Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

baQus

VC OPC

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedź że idiotyzm, bo tanie sterowniki są głupie bez możliwości większych modyfikacji. I większość leci na sztywno. Przecież jego Stag czy LRO Dyla jest w równi programowalne co techy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki głupi sterownik i niestety, ale brak korekty po obrotach trochę daje się we znaki, pewnie będę go zmieniał na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OMVL i się cieszę, tylko szkoda, że nie mogę wgarać nowszych wersji softu. Jego "inteligencja" przy autoadaptacji i późniejsze korekty są lepsze niż większość gazowników w PL 8:E Bydle robi momentami konkretne korekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa w tego typu konstrukcjach jest po prostu nieopłacalna. Utarło się, że jak V6 to bez problemu łyknie gaz. Jak masz to na jednym reduktorze, to daj boże żeby wyrabiał z odbudowaniem ciśnienia. Masz tam chociaż coś benzyną podlane, czy przez cały zakres obrotów na LPG jedzie? ECU przy tym silniku jest wyjątkowo rozbudowane i pozwala na szczegółowe ustawienie doładowania nie tylko na każdym z biegów, ale również na konkretnych obrotach.

 

Obym nie miał racji, że skończy się jak zwykle, czyli przyp...lisz parę razy i upalisz tłoki.

 

 

 

Programem wyciśniesz max 280KM i 500Nm. Obowiązkowo dolot poprawić. A żeby więcej mocy było, to już 19T trzeba wrzucić.

Tylko LPG, 1,5 roku temu na identycznych podzespołach gazowali tam Signum i bez problemów.

W nic więcej nie będę celował, to jest tylko środek do przemieszczania się z pkt. A do pkt. B w żwawszym tempie. Do sportowej jazdy mam motor.

 

Mówimy o samochodzie z turbodoładowanym silnikiem o dużej mocy. Przy takich mocach już się stroi z przełączaniem na Pb przy 40% lub po prostu solidnie podlewa się cały czas.

 

Wiem jak się jeździ samochodem który ma te 250 czy tam 300KM na turbinie. Jeśli to jest lipnie wystrojone, to o usmażenie tłoków nie trudno.

 

Ciekawe jak AFR stoi.

Bez przesady z tą dużą mocą, często wolnossące jednostki o podobnej pojemności mają tyle samo HP, to nie jest auto sportowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary chyba w każdym BMW są bardzo optymistyczne ;)

Mam odwrotne doświadczenia - zegary w BMW pokazują dość dokładnie prędkość rzeczywistą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zimówkach (seryjny rozmiar) to jakieś 5%, na letnich ciut więcej, ale to przez opony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga butla za mną, spalanie się normuje - 15,78l :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ponad 10 tys. km za mną na LPG. Jak na razie bezproblemowo, jutro odstawiam auto na przegląd i wymianę filtrów (mam gwarancję do 100 tys. km).

Z rzeczy, które zauważyłem: od pewnego czasu zauważalnie wzrosło mi zużycie paliwa - cały czas oscyluje w okolicach 18-19l - pewnie wynik wyższej temperatury (szybciej się przełącza na gaz) i oczywiście klima non stop, ale zbiega mi się to też z naprawą instalacji elektrycznej amortyzatora, przy której był odłączany akumulator, więc do sprawdzenia będą ustawienia.

Z pozostałych rzeczy - regeneracja felg czeka na urlop, po 12 sierpnia się umawiam - kolor jeszcze nie do końca wybrany, ale prawdopodobnie antracyt.

Z programem na razie się wstrzymałem, czekam aż ktoś zacznie ogarniać te silniki, a wtedy przy okazji większy IC wpadnie, bo seryjny szybko zaczyna nie dawać rady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z pozostałych rzeczy - regeneracja felg czeka na urlop, po 12 sierpnia się umawiam

 

W tym samym terminie biorę urlop w pracy :E

 

A co do zwiększonego spalania, to odłączenie akumulatora nie powinno mieć wpływu, ale skoro będzie przegląd instalacji, to warto podpiąć sterownik do kompa i sprawdzić, czy jakieś błędy się nie pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z programem na razie się wstrzymałem, czekam aż ktoś zacznie ogarniać te silniki, a wtedy przy okazji większy IC wpadnie, bo seryjny szybko zaczyna nie dawać rady :P

Słusznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałeś elpidżi w Zbrosławicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za niego - tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było nic nowego, więc felgi zostały pomalowane:

 

74d485b7bb75454em.jpg773c13aa5ec03a67m.jpg

 

Trochę obawiałem się, czy kolor będzie odpowiedni, ale IMO pasuje.

Przy okazji naprawiłem czujnik poziomowania ksenonów (po złamaniu blaszki, ktoś wcześniej majstrował i zablokował go w złej pozycji) i w końcu mam dzień w nocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji naprawiłem czujnik poziomowania ksenonów (po złamaniu blaszki, ktoś wcześniej majstrował i zablokował go w złej pozycji) i w końcu mam dzień w nocy :D

 

w to, raczej nikt Ci nie uwierzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z wolnym czasem ostatnio, właściwie nawet nie wiem, kiedy minął mi wrzesień :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się sprawują Pirelli PZero ?

 

Zastanawiam się, bo na lato muszę przynajmniej 2 nowe gumy kupić i myślę o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trakcyjnie jak najbardziej polecam - i na suchym i mokrym asfalcie.

Jedyny minus, że szybko znikają - przodu nie mam po 20 tys. km ("Mirek" by powiedział, że starczy jeszcze na 2 sezony, ale to nie dla mnie), tył starczy jeszcze na jakieś 10 tys. Teraz je zamieniłem (wiem, że na tyle powinny być lepsze), żeby do zmiany na zimówki je w miarę wyrównać i pewnie na przyszły sezon trzeba będzie kupować nowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baqus- powinno robić się rotację opon i tak i tak, żeby się równo zużywały (szczególnie w wozach z ciężkim nosem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale właściwie dopiero od tego sezonu zacząłem robić grubsze przebiegi i sam się zaskoczyłem, jak zobaczyłem opony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli standardowo, im miększa/lepsza guma tym szybciej znika, fizyki nie oszukasz ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam garażowy dzień, podczas którego:

- naprawiłem uchwyty reflektorów - co ciekawe, fabryczne reflektory są przygotowane pod użycie zestawów naprawczych, są otwory które fabrycznie nie są używane

- naprawiłem kierunkowskaz - TTTM, trzeba było nadlutować styk w lampie

- przykleiłem koszyk PDC z tyłu

 

8889869b2180f253m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po 20 tys. km na LPG za mną, ogólnie 35 tys. km za mną i nadal jeździ :)

 

Plany na luty:

- wymiana wiązki PDC z tyłu; po deszczu wyskakuje błąd, to tego nadtopił się jeden koszyk jak się odkleił. Do tego planuję jakiś patent, żeby osłonić wiązkę od syfu wylatującego spod kół

- olej, filtry

- olej w skrzyni biegów

- cewki zapłonowe

- dorobienie AUX/USB do fabrycznego radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, jakiś AUX by się zdało dorobić...

MP3 niewiele ratuje bo napęd i tak wybrzydza...

Muszę jeszcze rozebrać boczki bo kurczę po dłuższym odsłuchu te woofery grają za dobrze jak na seryjne głośniki...

 

Za to niemiecka Navi rządzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP3 niewiele ratuje bo napęd i tak wybrzydza...

Tutaj akurat nie mam problemu, czyta nawet mocno zniszczone płyty :P

Ale zaczyna mi przeszkadzać, że wożę 20 płyt w schowku, poza tym często wpada mi do głowy jakaś piosenka, której nie mam, więc chcę mieć możliwość podpięcia MP3 player'a i iPhone'a, do tego dodatkowe wyjście z gniazda zapalniczki do zasilania (tutaj chcę wykorzystać ładowarkę Nokii, która wisi nieużywana).

 

Muszę jeszcze rozebrać boczki bo kurczę po dłuższym odsłuchu te woofery grają za dobrze jak na seryjne głośniki...

To na pewno nie masz seryjnych, bo grają strasznie biednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...