Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Camis w tym badaniu CBOS ja widzę tak:

1. 16% ma kasę i ulokowane środki międzynarodowo lub pacyfiści.

2. 4% ma mniej kasy i liczy że Polska jest na tyle dużym krajem, że będzie się dało znaleźć bezpieczne miejsce

3. 26% to chyba z Zachodu Polski się trafiło i myślą że tam się nic nie będzie działo.

4. 10% jest zdezorientowana

5. 14% patriotów

6. 30% nie ma ochoty brać bezpośredniego udziału w wojnie, ale pomogłoby w jakiś inny sposób, byleby dało się stać obok i nie narażać własnego życia. 

Część osób z punktu 2, 3, 4 i 6 jakby miała okazję i fundusze to pewnie wyjechałaby za granicę lub poważnie to rozważała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tak jak myślałem te gówno "komisje" do niczego się nie nadają.

Cytat

Przerwa w komisjach śledczych? W koalicji słychać nutę zawodu
Wraz z powołaniem nowej, rządowo-eksperckiej komisji ds. wpływów Rosji w Polsce może zapaść decyzja, by w tym roku nie powoływać już żadnej sejmowej komisji śledczej - wynika z informacji Wirtualnej Polski. W koalicji słyszymy nieoficjalnie, że Donald Tusk nie jest w pełni zadowolony z prac dotychczasowych komisji.

Coraz więcej osób współtworzących obóz rządowy przekonuje, że rozliczaniem rządów Zjednoczonej Prawicy powinny w większym stopniu - i w szybszym tempie - zajmować się takie instytucje jak prokuratura czy służby. - Ludzie czekają na sądowe wyroki. Ale jako politycy nie możemy na to wpływać - podkreślają nasi rozmówcy z koalicji.

Wielu z nich zdaje sobie jednak sprawę - ma tego świadomość również premier - że po ośmiu latach rządów PiS śledczy i część ludzi zatrudnionych w służbach mogą nie palić się do zbyt rychłego rozliczania władzy, której jeszcze niedawno się podlegało.

- Z tym rozliczaniem to mamy trochę związane ręce. To oczywiście nastąpi, a winni trafią do więzienia, ale pewnie nie tak szybko, jak byśmy sobie tego wszyscy życzyli - mówi nieoficjalnie polityk Koalicji Obywatelskiej.

...

Z drugiej zaś strony, wielu polityków obozu rządzącego zdaje się ignorować działania własnych przedstawicieli. Dobitnym na to przykładem był obraz z wystąpienia ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego prof. Adama Bodnara, który pod koniec kwietnia - przed niemal pustą (!) salą plenarną Sejmu - przedstawiał informacje dotyczące inwigilacji systemem Pegasus.

Cytat

Wstydliwe pustki
W obozie rządzącym - w tym w Kancelarii Premiera - słychać nutę zawodu z powodu stylu działania komisji i niskiego poziomu przesłuchań. W koalicji 15 października wielu było zawiedzionych tym, w jaki sposób przesłuchiwano choćby Jarosława Kaczyńskiego (niektórzy mówili wręcz o "kompromitacji" członków komisji).

d3e5swo
Niektórzy nieoficjalnie nie kryją też, że liczyli, iż komisje przyciągną większe audytorium, masowo zainteresują Polaków (w tym wyborców PiS), pogrążą czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy, a tym samym wywołają tąpnięcie tej partii w sondażach. Nic takiego się jednak nie stało: komisje mają kiepską oglądalność, a sami politycy PiS w kuluarach wyśmiewają dziś te niespełnione oczekiwania części polityków koalicji.

Cytat

Przedstawiciele obozu rządzącego na czele z premierem widzą, rzecz jasna, konieczność dalszego rozliczania poprzedników, ale nie ma dziś - jak słyszymy - żadnych poważnych rozmów o powoływaniu kolejnych komisji śledczych. To ciekawe o tyle, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku - gdy powstał rząd KO, Trzeciej Drogi i Lewicy - media informowały o planach powołania sześciu, a nawet siedmiu komisji śledczych.

- Dziś chyba niewielu pamięta, czego miały dotyczyć - pół żartem, pół serio mówi jeden z polityków.

Przypomnijmy: przedmiotem prac komisji śledczych miała być choćby fuzja Lotosu z Orlenem, a także sprzedaż części udziałów w Rafinerii Gdańskiej Saudyjczykom za - zdaniem ekspertów - bardzo niską cenę. O obu sprawach Donald Tusk jeszcze w kampanii wyborczej mówił jako o "największych aferach XXI wieku". W styczniu Onet pisał z kolei, że jedna z komisji miałaby badać szeroko pojętą korupcję wokół rządów tzw. Zjednoczonej Prawicy.

Jak wynika z informacji WP, w koalicji część polityków uważa, że - owszem - sprawy te są skandaliczne i wymagające wyroków, ale przy tym na tyle poważne, że nie powinny nimi zajmować się posłowie w ramach komisji śledczych, tylko specjalne zespoły śledcze w ramach Prokuratury Krajowej, przy wsparciu służb.

- Pisowcy rozwalają te komisje śledcze i robią z nich hucpę. To tylko ośmiesza sprawę - narzekał jeden z posłów koalicji.

...

https://wiadomosci.wp.pl/przerwa-w-komisjach-sledczych-w-koalicji-slychac-nute-zawodu-7027493318298112a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Palade brał kasę za obronę PIS?, zodyn się nie spodziewał.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisowcy przebijają dno:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Camis Wójcik mistrz PiS sprowadził najwięcej imigrantów w historii Polski od 1989 roku będąc najbardziej pro imigrancka partia a teraz oskarża Tuska o sprowadzanie imigrantów 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, hubio napisał:

Większość przedsiębiorców tnie na marży 3% i kupują po hurtowaniach albo Chinach i walczą o każde 0,1% więc nie ogarniają, że można mieć zupełnie inny pomysł na biznes niż harówka od rana do nocy i ciułanie na marżach kilku %. Tak funkcjonują wszystkie sklepiki, Allegro itd... Więc w koło faktury kosztowe, rozliczanie wszystkiego i walka o każde 0,1% na marży. Oczywiście wtedy nie rozumieją jak można się skarżyć na przychód 60tyś jak oni mają przychody setki tyś miesięcznie, ale zapytajmy jaki dochód i tu już nie będzie tak różowo. Byłem kiedyś ze wspólnikami na książce i VAT i firma się rozwiązała :) Tyle w temacie VAT i książki...

Co  z tego, że można wszystko odliczyć jak to generuje dodatkowe zakupy? Doszło do tego, że żeby wyjść na zero z podatkiem to się kupowało samochody, TV wszystko byle wyjść... Ale przecież odzyskać można było 19% ale to, że 80% przeznaczało się na tą spiralę to już "zapomnieliśmy"... Nie mówiąc o papierach związanych z VAT i książką i ceną księgowej i pracy samemu...

A ten jeb...y Pis upier...ł tych przedsiębiorców co nie lecą na marży parę % tylko myślą i ogarniają inaczej biznes... Ale co do składki to dokładnie nie wiem, ale chyba wszystkie grupy podatników mocno ucierpiały.

1) 3% to rzeczywista marża (po podatkach, wypłatach etc), ale raczej jest ona bliższa 7-10%. Tylko to liczysz od kilkuset tysięcy/miliona, a nie od kilkunastu tysięcy.

Ogólnie słyszałem o 50 tys. zysku netto przy 1 mln obrotu (średni sklep na Amazonie). Nie wiem, czy to taki słaby dochód. W której pracy zarabiasz 50k netto? Zresztą na tym polega skalowanie sprzedaży.

2) VAT jest obowiązkowy od 200 tys. więc musisz go płacić, jak chcesz zrobić jakiś sensowny obrót. I jakie 19%, jak w koszty wchodzi też VAT xD Brzmi jak Januszerka, która nawet dobrze liczyć nie umie :szczerbaty:

3) Wydaje mi się, że te progi są niskie, bo ludzie uciekają z etatów na JDG. No bo jaki sprzedawca ma przychód w przedziale 61-150 tys? xD Nawet kumpel robiący wyroby ręczne generuje rocznie tak z ~300 tys. obrotu.

Tak tbh, robisz mały przychód na picie 3% i vacie 0%, i jeszcze narzekasz, że musisz wyższe zdrowotne płacić XD

Sprzedaj więcej szmelcu, co tam masz z palet, to wyjdziesz na swoje. Skoro to taki lepszy biznes niż kilkuprocentowe marże od miliona :szczerbaty:

21 godzin temu, TheMr. napisał:

Kontrola faktur to pikuś przy totalnej kontroli wszystkiego. Pamiętam u siebie kontrolę która trwała 3 miesiące, wszystko do 5 lat wstecz przebrali. Jakbym miał inne rozliczenie niż ryczałt to już bym siedział :E 

Tylko 3 miesiące? Mnie jeden rok podatkowy grzebała pół roku i jeszcze dopowiadała, że "czynności kontrolne" nie mają ustalonego czasu :szczerbaty:

Swoją drogą, ty chyba dużo masz gotówkowych. Bo wszelkie nieprawidłowości łatwo wykryć po koncie czy remanencie. Mnie babka nawet wyliczała średnią marżę z KPiR-u xD

Ale za rok pewnie znowu przetrzepią ci to, bo algorytm cały czas porównuje firmy o takim samym profilu. Ogólnie wygadane są te baby w skarbówce. Nawet sprzedają tipy, jak uniknąć kolejnej kontroli xd

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Kamiyan napisał:

1) 3% to rzeczywista marża (po podatkach, wypłatach etc), ale raczej jest ona bliższa 7-10%. Tylko to liczysz od kilkuset tysięcy/miliona, a nie od kilkunastu tysięcy.

Ogólnie słyszałem o 50 tys. zysku netto przy 1 mln obrotu (średni sklep na Amazonie). Nie wiem, czy to taki słaby dochód. W której pracy zarabiasz 50k netto? Zresztą na tym polega skalowanie sprzedaży.

2) VAT jest obowiązkowy od 200 tys. więc musisz go płacić, jak chcesz zrobić jakiś sensowny obrót. I jakie 19%, jak w koszty wchodzi też VAT xD Brzmi jak Januszerka, która nawet dobrze liczyć nie umie :szczerbaty:

3) Wydaje mi się, że te progi są niskie, bo ludzie uciekają z etatów na JDG. No bo jaki sprzedawca ma przychód w przedziale 61-150 tys? xD Nawet kumpel robiący wyroby ręczne generuje rocznie tak z ~300 tys. obrotu.

1. Jak ktoś ma marżę 3% na kilkuset tyś  milionach to oczywiście to dobry biznes - tego nie neguję... Rozumiem, że tak masz... Jak tak, jedyne co to pozostaje mi pogratulować...

2. Dlatego właśnie te progi do składki powinny być pow. tych 200tyś żeby system podatkowy był spójny i dotyczył tych z pkt 1

3. NIE - progi są niskie bo banda Morawieckiego obliczyła ile setek tyś przedsiębiorców na ryczałcie wejdzie ponad te 60 tyś... Ledwo przekroczyłem te 60 tyś dosłownie o parę tyś...

Wejdź w GUS i sprawdź jaki % przedsiębiorców ma te przychody co piszesz w pkt 1 czyli miliony a ilu te 60000 - 80000 na ryczałcie i możesz wtedy zrozumiesz, że PiS dobrał się do tych najbiedniejszych! Tzn dzisiaj pewno ci  co mieli te 60000 - 8000 to już dawno są w szarej strefie, a jak ktoś jak ja chce być uczciwy to nie ma na chleb!

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, hubio napisał:

3. NIE - progi są niskie bo banda Morawieckiego obliczyła ile setek tyś przedsiębiorców na ryczałcie wejdzie ponad te 60 tyś... Ledwo przekroczyłem te 60 tyś dosłownie o parę tyś...

Wejdź w GUS i sprawdź jaki % przedsiębiorców ma te przychody co piszesz w pkt 1 czyli miliony a ilu te 60000 - 80000 na ryczałcie i możesz wtedy zrozumiesz, że PiS dobrał się do tych najbiedniejszych! Tzn dzisiaj pewno ci  co mieli te 60000 - 8000 to już dawno są w szarej strefie, a jak ktoś jak ja chce być uczciwy to nie ma na chleb!

To czemu nie zrobisz sobie PIT12%? Kwota wolna jest na 30 tys, a składki liczy się od dochodu, a nie przychodu.

Mnie Allegro kroi na 20-25% prowizji, więc nie ma szans przekroczyć 120 tys. netto w ciągu roku :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, hubio napisał:

Ledwo przekroczyłem te 60 tyś dosłownie o parę tyś...

Co cię powstrzymało od zaprzestania wystawiania faktur/rachunków przed osiągnięciem progu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, adashi napisał:

Co cię powstrzymało od zaprzestania wystawiania faktur/rachunków przed osiągnięciem progu?

A to też dobre pytanie. Oczywiście, nie namawiamy do omijania przepisów, nawet jeśli da się to zrobić legalnie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Kamiyan napisał:

To czemu nie zrobisz sobie PIT12%? Kwota wolna jest na 30 tys, a składki liczy się od dochodu, a nie przychodu.

Mnie Allegro kroi na 20-25% prowizji, więc nie ma szans przekroczyć 120 tys. netto w ciągu roku :szczerbaty:

Po polskim ładzie jak liczyliśmy z księgową na PIT wyszło by niemal identycznie jeśli chodzi o daniny dla państwa, ale byłoby więcej papierów... Nie wiem po co rozważać te kwestie. Ja piszę, że 13 lat miałem ok po czym przyszedł polski ład i zniszczył ryczałtowców a wy mi piszecie o innych formach rozliczania.

13 minut temu, adashi napisał:

Groźba więzienia? :)

11 minut temu, Kamiyan napisał:

A to też dobre pytanie. Oczywiście, nie namawiamy do omijania przepisów, nawet jeśli da się to zrobić legalnie :szczerbaty:

Legalnie to tylko jakbym zatrzymał całą działalność czego nie chciałem robić.

Jesteśmy w wątku politycznym i przypominam, że powrót do liczenia składek zdrowotnych jak wcześniej i możliwości odliczania ich od podatku BYŁ OBIETNICĄ wyborczą zarówno: KO jak i Trzeciej Drogi więc nie do końca rozumiem tą dyskusję o PIT czy SIT... Widocznie nie tylko ja mam taki koszmar i posłuchajcie innych ludzi na ryczałcie jak dostali w d. po polskim ładzie. Po cichu liczyłem na szybsze tempo zmian w rządzie bo PiS dla swojego elektoratu dość szybko wszystko wprowadził. Po cichu liczyłem, że jakoś rząd ogarnie te dopłaty majowe... Ale ok... Wciąż mają mój kredyt zaufania i liczę na to, że w przyszłym roku (jak do tego czasu nie będę musiał iść na etat) będzie jak kiedyś.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, hubio napisał:

Groźba więzienia? :)

Czego? xD

Panie, jak coś znajdą, to tylko korektę każą wystawić. A im się takich małych żuczków nie chce szukać. Trzepią raczej firmy z 1+ mln przychodu.

A protipem podpowiem, że można abusować coś takiego jak zwrot (zmniejsza dochód/przychód). Nie żebym kiedykolwiek miał z tym styczność, ale kolega mówił, że tak się da.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podjąłeś decyzję biznesową, że kontynuujesz działanie po przekroczeniu progu. Zakładam, że prowadzisz działalność w celu uzyskania zysku, a nie w ramach uogólnionej walki o pokój na świecie. Rozumiem, że jesteś niezadowolony, ale działasz w jakichś realiach. Miałeś kilka możliwości: faktyczny urlop, przesunięcie wystawienia rachunków na później, umowa zwrotu ze stałym klientem plus inne.

Gdybyś przekroczył limit 2-krotnie to co innego, nie miałbyś dobrego wyjścia. Skoro jednak deklarujesz, że przekroczyłeś go jedynie odrobinę, to powstaje pytanie dlaczego do tego dopuściłeś, skoro twierdzisz, ze było to nieopłacalne. Bo jednak było opłacalne?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Kamiyan napisał:

Czego? xD

Panie, jak coś znajdą, to tylko korektę każą wystawić. A im się takich małych żuczków nie chce szukać. Trzepią raczej firmy z 1+ mln przychodu.

A protipem podpowiem, że można abusować coś takiego jak zwrot (zmniejsza dochód/przychód). Nie żebym kiedykolwiek miał z tym styczność, ale kolega mówił, że tak się da.

Może i tak, może i nie... Ja po nocach chcę spać spokojnie...

3 minuty temu, adashi napisał:

Miałeś kilka możliwości: faktyczny urlop, przesunięcie wystawienia rachunków na później, umowa zwrotu ze stałym klientem plus inne.

Gdybyś przekroczył limit 2-krotnie to co innego, nie miałbyś dobrego wyjścia. Skoro jednak deklarujesz, że przekroczyłeś go jedynie odrobinę, to powstaje pytanie dlaczego do tego dopuściłeś, skoro twierdzisz, ze było to nieopłacalne. Bo jednak było opłacalne?

Żadna z tych opcji nie była możliwa oprócz urlopu, ale w momencie przekraczania dokładnie nie wiedziałem o ile przekroczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Premier Słowacji Robert Fico postrzelony. Brak szczegółowych informacji o stanie zdrowia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby nie powinno się cieszyć bo to człowiek, ale jednak nie można inaczej zareagować jak ironicznym uśmiechem. Karma. 
Dostał w brzuch, może być stan ciężki. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Edytowane przez hwdp43
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla ochroniarzy test życia. Nie jestem pewny czy zdali 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Camis napisał:

Olaboga bedom gwalcic i balamucic!111

Fajne komentarze pod tym są. Gościowy chodziło wyłącznie o wywołanie paniki i strachu i mu się udało, a tam lecą że hej 😅.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czemu nie zaminujemy całej granicy wzdłuż ? Prosty temat i do tego ze społecznym poparciem, bo przecież z Białorusi Rosja może chcieć nas zaatakować. Idealny moment.
W kontekście do filmu z podnośnikiem.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi