Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Szambo napisał:

I tak przy temacie @Kamiyan ... ile do tego Allegro odprowadzasz? Bo mamy takiego ziomka co handluje drogerią na Allegro i zawsze się dziwię, że ma rachunek 35 000 brutto za Allegro MIESIĘCZNIE... chyba zaszło to już trochę za daleko.

Średnia prowizja z adsami, dopłatami do wysyłek etc wynosi 21-22%. Czyli od każdych 100 tys. samo Allegro ci skasuje 20 parę tysięcy.

I tak nie jest najgorsza, bo znam takich z prowizjami 26-28%. Zależy trochę od kategorii.

Problem polega na tym, że ciężko to obejść, jak nie jesteś jakimś dużym sklepem z silną marką. Część rzeczy staram się przez OLX, bo tam jest prowizja bliżej 10%, tylko obrót już nie taki duży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kanon7 tak 

@Camis PiS to jednak mistrzowie intelektu nadal się nie nauczyli że jak będą emocjonalnie niemerytoryczne atakować konfederacje to konfederacji wzrośnie tylko poparcie

https://forsal.pl/kraj/aktualnosci/artykuly/9525026,bedzie-zmiana-definicji-gwaltu-sejmowa-komisja-nadzwyczajna-jest-za.html

Bardzo niebezpieczne przepisy które doprowadzą do jeszcze większych nadużyć, spadku dzietności, rozwodów i obawy przed wejściem z kobietą w jakąkolwiek relację 

Oczywiście muzułmanie nie będą się tym przejmować bo u nich kobieta to przedmiot

Kobiety powinny iść protestować przeciwko temu prawo bo to one na tym stracą 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No to pięknie w naszym pięknym kraju daliśmy się zgwałcić Zagranicznemu Holdingowi.

Allegro ma taki przemiał, że to prawie jakbyśmy VAT oddawali Luksemburgowi.

Dziwne, że Konfa nie krzyczy na ten temat... chyba, że krzyczy ale to do mnie nie dotarło.

Do tego dodajmy Żabkę... Zniszczyła Polskie Sklepy Osiedlowe i działa mocno naginając prawo.

Edytowane przez Szambo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to się zastanawiam jak z aliexperss jest bo przesyłki darmowe, dowozi inpost, różne rzeczy kosztują grosze. Ułamek polskiej ceny, płacisz blikiem w złotówkach, żadnych problemów z transakcją. Jak allegro czy sklepy w Polsce, jest kilka godzin na anulowanie i po kilku sekundach zwrot kasy na konto.

Przesyłki często dochodzą w około tydzień, trochę ponad a są wysyłane z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Keken napisał:

Jeżeli chcą być konkurencyjni i równać do Zachodu to muszą podwyższać minimalną. Większość ludzi  w Polsce zarabia okolice minimalnej.
Bez tego może być ciężko o zwykłych pracowników.

Historia pokazuje że podnoszenie płacy minimalnej nic nie daje. Za każdym razem jak podnoszą to z automatu idzie do góry większość towarów, usług itd. i ostatecznie na jedno wychodzi. Tak że raczej problem nie leży po tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@voltq dla ciebie nawet 2+2=5. Tylko aby nie przyznać się do błędu. Dostaniesz fakty, to tylko wstawisz krzywy ry@ emotikonę i tyle. 
Typowe zachowanie konforuskie. 

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Keken napisał:

Ja to się zastanawiam jak z aliexperss jest bo przesyłki darmowe, dowozi inpost, różne rzeczy kosztują grosze.

Inpost wozi teraz paczki z AliExpress? Jeszcze w zeszłym roku to robiła Poczta Polska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A różnie z tym bywa .. Czasem inpost, czasem Poczta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Camis napisał:

Jak dziad zniszczy to w końcu go przytargać w sądzie za przestępstwo.  

Najpierw trzeba by mu immunitet zdjąć.

4 godziny temu, FataIity napisał:

Konfa jako partia jest przeciw Rosji - tylko pojedyncze jednostki promują neutralny lub pozytywny wizerunek Rosji - i to na dodatek osoby których nikt nie bierze serio.

Skoro to jednostki, do tego nieliczące się, to dlaczego są trzymane w partii? :>

4 godziny temu, FataIity napisał:

Ból zada to mają platformesi, którym wytyka się, że rząd wpuszcza drzwiami o oknami czarnych na lewo i prawo, nie wprowadza prawie żadnych zmian co obiecali i zajmują się wyimaginowanymi problemami.

Serio? Rzucisz jakimiś liczbami i porównaniami?

PO/KO zawsze była oskarżana, straszono nimi, że będzie wpuszczać, ale jakoś tak dziwnie to za rządów pisu najwięcej ich przybyło.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, Keken napisał:

Ja to się zastanawiam jak z aliexperss jest bo przesyłki darmowe

Szybka przesyłka (7-10 dni) jest za darmo jak kupisz coś za powyżej 40zł, i to chodzi o cały koszyk a nie od jednego sprzedawcy. Poniżej tej kwoty za przesyłkę trzeba zapłacić niecałe 5 zł.

I fakt mimo że VAT już jest zawarty to i tak bardzo się opłaca tam kupować.

Ostatnio kupiłem ładowarkę do roweru elektrycznego, zapłaciłem 198zł prosto od producenta, ta sama w Polsce 400zł.

Ze zwrotami też ok, można zwrócić towar w ciągu 45-90 dni, oczywiście wysyłka za darmo. Jak masz "dobre" konto najlepiej wieloletnie z duża liczą zakupów to kasę zwracają automatycznie po oddaniu paczki do punktu nadania po kilku minutach. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Yedi napisał:

A różnie z tym bywa .. Czasem inpost, czasem Poczta

Rzadko zamawiam u Chińczyków, ale jeśli cokolwiek zamawiałem, to u mnie za każdym razem dostarczał listonosz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Bono[UG] , według @kanon7 i kilku innych prorosyjskość konfederacji polega na zrobieniu zdjęcia Grzegorza Brauna z jakimś ruskim agentem , wtedy Braun był reżyserem i kręcił jakiś film przeciwko Rosji na terenie Rosji , idąc tym tokiem rozumowania Donald Tusk jest prorosyjski bo jest nagranie jak przytulał się z Putinem

To są fanatycy KO i fanatycy PiS , jedni i drudzy prowadzą emocjonalna plemienna walkę na krzyki i wyzwiska , bezpodstawne oskarżanie wszystkich innych o bycie ruskim agentem , udział w absurdalnych marszach itd

W każdym kraju są źli i dobrzy u nas tez ludzie wybrali PiS czy KO , tam wybierają Putina jeżeli w ogóle wybory są tam uczciwe bo możliwe że są sfałszowane i taki Putin któryś już z kolei sobowtór ,  ma poparcie na poziomie 10% to wtedy te 90% mamy ukarać przez te 10% ?

Problemem w Rosji jest rząd , prezydent , premier itd , nie zwykli ludzie 

@Camis około 2-3 lata temu pisałem ze lewica powinna wywalić towarzysza który był w pzpr Czarzastego i dać na czele jakiegoś Biedronia który nigdy nie był w PZPR , gdyby tak zrobili to może by mieli kilku posłów więcej , na szczęście nie posłuchali i lewica idzie pomału ale konsekwentnie na śmietnik historii , podziękowania również dla pisu i po za przejecie ich programu 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Bosak na poprzedniej stronie wyjaśniający oczywiste ich błędy lewakom to już jest w ogóle matrix. Prawacki szur stawia znacznie lepsze diagnozy ich porażki niż jakikolwiek członek Lewicy jest w stanie wyartykułować. Złoto xD

https://www.skyscrapercity.com/threads/polityka-mam-nadzieję-że-nie-okażecie-się-takimi-fujarami.2410635/post-188830520

1718186654113-jpeg.7383612

GP3iNLvW8AAzMFz?format=jpg&name=medium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Keken napisał:

To jakieś utopijne podejście.

Wiem, dlatego napisałem jak to powinno wyglądać a nie jak wygląda.

4 godziny temu, Keken napisał:

Poza tym wydaje mi się, ze ciężko samemu przeżyć za minimalną w Polsce i faktycznie starcza na przeżycie jeżeli ktoś nie ma własnego domu.

Za minimalną samemu nigdy się ekstra nie żyło.

Jest jeszcze jeden aspekt, minimalna rośnie zbyt szybko w stosunku do mediany, ostatnio już nawet dostaliśmy ostrzeżenie od MFW.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,31025782,placa-minimalna-w-polsce-rosnie-zbyt-szybko-mfw-ostrzega-to.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz zobacz sobie z czego jest wyliczane średnie wynagrodzenie.

Drugie to zobacz sobie pensje za Odrą bo w obecnych czasach z nimi musi konkurować Polska o pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, voltq napisał:

@Bono[UG] , według @kanon7 i kilku innych prorosyjskość konfederacji polega na zrobieniu zdjęcia Grzegorza Brauna z jakimś ruskim agentem , wtedy Braun był reżyserem i kręcił jakiś film przeciwko Rosji na terenie Rosji , idąc tym tokiem rozumowania Donald Tusk jest prorosyjski bo jest nagranie jak przytulał się z Putinem

To są fanatycy KO i fanatycy PiS , jedni i drudzy prowadzą emocjonalna plemienna walkę na krzyki i wyzwiska , bezpodstawne oskarżanie wszystkich innych o bycie ruskim agentem , udział w absurdalnych marszach itd

W każdym kraju są źli i dobrzy u nas tez ludzie wybrali PiS czy KO , tam wybierają Putina jeżeli w ogóle wybory są tam uczciwe bo możliwe że są sfałszowane i taki Putin któryś już z kolei sobowtór ,  ma poparcie na poziomie 10% to wtedy te 90% mamy ukarać przez te 10% ?

Problemem w Rosji jest rząd , prezydent , premier itd , nie zwykli ludzie

Nie, to twój argument, że to ich argument. Jakoś wcześniej nie kojarzę, żebyś tak bronił Konfederacji, a przecież nie raz byli oskarżani o pro rosyjskość.
Nawet nie śledząc zbyt uważnie kto i gdzie od nich się porusza, to kojarzę, że tych wyjazdów na Białoruś, do Rosji trochę było. I nie były związane z kręceniem jakiegoś filmu, a spotkania z politykami władzy, środowiskami związanymi z władzą, ogólnie ujmując z nurtem tamtejszych reżimów.
Niejedna wypowiedź tych polityków była wręcz zgodna z linią Kremla. Serio nie trzeba robić żadnych wygibasów i wyciągać jakichś zdjęć z nie wiadomo kiedy.

PiS podobnie, wszędzie gadają jacy antyrosyjscy, a swoimi działaniami tak pomogli polityce rosyjskiej, że szkoda gadać.

Owszem obecnie trochę to przypomina polowanie na czarownice ale też do tej pory nie widziałem tak dużego szamba w komentarzach na różnych stronach, nakierowanego na podziały, na wywoływanie niepokoju, czy wręcz strachu. Jakimś dziwnym trafem jest to zbieżne w rosyjskimi celami na rozbicie jedności Europy.
Nie ma też co negować tych wpływów, bo momentami są aż nadto widoczne.

Chciałbym tak ufać w ludzi, ale są pewne granice, nie można wszystkiego zwalać na władzę.
Jeżeli przy ledwo 10% realnym poparciu nie potrafią zmienić władzy, to jednak zmiany nie chcą. Nie raz kraje były zniewolone przez władzę, nie raz wyciskane do cna i jak ludzie w końcu pękali, to te reżimy obalali. W Rosji społeczeństwo jeszcze nie pękło, czyli nadal się godzą na to co mają.

Zwykli ludzie zostali wychowani w kulcie wielkiej rosji, potężnego mocarstwa. Wielu z nich mocno odczuło negatywne zmiany związane z rozpadem ZSRR, tęsknią za tym co było i przenoszą na młodsze pokolenie. Putin ten sentyment skrzętnie wykorzystuje, wystarczy przejrzeć jaka papka indoktrynacyjna leci w ich mediach.
Jeżeli nie potrafią tego odcedzić, nie potrafią samodzielnie rozejrzeć się jak faktycznie świat wygląda, to tak to jest ich wina.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, Keken napisał:

A teraz zobacz sobie z czego jest wyliczane średnie wynagrodzenie.

Ja nie muszę nawet patrzeć, bez tego wiem, że doszło do absurdalnego spłaszczenia wynagrodzeń w ostatnich latach. Wyrównywanie nierówności społecznych jest ok ale problem się pojawia gdy to zaczyna niebezpiecznie kroczyć w stronę socjalizmu.

33 minuty temu, Keken napisał:

Drugie to zobacz sobie pensje za Odrą bo w obecnych czasach z nimi musi konkurować Polska o pracowników

Wiesz, ja też nie zarabiam tyle co koledzy po fachu z Niemiec, podobnie jak większość.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, voltq napisał:

@Bono[UG] , według @kanon7 i kilku innych prorosyjskość konfederacji polega na zrobieniu zdjęcia Grzegorza Brauna z jakimś ruskim agentem

Oj gdyby było tylko to to pierwszy bym bronił konfederacji. Tak to PiS robiła z Tuskiem publikując jakieś jego stare zdjęcie z putlerem. Jednak konfa to zupełnie inna sprawa bo:

1. Tak samo jak pulter mówi o zgniłej UE pełnej LGBT z którymi trzeba walczyć

2. Bo tak samo jak pulter dystansuje się od pomocy Ukrainie, a braun mówi o obcych flagach

3. Bo wśród polityków konfederacji jest lub było wielu zwolenników rządów autorytarnych, a korwin używa terminu: "tfu demokracja" - dokładnie tak samo jak rosja

4. Bo mniejszości i kobiety wg konfy nie zasługują na prawa tak samo jak jest w rosji

Pewno zapomniałem jeszcze o paru sprawach więc może inni uzupełnią.

Edytowane przez hubio
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Bono[UG] nie rozumiem , stwierdziłem jedynie fakt , jak pisałem ze Tusk nie drukując pustego pieniądza i nie wywalając pieniędzy na zasiłki uratował Polskę przed kryzysem to tez go bronie ?

jak za 3,5 roku pis wróci do władzy to tez będziesz tak pisał ?

Tomasz Lis miał racje , pewne osoby nie dogadają się ze sobą choćby nie wiem jak próbowali

@hubio jak cos napiszesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać xD

Przecież konfederacja dostała więcej głosów kobiet od lewicy , co ty bredzisz xD , maja najlepsze kobiety na listach wyborczych , porównaj sobie żukowska i bryłkę

Tusk miał w partii przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem to znaczy ze jest zły i nie warto głosować na KO ?

Co ty zrobiłeś żeby pomoc Ukrainie oprócz pisania postów w Internecie? każdy chętny do pomocy ale najlepiej cudzymi rękami i przy pomocy cudzych pieniędzy

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, voltq napisał:

maja najlepsze kobiety na listach wyborczych , porównaj sobie żukowska i bryłkę

Co znaczy „najlepsze”?

Żukowska to jest tak nisko postawiona poprzeczka, że nawet jakby porównać z kamieniem, to kamień wygrywa - przynajmniej się tak nie kompromituje jak ona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, voltq napisał:

jak cos napiszesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać xD

Przecież konfederacja dostała więcej głosów kobiet od lewicy , co ty bredzisz xD

Ale go zezłomowałeś :lol2:

A tu można zobaczyć jak się zestarzała wypowiedź jego autorytetu - holland

https://www.tysol.pl/a37599-holland-mam-prosty-pomysl-zeby-na-trzy-kadencje-zawiesic-prawa-wyborcze-mezczyzn

3 godziny temu, sabaru napisał:

Historia pokazuje że podnoszenie płacy minimalnej nic nie daje. Za każdym razem jak podnoszą to z automatu idzie do góry większość towarów, usług itd. i ostatecznie na jedno wychodzi. Tak że raczej problem nie leży po tej stronie.

Podnoszenie płaci minimalnej działa bardzo dobrze i przynosi oczekiwane efekty, nie rozumiesz jednak jakie są prawdziwe oczekiwania po podniesieniu płacy minimalnej ;)

3 godziny temu, Szambo napisał:

No to pięknie w naszym pięknym kraju daliśmy się zgwałcić Zagranicznemu Holdingowi.

Allegro ma taki przemiał, że to prawie jakbyśmy VAT oddawali Luksemburgowi.

Dodaj do tego Mastercard/Visa i przy każdej płatności masz kolejny podatek na rzecz pewnego kraju ;)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Szambo napisał:

Do tego dodajmy Żabkę... Zniszczyła Polskie Sklepy Osiedlowe i działa mocno naginając prawo.

Raczej usprawniła, za osiedlakiem nikt płakać nie będzie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi