Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tasdefleja

i5 750 vs i3 2120 wydajność?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat otóż nie wiem co wybrać używany zestaw i5 650 czy nowy na i3. Na razie skleciłem coś takiego:

i3:

-i3 2120

-asrock H61M/U3S3

-4gb goodram

-napęd

-hd 6850

 

i5:

-i5 750

-jakaś płytka p55

-4gb ram

-napęd

-hd 6850

Ceny zestawów są niemal identyczne, ale który będzie lepszy pod gry. Nie obchodzi mnie przyszłościowość, bo kompa zmeniam raz na parę lat, więc następna zmiana i tak będzie oznaczać zmianę cpu i moba:D Za i3 przemawia do mnie gwarancja na wszystko i pewność, że ją mam. Za i5 przemawiają 4 pełne rdzenie+możloiwość oc:D Który z tych zestawów będzie dla mnie bardziej opłacalny i starczy na dłużej??? Liczę na szybkie odpowiedzi i pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie i5, zwlaszcza jak planujesz OC, wtedy nawet w aplikacjach 2 watkowych bedzie wydajniejszy od i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmiany od wielkiego święta jedynie,

pilnuj, żeby mobo z gwarą i można starsze podstawki brać,

czy to 1156, czy nawet 1366 (chociaż przy tej drugiej ciężko o gwarę i dobrą cenę jednocześnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 2120 ma trochę lepszą wydajność od wykręconego i3 5xx, i5 750 to natomiast bezpośredni konkurent i5 2400.

Nawet stockowy i3 750 jest szybszy od 2120 ze względu na 4 rdzenie, jednak płyty do dobrego OC nie są tanie.

Polecam to: http://pclab.pl/art44649-5.html

Na twoim miejscu poszukałbym używanego i3 21xx, albo i5 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1366 też mam na oku, a z oc nie będę miał najmniejszego problemu bo mam mugena więc do 4GHz powinno być miodzio...

PS.I7 920 podkręcony do 4-4,2 GHz będzie wydajniejszy w grach od i5 750 z oc do ok 4GHz?

 

i3 2120 ma trochę lepszą wydajność od wykręconego i3 5xx, i5 750 to natomiast bezpośredni konkurent i5 2400.

Nawet stockowy i3 750 jest szybszy od 2120 ze względu na 4 rdzenie, jednak płyty do dobrego OC nie są tanie.

Polecam to: http://pclab.pl/art44649-5.html

Na twoim miejscu poszukałbym używanego i3 21xx, albo i5 2400.

Rzecz w tym że interesuje się oc, a przy takim 2400 mugen by się marnował:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem powinien być i w grach (oby).

Na razie będą równorzędne właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.I7 920 podkręcony do 4-4,2 GHz będzie wydajniejszy w grach od i5 750 z oc do ok 4GHz?

Jedyna jego przewaga to 8 wątków, ale do czasu kiedy zaczniesz je wykorzystywać zapewne zmienisz kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1366 też mam na oku, a z oc nie będę miał najmniejszego problemu bo mam mugena więc do 4GHz powinno być miodzio...

PS.I7 920 podkręcony do 4-4,2 GHz będzie wydajniejszy w grach od i5 750 z oc do ok 4GHz?

 

 

Rzecz w tym że interesuje się oc, a przy takim 2400 mugen by się marnował:/

 

Zegar w zegar pojedynczy wątek chyba identycznie mocny więc w grach (mało która skorzysta z >4 wątków) ten który wyżej poleci będzie mocniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar w zegar pojedynczy wątek chyba identycznie mocny więc w grach (mało która skorzysta z >4 wątków) ten który wyżej poleci będzie mocniejszy

Wykręci i5/7 na 4,5 GHz przy mugenie(stabilnie)???

PS.Jaką płytkę do tego i5 lepiej wziąć asus, gigabyte lub coś innego...

PS2.Jaka jest taka uczciwa cena i7 920? Może ktoś ma na sprzedaż???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie sandy bridge. Sam mam i5 750 i trzymam go na mugenie przy 4300 MHz i 1.36 V pod obciążeniem (w linxie) 78-80 stopni. Żeby zrobić więcej musiał by by selekt niezły i raczej wodne chłodzenie.

Płytke mam gigusia p55a-ud4, i z płytek to właśnie asus lub gigabyte z przyzwoitą sekcją bo po OC to ten proc potrafi pocągąć pare watów

 

ps. za i7 920 to 450- 500, i5 pare złotych mniej + płytki na 1156 trochę tańsze są (250 przyzwoite używki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie sandy bridge. Sam mam i5 750 i trzymam go na mugenie przy 4300 MHz i 1.36 V pod obciążeniem (w linxie) 78-80 stopni. Żeby zrobić więcej musiał by by selekt niezły i raczej wodne chłodzenie.

Płytke mam gigusia p55a-ud4, i z płytek to właśnie asus lub gigabyte z przyzwoitą sekcją bo po OC to ten proc potrafi pocągąć pare watów

 

ps. za i7 920 to 450- 500, i5 pare złotych mniej + płytki na 1156 trochę tańsze są (250 przyzwoite używki)

za i7 920 te 450-500zł wersja box czy oem?

PS. mam okazję kupić p55a-ud4 za 300zł opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bez różnicy bo boxowe chłodzenie nie nadaje się do OC, ale boxa z gwarą <500 raczej ciężko wyrwać

ps jak bez gwary to mobo to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bez różnicy bo boxowe chłodzenie nie nadaje się do OC, ale boxa z gwarą <500 raczej ciężko wyrwać

ps jak bez gwary to mobo to nie

Jest gwara ale rozruchowa 2 miechy...brać?

no chyba że asusa p7p55d za 340 oem 12 miechów gwary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg uznania, żadna to też okazja.

A może coś mniejszego, ale z pełną gwarą zobacz czy nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg uznania, żadna to też okazja.

A może coś mniejszego, ale z pełną gwarą zobacz czy nie dostaniesz.

ale lepiej asusa czy gigusia?co lepsze do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 210, ale też tylko rok...klik

 

Wszystkie starczą.

e: Chyba, że maxować chcesz i jw spektakularne takty trzymać 24/7, wtedy większe sekcje lepiej sobie poradzą, nie tyle może w kwestii wyniku, bo na takich matx również sporo >4GHz i7 robili, ale w kwestii długości takiego działania.

No ale rozsądniej w okolicach 4GHz max te proce trzymać. Dodatkowo tu nie masz gwarancji na więcej, nawet przy top mobo, bo konkretny cpu różnie zachowywać się będzie. Także apel o rozsądek, lepiej się zaskoczyć in plus, niż rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigusia odpuść bo pewnie skończy się w okolicach 350, a ja swojego kupiłem za 250 tu na forum (bez gwary)

 

ps spytaj się może tutaj o jakąś gw rozruchową http://allegro.pl/biostar-tpower-i55-rarytas-i2268231428.html bo płytka wygląda przyzwoicie ewentualnie pogogluj coś na jej temat

 

Za 210, ale też tylko rok...klik

 

Wszystkie starczą.

e: Chyba, że maxować chcesz i jw spektakularne takty trzymać 24/7, wtedy większe sekcje lepiej sobie poradzą, nie tyle może w kwestii wyniku, bo na takich matx również sporo >4GHz i7 robili, ale w kwestii długości takiego działania.

No ale rozsądniej w okolicach 4GHz max te proce trzymać. Dodatkowo tu nie masz gwarancji na więcej, nawet przy top mobo, bo konkretny cpu różnie zachowywać się będzie. Także apel o rozsądek, lepiej się zaskoczyć in plus, niż rozczarować.

 

Miałem taką wcześniej - 3.8 GHz rock solid :) trzymała, więcej nie dawała sekcja rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...