Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To się fachowo nazywa "foliarz" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, LeBomB napisał:

I teraz dla jasności. Podzielam zdanie niektórych ekspertów, którzy mówią, że należy być gotowym, ale kupowanie obecnie szczepionek i szczepienie ludzi nie jest konieczne. Uważam, że powinien być opracowany preparat i gotowy do uruchomienia masowej produkcji w krótkim czasie. Póki co globalne szczepienie na zapas uważam też za niepotrzebne.

No fajnie, tylko jak to spiąć ekonomicznie. Opracowanie preparatu, zwłaszcza badania kliniczne wszystkie fazy są cholernie drogie, często droższe niż sama produkcja. I kto za to zapłaci, bo prywatne firmy raczj nie wyłożą kasy na badania jak będą miały w perspektywie ryzyko, że nikt potem tego nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Badalaman napisał:

To się fachowo nazywa "foliarz" ;)

Jeżeli nazywasz mnie tak zwanym foliarzem bo po prostu nie wierzę we wszystko i nie łykam wszystkiego tego co mówią (bo wolę być ostrożny) i piszą to tak jestem foliarzem i jestem z tego dumny. Wolę być taki niż jak ta ćma lecieć do światła i brać wszystko co próbują wciskać.

Edytowane przez sabaru
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Yhm, czyli chcesz powiedzieć, że masa badań, z których potem nic nie wynika była robiona charytatywnie? Nie wiem czy wiesz, ale nie zawsze jakieś badania muszą zakończyć się masową produkcją czegoś, nawet jak przyniosły zamierzony efekt. Ponadto znowu to samo... Wystarczy przecież przeczytać to co nawet @sabaru wrzucił

Cytat

Prace nad szczepionką przeciwko ptasiej grypie trwają i zajmują się nimi laboratoria, które wyprodukowały szczepionkę przeciwko COVID-19 - Pfizer i Moderna. Pracują też specjaliści w przeciwdziałaniu grypie sezonowej. Jednym z nich jest CSL Seqirus - światowy lider w produkcji tych szczepionek. Dzięki pracom nad przekształceniem typowej szczepionki w remedium na H5N1, CSL Seqirus ma potencjał produkcji około 4,8 miliona dawek - poinformowali przed kilkoma dniami amerykańscy urzędnicy. 

Skoro trwają prace nad dostosowaniem już istniejącej szczepionki, to jest to proces znacznie tańszy niż opracowywanie zupełnie nowego preparatu. 

7 minut temu, sabaru napisał:

Jeżeli nazywasz mnie tak zwanym foliarzem bo po prostu nie wierzę we wszystko i nie łykam wszystkiego tego co mówią (bo wolę być ostrożny) i piszą to tak jestem foliarzem i jestem z tego dumny. Wolę być taki niż jak ćma i lecieć do światła i brać wszystko co próbują wciskać.

Ale jak Ci się pisze, że też się uważa, że w obecnym stanie nie ma potrzeby masowej produkcji i szczepień, a Ty odpisujesz tak jakbyś tego nie rozumiał co się do ciebie na pisało, to nie dziw się, że tak jesteś odbierany. Bo nie liczy się nic, tylko brnięcie w twoją retorykę. 

Zrobiłeś coś w stylu (A to Ty, B- ktoś kto ci odpowiada, ale nie zgadza się z twoim zdaniem):

A: powinieneś jechać prosto! Prosto powiedziałem!

B: tak, zgadzam się z tym że po części masz rację, ale jadąc w prawo spalimy mniej paliwa.

A: Powinieneś jechać prosto!

tak mniej więcej wyglądała wymiana zdań, żadna merytoryka jest nieistotna, liczy się tylko narzucenie twojego zdania, nie ważne czy słuszne czy nie. 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@209458 Badanie i opracowanie czegoś może być finansowane ze środków publicznych przez wiele państw.

@sabaru patrząc na głupotki które wypisujesz to owszem, jesteś klasycznym przykładem foliarza.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupię używany samolot w dobrym stanie.... 😂

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Andrzej Duda. "Coraz więcej Polaków będzie miało swoje samoloty"

I znowu policjanci z Inowrocławia zatłukli faceta 27 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem w stanie w to uwierzyc, to nie sa milionowe koszty i da sie kupic uzywany samolot jak ktos jest zainteresowany ale zupelnie nie znam kontekstu w jakim zostalo to wypowiedziane xD

1 godzinę temu, LeBomB napisał:

Ale jak Ci się pisze, że też się uważa, że w obecnym stanie nie ma potrzeby masowej produkcji i szczepień, a Ty odpisujesz tak jakbyś tego nie rozumiał co się do ciebie na pisało, to nie dziw się, że tak jesteś odbierany. Bo nie liczy się nic, tylko brnięcie w twoją retorykę. 

ale wiesz ze ty tez jestes przez niego odpowiednio odbierany? ;)

to jest cena przekretow jakie wybily przy ostatniej pandemii

dlatego boje sie ze bedziemy mieli problem jesli dojdzie do prawdziwego/powaznego zagrozenia, ludzie juz masowo nie pobiegna zrobic tak jak powiedzial celebryta w reklamie / na fb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Melodyman napisał:

jestem w stanie w to uwierzyc, to nie sa milionowe koszty i da sie kupic uzywany samolot jak ktos jest zainteresowany ale zupelnie nie znam kontekstu w jakim zostalo to wypowiedziane xD

to jest cena przekretow jakie wybily przy ostatniej pandemii

dlatego boje sie ze bedziemy mieli problem jesli dojdzie do prawdziwego/powaznego zagrozenia, ludzie juz masowo nie pobiegna zrobic tak jak powiedzial celebryta w reklamie / na fb

Moja Mama np. dołączyła do jakiejś grupy, która zrzesza Wdowy, których Mężowie zmarli przez zaniedbania NFZ w trakcie Pandemii.

Ciekawe czy coś z tego będzie... oczywiście wątpie, bo się powołają pewnie na ustawę Covidową.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Melodyman napisał:

W kontekście CPK.

Cytat

- Jeżeli będziemy się rozwijali i będziemy coraz zamożniejsi, to coraz więcej ludzi nie tylko będzie chciało korzystać z transportu lotniczego, ale proszę państwa, będzie miało swoje samoloty

17 minut temu, Melodyman napisał:

Tak, wiem. Tylko jak sam zauważyłeś, jak ktoś ma coś rzeczowego do dodania w dyskusji to i ja chętnie podyskutuję, dam źródło itd. Tu napisałem że się po części zgadzam ze zdaniem przedstawionym w artykule, to w odpowiedzi dostałem "lubicie sobie brać leki to sobie bierzcie". Tak jakby kompletnie nie zrozumiał, albo po prostu olał co przeczytałem. To go jak najbardziej stawia po stronie po której został określony przez @Badalaman

16 minut temu, Szambo napisał:

Moja Mama np. dołączyła do jakiejś grupy, która zrzesza Wdowy, których Mężowie zmarli przez zaniedbania NFZ w trakcie Pandemii.

Ciekawe czy coś z tego będzie... oczywiście wątpie, bo się powołają pewnie na ustawę Covidową.

Grupa nic nie da, chyba że złożą jakiś pozew zbiorowy i przedstawią dowody że to przez zaniedbania. Ustawa covidowa nie załatwia wszystkiego, nadawała jedynie priorytet niektórym działaniom. Ewentualnie pozostaje każdy przypadek rozpatrywać oddzielnie w osobnym postępowaniu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Melodyman napisał:

To jak nie wiesz czegoś to zamiast pomyśleć nad kontekstem dajesz hurtowo confused??? Nawet żartu nie ogarniasz... No cóż typowe dla foliarzy z konforusji... 🤣

To właśnie obrazu stan intelektu takich osób i wyznawców brauna i mentzena :) wyborcy konforusji TO STAN UMYSŁU... 😂

Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby myśleć, że nie jakiś random tylko osoba udzielająca się dosyć często w off polityczny CHCIAŁA KUPIĆ SAMOLOT i dała ogłoszenie w off politycznym na forum komputerowym.... 😂

Wy z  melodymenem nie dyskutujcie! To hejter... Dawał mi masowo confused w każdym poście jaki napisałem nawet o UFO. Nawet jak kropkę postawiłem... :)

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Badalaman napisał:

@209458 Badanie i opracowanie czegoś może być finansowane ze środków publicznych przez wiele państw.

Teoretycznie tak. W praktyce pewnie proces dogadywania jak to skoordynować, kto ile powinien się dołożyć, rozpatrywania uwag poszczególnych krajów itd. zajmie wiele lat.

2 godziny temu, LeBomB napisał:

Yhm, czyli chcesz powiedzieć, że masa badań, z których potem nic nie wynika była robiona charytatywnie? Nie wiem czy wiesz, ale nie zawsze jakieś badania muszą zakończyć się masową produkcją czegoś, nawet jak przyniosły zamierzony efekt.

No wiadomo, te co się udadzą finansują te nieudane. Mimo wszystko jednak większość preparatów odpada na wcześniejszych etapach gdy wychodzi, że po prostu działają słabo. A tu trzeba doprowadzić badania do końca i dalej nie wiadomo, czy będzie potrzebne. Wydaje mi się że korporacyjni manago będą niechętnie iść w projekt podwyższonego ryzyka bez jakichś gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, 209458 napisał:

No fajnie, tylko jak to spiąć ekonomicznie. Opracowanie preparatu, zwłaszcza badania kliniczne wszystkie fazy są cholernie drogie, często droższe niż sama produkcja. I kto za to zapłaci, bo prywatne firmy raczj nie wyłożą kasy na badania jak będą miały w perspektywie ryzyko, że nikt potem tego nie kupi.

To jakim cudem spina się ekonomicznie wydawanie co sezon nowych szczepionek na grypę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Były marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, dzięki któremu opozycja przejęła władzę w regionie z rąk PiS, został prezesem Towarzystwa Finansowego Silesia. Wynagrodzenie dwuosobowego zarządu tej państwowej spółki wynosi nawet 2,5 miliona złotych rocznie.

Czyli dokładnie to samo co robił PiS -> kupiony za państwowe pieniądze człowiek. Jeszcze się na serio zdziwimy, kiedy PiS wróci do władzy...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Melodyman napisał:

@Szambo widzisz jak to sie robi?

Tylko tutaj jest inna kwestia...

I. Spadki cen mieszkań na rynku WTÓRNYM w dużym stopniu wynika z ciągnących się dyskusji z wprowadzeniem kolejnego programu kredytu 0/2%, a może i w ogóle go nie będzie -> czyt. słowa P. Hołowni. Ktoś kto chce sprzedać swoje mieszkanie na rynku wtórnym nie będzie czekał 6 miesięcy, 1 roku itd. aż może jakiś program ruszy. Obniżają cenę aby sprzedać.
II. Deweloperzy na rynku pierwotnym co innego - trzymają cenę bo i tak nic im nie da obniżenie ceny. Nie sprzedadzą teraz, sprzedadzą później drożej.
III. Obniżki dotyczą TYLKO I WYŁĄCZNIE RYNKU, a nie rynku pierwotnego -> czy. pkt. nr II 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

pierwotny tez zareaguje tylko w bardziej skoordynowany sposob,

pierwsze reakcje zawsze widac na gieldzie i akcje spolek traca od wypowiedzi Holowni tak jak i caly WIG-NRCHOM

tylko oczywiscie to wszystko nie wydarzy sie w dwa dni, spokojnie

3 godziny temu, hubio napisał:

To jak nie wiesz czegoś to zamiast pomyśleć nad kontekstem dajesz hurtowo confused??? Nawet żartu nie ogarniasz... No cóż typowe dla foliarzy z konforusji... 🤣

To właśnie obrazu stan intelektu takich osób i wyznawców brauna i mentzena :) wyborcy konforusji TO STAN UMYSŁU... 😂

Wy z  melodymenem nie dyskutujcie! To hejter... Dawał mi masowo confused w każdym poście jaki napisałem nawet o UFO. Nawet jak kropkę postawiłem... :)

cool story bro, reality check:

YfY1LjJ.png

Edytowane przez Melodyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym podzielać Twój optymizm do spadku cen na pierwotnym rynku :E
PS. O którą wypowiedź Hołowni chodzi? że traci giełda itd.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swieza wypowiedz w ktorej zadeklarowal ze nie poprze projektu

zeby bylo jasne - ja nie spodziewam sie jakiegos krachu :szczerbaty: drobna korekta tak jak w europie zachodniej i nie ma co liczyc na wiecej

ale to wciaz stoi pod znakiem zapytania, projekt ma nadal szanse wejsc, wiceminister rozwoju zapewnia ze wciaz pracuja
PIS tez zapewnia ze poprze projekt wiec KO tak naprawde nie potrzebuje zgody Holowni czy lewicy,

jak beda chcieli to wprowadza program razem z PISem

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sztandarowy-pomysl-tuska-na-zakrecie-jednoznaczna-deklaracja,nId,7538979

jedno jest pewne - presja ma sens!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, LeBomB napisał:

Grupa nic nie da, chyba że złożą jakiś pozew zbiorowy i przedstawią dowody że to przez zaniedbania. Ustawa covidowa nie załatwia wszystkiego, nadawała jedynie priorytet niektórym działaniom. Ewentualnie pozostaje każdy przypadek rozpatrywać oddzielnie w osobnym postępowaniu. 

Tego typu grupa to wyłącznie aspekty towarzyskie. Konkrety to w oddzielnych postępowaniach, na pozew zbiorowy też słabo się to nadaje.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.05.2024 o 10:44, sabaru napisał:

Członkowie pis zachowują się jak królowie. Dla nich prawo się nie liczy. Między innymi przez takie zachowanie przerznęli wybory to teraz chyba nie będzie lepiej. Niczego się nie nauczyli przez ten czas.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/daniel-obajtek-nie-pojawi-sie-na-komisji-sledczej-przyjde-po-wyborach/s37g0ry

Pytanie dlaczego ten człowiek co sobie przelał ~1,5mld zł na słupa jeszcze chodzi na wolności. Rząd sam w ten sposób sobie robi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.05.2024 o 12:12, Klakier1984 napisał:

Oczywiste rozwiązanie ale podejrzewam, że nasza klasa polityczna ma zbyt dużo kasy w nieruchomościach pochowanej i sami sobie podatku nie dowalą.

Oczywiste realia. Wystarczy poczytać oświadczenia majątkowe 5 polityków z jakiegokolwiek okręgu, nieważne czy radnych czy posłów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wspomniany wniosek ma "zaledwie" 28 stron i dotyczy Wosia :)

Edytowane przez Kris194
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.05.2024 o 11:16, ghostdog napisał:

Ciekawe jak to się zakończy. Jak nie polecą głowy to ten kraj jest nic nie wart. Republika bananowa to mało powiedziane. Pamiętam jak u mnie w robocie typa wywalili za lipną delegację, zrobił sobie jeden dzień wolnego i przytulił za delegację kilkanaście złotych 😀 Jak kraść to tylko miliony.

Nic by się nie stało jakby już dziś poszły areszty dla ludzi okradających państwo. To decyzja polityczna. Tymczasem oni śmieją się Polakom w twarz, bo wiedzą że prezydent uniewinni prędzej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, LeBomB napisał:

Tyle się ta elyta Zjednoczonej Prawicy nakradła, że wydaje im się, że samoloty są tak tanie, że Polacy kupują je jak pietruszkę to i takie farmazony PAD głosi... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi