Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zylka8

Logitech G400 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Macie także tak, że przycisk "dpi +" trzeba wcisnąć wyraźnie głębiej niż pozostałe aby zareagował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu wszystkie trzy okrągłe przyciski na wierzchu wciskają się mniej więcej tak samo głęboko. + może minimalnie głębiej ale nie powiedziałbym, że wyraźnie. Najpłycej wciska się przycisk na samym wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauwazacie ( u mnie po ok. roku), ze robi sie tak jakby wiekszy luz miedzy mikrowylacznikiem a "przyciskiem" ?Chodzi szczegolnie o LPM.Objawia sie to tym ,ze "przycisk" glucho lata-taki pusty dzwiek, kiedy sie w niego puka.Jesli jeszcze jest niezrozumiale OCB to jesli palec przyklei sie do przycisku to o dziesiatki mm "przycisk" sie podnosi.

*-przycisk to czym klikamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podać najlepsze ustawienia (według was) na których najlepiej używa się tej myszki np : DPI , odświeżanie położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z posiadaczy G400 mógłby zmierzyć długość grzbietu tej myszki? Nie chodzi mi o długość całej myszki, a zmierzenie tego "garbu" po jego krzywiźnie. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z posiadaczy G400 mógłby zmierzyć długość grzbietu tej myszki? Nie chodzi mi o długość całej myszki, a zmierzenie tego "garbu" po jego krzywiźnie. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi. :)

 

 

EDIT:

 

Sporządziłem prowizorczyny rusynek o jaki pomiar mi chodzi:

5d7lqwv8i3jlpt83i1lo.jpeg

Gdyby ktoś mógł miarką krawiecką zmierzyć tak jak zaznaczyłem na rysunku odległość od końca myszki do środka rolki i od końca myszki do końca przycisku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka po krzywiźnie ma 16,5 cm. Zrobię fotkę tylko muszę naładować baterię,jak na złość rozładowała się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś powiedzieć co to są skrypty w profilu ? Bo dopiero teraz to zauważyłem i się zaciekawiłem :>

I po drugie czy jest możliwość ustawienia pod przycisk obrót o 180 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LGS nie da się ustawić przemieszczenia kursora, dlatego nie da rady zrobić obrotu o 180 stopni. Można zapamiętać makro złożone z sekwencji albo kombinacji klawiszy i przerw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Czy któryś z posiadaczy G400 mógłby zmierzyć długość grzbietu tej myszki? Nie chodzi mi o długość całej myszki, a zmierzenie tego "garbu" po jego krzywiźnie. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi. :)

 

 

EDIT:

 

Sporządziłem prowizorczyny rusynek o jaki pomiar mi chodzi:

5d7lqwv8i3jlpt83i1lo.jpeg

Gdyby ktoś mógł miarką krawiecką zmierzyć tak jak zaznaczyłem na rysunku odległość od końca myszki do środka rolki i od końca myszki do końca przycisku.

 

 

 

Myszka ma 15cm po tym łuku zaznaczonym na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sancho Panda i kieros za pomiary. Nie wiem tylko skąd taka różnica w obu wynikach, ale najważniejsze, że myszka jest większa od mojej obecnej myszy. A4Tech X-748k ma grzbiet długości 14,5cm i jest za krótki, żeby obsługiwać rolkę środkowym palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

stąd, że ja mierzyłem ten łuk zaznaczony na czerwono, nie całą myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Posiadam G400 od paru dni i nie umiem się przyzwyczaić do jednej rzeczy. Scroll w windowsie jest ok ...natomiast potrzebne mi jest "max zbliżenie" w grze. Machanie scrollem na 3 razy powoduje lekkie wkurzenie. Czy ktoś może mi podać na to receptę :)?

 

Edit: edycja w windowsie scrrola o pozycje nie pomaga w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania G400 w nowszej rewizji na podkładce Qck Large stwierdzam, że zakup tejże myszy był dobrą decyzją. Wcześniej używałem równie świetnej Microsoft I.E 1.1.

 

Gryzoń prawie bez zmian zachował swój wygląd. Jedyny mankament jaki mnie spotkał to ścierająca się farba z logo firmy na grzbiecie myszy. Miejsce to przy dotyku ciepłej dłoni wydaje się nieco kleiste lecz jest to tylko złudzenie.

Przyciski zachowały niezmienione parametry - skok wszystkich jest równy.

Po wstrząśnięciu bądź muśnięciu palcem po LPM i PPM słychać nieznaczny luz. Nie przeszkadza to w żadnym wypadku.

Nie zachodzi zjawisko makaronikowania kabla - jest on miękki i nawet jeśli jego nadmiar swobodne zwisa z biurka to nic się z nim nie dzieje.

Grzbiet w kolorze ciemno grafitowym wraz z LPM I PPM wykonany jest z twardego matowego plastiku a część boczna i pasek wokół skrolla w kolorze czarnym sprawia wrażenie lekko nagumowanej.

Kształt i waga gryzonia jest dla mnie idealna a rozmieszczenie przycisków intuicyjne.

Mysz jest wyprofilowana na prawą dłoń. Jej przetłoczenia są delikatne i powinny przypaść do gustu wielu osobom.

Mam dość duże dłonie i chude długie palce a jednak żaden nie spoczywa na podkładce.

Podczas dłuższego grania w temperaturach rzedu 30-35C dłoń nie poci się na myszy.

Ślizgacze nie są wytarte a spód myszy poza kilkoma ryskami spowodowanymi najechaniem myszką na małą śrubkę wygląda doskonale.

 

Mysz jak najbardziej godna polecenia zwłaszcza jeśli preferujecie gry typu FPS (400DPI).Jest bardzo precyzjna i aiming nawet do mocno oddalonych celów jest bezproblemowy. Rok temu płaciłem za nią 149zł (ciężko było znaleźć nową rewizję w tak niskiej cenie).

 

__________________________________________________________

 

A wy używacie dołączonego oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co widzę, myszka jest chyba wycofywana ze sprzedaży. Coraz mniej sztuk w sklepach, coraz mniej na allegro. Czy zna ktoś może dobrą podobną myszkę? Bo moja mi właśnie padła, a szukam czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co widzę, myszka jest chyba wycofywana ze sprzedaży. Coraz mniej sztuk w sklepach, coraz mniej na allegro. Czy zna ktoś może dobrą podobną myszkę? Bo moja mi właśnie padła, a szukam czegoś podobnego.

Siemasz,

Ulepszonym i droższym zarazem następcą jest G400s, natomiast w cenie G400 do palm gripa już chyba tylko Tt eSports Azurues się ostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością wykonania w porównaniu do MX518 jeśli chodzi o G400/G400s ? MX518 baaardzo dobrze wspominam (poza ścierającym się logiem), obecnie mam M510 bezprzewodową i mnie doprowadza do szewskiej pasji (i to nie tyle sama myszka co działanie bezprzewodowej technologii Logitecha). Nie jestem graczem, ale na MX518 świetnie mi się pracowało, a i bardzo odpowiada mi takie wyprofilowanie myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie jakiś czas na forum, wpadłem żeby opisać naprawę złamanego przewodu G400, nie wiem czy ktoś o tym już pisał.

 

Mój egzemplarz myszki zakupiłem w połowie stycznia 2012 roku. Nie miałem żadnych problemów z przewodem do zeszłego tygodnia, czyli przez około rok i 9 miesięcy. G400 wziąłem z drugiej ręki ale nie używaną, kupiłem tanio lecz bez paragonu potrzebnego do ewentualnej reklamacji. Tydzień temu zaczęło dokuczać mi rozłączanie się myszki podczas gry. Działo się to rzadko więc sprawę olewałem, ale z dnia na dzień, stopniowo, objawy uszkodzonego przewodu zaczęły się nasilać i w końcu stało się to dla mnie denerwujące. Przekopałem się przez dziesiątki myszek w szufladzie i znalazłem bublowatą ale sprawną myszkę Logitecha, o taką: http://www.logitech.com/en-us/support/338?osid=14&bit=64, którą kupiłem kilka lat temu za 16zł w ProLine. Rozebrałem ją i okazało się, że przewód połączony jest za pomocą takiego samego gniazdka jak w G400.

 

Wymiana przewodu zajęła mi około pół godziny. Kłopotliwe są dwa momenty: (1) odklejenie ślizgaczy pod którymi są śrubki, w taki sposób, by ich nie zniszczyć, (2) ułożenie nowego przewodu wewnątrz myszki - jest grubszy od oryginalnego. Oprócz 3 śrubek mocujących obudowę, pod górnym i dolnym ślizgaczem, wewnątrz trzeba odkręcić 3 małe śrubki przytwierdzające płytkę do spodu myszki. Niestety bez tego nie da się wymienić przewodu. Ślizgaczom trochę się oberwało ale spokojnie można ich dalej używać. Przy odklejaniu należy uważać żeby oderwać ślizgacz razem z dwustronną klejącą folią, najlepiej podważyć nożykiem w odpowiednim miejscu (przerwa w plastikowej "obwódce"). Po wszystkim mysz działa bez zarzutu, muszę ją jeszcze potestować ale już widać, że problem znikł. Wszystko funkcjonuje jak na fabrycznym kabelku, jedyna różnica to większa grubość ale też lepsza elastyczność nowego przewodu.

 

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten krótki opis w razie tej samej awarii, a moja myszka będzie działać jeszcze długo po tej drobnej naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na standard, ale zarobiony gotowy kabel do tych celów chyba jest niedostępny w detalu u nas w kraju, więc najprościej zrobić podobnie do Ciebie (wziąć z innej taniej myszki i mieć nadzieję, że nie jest przylutowany). Zastanawiam się czy tylko kolory są zamienione, czy też piny, ale w sumie to nie jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wyczytałem, że większość myszek od logitecha jest na tych samych wtyczkach.

dawno temu kumpel miał problem z rozłączającym się mx518. też zamienił kabel od jakiegoś casualowej mychy logiego. mysz śmiga do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wyczytałem, że większość myszek od logitecha jest na tych samych wtyczkach.

dawno temu kumpel miał problem z rozłączającym się mx518. też zamienił kabel od jakiegoś casualowej mychy logiego. mysz śmiga do dzisiaj.

Wiadomo w obrębie marki pewnie dla uproszczenia procesu produkcji oraz zmniejszenia kosztów operują na podobnych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka od myszki dawcy miała te same kolorki kabelków w takiej samej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...