Skocz do zawartości
Khorni

Problem z uruchomieniem Win7 - błąd (Acer Aspire 5820 TG)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeśli taki temat był ale nie miałem za dużo czasu i sposobności aby to sprawdzić sprawdzić(korzystam z laptopa kumpla)

Problem dotyczy laptopa Acer Aspire 5820 TG. Ostatnio system zaczął mocno zamulać, powoli się uruchamiał i łapał coraz częściej freezy tak, że nie mogłem korzystać nawet z klawiatury i myszki. Korzystałem z programów takich jak CCleaner i robiłem defragmentację dysku jednak na niewiele się to zdawało, dlatego pomyślałem że to być może jakiś złośliwy wirus (korzystałem z nowego avasta). Kiedy chciałem zrobić skan laptopa, za każdym razem łapał freeza i musiałem go awaryjnie wyłączać przyciskiem zasilania. Podczas uruchamiania często pojawiały się komunikaty związane ze sprawdzaniem informacji na partycji, jednak anulowałem je, ponieważ one również powodowały zacięcie systemu i przez ~15 min nic się nie działo a system nie odpowiadał. Dodam też, że mój acer dość szybko i mocno nagrzewał się szczególnie w okolicach wylotu powietrza z układu chłodzenia. Uruchamianie systemu w trybie awaryjnym również kończyło się zawieszeniem komputera...

Zdecydowałem się przeprowadzić całkowitą reinstalację systemu Win7 (korzystając z dołączonych przez Acera aplikacji), który znajduje się na dysku twardym - nie posiadam jego kopii na żadnym innym nośniku . Reinstalacja przebiegała pomyślnie, do momentu w którym należy uruchomić ponownie komputer w celu jej kontynuowania. Tu pojawia się problem (obrazek w załączniku).

Podczas próby pierwszego uruchomienia, system ładuje się, jednak po chwili wyskakuje podany błąd:

"Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows, kliknij przycisk OK w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie ponownie uruchom instalację."

Po kliknięciu OK system się restartował jednak błąd dalej wyskakiwał i tak w kółko.. Korzystanie z opcji ostatniej znanej działającej konfiguracji systemu, jak również uruchamiania systemu normalnie nie dawała rezultatu - błąd pozostał. Korzystanie z trybu awaryjnego również odpada, ponieważ pojawia się błąd dotyczący niemożliwości dokończenia instalacji systemu w trybie awaryjnym. W BIOSie jest niewiele przydatnych (w tym przypadku chyba nie ma żadnej) opcji.

Korzystam z windows 7 Home Premium 64 bit.

Mam nadzieję że nie skończy się to wizytą w serwisie, poza tym laptop jest chyba już po gwarancji... Mam nadzieję że można to jakoś naprawić

Z góry dziękuję Wam za pomoc

post-238477-133427426242_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi