Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Reddzik w Rzeczpospolitej przyjaciół Polin państwie teoretycznym można namawiać do zamachu na premiera i ponieść zero konsekwencji, to już gorzej niż kolonia bo nawet tam karali za nawoływanie do zamachu na wodza sprzymierzonego z okupantem

Gdybyśmy żyli w normalnym państwie to zaraz by takie złapano i wymierzono konkretną karę więzienia , dziś nawet nikogo nie złapią a jak już złapią to powiedzą że młody nie widział co robi to dostanie 100 zł grzywny w porywach miesiąc w ośrodku wypoczynkowym nazywanym więzieniem , albo prezydent ułaskawi bo ma dzieci 

A u jęczeć można dostać wyrok ale wyjść wcześniej bo rząd cię wypuści 

https://www.money.pl/gospodarka/20-tys-wiezniow-wyjdzie-wczesniej-na-wolnosc-wiceminister-zdradza-powody-7007206141217504a.html

https://tvn24.pl/wroclaw/matka-czworki-dzieci-prosila-prezydenta-o-ulaskawienie-jest-decyzja-st7919397

Nie ważne że prawie zabiła innego człowieka 

@larry.bigl za dużo filmów s-fiction

P.s można siedzieć w więzieniu za morderstwo i wyjść na przepustkę 

https://www.se.pl/warszawa/artur-k-udusil-ukochana-i-trafil-za-kraty-na-96-przepustce-zabil-nowa-narzeczona-i-3-letniego-oskara-aa-pc5Z-SpgB-w98F.html

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/1526811,Więzienie-bez-wyroku-czyli-areszt-tymczasowy

Można siedzieć latami bez wyroku w więzieniu 

Albo zostać po kilku dniach wypuszczonym pomimo wyroku

https://tvn24.pl/polska/mariusz-kaminski-i-maciej-wasik-ulaskawienie-skazanie-pobyt-w-wiezieniu-kalendarium-wydarzen-st7737279

Niedługo film idiokracjia będzie na wyższym poziomie przy tym co się dzieje w Polsce

Mamy bronić takiego państwa? I wy się dziwicie że z Ukrainy ludzie uciekają jak tam jeszcze gorsza głupota i korupcja od Polski 

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, jagular napisał:

Na liście pomysłów brakuje jeszcze gazów bojowych, obrzucania się nadgniłymi krowami i husarii. Acha. I jeszcze power armourów.

Wilcze doły i smola, dziwię się że na komputerowym forum, nikt nie zaczerpnął jeszcze wiedzy z twierdzy :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast "wilczych dołów" są obecnie miny.

Aczkolwiek są i pułapki na piechote, w sensie granat czy inny ładunek z linką lub nawet czujnikiem zdalnym, z kamer reagujących na ruch etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Voodoo 2 napisał:

Wilcze doły i smola, dziwię się że na komputerowym forum, nikt nie zaczerpnął jeszcze wiedzy z twierdzy :]

Patrząc na pomysły, ja raczej widzę sugestie filmami z Wietnamu. No, w ostateczności filmami w rodzaju Alien vs Predator. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

2. Zawodowej mamy ile? Koło 150k?
To tak czy siak za mało i bez rezerwy nie da rady, a i to będzie mało, wiec bez poboru się nie obejdzie.
Do tego masz siły sojusznicze (obecnie to chyba kilkanaście tysięcy stacjonujących).

Zaplecze logistyczne nie musi się składać z samych żołnierzy, zwłaszcza w głębi kraju.

3. Tak, tyle że to są kolejne linie obrony, łączniki umocnień itp. które nie muszą być silnie obsadzone, mogą być wręcz puste przez większość czasu.

Kto miał jakąkolwiek styczność ze służbą wojskową i ma choć odrobinę oleju w głowie, to wie jaką zdolność bojową mają ludzie z łapanki (czyt. dawnej służby zasadniczej).
WOT o tyle mocniejszy, że tam idą ochotnicy, więc motywacja do jakiejś nauki, ogarnięcia tematu jest wyższa.

Mało, mało, więc może zamiast rozmyślać o gigantycznej armii, pójść w techno-specjalizację?

Zaplecze logistyczne jest krytyczne pod względem ciągłości działań. Im bardziej zaawansowana technologia, tym bardziej wrażliwa na fuckupy. Na ile jest właściwym powierzanie tego randomom z ulicy? 

Podam jeden przykład, wcale nie z gatunku high end, ale to jedyne co mi przychodzi do głowy: kiedyś, kiedyś w armii węgierskiej randomy uziemiły myśliwce MiG-29 (niby gniosja-niełamiotsja, ot ruski prawie że jednorazowy samoliet myśliwski frontowy o zakładanym czasie przeżycia na froncie liczonym w godzinach) podczas...mycia usterzenia tylnego.

Wspominasz o siłach sojuszniczych: zgadzam się że są istotne.

WOT: zmotywowani patriotyzmem i przygodą mieszkańcy kraju stosunkowo bogatego, spokojnego, którzy mają za sobą po kilkanaście dni szkolenia. Myślę że większość nigdy nie głodowała, ani nie musiała bić się na noże z kolegami z sąsiedniej ulicy. 

Ruskie siły zbrojne: ściągnięta z azjatyckich stepów, zmotywowana przestępczością, zbiorowymi gwałtami za przewinienia, tępa, biedna i prymitywna masa ludzi wychowanych w kraju kultu brutalnej jednostki, z prawem silniejszego, bez bhp w pracy, bez perspektyw dla biednych, itd.

Wybieram ruskich jako wygranych.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, jagular napisał:

Zaplecze logistyczne jest krytyczne pod względem ciągłości działań. Im bardziej zaawansowana technologia, tym bardziej wrażliwa na fuckupy. Na ile jest właściwym powierzanie tego randomom z ulicy? 

Podam jeden przykład, wcale nie z gatunku high end, ale to jedyne co mi przychodzi do głowy: kiedyś, kiedyś w armii węgierskiej randomy uziemiły myśliwce MiG-29 (niby gniosja-niełamiotsja, ot ruski prawie że jednorazowy samoliet myśliwski frontowy o zakładanym czasie przeżycia na froncie liczonym w godzinach) podczas...mycia usterzenia tylnego.

Ale po co te skrajności?
Sam pisałeś o dowożeniu zapasów, to nie jest żadna skomplikowana technika. Jak ktoś ma prawo jazdy na ciężarówki, to już może jeździć w te i z powrotem. Jak nie ma, to tylko totalny ułom nie będzie potrafił przenieść skrzynki, worka czy czegoś tam innego z tej ciężarówki do magazynu.

Zaplecze techniczne, to oddzielna kwestia, tutaj nawet do prostszych zadań typu przeczyszczenie karabinu potrzeba minimalnej wiedzy, żeby nie zrobić sobie i innym krzywdy.
Wpuszczanie ludzi bez żadnego przeszkolenia, bez żadnej kultury technicznej na samolot, to ewidentna głupota.

Ale też nie ma co przesadzać z zaawansowaną technologią. Większość broni obsługiwanej przez piechotę jest prosta. Nawet ręczne wyrzutnie to nie rocket science .

15 minut temu, jagular napisał:

WOT: zmotywowani patriotyzmem i przygodą mieszkańcy kraju stosunkowo bogatego, spokojnego, którzy mają za sobą po kilkanaście dni szkolenia. Myślę że większość nigdy nie głodowała, ani nie musiała bić się na noże z kolegami z sąsiedniej ulicy. 

Ruskie siły zbrojne: ściągnięta z azjatyckich stepów, zmotywowana przestępczością, zbiorowymi gwałtami za przewinienia, tępa, biedna i prymitywna masa ludzi wychowanych w kraju kultu brutalnej jednostki, z prawem silniejszego, bez bhp w pracy, bez perspektyw dla biednych, itd.

To chyba jednak więcej niż kilkanaście dni.
Nawet zawodowy jak mu zaczną latać kule koło ucha, jak mu kolegę obok rozerwie, to tak samo zrobi w gacie.

Nie leciałbym stereotypem, że głęboka Rosja to tylko i wyłącznie zdegenerowane społeczności. Jest biedniej, bardziej ..owo ale to nie są same silne typki z wysokim morale, garnące się do umierania za kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bono[UG]

Ale to nie chodzi o to, że oni są zmotywowani, tylko wierno-poddańczo posłuszni.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, voltq napisał:

ale państwo się mnie obawia i nie mogę kupić sobie karabinu legalnie , muszę posiłkować się czarnoprochowcami 

Bzdury piszesz, można mieć broń legalnie. 

https://podlaska.policja.gov.pl/pod/informacj/pozwolenie-na-bron-kwal/pozwolenie-na-bron-dopu/27514,Jak-ubiegac-sie-o-pozwolenie-na-bron-palna-oraz-dopuszczenie-do-posiadania-broni.html

No ale trzeba spełnić kilka kryteriów, a to już problem do konforussi. 
BTW. Po twoich postach, jestem pewien że byś i tak nie spełnił nr 3 - „posiadać zdolność (…) psychiczną” :E 

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli Rosja będzie dążyć do wojny hybrydowej czyli kocioł z migrantami na granicy, pokazywanie Polski i Bałtów, może Finalndii w złym świetle to zaminowanie może być najbardziej humanitarną metodą na problem. Będą tabliczki z oznaczeniami, że nie wolno wchodzić jak ktoś będzie próbował się przedrzeć to na własną odpowiedzialność bo inaczej zostałoby chyba tylko strzelanie przez służby a takie obrazki źle będą wyglądały w innych częściach świata jak i w USA.

Nie będzie wiadomo czy to migranci czy ruscy dywersanci, zielone ludziki. Będzie kocioł.
Tylko granica jest bardzo długa a miny są problematyczne i ulegają degradacji. Polska, Bałtowie, Finlandia stworzą na swoim terenie pas ziemi który będzie jednym wielkim problem w przyszłości.

Kiedyś oglądałem jak miałaby wyglądać destabilizacja Bałtów przy użyciu migrantów. Obrazki z migrantami pójdą w świat a ruskie na białym koniu wjadą pomagać krzywdzonym przez niedobrych Bałtów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

761y6SV4zWfonh42.jpg

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kanon7 naprawdę nie widzisz tej sprzeczności?

Pistolet nowoczesny pozwolenie

Czarnoprochowiec bez pozwolenia 

Ciekawostką jest że wg oficjalnych statystyk przestępstw z wykorzystaniem noża jest wielokrotnie więcej niż przestępstw z wykorzystaniem broni czarnoprochowej

Już 13 lat broń palna jest legalna więc całą ta dyskusja o dostępie do broni palnej to totalny idiotyzm 

Powinniśmy raczej rozmawiać o dostępie do nowoczesnej broni palnej

Psychiatryk

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, voltq napisał:

@Reddzik w Rzeczpospolitej przyjaciół Polin państwie teoretycznym można namawiać do zamachu na premiera i ponieść zero konsekwencji, to już gorzej niż kolonia bo nawet tam karali za nawoływanie do zamachu na wodza sprzymierzonego z okupantem

Gdybyśmy żyli w normalnym państwie to zaraz by takie złapano i wymierzono konkretną karę więzienia , dziś nawet nikogo nie złapią a jak już złapią to powiedzą że młody nie widział co robi to dostanie 100 zł grzywny w porywach miesiąc w ośrodku wypoczynkowym nazywanym więzieniem , albo prezydent ułaskawi bo ma dzieci 

A u jęczeć można dostać wyrok ale wyjść wcześniej bo rząd cię wypuści 

https://www.money.pl/gospodarka/20-tys-wiezniow-wyjdzie-wczesniej-na-wolnosc-wiceminister-zdradza-powody-7007206141217504a.html

https://tvn24.pl/wroclaw/matka-czworki-dzieci-prosila-prezydenta-o-ulaskawienie-jest-decyzja-st7919397

Człowieka tylko w sensie przynależności do gatunku. Popieram decyzję Prezydenta, 7 miesięcy to wystarczająca kara za naruszenie monopolu państwa na przemoc. Ale ten typ naruszył go wcześniej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, voltq napisał:

Powinniśmy raczej rozmawiać o dostępie do nowoczesnej broni palnej

USA-BRO.jpg

Podaj mi chociaż jeden powód, dlaczego po wprowadzeniu wolnego dostępu broni w Polsce, statystyki zabójstw nie wystrzelą do danych (wyników) jak w USA?

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kanon7 trollujesz ? Nie przeczytałeś co napisałem?Przecież od 12 lat jest powszechny dostęp do broni palnej w Polsce i statystyki przestępstw popełnianych przy użyciu tej broni są mniejsze niż przy użyciu noża, napisałem o tym wcześniej 

Teraz podaj w tych statystykach z USA ile tam jest przestępstw popełnianych przez murzynòw a ile przez białych 

Edytowane przez voltq
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kanon7 jak psychiczny chce Cię zabić, to co Ci za różnicę robi, czy zastrzeli, czy zabije cegłówką? Także takie statystyki bez kontekstu możesz sobie wciskać hoplofobom.

Polska jest zlokalizowana geograficznie w takim miejscu, że każdy Polak powinien mieć broń. No chyba, że ktoś lubi jak go torturują jak na Wołyniu, albo rozstrzeliwują grupowo jak w Warszawie w czasie II wojny (radzę poczytać zeznania świadków). Polacy jak w amoku - myślą, że jak nie będą mieli broni, to będą bezpieczniejsi 🤣

ps. a dostęp do broni powinien być realizowany z użyciem mózgu - czyli nie jestem za tym, by w Biedronce były kałachy w koszu "giwera do kilku patyków", które może sobie kupić każdy ot tak, jak bułkę

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Kyle_PL no właśnie, teraz zamiast dostać z butelki, pięści, lub cegłówki - dostałbyś z broni palnej. Kolejny który nie widzi różnicy gdyby w Polsce każdy mógł sobie kupić broń jak piwo :E
A tacy co są pierwsi do bójek, pierwsi by poszli kupić broń "do samoobrony".

Edytowane przez kanon7
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, kanon7 napisał:

A tacy co są pierwsi do bójek, pierwsi by poszli kupić broń "do samoobrony".

W rzeczywistości widzę, że jest odwrotnie.

7 minut temu, kanon7 napisał:

Kolejny który nie widzi różnicy gdyby w Polsce każdy mógł sobie kupić broń jak piwo :E

Co ja napisałem?:

12 minut temu, Kyle_PL napisał:

@kanon7

ps. a dostęp do broni powinien być realizowany z użyciem mózgu - czyli nie jestem za tym, by w Biedronce były kałachy w koszu "giwera do kilku patyków", które może sobie kupić każdy ot tak, jak bułkę

Także słaby ten Twój "cherry picking".

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Kyle_PL napisał:

Co ja napisałem?:

To przecież tak masz, spełniasz kilka kryteriów (z mózgiem procedura) i masz broń - link wyżej wklejałem. Więc w czym problem?

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kanon7

... ja nie mam problemu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@voltq sam przytoczyłeś sprawę kobiety, która została ułaskawiona przez prezydenta dodając wyrzut że 

18 godzin temu, voltq napisał:

Znasz w ogóle sprawę? Z dostępnych informacji wynika, że mieszkała z mężem (obecnie już byłym mężem) i dziećmi, nad nimi mieszkał gość, który później znalazł sobie kobietę i ci z góry mieli pretensje że a to dzieci płaczą a to coś się dzieje itd. Jednego dnia ci z góry przyszli do męża tej kobiety, wywiązała się szarpanina, jej męża zepchnięto ze schodów, pomiędzy nią a sąsiadem wtedy wbiegł jej 4 letni syn. Babka spanikowała i działając w obronie dźgnęła sąsiada nożem w plecy. Sąd uznał że działała w wyniku stresu i w obronie dziecka i nie usiłowała zabójstwa wbrew pierwotnie postawionym zarzutom. Dlatego dostała 3 lata więzienia. Odsiedziała 5 czy 7 miesięcy. Dziećmi nie ma się kto zaopiekować, nie wiem czy były mąż nie chce czy nie ma możliwości ze względu na stan zdrowia/psychiczny/materialny. Ogólnie zapadła decyzja że dzieci zostaną umieszczone w ośrodku opiekuńczym. Dla dwojga tych zdrowych jest rodzina zastępcza, pozostała dwójka ma autyzm i tu się zaczyna problem. Zatem w wyniku impulsu chwili karę dostają w praktyce też dzieci. 

Teraz pomyśl przez chwilę co by mogło się wydarzyć gdyby po obu stronach była broń.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Teraz pomyśl przez chwilę co by mogło się wydarzyć gdyby po obu stronach była broń.

Oboje na widok broni przeciwnika, rozbiegli by się w przeciwne strony i koniec :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój jest większy, wygrałem, haha! :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
43 minuty temu, LeBomB napisał:

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie czuje sie bezpieczniej wiedzac ze internetowi krzykacze nie moga sobie 'od tak' zalatwic broni. :)

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi