Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Kamiyan to jest na dzisiaj... Procesy społeczne zachodzą czasami bardzo szybko... Zobacz w kolebce laicyzmu i liberalizmu czyli Francji od jakiego progu startował LePen a potem jego córka, a zobacz dzisiaj?

Napisałem wcześniejszy post ze swoją diagnozą i przewidywaniami, ale nie napisałem jakie błędy są popełniane po stronie partii demokratycznych. Nie wiem jak gdzie indziej, ale w Polsce widzę to tak, że "zapomniano" o ludziach harujących dla Panów z korpo za minimalną krajową... Niech taki Belka od ośmiorniczek raz czy drugi przejedzie się randomowo autobusem co odwozi współczesnych niewolników po jednej z 3 zmian. Co w ogóle jest absurdem, że ludzie muszą pracować wbrew zegarowi biologicznemu co tydzień inaczej.

- Jak ci ludzie mają się dobrze czuć jak w zarobkach nie są lepsi od Ukraińców?

- Jak się mają dobrze czuć jak są numerem dla korpo, a nie człowiekiem?

- Jak się mają dobrze czuć jak elity nie są w stanie zdiagnozować ich frustracji i zmęczenia tym wszystkim co się dzieje?

- Następna kwestia kobiet. Jak są zasądzane alimenty? że ktoś ma komorników, jest trwale bezrobotny, wynajmuje mieszkanie i ma dowalone takie alimenty, że nie ma jak fizycznie funkcjonować? A z drugiej strony matka może latami blokować kontakty i ma za to grzywnę za 100zł???

- Jak to jest, że chwilówka przyznaje kredyt komuś kto jest na czerwono we wszystkich bazach, a potem roluje sobie na wszystkie sposoby taką wierzytelność?

Z ludzi zarabiających najniższą krajową, których odsetek jest najwyższy życie w Polsce (i podejrzewam innych krajach) nie jest różowe... I to są wszystko wyborcy partii populistycznych... W tym elektoracie stopniowo narasta ogromny gniew i zmęczenie.

Tu się pobawiłem trochę w adwokata diabła, ale prawda nigdy nie jest zerojedynkowa.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Kamiyan napisał:

Ta siła ma twardy elektorat na max 1,5 mln głosów i to tyle. Czy dostaną 7% czy 12% zależy tylko od frekwencji. Bez przejścia do mainstreamu się to nie zmieni, bo Polacy nie przepadają za skrajnymi partiami. Może za wyjątkiem polaryzacji.

Ta siła może mieć więcej niż 1,5 mln głosujących, tym bardziej jak kiedyś PiS się rozpadnie. Głosujący aktualnie na PiS po zakończeniu istnienia PiS-u prędzej wybierze Konfę czy inną prawicową partię niż Tuska bądź pozostałych, którzy nie mają poglądów prawicowych lub konserwatywnych. Tak samo jest z wkurzonymi wyborcami PiS-u, ci, którzy wcześniej głosowali na PiS, a teraz na PiS już nie spoglądają, większość z nich teraz aktualnie na Konfę głosują.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Kamiyan napisał:

Myślę, że nie powinieneś brać Twittera i Reddita za rzeczywistość. Ciągle jakieś tematy dla 5% ludzi, które są rozdmuchiwane botami.

Oczywiście ten news jest tak idiotyczny, że sprawdziłem czy to prawda :) No i jest.

To ja już w ogóle się nie dziwię kobietom, że wolą na Konfę głosować niż Lewicę.

Lewica odrze je z bycia Kobietami nawet. :)

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, hubio napisał:

Z ludzi zarabiających najniższą krajową, których odsetek jest najwyższy życie w Polsce (i podejrzewam innych krajach) nie jest różowe... I to są wszystko wyborcy partii populistycznych... W tym elektoracie stopniowo narasta ogromny gniew i zmęczenie.

Ale wiesz, że to samo napędzające się koło? Ludzie na minimalnej głosują na PiS, ale to przez PiS mamy rekordowy odsetek pracujących za najniższa krajową. Oni sami sobie hodowali elektorat uzależniony od zasiłków, pomocy państwa, broniąc ich "godności" bo nic innego nie mają.

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Spl97 napisał:

Ta siła może mieć więcej niż 1,5 mln głosujących, tym bardziej jak kiedyś PiS się rozpadnie.

Może mieć, ale to też nie będzie tak, że po ewentualnym rozpadzie PiSu zostanie niezagospodarowana pustka. Być może sam PiS jako partia nawet zostanie, wyrosną tylko przystawki i partie kanapowe wokoło, przynajmniej do czasu kolejnej konsolidacji (i kolejnej odsłony Zjednoczonej Prawicy lub czegoś podobnego).
Konfederacja może zebrać głosy po Ziobrze, te najbardziej eurosceptyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że kwestia pieniędzy jest ważna, ale to nie wszystko... Struktura korpo to niestety często struktura obozów pracy z zarządcami i poganiaczami niewolników. Od góry idą wytyczne na coraz większe wymagania, średni i niski szczebel zarządzania dociska śrubę. Do pracowników zwracają się na ty. Nieważne, że i do kierownika tak można bo to jest tylko formalne, a naprawdę w tonie głosu i pogardzie do kierownicy niskiego szczebla jadą po pracownikach. Jak pisałem - niech elity (nie oficjalnie przy kamerach) tylko w przebraniu przejadą się autobusami pracowniczymi czy nawet jeden z drugim zatrudni w takim korpo i zobaczą co ludzie mówią i myślą. Na PiS można narzekać na 1000 sposobów i wszystko jest uzasadnione, ale wśród ich polityków wydaje się, że więcej było bliżej ludzi niż w KO czy Lewicy. To nie jest tak, że każdy w Polsce jest szczęśliwy, robi karierę w Warszawie i generalnie jest pozytywnie nastawiony do wszystkiego i kocha swoją pracę. Wśród ludzi rośnie frustracja. Wcześniej zagospodarował to PiS, a obecnie chce to przejąć konfa. A dla dobra nas wszystkich tym ludziom trzeba pomóc i sprawić by czuli, że partie demokratyczne to ich partie. Sam jestem drobnym przedsiębiorcą i też pisałem o wielu problemach. Jak słyszę takiego Czarzastego co mówi, że firma musi płacić wysokie składki bo jest bogata to się zastanawiam co on w ogóle wie? Bo mikroprzedsiębiorcy czasami mają bardzo tragiczną sytuację przez kredyty czy olbrzymi ZUS i składki i nawet nie mają co jeść. A on prawi takie farmazony jak odklejony od rzeczywistości. Powinna być całkowita przebudowa stosunków gospodarczych w Polsce i zmiana KC i innych przepisów i danie mikroprzedsiębiorcom JDG (oczywiście nie tym co uciekną z etatu, a robią dalej to samo) praw pośrednich pomiędzy wielkimi korpo, a ludziom na etacie... Oni nie powinni być traktowani w ten sam sposób czy wielkie firmy z milionowymi obrotami. Powinni tak samo jak eteatowcy dostawać jakąś formę pomocy np. w przypadku ciężkiej sytuacji jakieś dopłaty do ZUS czy kredytów. No i oczywiście ludzie na etatach też powinni mieć pomoc przy kredytach, a banki co wypracowują olbrzymie dochody też powinny mieć jakieś limity tej pazerności.

Jeśli państwa rządzone przez partie liberalne nie wezmą za łby korpo to ludzie zagłosują na populistów. Ci podejrzewam, że nic z korpo nie zrobią. A jak nie zrobią, a ktoś dobrze zdiagnozuje i pokaże wroga to będziemy mieli kolejną rewolucję październikową. Teraz wiadomo, że każdy uważa komunizm za nietrefiony pomysł i oczywiście słusznie, ale w XXI w. kapitalizm zmienia się w rządy kilkunastu/kilkudziesięciu korpo, kóre de faco rządzą światem. A to bardzo, bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Szambo napisał:

Oczywiście ten news jest tak idiotyczny, że sprawdziłem czy to prawda :) No i jest.

Oczywiście, że nie jest - bicie piany bo wspomnieli o używaniu hasła "front hole cancer" i że cervix jest poprawnym terminem medycznym

https://cancer.ca/en/cancer-information/find-cancer-early/screening-in-lgbtq-communities/trans-man-or-nonbinary-person-assigned-female-at-birth-do-i-need-cervical-cancer-screening

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://wiadomosci.wp.pl/brutalne-pobicie-na-sosnowiec-fun-festival-2024-teren-byl-zabezpieczony-7038077366127360a

Czy tylko ja jestem za tym, by juz nawet w wieku 12 lat za takie **** zamykać do wiezienia ? tak by 2 mlodemu nawet przez myśl nie przeszło dopuszczenie sie takiego czynu ?

co do ewentualnej resocjalizacji, chłopak nie doatnie 2 zycia, to czemu oni by mieli dostawac 2 szanse ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
51 minut temu, Boldwyn napisał:

Oczywiście, że nie jest - bicie piany bo wspomnieli o używaniu hasła "front hole cancer" i że cervix jest poprawnym terminem medycznym

https://cancer.ca/en/cancer-information/find-cancer-early/screening-in-lgbtq-communities/trans-man-or-nonbinary-person-assigned-female-at-birth-do-i-need-cervical-cancer-screening

W sensie przeprosili za to... czyli news jednak prawdziwy.

w ogóle co to za określenie... przedni otwór... ja pierdziele.

Serio ja rozumiem, że ktoś zmienia płeć itd.

Ma do tego prawo... ale niech nie zakrzywia rzeczywistości. Urodził się jedną z 2 płci, zmienił na inna... loozik. Who cares. Ale nigdy nie będzie w 100% płcią przeciwną... nawet po zmianie.

Co z tym Światem się stało.

Mogę być dla kogoś uprzejmy, ale chlapnę "Proszę Pani"... a to "Proszę Ono"... i Oni się obrazi, bo walnąłem zły rodzajnik i jestem fobem... a skąd miałem wiedzieć...

A Lewica zamiast zajmować się tym czym powinna zajmować się Lewica to zajmuje się właśnie tym.

Edytowane przez Szambo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Szambo napisał:

Ale nigdy nie będzie w 100% płcią przeciwną... nawet po zmianie.

No będzie tak w 90-95%, bo tyle w twoim ciele zależy od hormonów.

Swoją drogą, temat trans pewnie z czasem zniknie z tapety w sposób naturalny. To jest jak z płaską ziemią, kiedyś budziła szok, a teraz nikt tego nie kwestionuje... No może poza Konfederacją :szczerbaty:

1 godzinę temu, hubio napisał:

Zobacz w kolebce laicyzmu i liberalizmu czyli Francji od jakiego progu startował LePen a potem jego córka, a zobacz dzisiaj?

LePan też ma płaskoziemców na listach?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Kamiyan napisał:

LePan też ma płaskoziemców na listach?

Pewno tak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Szambo napisał:

W sensie przeprosili za to... czyli news jednak prawdziwy.

Jasne... News, że nie można mówić o leczeniu raka macicy jest prawdziwy, no może z małym wyjątkiem że można mówić że się leczy raka macicy.

No i przeprosili, co prawda nie przeprosili tylko napisali coś w rodzaju "rozumiemy, że są osoby które wolą takie określenie i że słowa mają swoje ograniczenia, ale używamy wyrażenia "rak szyjki" z takich a takich względów", czyli tłumacząc z PRowego na ludzki "a dajcie nam spokój".

Jest taki kawał o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym który idealnie pasuje.

Edytowane przez Boldwyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, LeBomB napisał:

Nie, nie działał, bo Kopiec Kościuszki nie jest instytucją państwową, czy miejscem które podlegałoby pod wspominane zasady.

https://kopieckosciuszki.pl/flaga-ukrainy-na-kopcu-kosciuszki/

Nie wiem czy wiesz, ale jak ktoś chce sobie wywiesić flagę innego państwa u nas w Polsce, czy to na prywatnej posesji, balkonie, czy firmie którą prowadzi, to też może. 

https://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/2322C037

Jeżeli na urzędzie, szkole czy jakimkolwiek budynku państwowym, gminnym itp. ktoś zastąpiłby flagę polską flagą innego kraju lub wisiałyby razem z flagą Polski w sposób niewłaściwy to wtedy należałoby to zgłosić. Choć w większości przypadków nie grożą z tego tytułu żadne konsekwencje, dopóki nie doszło do profanacji czy zbezczeszczenia symboli narodowych. Lecz że gdzieś wisi flaga innego państwa, nawet jak wisi niewłaściwie, nie pozwala na samowolne jej zdjęcie bez wiedzy tego kto ją wywiesił czy na jej bezczeszczenie (tu ogólnie odnoszę się do zasad, żeby ktoś zaraz nie odebrał tego że Braunowi bezczeszczenie zarzuciłem). 

Zatem może najpierw wypadałoby się dowiedzieć jak wygląda stan prawny i zasady zanim podejmie się jakieś działania.

U mnie w mieście wisiała flaga ukraińska w urzędzie miasta najpierw na środku a w tej chwili z boku a flagi państwowej unii europejskiej nie ma , to skandal jest 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Boldwyn napisał:

Jasne... News, że nie można mówić o leczeniu raka macicy jest prawdziwy, no może z małym wyjątkiem że można mówić że się leczy raka macicy.

No i przeprosili, co prawda nie przeprosili tylko napisali coś w rodzaju "rozumiemy, że są osoby które wolą takie określenie i że słowa mają swoje ograniczenia, ale używamy wyrażenia "rak szyjki" z takich a takich względów", czyli tłumacząc z PRowego na ludzki "a dajcie nam spokój".

Jest taki kawał o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym który idealnie pasuje.

Tylko jestem ciekaw kto miał konkretnie o to dymy.

Jakim trzeba być debilem, żeby się takich rzeczy czepiać?

Dojdziemy do tego, że ludzie, którzy identyfikuja się jako krzesła beda chcieli pozbawić innych siedzenia na krzesłach bo to uwałaczające dla ich gatunku?

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

Ta siła ma twardy elektorat na max 1,5 mln głosów i to tyle. Czy dostaną 7% czy 12% zależy tylko od frekwencji. Bez przejścia do mainstreamu się to nie zmieni, bo Polacy nie przepadają za skrajnymi partiami. Może za wyjątkiem polaryzacji.

Myślę, że nie powinieneś brać Twittera i Reddita za rzeczywistość. Ciągle jakieś tematy dla 5% ludzi, które są rozdmuchiwane botami.

To tak nie działa kiedyś mieli pół miliona teraz mają 1.5 mln a w przyszłości mogą mieć 2 mln i więcej , wszystkie karty w rękach Tuska gdyby powrócił do tego co robił w latach 2007-2009.i dodał kilka sensownych postulatów programowych konfederacji i przeprowadził likwidację największego raka społeczeństwa czyli zasiłków socjalnych to przymknął bym oko nawet na jego i jego kolegów różne dziwne akcje i wysoki, sam bym na niego zagłosował 

A taką minister zdrowia jaką była Ewa Kopacz to bym po rękach całował , za odmówienie udziału w urojonej padnemii o nazwie świńska grypa należy jej się nagroda Nobla

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Szambo Zawsze się znajdzie jakiś oszołom, który będzie próbował się wybić na kontrowersyjnym temacie, ale myślę że częściej to ktoś wyrachowany próbuje robić szum wokół siebie i ugrać coś na byciu niby dyskryminowanym.

Ale metodą na to nie jest wymyślanie fake newsów.

Edytowane przez Boldwyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

16 letni + pobicie ze skutkiem śmiertelnym 158kk = gówno im zrobią bo nie odpowiedzą karnie za przestępstwo.

Prawo do zmiany, nie może być tak że takie gówniarze za nic nie odpowiadają. 

Na X już latają ich profile FB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

kogo to obchodzi ? , będzie takich spraw coraz więcej a prawo i tak nie zostanie zmienione bo wybieracie te same mordy od 30 lat i dziwicie się ze jest nadal syf

POlacy wyraża swoje oburzenie pisząc emocjonalne komentarze w internecie i na tym się zakończy , żołnierza nam zamordowali czy kogoś to jeszcze interesuje? połowa już o tym zapomniała , była możliwość wrzucić kartę do urny i cos zmienić ale nie chcieliście dać szansy nowej nie umoczonej w tym 30 letnim syfie partii

Życie toczy się dalej , polecam jednak się uzbroić ( gaz , paralizator , czarnoprochowiec , kajdanki itd ) na policje nie liczyć tylko na siebie, lepiej żeby dwóch cię sądziło niż czterech miało nieść

Ewentualnie warto się wyposażyć w agresywne psy i samochód bo przy użyciu tych narzędzi zamiast 25 lat więzienia można dostać 2-3 lata

https://tvn24.pl/bialystok/skarbiciesz-lubartow-psy-zagryzly-rowerzyste-wlasciciel-zwierzat-skazany-st7950839

Edytowane przez voltq
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Le Pen w zasadzie sądząc po jej życiu prywatnym jest Kaczyńskim w spódnicy :hahaha:. Jedyna różnica to taka, że akurat zdążyła się ożenić i urodzić dzieci w przeciwieństwie do szkodnika z Żoliborza.

https://www.pudelek.pl/wyrzucila-ojca-z-partii-na-koncie-ma-dwa-rozwody-oto-zycie-prywatne-marine-le-pen-w-domu-nie-ma-mezczyzn-tylko-kobiety-7036907288808224a

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@hubio przecież le pen w Polsce uchodziła by za skrajna lewice

https://www.rp.pl/polityka/art39940911-prawo-do-aborcji-w-konstytucji-francja-chce-dac-przyklad-swiatu-wideo

https://pch24.pl/marine-le-pen-za-wpisaniem-prawa-do-aborcji-do-konstytucji-francji/

Za dużo emocji , z lewej strony warto posłuchać podcastów dwie lewe ręce 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi