim i sam storpedował wspólny rząd już w 2005.

Ale już po samorządowych w 2002 PiS i PO były w koalicjach w niektórych województwach. Choć chyba zawsze z kimś jeszcze, bo to jeszcze małe partyjki były wtedy. Z resztą ten sam Dudek chyba wspominał o tym w swoim filmie. Ja pamiętam, bo to były moje pierwsze pełnoletnie wybory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@voltq Ty wiecznie zdezorientowany odpowiedziami, albo twierdzisz że nagle wszyscy trollują... Przecież nikt nie będzie czekał ze zmianami w przepisach na to czy ktoś zapłacił prognozę, czy nie, podczas gdy odbiorcy sami mają na to wpływ i mogą przejść na rozliczenia bieżące, bo to umożliwiają już chyba wszyscy dostawcy.

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, 209458 napisał:

Ale moim głównym zarzutem do CPK jest to, że teraz (ostatnie 20 lat +/-) nie buduje się już wielkich lotnisk molochów w polu kapusty, a co najwyżej rozbudowuje istniejące. Na pewno nie na zachodzie.

No nie buduje się, bo w większości przypadków te lotniska zostały tam już wybudowane.

Godzinę temu, 209458 napisał:

Tak robią tylko rynki rozwijające się: Chiny, Indie, Bliski Wschód.

A my to niby jaki kraj? Turcy i Koreańczycy także nie tak dawno (relatywnie, jak na budowę lotniska) zbudowały i otworzyli nowe lotniska. Z czasem dojazdu porównywalnym bądź większym od swoich stolic niż z Warszawy do Baranowa.

Edytowane przez Camil666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co od tylu lat robi 700 pracowników CPK poza audytami wewnętrznymi własnej działalności?
Jaki jest efekt tych prac poza zlecaniem prac firmom zewnętrznym?
Za co otrzymują średnio 15k miesięcznie?
Co otrzymujemy w zamian za 12mln zł co miesiąc wydawanych na ich wypłaty?
Gdzie oni pracują? Czy oni mają obowiązek w ogóle stawiać się w miejscu pracy czy mogą nie przychodzić wcale tak jak dyrektorzy spółek skarbu państwa?

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Totalna żenada że Dudu spotka się z playboyem w jego tower dzisiaj, dzisiaj bo  playboy ma dzień wolny od rozprawy sądowej. Trampek i tak ma go głęboko w dupie, ale chłopecek prezydent nie zważa na fakt że szmaci urząd. 

Edytowane przez Fikołek
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To że spotyka się z prawdopodbnie przyszłym prezydentem USA to szmacenie urzędu? To w takim razie spodkanie z Bidenem jest takim samym szmaceniem. Dziadek z demencją pewnie zapomniał jak Dudu ma na imię

https://x.com/FremdenlegionPL/status/1780474398937337975

Lewica już poniżej progu wyborczego. Aż dziwne, że kampania oparta na obsesji na zabijaniu dzieci nie pykła. 4.5% badanych nadal chorych psychicznie - nie tak źle.

Edytowane przez FataIity
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To że Biden jest stary nie oznacza, że ma demencję. Mimo wszystko demokraci w USA powinni wystawić kogoś młodszego na kandydata na prezydenta.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dla mnie to niepojętę, że wybory w stanach to wyścig dwóch Tetryków.

I niepojęte jest jak demokraci są głupi.

Trump wygrał pierwszy raz głownie dlatego, że demokraci pokazywali środkowy palec białym heteroseksualnym mężczyznom.

Co więc zrobili demokraci po wygranych wyborach... pokazali środkowy palec białym heteroseksualnym mężczyznom.

Efekt jest znany.

Do tego dyskryminacja Kobiet przez demokratów... smutna sprawa. Ja bym się pochlastał gdybym był ambitną młodą sportsmenką i musiał uznawać wyższość Transów.

Jak to się stało, że ta słynna demokracja w USA stała się dyktaturą mniejszości?

I co najlepsze... nie jestem wyborcą Konfederacji, ani Prawicowcem... W pracy u mnie też wyborcy KO głownie i TD. I wszyscy tak uważają.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, wamak napisał:

To że Biden jest stary nie oznacza, że ma demencję

Ależ ma. Albo dolega mu coś co zaburza logiczne myślenie. W pełni sprawny człowiek nie urywa wypowiedzi w połowie i nie przechodzi na zupełnie niezrozumiały bełkot, albo rzuca jakieś dziwne teksty gdzie u zdrowego, dorosłego człowieka mogły by zostać odebrane np. jako pedofilskie. To, że go forsują na kandydata po raz kolejne to znaczy że stoi za nim jakieś lobby, które go kontroluje. Inne opcji nie widzę, bo nie są aż tak głupi i ślepi.

Polecam zobaczyc archiwalne video z Bidenem z lat 70. facet miał na prawdę charyzmę i gadane - teraz to już nie ten człowiek.

Edytowane przez FataIity
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błędem Trumpa było że będąc prezydentem nie pozbawił Afroamerykanów przywileju głosowania bez pokazywania żadnego dowodu tożsamości!

https://www.usa.gov/voter-id

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawicowe szury straciły kolejną kartę w propagandzie. Rachunki Polaków średnio wzrosną o 19 zł brutto miesięcznie przez zmianach w mrożenie cen energii :) 

Czyli 22% będą płacić więcej po uwolnieniu cen, tyle ile minister zapowiedziała. A tyle było ból dupienia ze rachunki będą po miliony moment. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zmienia to faktu, że firmy masowo padają lub wynoszą się z Polski przez horrendalne ceny prądu!

Bezrobotnych którzy w tych firmach pracowali i tak nie będzie stać na prąd.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kolejna karta wyciągnięta. Ah, nie będzie już można trollować na temat blokady Tuska i zwijania inwestycji :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Okej, ale to nie wina obecnego rządu tylko wszystkich rządów z ostatnich 25 lat. Trzeba było budować elektrownie atomowe i mieć prąd 10x tańszy tak jak we Francji.

Na razie zamrozili i będzie 22%, ale za pół roku albo za rok puszczą wszystkie limity - pewnie po wyborach prezydenckich. Oczywiście w największej d będą przesiębiorstwa bo one nie mają trayfy ulgowej.

Edytowane przez FataIity
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, TheMr. napisał:

Czyli 22% będą płacić więcej po uwolnieniu cen, tyle ile minister zapowiedziała. A tyle było ból dupienia ze rachunki będą po miliony moment. 

20% podwyżki lepsze od PiS-owskie 70% czy nawet lepiej, 150% spoglądając na taryfy z roku 2023.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Andree

Decyzję tych firm były podejmowane w maju tamtego roku. W bankowości wchodzi AI, więc będą masowe zwolnienia tak czy inaczej, w innych fabrykach również. Zwolnienia w Volvo czy Oplu czy innej firmie to efekt zapaści w automotive. Tutaj też nic dziwnego. Cena energii to jedna z wielu przyczyn. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejszy news dnia dla mnie się pojawił, w wyborach do PE PSL i PL2050 ponownie pójdą jako Trzecia Droga. To oznacza, że mój cenny głos w czerwcu wpadnie na konto TD, a nie PiS-u czy o zgrozo Konfy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spl97

I to PiS osiągnął jeszcze kiedy nie było VATu na energię :E A tutaj po odmrożeniu stawek będzie 20% więcej za energię, a firmy energetyczne i tak będą syte bo cena na rynku spadnie do 150-250 zł w tym roku przez ogromne OZE podczas lata. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Spl97 i  dobrze głosujesz według swoich poglądów i sumienia , nie rozumiem tylko dlaczego tak się czepiasz cały czas konfederacji 

każda partia jest zła i ma dużo zlego za uszami

@TheMr. wolał bym zapłacić więcej ale żeby rząd skończył z dotacjami , dopłatami , tarczami ,zasiłkami itd

w tej chwili mój rachunek przy identycznym zużyciu wzrósł z 125zl za lipiec 2023 na 212 zl za lipiec 2024 , jest to około 40% wzrostu , tego się trzymam zobaczymy czy dostane wyrównanie od rządu

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, voltq napisał:

@Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze 

Odda. Ja mam rachunki za darmo (znowu). Ciesz się z nadpłaty, bo mi teraz mocno zaniżyli prognozy (też rodzinie, Camisowi itp), a korekta może być po nowych cenach. https://www.money.pl/gospodarka/ceny-pradu-jest-projekt-wiadomo-ile-wyniesienie-maksymalna-cena-7017634509773632a.html - cena 500 z mojego lobbingu (dotyczącego 2023, ale w 2024 też w miarę choć średnia wygląda na ok. 340, teraz 449).

6 godzin temu, Szambo napisał:

Kiedy dojdziemy do takiego momentu kiedy ludzie zaczną być uczciwi, bo się to będzie opłacało po prostu.

A kiedy podatki będą uczciwe? Że chleb dla biedaka będzie za 5 zł i dla zarabiającego 100 razy więcej też za 5 zł (a nie za 1000 z progresją). Podatki to haracze, ordynarna kradzież, nie opłaca się płacić mafii (nawet jeśli skutecznie nas broni by nikt nas nie zabił - znaczy oni). Nie płacenie haraczy to jedynie przestępstwo a nie grzech, grzechem jest haracz.

20 godzin temu, Keken napisał:

ale się złotówka osłabiła. Dolar 4.10 a euro już 4,36

Wojna. Żydzi od wielu lat szykowali wojnę z Iranem. W przypadku wojny na Ukrainie kursy już były w okolicach 5 zł. Tu USrael naciska na Izrael by nie robili odwetu (bo winą Izraela napaść na konsulat: https://defence24.pl/geopolityka/izrael-uderzyl-w-konsulat-iranu-w-syrii-zabici-generalowie-gwardii-rewolucyjnej , gdy nawet kraje w stanie wojny nie mordują dyplomatów wrogów, mimo że wiadomo, że w ambasadach są szpiedzy, wojskowi i wrogowie, to co innego niż odpowiedź na atak Hamasu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, sino napisał:

A kiedy podatki będą uczciwe? Że chleb dla biedaka będzie za 5 zł i dla zarabiającego 100 razy więcej też za 5 zł (a nie za 1000 z progresją). Podatki to haracze, ordynarna kradzież, nie opłaca się płacić mafii (nawet jeśli skutecznie nas broni by nikt nas nie zabił - znaczy oni). Nie płacenie haraczy to jedynie przestępstwo a nie grzech, grzechem jest haracz.

Chleb dla biedaka i bogatego jest za 5 zł :) Czyli teraz już tak jest.

Mówisz, że tak myślą Ci wszyscy Janusze, którzy nie płacą ani złotóweczki podatku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Szambo napisał:

Któraś z partii miała na to jakiś pomysł w ogóle?

Polska Fair Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@sino cena to jedno , ważna tez jest jakość , byłem w USA i tam jest tak śmieciowe jedzenie ze nie dało się tego normalnie jeść , w Europie jest dużo lepsze jakościowo jedzenie , niestety w Polsce niektóre produkty zaczynają być podobne jakościowo jak te w USA pewnie to przez import z Ukrainy 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi