Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
23 minuty temu, kanon7 napisał:

Tobie to bym się bał dać pistolet dziecięcy na kulki, bo byś krzywdę zrobił sobie i innym pierwszego dnia, a gdzie nowoczesny karabin :rotfl:

Pisze to któryś raz z rzędu może teraz dotrze , posiadam broń czarnoprochowa od około 12 lat i nigdy nikomu nie zrobiłem krzywdy i nie mam zamiaru 

@offensive może źle to oceniłem z waszej strony nie ma argumentów tylko emocjonalne krzyki jak na targowisku emerytów 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, voltq napisał:

właśnie dlatego że nie czytacie co napisałem 

No właśnie czytamy bardzo dobrze i tyle zaprzeczeń samemu sobie co w ostatnich kilku postach walnąłeś, to ostatnio nikt nie zrobił :D 

1. Napisałeś, że:

23 godziny temu, voltq napisał:

Ja miałbym wyższa zdolność bojową ale państwo się mnie obawia i nie mogę kupić sobie karabinu legalnie , muszę posiłkować się czarnoprochowcami 

@kanon7 odpisał Ci, że można mieć nowoczesną broń legalnie, ale trzeba pozwolenie. Zatem potwierdził Ci że dostęp legalny i powszechny jest, ale na określonych warunkach. 

Potem napisałeś takiego potworka 

12 godzin temu, voltq napisał:

@kanon7 naprawdę nie widzisz tej sprzeczności?

Pistolet nowoczesny pozwolenie

Czarnoprochowiec bez pozwolenia 

Ciekawostką jest że wg oficjalnych statystyk przestępstw z wykorzystaniem noża jest wielokrotnie więcej niż przestępstw z wykorzystaniem broni czarnoprochowej

Już 13 lat broń palna jest legalna więc całą ta dyskusja o dostępie do broni palnej to totalny idiotyzm 

Powinniśmy raczej rozmawiać o dostępie do nowoczesnej broni palnej

Psychiatryk

Czyli dalej piszesz o czarnoprochowej, gdzie dostałeś komplet informacji jak legalnie można wejść w posiadanie nowoczesnej broni palnej.

By potem odpisać

5 godzin temu, voltq napisał:

Przecież od 12 lat jest powszechny dostęp do broni palnej w Polsce i statystyki przestępstw popełnianych przy użyciu tej broni są mniejsze niż przy użyciu noża, napisałem o tym wcześniej 

:E I dalej podobnie, czym cały czas wskazujesz że ewidentnie sam mylisz powszechny dostęp do nowoczesnej broni palnej ze swobodnym dostępem do nowoczesnej broni palnej. 

Dlatego sformułowałem zapytanie najbardziej szczegółowo jak się dało, to w odpowiedzi dostałem typowe "nie rozumiesz" (napisane innymi słowami), dopisz jeszcze że "żartowałeś" i będzie komplet typowych charakterystycznych odzywek :D 

6 minut temu, voltq napisał:

Nie widzisz tej sprzeczności?

Jest powszechny i swobodny dostęp ale do broni czarnoprochowej która jest równie śmiertelna jak nowoczesna tylko ma swoje ograniczenia i niedogodności 

Do nowoczesnej broni jest potrzebne zezwolenie 

A czy Ty w ogóle widzisz o co Cię zapytałem? :D 

Od kilku postów nie napisałem nic o czarnoprochowcach, cały czas mowa o broni nowoczesnej Ty tkwisz non stop w temacie czarnoprochowców o których nikt tu poza Tobą nie rozmawia ;) 

3 minuty temu, voltq napisał:

Pisze to któryś raz z rzędu może teraz dotrze , posiadam broń czarnoprochowa od około 12 lat i nigdy nikomu nie zrobiłem krzywdy i nie mam zamiaru 

I to nikogo nie interesuje, kompletnie :) 

No ale dobra, jeszcze uszczegółowię pytania które zadałem wcześniej, cierpliwy jestem:

Co w sytuacji gdy te "wyrównywacze" będą po każdej stronie gdyby zapewnić swobodny dostęp do nowoczesnej broni palnej? Czy to dalej będzie "wyrównywacz" szans? W ogóle jakich szans? Uważasz że w jakiej sytuacji mógłbyś użyć broni palnej gdyby był swobodny dostęp do nowoczesnej broni palnej?

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, LeBomB napisał:

No właśnie czytamy bardzo dobrze i tyle zaprzeczeń samemu sobie co w ostatnich kilku postach walnąłeś, to ostatnio nikt nie zrobił :D 

1. Napisałeś, że:

@kanon7 odpisał Ci, że można mieć nowoczesną broń legalnie, ale trzeba pozwolenie. Zatem potwierdził Ci że dostęp legalny i powszechny jest, ale na określonych warunkach. 

Potem napisałeś takiego potworka 

Czyli dalej piszesz o czarnoprochowej, gdzie dostałeś komplet informacji jak legalnie można wejść w posiadanie nowoczesnej broni palnej.

By potem odpisać

:E I dalej podobnie, czym cały czas wskazujesz że ewidentnie sam mylisz powszechny dostęp do nowoczesnej broni palnej ze swobodnym dostępem do nowoczesnej broni palnej. 

Dlatego sformułowałem zapytanie najbardziej szczegółowo jak się dało, to w odpowiedzi dostałem typowe "nie rozumiesz" (napisane innymi słowami), dopisz jeszcze że "żartowałeś" i będzie komplet typowych charakterystycznych odzywek :D 

Próbuje wytłumaczyć tą sprzeczność logiczną w polskim prawie

Nowoczesny pistolet musisz zrobić masę rzeczy żeby uzyskać pozwolenie

Pistolet czarnoprochowy bez problemu kupujesz

powszechny

Słownik języka polskiego PWN*

powszechny

1. «dotyczący wszystkich rzeczy, osób, spraw itp.»

2. «częsty, ogólnie znany i stosowany»

swobodny

Wielki słownik ortograficzny PWN*

swobod•ny; -ni

Słownik języka polskiego PWN*

swobodny

1. «niepodlegający przymusowi ani ograniczeniom»

2. «zachowujący się w sposób naturalny; też: cechujący zachowanie takiej osoby»

3. «mający niezajęty czas w danej chwili»

4. «o czasie: nieprzeznaczony na wykonanie pracy, obowiązków»

5. «nieskrępowany zakazami moralnymi»

6. «o procesach, czynnościach, zjawiskach: niczym nieograniczony»

7. «odbiegający od oryginału lub od rzeczywistości»

8. «o stroju: niekrępujący ruchów»

9. «niczym nieograniczony w przestrzeni»

@LeBomB

Jest powszechny i swobodny dostęp ale do broni czarnoprochowej która jest równie śmiertelna jak nowoczesna tylko ma swoje ograniczenia i niedogodności

Przecież napisałem o przypadku tej kobiety która zaatakowały psy , link wyżej 

P.s gdyby to nie interesowało innych to by nie odpisywali, sam zaprzeczasz sobie bracie 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, offensive napisał:

"boze czy ty to widzisz"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, voltq napisał:

może źle to oceniłem z waszej strony nie ma argumentów tylko emocjonalne krzyki jak na targowisku emerytów 

To jak formulujesz swoje punkty, jakie robisz fikolki w swoich wypowiedziach, jakiej logiki uzywasz (popierajacej swoje tezy = 'wyrownywanie szans') tylko utwierdza mnie w moja opini, ktora jest ciagle taka sama jak w 1 odpowiedzi w tym watku. Wole, zeby internetowi krzykacze mieli utrudniony dostep do broni palnej.

Tak wiem, powtorzyles 15 razy ze od 12 lat masz bron, co nadal nie zmienia faktu, ze JA zdecydowanie wolalbym mniej takich ludzi, ktorzy sobie chca wyrownywac szanse. Uwazam, ze takie rozwiazanie jest lepsza dla spoleczenstwa i ogolu, nie pojedycznych jednostek.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@offensive

Co to jest broń czarnoprochowa? Jak sama nazwa wskazuje, jest to broń palna wykorzystująca jako materiał miotający czarny proch. Niezależnie od tego, czy to karabin, czy rewolwer, są to konstrukcje ładowane odprzodowo amunicją rozdzielnego ładowania (z niewieloma wyjątkami).24 

@LeBomB to tak jak z tymi statystykami urodzeń we Francji albo przestęp z użyciem broni w USA 

Nie piszą że dzieci rodzą się w muzułmańskich rodzinach gdzie kobieta ma status rzeczy jak odkurzacz czy lodówka i mąż jest jej właścicielem 

Albo że w USA to głównie murzyni popełniają te przestępstwa 

Wg słownika języka polskiego do broni palnej czarnoprochowej jest powszechny i swobodny dostęp 

Do broni palnej nowoczesnej jest dostęp ograniczony i nie powszechny 

A obie bronie są równie śmiertelne

Może Tomasz Lis miał rację nie dogadamy się 😀https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiasko-pomyslu-resortu-zdrowia-Tylko-380-zglosilo-sie-do-wypisywania-recept-na-antykoncepcje-awaryjna-8747200.html

Edytowane przez voltq
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W polskich warunkach to na co najwięcej możemy sobie pozwolić to upraszczanie biurokracji, kosztów i czasu otrzymania takie pozwolenia na broń, jednocześnie zwiększając nacisk na jakość badań psychologicznych + inne regulacje np. ograniczające zakup broni przez cudzoziemców itp. Jednocześnie deregulacje powinny być wprowadzone po stronie sprzedawców bo podobno jest to horror biurokratyczny.

Do tego takie zmiany w prawie powinny być wprowadzane "po cichu", aby ludzie mający nie pokolei w głowie nie usłyszeli o tym i nie rzucili się masowo na wyrobienie pozwoleń.

To by w zupełności wystarczyło, aby osoby, które rzeczywiście chciały sobie takie pozwolenie wyrobić, miały mniej skomplikowaną, kosztowną i czasochłonną procedurę. W kolejnych latach można by było dalej luzować przepisy, po długoterminowej obserwacji jakie rzeczywiście są skutki. Taki chyba scenariusz win-win dla wszystkich. To tylko gdybanie bo dałbym sobie rękę uciąć, że prędzej PiS dojdzie do władzy i zabierze 800+, niż zostaną poluzowane przepisy w tej kwestii :szczerbaty:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, offensive napisał:

Ktos sie wpycha przed Ciebie w kolejke, jest wiekszy, wiec musisz wyciagnac kalacha z plecaka zeby sobie szanse wyrownac.

Ty to masz pomysły.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
31 minut temu, voltq napisał:

P.s gdyby to nie interesowało innych to by nie odpisywali, sam zaprzeczasz sobie bracie 

Innych interesują po prostu Twoje fikołki, bo mowa cały czas o dostępie do broni nowoczesnej, na czarnoprochowce sam się uparłeś, bo oczywistym jest, że bronią czarnoprochową też można zabić. Jak się uprzesz, to prawie wszystko może do tego posłużyć, więc napiszemy że wszystko może być równie śmiertelne? Nie o tym była kompletnie mowa...

No ale dobra. Jaką energię ma broń krótka czarnoprochowa, jakiś rewolwer, a jaką energię ma nabój 9mm? (EDIT: ułatwię Ci. Energia 9x19mm to około 580 J i może być nawet większa, energia takiego Remingtona model 1858 według dostępnych informacji to od 60 do 318 J w zależności od wersji i kalibru, to jednak robi różnicę, co sprowadza całość do tego co napisałem, że jak się uprzemy to wszystko może być śmiertelne i posłużyć za narzędzie)

No i nie odpowiedziałeś mimo wszystko na moje poprzednie pytania, no chyba że mam rozumieć, że mając swobodny dostęp do nowoczesnej broni uważałbyś, że w takiej sytuacji mógłbyś bez problemu otworzyć ogień i próbować do tych psów strzelać?

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, LeBomB napisał:

w takiej sytuacji mógłbyś bez problemu otworzyć ogień i próbować do tych psów strzelać?

Wolałbyś się dać zagryźć, czy mając broń próbowałbyś się przed tym bronić?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Wolałbyś się dać zagryźć, czy mając broń próbowałbyś się przed tym bronić?

Nie, ale odnoszę wrażenie, że @voltq uważa, że jakby był swobodny dostęp do nowoczesnej broni, to mimo wszystko miałby takie prawo bez narażania się na konsekwencje w ramach obrony. Jeżeli moje wrażenie po jego licznych wypowiedziach jest błędne, to niech je sprostuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@LeBomB

W ogóle nie chodziło mi o takie prawo bez narażenia siebie na konsekwencje 

Chodziło mi tylko o sprzeczność logiczną 

Tak jak napisałeś każda broń może być śmiertelna nawet ręce czy nogi człowieka 

Dla mnie nawet noże mogły by być zakazane gdyśmy żyli w normalnym państwie a nie w Rzeczpospolitej przyjaciół Polin państwie teoretycznym gdzie morderca wychodzi na przepustkę i znów morduje

https://warszawa.tvp.pl/45622411/zabil-na-przepustce-narzeczona-i-jej-2letniego-syna-artur-k-skazany-na-dozywocie

Gdyby w takim mieście 100 tysięcznym za każdym rogiem byłby patrol pieszy policji dajmy na to np na zmianie 60 patroli w tym 30 pieszych 30 zmotoryzowanych a ludzie by pracowali a nie udawali że pracują i byli by nagradzani za konkretne wyniki a nie za lizanie dupy przełożonym, więzienie powinno być więzieniem a nie ośrodkiem wypoczynkowym , powinno tak działać na człowieka ze samo pomyślenia o tym miejscu wywoływało by w człowieku grozę 

Oczywiście to w uproszczeniu bo takie zmiany wymagają lat ale trzeba by było iść w tym kierunku

W tej chwili niestety idziemy w odwrotnym kierunku i wg mnie każdy człowiek powinien się uzbroić bo policja mu nie pomoże co najwyżej zaszkodzi co pokazuje choćby audyt obywatelski a jeżeli sąd uzna że przekroczyłeś obronę konieczną trudno lepiej żeby 4 cię sądziło niż 4 miało nieść w trumnie

Przecież dla was życie ludzkie jest najwyższa wartością więc lepiej 5 lat posiedzieć w ośrodku wypoczynkowym niż dożywotnio leżeć w ziemi

https://ibb.co/d29YCjk

Tutaj ciekawostka tyko konforuskie i 5 ludzi z PiS przeciwko socjalizmowi i rozdawnictwu reszta sejmu za

Rozumiem że musimy płacić zasiłki obcemu narodowi bo inaczej czołgi Ruskie pojawia się w Warszawie?

Edytowane przez voltq
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, voltq napisał:
Cytat

Dodatkowo nakazał wypłacenie po odszkodowania dla matki, siostry i brata Moniki oraz ojca zabitego Oskara w kwocie 300 tys. zł.

W tej sprawie zaciekawiło mnie, jak on niby może realnie spłacić taki dług. No chyba, że jest to stała kwota i sąd liczy na hiper-inflację.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ustawodawca przewiduje stopniowość dochodzenie do skróconego czasu pracy, czyli do tych 35 godzin tygodniowo. Jak wyjaśniają eksperci, przez pierwsze dwa lata obowiązywania tej ustawy czas pracy skróci się do 38 godzin w tygodniu, natomiast w trzecim roku obowiązywania ustawy będzie obowiązywało docelowe 35 godzin. Czyli gdyby ustawa została uchwalona w 2024 roku, to za dwa, dwa i pół roku można się spodziewać tego 35-godzinnego tygodnia pracy.

Staż pracy - ważne zmiany w Kodeksie Pracy

Od 2026 r. do stażu pracy wliczany ma być także:

- okres przepracowany w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej,

- okres przepracowany w ramach umów takich jak umowa zlecenie czy umowy agencyjnej,

- okres przepracowany w ramach pracy podjętej za granicą.

Ciekawe czy to wprowadzą 

Mówiłem żeby nie wyciągać pochopnych wniosków, ciekawe czy to prawda co ten gość tutaj mówi na tym filmiku

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, voltq napisał:

W ogóle nie chodziło mi o takie prawo bez narażenia siebie na konsekwencje... itd.

Nie można było tak od razu, a nie robić jakieś wywody językowe, o broni itp.? Pomijam kilka sformułowań czy określeń, które powtarzasz już do znudzenia, to mogłeś od razu przejść do sedna, a nie walnąć sobie jakimś skrótem myślowym, a potem czepiać się że ktoś się nie domyślił co miałeś w głowie. 

Tak to przynajmniej wiadomo od razu, że chodzi Ci o państwo policyjne w którym każda broń jest zakazana, a jej użycie surowo karane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@LeBomB nie do końca mi oto chodziło , państwo które surowo każe przestępstwa tak , bron zakazana tak , państwo policyjne i opresyjne dla przestępców tak , dla normalnych ludzi przyjazne i komfortowe tak , w USA na widok policjanta jedzącego w restauracji posiłek ludzie czują bezpieczeństwo , u nas w polin zaraz by było ze nierób i tylko obżera się świnia za pieniądze podatnika 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Suchy211 napisał:

@Bono[UG]

Ale to nie chodzi o to, że oni są zmotywowani, tylko wierno-poddańczo posłuszni.

Nie z automatu, co było doskonale widać jak ich rzucili prosto z łapanki.
Po dłuższym szkoleniu i indoktrynacji, to prawie każdy będzie posłuszny jak automat.

4 godziny temu, jagular napisał:

Podsumowując: w mojej opinii Polacy muszą prowadzić dobrą politykę pro-polską na Zachodzie (aby w razie czego państwa Zachodu były bardziej skore do pomocy) i inwestować w high-tech redukujący przewagę ilościową i "motywacyjną" u braci ze wschodu.

To jest bardziej niż oczywiste.

7 godzin temu, voltq napisał:

Przecież od 12 lat jest powszechny dostęp do broni palnej w Polsce i statystyki przestępstw popełnianych przy użyciu tej broni są mniejsze niż przy użyciu noża, napisałem o tym wcześniej

Skoro jest dostępna, to po co to rozszerzać? Co takiego jest w nie czarnoprochowej, że jest potrzeba złagodzenia przepisów?
Co takiego ma, że jest tak pożądana przez zwolenników swobodnego dostępu do broni?

2 godziny temu, voltq napisał:

Przecież jest powszechny dostęp , swobodny dostęp i to dzięki rządowi który wy popieracie PO znane jako koalicja obywatelska aktualnie

Jak np te dwa pitbulle zaatakowały ta kobietę 

https://wroclaw.tvp.pl/77525559/pogryziona-przez-psy-kobieta-walczy-o-zycie-wlasciciel-psow-mial-ponad-15-promila-alkoholu

Pitbulle by nie żyły kobieta by żyła 

Człowiek ważniejszy od zwierzęcia

Skoro jest powszechny dostęp do broni, to dlaczego nie została użyta?

Kto miałby strzelać? Zaatakowana kobieta? Właściciele? Osoba postronna (była chociaż jakaś?)?
Wiesz chociaż z jakiego dystansu psy zaatakowały i ile czasu by było na reakcję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Schools told not to teach about gender identity XD

https://www.bbc.com/news/education-69017920

muzulmanie przejma wladze w EU i skonczy sie ten teczowy cyrk XD

wiele panstw chce tez obozy poza granicami EU, niezle musi styki przepalac niektorym XD

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-specjalne-obozy-dla-migrantow-list-15-panstw-unii-w-tym-pols,nId,7515149

o tu jakis aborcyjny boss XDDDDDDD

Edytowane przez Melodyman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mateusza 10 "...nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.  Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle dnia; a co słyszycie na ucho, głoście na dachach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Oczywiście w pełni podtrzymuje swoje zdanie o stanowczym potępieniu wszelkich aktów terroru wobec polityków, generalnie każdego człowieka. Tak samo jak Tusk czy Ursula von der Leyen jednakże...

jak teraz się dowiaduję ten Fico to był* chyba jeszcze gorszy od Orbana (co trudno sobie wyobrazić) bo on wprost popierał putlera, o UE wyrażał się gorzej niż cała SP i konfa razem wzięte... To wyglądało jakby ruskie miały na niego haki bo aż się nie chce wierzyć, że z własnej woli wygadywał takie rzeczy... Pogratulować tylko Słowakom rozumu, że wybrali sobie kogoś takiego. Nawet na wakacje już tam nie pojadę :)

*piszę w czasie przeszłym i nie chodzi mi o jego życie i zdrowie i mam nadzieję, że wyjdzie z tego cało, a najlepiej jak w kapitalnym filmie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri zrewiduje swoje poglądy i postawę wobec życia. Chodzi mi, że czas przeszły bo raczej nieprędko wróci do polityki.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@hubio przeżyje zostanie męczennikiem jak JP 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej będzie dalej żył, choć był jedną nogą w trumnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.05.2024 o 08:21, voltq napisał:

@kanon7 trollujesz ? Nie przeczytałeś co napisałem?Przecież od 12 lat jest powszechny dostęp do broni palnej w Polsce i statystyki przestępstw popełnianych przy użyciu tej broni są mniejsze niż przy użyciu noża, napisałem o tym wcześniej 

Teraz podaj w tych statystykach z USA ile tam jest przestępstw popełnianych przez murzynòw a ile przez białych 

To ty się mylisz.

Po pierwsze, ja nie mogę sobie teraz tak po prostu wstać, pojechać do "ammu nation" i kupić jakiś revolwer cal.50, bo właśnie taki chciałbym mieć.

Po drugie. Więcej broni w rękach obywateli, to więcej broni w rękach również przestępców. Broń dystansowa, broń palna daje GIGANTYCZNĄ przewagę stronie która m przewagę zaskoczenia. A kto będzie miał tą przewagę? Uzbrojony bandyta, czy uzbrojona ofiara? Teraz, aby bandyta mógł cię skrzywdzić musi skrócić dystans  na odległość rąk lub broni białej. Jak dostrzeżesz napastnika szarżującego z maczetą to masz szansę jakoś zareagować - uciec, drzeć mordę aby inni się zorientowali, że coś się dzieje, sięgnąć po własną sztukę broni (a są przecież skuteczne metody, niech będzie  gaz pieprzowy albo paralizator).

Jak ty to sobie wyobrażasz? Ze będziesz szedł nocą z pistoletem w ręku i celował do wszystkich na wszelki wypadek, aby nie mieli przewagi zaskoczenia? Że wszędzie będziesz chodził z gnatem. Jak zbliży się do ciebie jakiś bezpański pies, to profilaktycznie go zastrzelisz? Bo przecież w innym wypadku jak zdecyduje się zaatakować to i tak albo obronisz się gołymi rękami, albo nawet po tego gnata nie zdołasz sięgnąć.  Zawsze taka broń będzie prawidłowo zabezpieczona i odpowiednio przechowywana? Dodaj do tego wypadki z udziałem dzieci na skutek nienależytego zabezpieczenia broni. Dodaj do tego latające zbłąkane kule, bo chyba nie sądzisz że wszyscy będą strzelać WYŁĄCZNIE na strzelnicy. Polska to jednak nie aż tak duży kraj. Strzelając pod podniesionym kontem prawie zawsze będziesz mała jakiegoś człowieka w zasięgu, a przecież są jeszcze zwierzęta.

Na szczęście broń czarnoprochowa jest na tyle kiepską protezą, że w praktyce mało kto chce z niej korzystać, wliczając w to przestępców, a nawet przecież Ciebie. Nie bez powodu tak agitujesz za powszechnym dostępem. Inaczej oznaczałoby to, że rozwiązanie przecież już leży na stole. Są przecież czarnoprochowce zdolne oddać kilka strzałów. Do samoobrony wystarczy w zupełności.

Ja też bym chętnie sobie kupił jakiś karabin i postrzelał do celów wszelakich, jednak wiem, że docelowo to więcej strat niż korzyści.

Tak naprawdę dowód USA jest samodzielnie wystarczająco dobry, aby powszechnego dostępu do broni nie wprowadzać.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Suchy211 napisał:

Po drugie. Więcej broni w rękach obywateli, to więcej broni w rękach również przestępców. Broń dystansowa, broń palna daje GIGANTYCZNĄ przewagę stronie która m przewagę zaskoczenia. A kto będzie miał tą przewagę? Uzbrojony bandyta, czy uzbrojona ofiara?

Z grubsza wszystko się zgadza co piszesz, ale przestępcy którzy chcą posiadać broń i tak nie mają z tym żadnego problemu. Nie ma problemu z zakupem broni na czarnym rynku, broni która jest nie rejestrowana i na takiej broni zależy przestępcom.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi