Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ale party homoseksualne mają w Polsce dzieci. Lesbijki bez żadnych problemów, homoseksualni mężczyźni musza przykombinować z zrzeczeniem się praw do dziecka prze matkę/surogatkę.

Zakłamanie i zamykanie oczu jest pod tym względem ogromne u nas. Najwyższa pora na zmiany i ucywilizowanie prawa do standardów zachodnich.

Kojarzę że same związki partnerskie Tusk zapowiadał. Liczę że hetero też, sporo by to ułatwiło.

• Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Badalaman napisał:

No ale party homoseksualne mają w Polsce dzieci. Lesbijki bez żadnych problemów, homoseksualni mężczyźni musza przykombinować z zrzeczeniem się praw do dziecka prze matkę/surogatkę.

I uważasz, że to jest ok? Takie dzieci mają takie same szanse na normalne wychowanie tak jak dzieci par heteroseksualnych? Jakoś w to nie wierzę ale jeśli ktoś ma dostęp do jakichś badań naukowych to mówię bez jakiegokolwiek sarkazmu czy szydery, że chętnie przeczytam. Zaznaczam tylko, źeby to były faktyczne badania a nie jakieś lewackie wypociny.

18 minut temu, Badalaman napisał:

Najwyższa pora na zmiany i ucywilizowanie prawa do standardów zachodnich.

Z tym importowaniem wszystkiego jak leci z zachodu to ja bym się wstrzymał, lepiej się uczyć na błędach innych a nie je powielać i dopiero później wyciągać wnioski.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kalderon napisał:

Nie? Art. 18 twierdzi że takie rzeczy jak małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny czy rodzicielstwo są pod ochroną RP. To znaczy tylko tyle że małżeństwo w innym układzie takiej konstytucyjnej ochrony nie ma, a nie że nie może istnieć.

Co wiąże się z ochroną prawną, którą zapewnia państwo i jest umocowane w prawie. Bez rozszerzenia zapisu w konstytucji małżeństwa inne niż mężczyzny i kobiety wg konstytucji są bezprawne. A to że inni mogą sobie brać ślub w majestacie kota to nikt im nie broni tylko to nic im nie da z perspektywy prawa. Jakiś zapisek na serwetce czy inne fikołki art. 18 nie zmienią.

• Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Badalaman napisał:

Zakłamanie i zamykanie oczu jest pod tym względem ogromne u nas. Najwyższa pora na zmiany i ucywilizowanie prawa do standardów zachodnich.

Kojarzę że same związki partnerskie Tusk zapowiadał. Liczę że hetero też, sporo by to ułatwiło.

Nie mam nic przeciwko LGBT i zapewne wychowywanie przez dwóch ojców lub dwie matki jest lepsze od wychowywania się w domu dziecka , ale uważam że powinniśmy jednak zmieniać prawo w taki sposób żeby dzieci były wychowywane przez matkę i ojca 

Wiem że dziecko wychowane inaczej niż przez matkę i ojca nie jest już do końca normalne i będzie miało mniejsze lub większe problemy w dorosłym życiu , nawet gdyby ci rodzice byli idealni , taka jest po prostu natura

3 godziny temu, Kris194 napisał:

Lewica ponoć łagodzi kurs także jest szansa na porozumienie.

To to akurat dla mnie jakiś absurd, również uważam, że ilość godzin religii jest do obcięcia o połowę. Biorąc pod uwagę ile lat ma się ten "przedmiot" w szkole to naprawdę nie wiem po co aż 2 godziny tygodniowo.

Kraj się sypie , najazd imigrantów, ludzie nie mogą powiązać końca z końcem , coraz więcej samobójstw, problemy z mieszkaniem , problemy z kredytem, coraz wyższe rachunki , dzietność na katastrofalnym poziomie , za chwilę zwiększa wiek emerytalny do 70 dla kobiet i mężczyzn bo nie da się już utrzymać tego systemu i to obojętnie kto będzie rządził ,  żeby żyć trochę wyżej niż na poziomie ubóstwa trzeba pracować na dwa etaty co daje więcej godzin niż niewolnik murzyn na plantacji w USA w 18 wieku , ale najważniejsze są związki partnerskie i krzyże w urzędach 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie wiem jak to skomentować, debil czy gorzej? :boink:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co Ty piszesz za bzdury? Podobny obraz Polski prezentuje TV Republika, nie ma za co żyć, nikogo nie stać na nic, imigranci niszczą kraj a Tusk zajmuje się pierdołami. Wystarczy pracować i mieć mózg, żeby żyć na poziomie. Pracuję na jeden etat, żona też, mamy dwoje dzieci, rachunki kosztują nas zimą około 1000zł (z ogrzewaniem), dom mamy nowoczesny. Dwa miesiące temu odebrałem z salonu nowe Volvo XC60. Jak się pracuje i nie przepija pieniędzy, to nie ma problemu, żeby ocieplić chałupę, założyć fotowoltaikę, kupić magazyn energii i pompę ciepła. Sąsiad robi na jednej etat, żona przedszkolanka a też w tym roku kupili nowe auto za ponad 120k. Pieniędzy to nie ma elektorat PiS, bo na nich głosowali ludzie po podstawówce. Nigdy nie będzie tak, że ludziom leniwym i bez ambicji będzie się żyć dostatnio. Jak ktoś się nie starał za młodu, to może musi pracować na dwa etaty w magazynie czy przy szlabanie. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Lenie i tłumoki nigdy nie będą żyć na wysokim poziomie. Trzeba się starać i umiejętnie kierować swoim życiem, a jeśli komuś się nie chciało, to niech teraz nie obwinia władzy. 

Najazd imigrantów owszem jest, ale to nie znaczy, że rząd nie ma robić nic poza uszczelnianiem granicy. Dzietność spada praktycznie w każdym rozwiniętym kraju, bo ludzie chcą żyć wygodnie, do tego potrzebne są pieniądze, a dzieci nie są tanie. U nas socjal jest, ale leżą inne kwestie - dostępność żłobków, przedszkoli czy bardzo zły dostęp do leczenia. Na niektóre zabiegi planowe dzieci muszą czekać latami. Syn kolegi ma krzywą nogę, na NFZ wyznaczyli mu termin na 2027 rok, idą prywatnie a operacja kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. To jest efekt lat zaniedbań, tego nie da się naprawić w rok. Zadłużenie szpitali pod koniec 2023 roku wynosiło 22 miliardy złotych. PiS nic nie zrobił, żeby poprawić jakość leczenia i zadłużenie rosło, a teraz naprawa tego bajzlu będzie trwać niewiadomo jak długo, bo tu jest potrzebna głęboka restrukturyzacja. Doszło do sytuacji, że salowe są zatrudniane na zlecenie przez firmy zewnętrzne, bo szpitali nie stać na zatrudnienie na umowę o pracę, lekarze mają zmiany po 20-24h a większe podwyżki za PiSu mieli raz. 

Inna sprawa to szkolnictwo, represje ze strony czarnka i głodowe wynagrodzenia. Dopiero teraz pierwszy raz po 8 latach nauczyciele dostali większe podwyżki. Za PiSu zarabiali 3k z hakiem. To akurat była moja branża. Jak czarnek pierniczył, że nauczyciele zarabiają 10k to nóż mi się w kieszeni otwierał. 

Będzie lepiej, ale sprzątanie po PiS zajmie kilka lat, bo ci idioci wszystko niszczyli, a poza socjalem nie dali ludziom nic prócz inflacji. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, voltq napisał:

Nie mam nic przeciwko LGBT i zapewne wychowywanie przez dwóch ojców lub dwie matki jest lepsze od wychowywania się w domu dziecka , ale uważam że powinniśmy jednak zmieniać prawo w taki sposób żeby dzieci były wychowywane przez matkę i ojca 

Tak, najlepiej dla dziecka żeby miało szansę na prawdziwą rodzinę, taką jak taka: https://uwaga.tvn.pl/reportaze/lubon-10-letni-kacper-byl-katowany-w-domu-rozmowa-z-matka-kacpra-ls6697575

Godzinę temu, voltq napisał:

Wiem że dziecko wychowane inaczej niż przez matkę i ojca nie jest już do końca normalne i będzie miało mniejsze lub większe problemy w dorosłym życiu , nawet gdyby ci rodzice byli idealni , taka jest po prostu natura

Taka nie jest natura, tylko taki jest efekt prześladowania przez wyznawców "naturalnego porządku". 100 lat temu słowo w słowo te same argumenty były przeciw leworęcznym.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Boldwyn

„Człowiek uzależnia się od złych osób”

10-letni Kacper pochodzi z pierwszego małżeństwa kobiety. Jej obecny związek trwa 6 lat, przemoc ojczyma w stosunku do starszego chłopca pojawiła się, gdy na świat przyszedł ich, obecnie 4-letni, syn. Kobieta nie pracowała, mąż był przedstawicielem handlowym.

- Mam okropny żal do męża – człowiek wykształcony – psychologia, mądry – mówi matka Kacpra.

Uważasz to za normalną rodzinę? 

Normalna rodzina to matka i ojciec wszystko inne to odstępstwa od naturalnego porządku ale tak jak pisałem wcześniej lepiej być wychowanym przez samotną matkę lub dwie matki niż być w domu dziecka 

@henryk nowak

Nie wiem co prezentuje tv Republika bo nie oglądam telewizji 

Ok młody człowiek zaczyna bez niczego 

Najniższa krajowa musi odłożyć na skład własny do kredytu , gdzie ma mieszkać do tego czasu w schronisku dla bezdomnych ? 

Zarabia 3200 zł na rękę jeden etat

Uzbierał wkład własny mieszkał w altance na działce u kogoś jakimś cudem te 50-80 tysięcy żeby kupić mieszkanie co zajęło mu 2-3 lata

Dostaje ratę kredytu 2000 zł na 30 lat zostaje , zostaje mu 1200 zł, rachunki czynsz, gaz , prąd , średnio 1000 zł , zostaje mu 200 zł , musi jeszcze umeblować mieszkanie i kupić jedzenie żeby nie umrzeć z głodu , dochodzą ciuchy nie można chodzić nago , leki jak jest chory , a gdzie reszta ? 

Dostałeś pewnie mieszkanie/dom po rodzicach to piszesz głupoty, wyobraź sobie że ja właśnie zaczynałem od zera po śmierci rodziców zostałem nagle bezdomnym , nie miałem nic , więc wiem jak wygląda taka zła sytuacja, miałem to szczęście że udało mi się dorwać robotę za granicą i tam ciężka niewolniczą praca dojść do możliwości zakupu mieszkania , samochodu itd w Polsce 

I nie narzekałem na warunki pracy za granicą że jestem robiony w bambuko bo płacą mi mniej 

Najlepiej mędrkować za monitora lub telewizora i przedstawiać swoje wielkie teorię które nie mają pokrycia w życiu 

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kris194 napisał:

I uważasz, że to jest ok? Takie dzieci mają takie same szanse na normalne wychowanie tak jak dzieci par heteroseksualnych?

Kij wie, ale to i tak się dzieje na dużą skalę. Na pewno lesbijki nie mają z tym żadnych problemów. Z chłopami gorzej, ale pewnie z pomocą $ idzie to załatwić.

Ten kraj jest w ogóle śmieszny, bo wszyscy doskonale wiemy, że jest pełno par homo, że te pary mają dzieci, a jakoś nikt nie kwapi się z modernizacją prawa.

Taka dobra mina do złej gry. I według mnie też głupia, bo kościelną narrację i tak zaskarbił sobie PiS/Konfa. Drugiej stronie o wiele łatwiej po prostu olać Kościół, który i tak w Polsce ma już zerowy autorytet (może z wyjątkiem starych moherów). Większość rodziców nie chce zapisywać dzieci na lekcje religii, nie chodzą do kościoła. W sumie Polska jest chyba jednym z najbardziej odchodzących od religii krajów. No ale Kościół jest mocno skompromitowany różnymi pedofiliami czy wspieraniem Rosji, więc nic dziwnego.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, voltq napisał:

Uważasz to za normalną rodzinę? 

Ja nie. Prawactwo tak. 

1 minutę temu, voltq napisał:

Normalna rodzina to matka i ojciec wszystko inne to odstępstwa od naturalnego porządku ale tak jak pisałem wcześniej lepiej być wychowanym przez samotną matkę lub dwie matki niż być w domu dziecka 

"Naturalny" porządek czyli zjadanie słabszego nie ma nic wspólnego ze społeczeństwem tak od 2000 lat (mniej lub więcej zależnie od miejsca).

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Boldwyn napisał:

"Naturalny" porządek czyli zjadanie słabszego nie ma nic wspólnego ze społeczeństwem tak od 2000 lat (mniej lub więcej zależnie od miejsca).

Przede wszystkim to my mamy plagę samotnych matek. O statystykach rozwodów to nawet nie będę wspominał, bo wszyscy je znają.

Prawa strona lubi mieć bańkę na rzeczywistość. W końcu część tam myśli, że Ziemia jest płaska :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, henryk nowak napisał:

Wystarczy pracować i mieć mózg, żeby żyć na poziomie. Pracuję na jeden etat, żona też, mamy dwoje dzieci, rachunki kosztują nas zimą około 1000zł (z ogrzewaniem), dom mamy nowoczesny.

Akurat ostatnie lata dość mocno uderzyły w klasę średnią ale jeśli ty tego nie odczułeś to pozostaje jedynie pogratulować. W tym momencie też muszę nadmienić, że jesteś w mniejszości a nie większości. Nie jest tak, że nie ma za co żyć ale jeśli ktoś zgromadził jakieś oszczędności przed pandemią to obecnie ich wartość jest godna pożałowania. Wiele osób lekko 2500 zł to płaci za sam wynajem.

Edytowane przez Kris194
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Boldwyn napisał:

Ja nie. Prawactwo tak. 

Nie interesuje mnie jakieś prawactwo

Skoro tylko kobieta z mężczyzną mogą spłodzić dziecko to jest to naturalny porządek 

18 minut temu, Kamiyan napisał:

Przede wszystkim to my mamy plagę samotnych matek. O statystykach rozwodów to nawet nie będę wspominał, bo wszyscy je znają.

Prawa strona lubi mieć bańkę na rzeczywistość. W końcu część tam myśli, że Ziemia jest płaska :szczerbaty:

O bardzo dobrze napisałeś, trzeba się zastanowić skąd się bierze plaga samotnych matek i jak temu przeciwdziałać 

I dlaczego ludzie tak często się rozwodzą 

Jak leciałem samolotem to wydawała się płaska, ale to jakiś mało ważny temat który nie ma wpływu na nasze życie 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kris194 napisał:

Jeśli tak faktycznie jest (nie zagłębiałem się w temat) to prawo jest bez wątpienia do zmiany ale przysposobienie przez partnera brzmi jak jedna wielka furtka do tego żeby masowo pary homoseksualne w Polsce mogły mieć dzieci

Nie, to nie żadna furtka, posiadanie praw rodzicielskich u jednego z partnerów nie tak łatwo ominąć.

2 godziny temu, Kris194 napisał:

Takie dzieci mają takie same szanse na normalne wychowanie tak jak dzieci par heteroseksualnych? Jakoś w to nie wierzę ale jeśli ktoś ma dostęp do jakichś badań naukowych to mówię bez jakiegokolwiek sarkazmu czy szydery, że chętnie przeczytam.

Wkleiłem dwa na poprzedniej stronie.

1 godzinę temu, skypan napisał:

Co wiąże się z ochroną prawną, którą zapewnia państwo i jest umocowane w prawie. Bez rozszerzenia zapisu w konstytucji małżeństwa inne niż mężczyzny i kobiety wg konstytucji są bezprawne.

Ochrona i umocowanie w prawie to dwie różne rzeczy, rzeczy nie objęte konstytucyjną ochroną mają umocowanie w prawie (ba - stanowią jego większość).

1 godzinę temu, voltq napisał:

Jest to kłamstwo którego nie potwierdzają badania.

20 minut temu, voltq napisał:

Normalna rodzina to matka i ojciec wszystko inne to odstępstwa od naturalnego porządku

Gówno prawda, monogamiczny związek jest niezgodny z naturą człowieka, jest jednak preferowany ze względu na stabilność społeczną.

1 godzinę temu, voltq napisał:

ale najważniejsze są związki partnerskie i krzyże w urzędach 

Tak bo to pokazuje jak traktujemy ludzi. Dwa - to są proste administracyjne sprawy, w ogóle nie kolidują z rozwiązywaniem problemów z imigracją, mieszkalnictwem itp.

• Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, voltq napisał:

@Boldwyn

Dostałeś pewnie mieszkanie/dom po rodzicach to piszesz głupoty, wyobraź sobie że ja właśnie zaczynałem od zera po śmierci rodziców zostałem nagle bezdomnym , nie miałem nic , więc wiem jak wygląda taka zła sytuacja, miałem to szczęście że udało mi się dorwać robotę za granicą i tam ciężka niewolniczą praca dojść do możliwości zakupu mieszkania , samochodu itd w Polsce 

Jakie to polskie, żeby oceniać kogoś, kogo się nie zna. 

W 2006 roku dostałem mieszkanie warte 150k i 190k długów po zmarłym ojcu, więc wyszedłem na minus. Nikt mi nie pomógł, nie wiedziałem, że ma tyle długów, nie wiedziałem, że mogę się zrzec. Teraz nie mam długów, a mieszkanie wynajmuję. Zarobiłem uczciwie na wszystko co mam. Jasne, że nie od początku miałem wszystko, ale nie ma nic za darmo. Mogę uczciwie powiedzieć, że od 37 roku życia żyję na dobrym poziomie. 

19 minut temu, Kris194 napisał:

Akurat ostatnie lata dość mocno uderzyły w klasę średnią ale jeśli ty tego nie odczułeś to pozostaje jedynie pogratulować. W tym momencie też muszę nadmienić, że jesteś w mniejszości a nie większości. Nie jest tak, że nie ma za co żyć ale jeśli ktoś zgromadził jakieś oszczędności przed pandemią to obecnie ich wartość jest godna pożałowania. Wiele osób lekko 2500 zł to płaci za sam wynajem.

Trzeba umieć inwestować oszczędności, a nie trzymać je w skarpecie. Wsadziłem solidną kwotę w Ethereum, zysk był bardzo duży. Wszyscy znajomi inwestują w mieszkania, a na crypto zysk był znacznie większy. 

17 minut temu, voltq napisał:

Skoro tylko kobieta z mężczyzną mogą spłodzić dziecko to jest to naturalny porządek 

Piszesz brednie. Jeździsz do pracy konno, smażysz mięso na ognisku, leczysz się ziołami z krzaczka, mieszkasz w szałasie? Ludzie od dawna nie żyją w zgodzie z naturą. Ty wybierasz tylko to, co pasuje do Twojej narracji. Jakbyś żył w pełni w zgodzie z naturą, to bym zwrócił honor, ale tego nie zrobię. Rozejrzyj się dookoła siebie, najlepiej podczas lotu samolotem, zobacz jaki naturalny porządek stworzyliśmy i może zrozumiesz jakim jesteś hipokrytą. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taką perełka mi wpadła na Twitterze, chyba trzeba niektórym ją wysłać :E

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.06.2024 o 23:53, adashi napisał:

Co do tych potencjalnych zabójców tego chłopaka, to jest dla mnie typowy przykład, kiedy powinna być orzeczona kara skutecznie usuwająca te postacie z życia społecznego oraz z puli genetycznej. Zabójstwo bez jakiegoś realnego motywu, ot takie dla fejmu jak to ujęli. Z istnienia tych dzieciaków społeczeństwo jak do tej pory raczej niczego dobrego nie uświadczyło. A musiało zainwestować w nich te pięćset i osiemset plusy oraz być może inne dodatki. Inwestycja zdecydowanie nieudana, a takie się ucina. Ale niestety wiem, wiem... wartości.

Wiem, że uważamy się za cywilizowany kraj ale czasami przydałaby się te ruskie okna przez, które to "przypadkowo" ludzie wypadają. To dużo by rozwiązało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Suchy211 napisał:

Jednak adopcja dzieci dopiero jak zobaczę badania na odpowiednio dużej grupie kontrolnej, że dzieci wychowywane w takich związkach cechują się takim samym bądź lepszym zdrowiem psychicznym jak ich rówieśnicy z klasycznych rodzin. 

Piszesz jakby adopcją dzieci przez pary homo oznaczała przymusowe wyrywanie ich z rodzin hetero.

Ja tam jestem zdania, że na pewno dziecku będzie lepiej w rodzinie homo niż w domu dziecka. Poza tym, przy adopcji i tak będą obowiązywać procedury, tak jak obowiązują teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teee, specjaliści od Konstytucji - jak to jest, że uważacie w niej za świętość "związek mężczyzny i kobiety" a jakoś w dudzie macie rozdziął kościoła od państwa czy też równość kościołów i związków wyznaniowych?  Chcecie tak szanować Konstytucję to wyp..ać ze szkól z religią, z urządów z krzyżykami itd. Jak cały PIS - z bozią na ustach kraść i pluć na innych, Konstytucja dobra gdy jest tam coś na rękę, jak nie to na szybko zmieni się ustawami pisanymi na kolanie...

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Kris194 napisał:

I uważasz, że to jest ok? Takie dzieci mają takie same szanse na normalne wychowanie tak jak dzieci par heteroseksualnych? Jakoś w to nie wierzę ale jeśli ktoś ma dostęp do jakichś badań naukowych to mówię bez jakiegokolwiek sarkazmu czy szydery, że chętnie przeczytam. Zaznaczam tylko, źeby to były faktyczne badania a nie jakieś lewackie wypociny.

Z tym importowaniem wszystkiego jak leci z zachodu to ja bym się wstrzymał, lepiej się uczyć na błędach innych a nie je powielać i dopiero później wyciągać wnioski.

To o tyle nie ok, że ludzie muszą kombinować i obchodzić system. Tzn dziecko w takim związku od strony prawnej "należy" tylko do jednego z rodziców i w razie jego śmierci robi się ogromny problem. Wychowują dziecko/dzieci razem, jako rodzice, ale dla państwa to samotna matka/ojciec. Widać to przy korzystaniu z służby zdrowia, edukacji i innych momentów styku obywatela z "systemem".

Jak pisałem, najwyższa pora na zmiany. I kojarzę że Tusk mówił ze związki partnerskie wprowadzi.

Nie ma się z czym tutaj wstrzymywać. Związki partnerskie jak i małżeństwa osób lgbt są w wielu państwach od lat. I to zwyczajnie dobre zmiany, proobywatelskie. Po tym, że u nas ich jeszcze nie ma, widać jak głęboko wciąż tkwimy w kato-ciemnogrodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@henryk nowak

Trochę nie przesadzasz? ;) Mieszkanie, dom, nowe auto i wystarczy tylko dobrze pracować w szkolnictwie? A później dodajesz, że crypto. Jakie to proste. To tak jakbyś splunął w twarz dla osób z branży, pewnie sporo mamy tu ich na forum.

Pokaż jak zarobić takie 2 bańki robiąc w edukacji ;) 

Albo jak kupić auto za 120k będąc przedszkolanką w Polsce, a nie w jakimś Dubaju ;) 

Totalna odklejka.

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas się robi coraz większe rozwarstwienie.

Niektóre zawody nie osiągną nigdy jakiś spektakularnych zarobków, a są potrzebne.

Najgorsze, że generalnie kwestia mieszkalnictwa leży i kwiczy. Sporą część osób zabijają zbyt wysokie stawki najmów.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/podsluchy-u-zygmunta-solorza-zaka-akt-oskarzenia-wobec-bylego-szefa-knf/lm0e3v6

"W listopadzie 2019 r. ówczesny szef KNF miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu — właścicielowi grupy Getin Noble Bank, w której skład wchodziły m.in. Idea Bank oraz Getin Bank. Marek Chrzanowski oferował "życzliwość" i "ochronę" w zamian za zatrudnienie częstochowskiego radcy prawnego Grzegorza Kowalczyka."

To tak jakby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że pisowieci działali jak zwykła mafia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi