Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon to się myli prawie we wszystkim co robi. Co decyzja, to gorsza.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, FranzMakamele napisał:

No jak widzisz jednak ma.  Ale z chęcią zobaczę jak to wyglądało na innych listach :)

Tam powinny iść osoby, które chcą Polskę zmieniać na lepsze. Sośnierz akurat idealnie się tam nadaje. W poprzedniej kadencji świetnie relacjonował to co tam się dzieje.

Lista w wielkopolsce na pewno argumentem nie będzie, bo Bryłka na pierwszym miejscu, reszty nie patrzyłem.

Nie wiem, mi Sośnierz nie pasuje, jak na niego patrzę i słucham to jakoś mnie odrzuca. Na pewno lepiej on niż Braun, za tego czuję że będziemy się wstydzić.

2 minuty temu, Camil666 napisał:

Szymon to się myli prawie we wszystkim co robi. Co decyzja, to gorsza.

Jak już kiedyś pisałem po parlamentarnych, on się nadaje do robienia show w sejmie i streamów... Fajnie było, ludzie się jarali (głupie ale cóż, taka rozrywka dla mas) i wyszło szydło z worka.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On miał bardzo dobry start, który całkowicie zmarnował przez to, że nie potrafił dokładnie określić jakim tworem PL2050 właściwie jest.
Wybrał najgorszą z możliwych opcji - stanąć pomiędzy PiS i PO i odrzucić tym samym wyborców i jednych i drugich.
Moim zdaniem, gdyby był bardziej wyrazisty i obrał wyraźny kierunek, wybierając sobie z jednych i drugich punkty programowe, które przyciągną wyborców obu partii, to mógłby tak trochę ugrać. Przykładowo: twarda polityka i bezwzględne rozliczanie złodziejstwa ORAZ bardzo mocne i publiczne poparcie dla głośnych projektów infrastrukturalnych typu CPK, port kontenerowy, szybka kolej itd. Tyle, że taki przekaz musiałby być czytelny i stały od dłuższego czasu.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, FranzMakamele napisał:

Tam powinny iść osoby, które chcą Polskę zmieniać na lepsze. Sośnierz akurat idealnie się tam nadaje. W poprzedniej kadencji świetnie relacjonował to co tam się dzieje.

Nie ouszukujmy się, tam idą osoby, które chcą zarobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On ładne show robił a jak przychodziło do kluczył w różne strony byle nie brać odpowiedzialności.

Żadnego zdecydowania, konkretnych działań to i ludzie go olali.

Do tego dochodzą jeszcze sytuacje z ludźmi z jego partii. Córka Thun co dostała posadkę. działacz partii który olał Szymka jak musiał wybierać między partią a posadką w ssp i Szymek tylko wzruszył ramionami.

Pan pułkownik dostał robotę, był krzyk, płacz ale swoje zrobił i wziął to na klatę.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hołownia się zachowywał jak dziecko w piaskownicy któremu zabrano zabawkę, totalnie nie jest przygotowany do takiej roboty. Szkoda bo sam miałem nadzieję że coś z nich wyrośnie i jest szansa na lepsze zmiany, ale nie, musieli iść w stronę PO, ale nie przewidzieli że PO ich wchłonie. Zamiast mieć własne zdanie, poglądy i rozdzielić scenę polityczną (nie może być ciągle POPIS) to nie, po co. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

W razie kontynuowania śledztw i próby uchylenia immunitetu europosła powołam się na argument o prześladowaniach politycznych - przekazał Wirtualnej Polsce polityk PiS Maciej Wąsik, który uzyskał mandat.

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Klakier1984 napisał:

Nie ouszukujmy się, tam idą osoby, które chcą zarobić ;)

Zarobic? nie to jest najważniejsze dla pisuarów. TV Republika już w boksach startowych 

W razie kontynuowania śledztw i próby uchylenia immunitetu europosła powołam się na argument o prześladowaniach politycznych - przekazał Wirtualnej Polsce polityk PiS Maciej Wąsik, który uzyskał mandat.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież Wąsik z Kamińskim się powoływali na ten argument od samego początku, więc nic nowego nie odkrył. Ale ma pecha bo to nie jego ugrupowanie będzie miało większość w UE.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czego oczekujecie po TD :E To jest nowa partia w Polsce, która kształtuje się dopiero, ludzi znanych jest mało, większość polityków jest nieznana dla wyborcy (betonowego który głosuje na tego samego polityka od 30 lat), TD jest w dodatku centro prawicą, czyli PO z 2008 roku, przy tak spolaryzowanym społeczeństwie to normalne że będą tracić głosy bo symetrysci będą wymyślać coś o fikołkach. Inaczej w centrum być się nie da, trzeba robić fikołki raz w lewą stronę raz w prawą. 
I ponownie, TD nie miała kogo wprowadzić do PE. Głosy i tak poszłyby na KO która ma mocniejszą pozycję, a elektorat Konfy zawsze był zjednoczony. (W autyzmie siła). 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W wyborach do PE głosowałem na KO, ale w parlamentarnych na TD. Na Prezydenta też będą jak będzie czy Hołownia czy Trzaskowski. Wolę Trzaskowskiego, ale Hołowania może zebrać więcej centrowych wyborców więc zrozumiem. Naprawdę nie wyciągajcie jakichkolwiek wniosków z wyniku TD do PE! Ja jestem na to przykładem. I wielu podobnych do mnie. Nie chcę żeby kiedykolwiek w Polsce rządziło znów PiS czy konfa, a te różnice Koalicji Demokratycznej to są dla mnie żadne.

Zresztą zarówno TD jak i Lewica się pięknie zachowały bo od razu były gratulacje dla KO. Jakieś teksty o przejęciu przez KO TD są nie na miejscu bo oni są jako Polska 2050 i PSL i przynajmniej PSL zawsze będzie sam. Zresztą musi być TD żeby zbierać centowych wyborców i Tusk doskonale sobie zdaje z tego sprawę.

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że są już uzasadnione obawy, że TD podzieli los Palikota czy Nowoczesnej albo nawet i Kukiza.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, galakty napisał:

Hołownia się zachowywał jak dziecko w piaskownicy któremu zabrano zabawkę, totalnie nie jest przygotowany do takiej roboty. Szkoda bo sam miałem nadzieję że coś z nich wyrośnie i jest szansa na lepsze zmiany, ale nie, musieli iść w stronę PO, ale nie przewidzieli że PO ich wchłonie. Zamiast mieć własne zdanie, poglądy i rozdzielić scenę polityczną (nie może być ciągle POPIS) to nie, po co. 

przecież Hołownia 2050 od początku był projektem nowoczesna bis i większość ich kadry to byli działacze PO , zostaną wchłonięci jak poprzednio nowoczesna , ale przed wyborami stworzą cos nowego żeby PSL się z kimś połączył i  mógł znów wejść do sejmu , takie stale warianty gry

dla mnie ważne ze lewica komunistyczna się rozpada 

w kolejnych wyborach na prezydenta jedyna szansa dla PIS jest wystawienie wspólnego kandydata razem z konfederacja ,  nie wiem czy to jest w ogóle realne po tym jak PiS atakował swoich jedynych przyszłych koalicjantów a promował wrogą sobie lewicę, i pytanie czy to by wystarczyło , jak dla mnie Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Polski wystarczy że jego sztab przeanalizuję kampanię Komorowskiego z 2015 roku i nie popełnia tych samych błędów przez które przegrał Komorowski , nie ma aktualnie innych kandydatów którzy mogli by mu zagrozić 

Edytowane przez voltq
  • Confused 2
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spl97 nie podzieli bo to nie jest w interesie Tuska. Przeanalizuj w jakich okolicznościach Palikot, Nowoczesna czy Kukiz zostali wchłonięci?

Zawsze poprzedzały to jakieś skandale, albo błędy. Kiedy cała opozycja broniła demokracji,  Petru pojechał z dziewczyną na wyspy tropikalne, a potem się pokłócili wewnątrz Nowoczesnej. Palikot był zbyt kontrowersyjny i miał mowę nienawiści. A KUKIZ to nawet nie warto komentować... Wiadomo po fundacji dlaczego się sprzedał.

W przypadku TD mamy do czynienia wyłącznie ze słabym wynikiem do PE. Sam się wahałem, ale wolałem ich zostawić w Polsce żeby walczyli o moją składkę zdrowotną niż wysyłać ich do Brukseli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Spl97 napisał:

Dokładnie, nawet w dniu wyborów zrobił wstyd, w lokalu wyborczym. Niech już z tego kraju jedzie do Brukseli i jak najdłużej z stamtąd nie wracał.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-incydent-w-lokalu-wyborczym-polityk-konfederacji-w-roli-glow,nId,7565612

co za problem przyznać się ze unia europejska to państwo a polska jest częścią składowa tego państwa i ma status województwa , wtedy Braun by zaprzestał usuwania flagi wystarczyło mu to wytłumaczyć , Brauna można pokonać jego własna bronią

Flaga Unii europejskiej powinna być w środku jako najważniejsza , NATO po prawej jako druga najważniejsza , a Polska po lewej

flagi ukraińskie powinni usunąć

@kanon7 te wszystkie bajania o wyjściu z Unii Europejskiej to propaganda dla ludu , możemy ogłosić niepodległość i wyjść z UE ale to będzie niewyobrażalna katastrofa , nawet bosak i mentzen to zrozumieli i już nie gadają o tym tylko mówią właśnie o próbie reformacji UE 

Braun to taki Korwin tylko na wyższym poziomie bez zespolu Aspergera i z krzyżem w zębach

Edytowane przez voltq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A co do polityków prawicy co chcą uciec od odpowiedzialności karnej, a zostali wystawieni przez swoje partie żeby ich ewakuować to czy nie myślicie, że to szczyt hipokryzji, że teraz powołują się na UE, na którą tak pluli? :) Powołują się na ochronę prawną jaką daje im PE, ale wcześniej negowali wszystkie wyroki TSUE i organów sądowych UE mówiąc, że liczy się wyłącznie TK Julii Przyłębskiej... 🤣  Teraz już prawo UE będzie dla nich ważniejsze niż krajowe... Dno i 2 metry mułu... Zero zasad, a jedynie czysty populizm i takie manipulowanie żeby się lepiej ustawić. Jak tacy honorowi, wielcy Polacy- Katolicy, narodowcy przedkładający prawo polskie to niech pan braun co mu przeszkadzają flagi UE czy Ukrainy niech pozwoli działać POLSKIEMU wymiarowi sprawiedliwości i nie chowa się za flagą unijną. Tak samo Wąsik, Kamiński, Obajtek... Teraz z płaczem do UE żeby zapewnić im ochronę, a jak rządzili mieli gdzieś unijne prawo i przez to nie mieliśmy KPO i milionowe kary! A teraz się chowają... Wymiotować mi się chce...

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Spl97 napisał:

Tylko, że są już uzasadnione obawy, że TD podzieli los Palikota czy Nowoczesnej albo nawet i Kukiza.

Po smierci wielu polityków z racji wieku może się okazać że Hołownia zaczął politykę w idealnym okresie. Ma szanse zgarnąć prawicowy (normalny prawicowy) elektorat. Na razie za wcześnie na takie wnioski, jak popełni więcej błędów to będzie można coś określić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście Gronkiewicz-Waltz nie uciekła ale tej kreatury to już nie skażą niestety. 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
46 minut temu, hubio napisał:

A co do polityków prawicy co chcą uciec od odpowiedzialności karnej, a zostali wystawieni przez swoje partie żeby ich ewakuować to czy nie myślicie, że to szczyt hipokryzji, że teraz powołują się na UE, na którą tak pluli? :) Powołują się na ochronę prawną jaką daje im PE, ale wcześniej negowali wszystkie wyroki TSUE i organów sądowych UE mówiąc, że liczy się wyłącznie TK Julii Przyłębskiej... 🤣  Teraz już prawo UE będzie dla nich ważniejsze niż krajowe... Dno i 2 metry mułu... Zero zasad, a jedynie czysty populizm i takie manipulowanie żeby się lepiej ustawić. Jak tacy honorowi, wielcy Polacy- Katolicy, narodowcy przedkładający prawo polskie to niech pan braun co mu przeszkadzają flagi UE czy Ukrainy niech pozwoli działać POLSKIEMU wymiarowi sprawiedliwości i nie chowa się za flagą unijną. Tak samo Wąsik, Kamiński, Obajtek... Teraz z płaczem do UE żeby zapewnić im ochronę, a jak rządzili mieli gdzieś unijne prawo i przez to nie mieliśmy KPO i milionowe kary! A teraz się chowają... Wymiotować mi się chce...

Ja się dziwie że ty to dopiero dzisiaj zauważyłeś.

Edytowane przez sabaru
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, hubio napisał:

A co do polityków prawicy co chcą uciec od odpowiedzialności karnej

Od niczego nie uciekną, immunitet w europarlamencie dużo łatwiej znieść niż w naszym Sejmie.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Co nieco słuchałem co gadały Bryłka i Zajączkowska i nie przypominam sobie, żeby odstawiały cyrki, nie ten kaliber w porównaniu ze Szczęść Boże. Ale jest taki szczegół, że one są ładne, ale jednocześnie przy tym niesamowicie głupie, w tym co one mówią, jak zresztą pozostałe kobiety w Konfie.

Bryłki specjalnie nie słuchałem, ale akurat Zajączkowska jest bystra. Jeśli ją uznamy za "niesamowicie głupią" to połowę polskiej klasy politycznej trzeba by określić mianem kretynów ;-) W każdym razie na tle średniej dla polskich polityków na pewno nie wyróżnia się negatywnie pod względem inteligencji. Wydaje mi się, że tutaj panie z lewicy wiodą prym ;-)

f906153a2433b6a5f2f20b1667fb.jpeg

Edytowane przez Assassin
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, TheMr. napisał:

Ma szanse zgarnąć prawicowy (normalny prawicowy) elektorat.

Na to zdecydowanie większe szanse na przejęcie prawicowego elektoratu po PiS-ie ma akurat Konfa, a nie ugrupowanie Szymka, tym bardziej, jak Kaczyński zdechnie.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, TheMr. napisał:

Po smierci wielu polityków z racji wieku może się okazać że Hołownia zaczął politykę w idealnym okresie. Ma szanse zgarnąć prawicowy (normalny prawicowy) elektorat.

A od kiedy to normalny prawicowy elektorat głosuje na PiS? ;-)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, voltq napisał:

co za problem przyznać się ze unia europejska to państwo a polska jest częścią składowa tego państwa i ma status województwa

Taki że to wyłącznie Twoja wizja.

Godzinę temu, voltq napisał:

Flaga Unii europejskiej powinna być w środku jako najważniejsza , NATO po prawej jako druga najważniejsza , a Polska po lewej

Jakbyś znał zasady wywieszania flag, to byś takich pierdół nie pisał. 

image.png.6f4e3cbf9d6e948f1b1f8aa887b667c9.png

Źródło:

https://www.nist.gov.pl/files/texts/1488379373_Broszura MSWiA.pdf

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi