Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Abihabi87

Msi Cyclone 6850 - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Konfiguracja:

- OCZ ModStream 500W

- i5 2500K

- Asrock p67 B3

- win 7 home 64 bit.

 

Od 2 dni walcze z MSI Cyclone 6850.

Wyżej wymieniona konfiguracja przeszła pomyślnie test 30 minutowy w programie Orthos.

Temperatury idle procesora to około 25 - 30 st. (program Core temp.)

GPU-Z pokazuje 31 st. w idle na gpu.

 

Problemy występują przy pracy w windowsie, przeglądanie stron www.

Wywalany jest jednolity kolor na ekran i nic nie można zrobić, trzeba resetować.

Inna sytuacja z jaką się spotkałem to brak sygnału z monitora.

 

Powyższe sytuacje powtażają sie co około 30 min. użytkowania na windzie.

 

W grach sprawa wygląda ok. testowałem w half-life 2 na maks. detalach , nie ma żadnych problemów, brak artyfaktów i zacinek.

 

Podejrzewam ,że to wina sterowników ,ale po sciągnięciu najnowszych ze strony amd nic nie pomogło.

Wszystko było by jasne jak by w grach te problemy występowały ale nie występują, więc ciężko mi zdjagnozować dokładną przyczyne problemu.

 

Może w win 7 należy coś ustawić ?

 

proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jako admin lub rozwiąż problem ze zgodnością to pod PPM

Jak nieto pisz emaila do serwisu może coś poradzą

ostateczność to oddanie na gware i opis usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jako admin lub rozwiąż problem ze zgodnością to pod PPM

Jak nieto pisz emaila do serwisu może coś poradzą

ostateczność to oddanie na gware i opis usterki

jak możesz to napisz bardziesz szczegółowo gdzie wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie 12.1, u mnie działa wszystko poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie 12.1, u mnie działa wszystko poprawnie.

mam catalyst 12.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie sterowników na 12.1 występują w różnych momentach w windowsie, chwilowe gaśnięcie i komunikat:

"sterownik ekranu amd driver przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz prawym przyciskiem myszy i daj rozwiazywanie problemów ze zgodnością

jeżeli to nie pomoże to uruchom jako administrator(też pod PPM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w między czasie miałem kilka blue screnów ze wskazaniem na plik atikmpag.sys

 

Póżniej podmieniłem kartę w zestawie na 3650 i jak dotąd nie ma żadnych nie pokojących objawów.

Tak więc moim zdaniem karte Msi Cyclone 6850 ,którą mam jest uszkodzoana.

 

Czekam na potwierdzenie mojej opini na w tej sprawie pozostałych userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla pewności postawił czysty system sprawdził na tych sterach 12.1 jak na czystym Ci będzie sypało bsodami to oddaj na gwarancje. Spróbuj jeszcze obniżyć taktowania karty do referencyjnych 775/1000 i sprawdzić czy będzie bardziej stabilnie. Z tego co czytałem jest to częsty problem OC'nietych 6850'tek, freeze/black screeny/etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla pewności postawił czysty system sprawdził na tych sterach 12.1 jak na czystym Ci będzie sypało bsodami to oddaj na gwarancje. Spróbuj jeszcze obniżyć taktowania karty do referencyjnych 775/1000 i sprawdzić czy będzie bardziej stabilnie. Z tego co czytałem jest to częsty problem OC'nietych 6850'tek, freeze/black screeny/etc.

 

Ssytem stawiałem już 2 razy, sterownik 12.1 też miałęm zainstalowany jednak nic nie zmienił.

Taktowanie też obniżałem ale do 800/1000 i nic to nie zmieniło.

 

Ponadto testowałem GPU na fabrycznych taktowaniach 860/1100 programem FurMark 25 minut i żadnych artefaktów ani problemu z obrazem nie było.

Temperatury w stresie wynosiły 63 C ,a więc tyle ile podaje producent.

 

Moim zdaniem to ewidenta wina karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również miałem problemy z tą kartą, kupiłem ją ok. 1.5 miesiąca temu. Już pierwszego dnia użytkowania zaczeły się znią problemy, po 5 godzinach gry w BF3 włączyłem Firefoxa coś tam przeglądałem i nagle wyskoczyły artefakty (czarny ekran w pionowe niebieske paseczki) reset zmiana sterów chyba 12.1 "sterownik przestał działać" nosz kur.. pierwszy dzień na nowej karcie %@#@#!#.. zmieniłem bios na ten http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=ATI&manufacturer=MSI&model=HD+6850&interface=PCI-E&memSize=1024 (2011-04-27 02:29:00) i wszystko działa jak należy. Teoria jest taka, że najnowszy bios do cyclona może jest skopany i w okreslonych warunkach powoduje jakiś konflikt ? niewiem ważne , że wszystko już działa jak powinno radzę spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również miałem problemy z tą kartą, kupiłem ją ok. 1.5 miesiąca temu. Już pierwszego dnia użytkowania zaczeły się znią problemy, po 5 godzinach gry w BF3 włączyłem Firefoxa coś tam przeglądałem i nagle wyskoczyły artefakty (czarny ekran w pionowe niebieske paseczki) reset zmiana sterów chyba 12.1 "sterownik przestał działać" nosz kur.. pierwszy dzień na nowej karcie %@#@#!#.. zmieniłem bios na ten http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=ATI&manufacturer=MSI&model=HD+6850&interface=PCI-E&memSize=1024 (2011-04-27 02:29:00) i wszystko działa jak należy. Teoria jest taka, że najnowszy bios do cyclona może jest skopany i w okreslonych warunkach powoduje jakiś konflikt ? niewiem ważne , że wszystko już działa jak powinno radzę spróbować ;)

dzięki kolego za info

jeszcze nie wysłalem karty na gwarancje więc spróbuje twojego sposobu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, możesz też spróbować wpisów do rejestru (ja w napadzie furii/złości użyłem wszystkich środków ;) ) "W Menu Start -> Uruchom wpisujemy "regedit.exe" i uruchamiamy edytor rejestru i przechodzimy do sekcji:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControSet\Control\GraphicsDrivers (GraphicsDrivers musi być podświetlone!)W prawym oknie Prawy przycisk myszy Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa).Po dodaniu w nazwie wpisujemy "TdrLevel" klikamy dwa razy w ten nasz nowy wpis i wpisujemywartość 0." Zainstaluj też sterowniki bez ccc HDMI itd tylko same stery.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, możesz też spróbować wpisów do rejestru (ja w napadzie furii/złości użyłem wszystkich środków ;) ) "W Menu Start -> Uruchom wpisujemy "regedit.exe" i uruchamiamy edytor rejestru i przechodzimy do sekcji:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControSet\Control\GraphicsDrivers (GraphicsDrivers musi być podświetlone!)W prawym oknie Prawy przycisk myszy Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa).Po dodaniu w nazwie wpisujemy "TdrLevel" klikamy dwa razy w ten nasz nowy wpis i wpisujemywartość 0." Zainstaluj też sterowniki bez ccc HDMI itd tylko same stery.

Powodzenia.

Bios jak zmieniałeś ?

Z windy czy z dosa. Napisz jakim programem to zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Helion napisał tak rozwiązałem mój problem.

Zmiana biosu pomogła wszytsko chodzi tak jak należy.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za bezcenne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana biosu na starszy nie powoduje utraty gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana biosu na starszy nie powoduje utraty gwarancji?

jeżeli bios od producenta karty to podobno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Właśnie wymieniłem mojego galaxy 8800gt na msi 6850 cyclone. Wszystko pieknie cacy przez trzy dni, obecnie karta losowo sypie błedami w obrazie, czarno-białe pasy na całym ekranie przy przeglądaniu internetu. Chciałbym zmienić bios na ten o którym pisał Hellion, jedank nie wiem jak to zrobić, nigdy się tak nie bawiłem. Pierwsza karta od Ati/Amd i już jakies problemy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Także mam problem z tą kartą, a mianowicie w grach FIFA12, SKYRIM wywalają mi się na monitorze paski po całej szerokości ekranu (naturalnie na całą wysokość). Wychodzę z gry, i muszę ponownie uruchomić kompa, żeby wróciło do normy. Ktoś zna problem?

Problem pojawia się i przy monitorze LG FLATRON, podłączonym do przejściówki VGA i przy TV Samsung podłączonym do HDMI. Czasem pojawiają się także jakieś plamy na części ekranu typu pozamieniane ze sobą pixele.

Sterowniki AMD 12.4 BETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak artefakty w windowsie to mozliwe ze ta karta ma problem z trybem 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...