Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

Nokia N8 symbian Belle

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie zdjęcia recenzji wykonywane były moją drugą nokią N8, którą dałem bratu, A ja sobie zakupiłem nową.

 

43207349.jpg

 

17321717.jpg

 

 

Witam Jako ze jestem posiadaczem już drugi raz telefonu noki n8 postanowiłem zrobić recenzje.

Dlaczego akurat nokia n8 ??

-Aparat

-Nawigacja ovi mapy

-Wyświetlacz Amoled

Wybrałem ten telefon Ponieważ ma bardzo dobry aparat cyfrowy, już nie chodzi mi o samą wielkość matrycy gdyż korzystam z panoramicznej 9mpx format 16:9, lecz o jakość robionych przez nią zdjęć. Na dodatek ma najlepszą nawigacje jakie mogą być w telefonie.

 

 

Dane techniczne:

 

- Wymiary 113.5 x 59.1 x 12.9

- Masa (g) 135

- Procesor 680mhz

- Pamięć RAM 256MB

- Pamięć wbudowana 16GB

- Bateria 1200mAh

- Bluetoth 3.0

- Transmiter FM ( słuchanie muzyki na podstawie zakłócania fal radiowych )

- Wejście HDMI ( nie wymaga zasilania i kostki przejściowej jak to ma miejsce w Galaxy II )

- Nagrywanie filmów HD 1280*720 30fps ( tryb normalny i tryb makro )

- Zdjęcia 12MPX 4:3 i 9MPX 16:9 + Lampa Xe nonowa

- Świetna nawigacja z darmowymi aktualizowanymi mapami

 

 

Zestaw salonowy Orange

- Telefon nokia N8

- Przejściówka USB OTG ( możliwość podłączenia myszki , klawiatury i Pendrive )

- Kabel HDMI

- Ładowarka

- Zestaw Słuchawkowy

- Pudełko

- Kabel USB

 

 

 

96751011.jpg

91597089.jpg

67113428.jpg

 

1. Obudowa i jakość wykonania

 

Tutaj wszystko jest bardzo ładne i przejrzyste. Telefon wykonany z aluminium, które pomalowano na czarno. Jakość materiałów stoi na wysokim poziomie nic nie trzeszczy i wszystko jest do siebie dobrze spasowane. Na Duży plus zasługuje Ekran pokryty Gorilla glass który w ogóle się nie rysuje.

Z prawej strony znajduje się przycisk do regulacji głośności oraz spust migawki aparatu. Natomiast po przeciwnej lewej stronie mamy slot karty pamięci, slot karty sim oraz wejście na kabel SB. Na guże znajduje sie wejście na kabel HDMI.

 

 

 

53943338.jpg

 

99163790.jpg

 

61449413.jpg

 

14596217.jpg

 

 

 

2. Wyświetlacz

 

Wyświetlacz noki N8 to matryca AMOLED o rozdzielczości nHD 640*320.

Jakość wyświetlana przez nokie N8 jest naprawdę powalająca kolory są tak soczyste i wyraźne że po prostu nie idzie oderwać od niej wzroku. Czerń wkoncu wygląda jak czerń zero jakiejś szarości czy innego szajsu. Tutaj nokia bardzo sie postarała i mgę nawet powiedzieć że jest lepiej niż u samsunga Galaxy S. Co do rozdzielczości to jak dla mnie jest ok pikseli nie widać. Kolejnym plusem jest reakcja na dotyk wystarczy delikatnie musnąć by ekran zadziałał. Ona lubi słońce :) Na polu też jest Dużo lepiej, nie trzeba już zasłaniać ręką by cokolwiek zobaczyć. wszystko jest widoczne.

Na dodatek dodam ze jasność wyświetlacza mam na minimalnym poziomie i to jest wystarczające obraz i tak jest dość jasny.

Kolejnym plusem jest czujnik światła. Gdy siedzimy w ciemnościach ekran sie ściemnia , a gdy jesteśmy w mocno oświetlonych miejscach automatycznie sie rozjaśnia.

 

 

 

 

97149706.jpg

59349767.jpg

 

3.Pisanie SMS-ów

 

Według mnie tutaj nie ma co sie rozpisywać pisanie jak pisanie. Moze trochę małe klawisze jak dla mnie . Ale do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić. Ja osobiście używam klawiatury alfanumerycznej i dla mnie ona spisuje sie doskonale. Dodatkową funkcją jest SWYPE która znamy z samsunga galaxy. SMSy wyświetlane są w formie rozmów.

 

 

 

 

53810810.jpg

19993704.jpg

27429705.jpg

 

 

4. Połączenia

Tutaj sie nie zawiodłem. telefon zachowuje sie jak na flagowy model przystało. Połączenia są głośne i wyraźne.

 

 

5. Symbian Bell jakie nowości

 

Symbian Belle i Anna dodały noki n8 dużo ładniejszy wygląd. Nowe ikony i szybsze działanie. Co zauważyłem. Nowy podgląd dostępności tak jak w galaxy po przejechaniu palcem od góry ekranu w dół mamy to samo co w androidach. Jest to przydatny bajer gdyż szybko można uruchomić Bluetooth, wifi, transfer danych czy dać na milczy. Zwiększyła sie także ilość ekranów zdalnych na których możemy umieszczać różne widzety.

Ogólnie symbian belle dodał polotu noki n8 i w koncu można dostrzec zalety Ledowego wyświetlacza.

 

 

 

 

 

68009126.jpg

27701983.jpg

37145198.jpg

18059699.jpg

98973788.jpg

89781442.jpg

80880438.jpg

 

6. Nawigacja

 

Nawigacja noki jest rewelacyjna co jakiś czas wypuszczane są aktualizowane mapy całeo świata. Dla mnie działa ona idealnie w noki n8 w końcu złapała szybkość i nową oprawę graficzną. ( wcześniej miałem noki c6-00) W porównaniu do noki c6 to N8 jest jak błyskawica nic sie nie zacina a przechodzenie po mapie jest bardzo płynne. W koncu wszystko jest w niej 2 razy lepsze 680mhz względem 434mhz, 256MB ram względem 128MB, no i w końcu dedykowana karta graficzna.

Ta nawigacja doprowadzi w każde miejsce dokładnie już 5 razy korzystałem z tego urządzenia i jestem bardzo zadowolony.

 

 

 

 

26488494.jpg

61212553.jpg

41121962.jpg

38656428.jpg

17882848.jpg

21535995.jpg

89342282.jpg

44911449.jpg

 

7. HDMI

 

To jest kolejny As w rękawie noki N8. Dla mnie jest to niezbędny bajer przy tak dużych parametrach fotograficznych. Pomyślcie sobie że jedziecie na wycieczkę lub na wakacje, robicie zdjęcia i nagrywacie filmy. Przyjeżdżacie do domu bierzecie kabel podłączacie do telewizora i jazda z oglądaniem. Zdjęcia na moim telewizorze Sony Bravia 40'' Wyglądają rewelacyjnie duzo lepiej niz moim aparatem cyfrowym Sony 3.2MPx . Zdjęcia można przesuwać bardzo szybko bez żadnej zwiechy. To samo z oglądaniem filmów HD które nagraliśmy wszystko jest płynne i bardzo dobrej jakości zero pixelozy czy jakiś szmerów.

 

Złącze HDMI mozemy używać tez do ogladani filmów. Bierzesz kopiujesz dowolny film np Dr. Haus z komputera zgrywasz na telefon, podłączasz do telewizora i oglądasz. Wyświetlana jakość jest taka sama jak na komputerze gdyż telefon przesyła rozdzielczość filmu na telewizor. Jak zgramy film HD to na telewizorze też jest HD po prostu super sprawa. Odtwarzacz wideo odtwarza praktycznie wszystkie formaty obsługiwane na komputerze.

Filmy odtwarzane przez telefon są bardzo płynne żadnych przeskoków szarpnięć itp. Jak na takie małe urządzenie 680mhz 256MB ram to rewelacja !!

 

8. transmiter FM

 

Ten bajer także mnie zaskoczył. Wyobraźcie sobie że jedziesz autem i lecą same smęty a ty nie masz odtwarzacza mp3 lub CD. Co robisz?? Bierzesz nokie n8 ustawiasz częstotliwość nadawania sygnału w aucie i w telefonie na 90.8 i włączasz swoją ulubioną muzykę z telefonu i leci ona przez system audio samochodu !! Sytuacja dotyczy sie kazdego cyfrowego radia czy wieży, bumboksa itp.

 

9. Aparat fotograficzny

 

W końcu przechodzimy do sedna. Jest ona największa zaletą noki n8 .

Aparat robi zdjęcia 12mpx w formacie 4:9 oraz format 9mpx format 16:9 którego używam. Nagrywanie Filmów to HD 1280*720 30fps

 

Aparat posiada natepujące funkcje dla trybu Foto

 

 

54764181.jpg

15860711.jpg

53565439.jpg

 

Dla trybu Wideo

 

 

33834477.jpg

53426200.jpg

 

Zdjęcia robione przez telefon naprawdę robią wrażenie zręsztą wszystkie zdjęcia na recenzję są nią robione. Nizej zamieszczę dodatkową galerię zdjęć.

Telefon może nagrywać filmy w trybie makro ( sam to sprawdziłem i rewelacja można nagrać mrówkę jak chodzi :) )

Film nagrany nokią N8 tryb makro ( widać mrówki i to bardzo wyraźnie) W odtwarzaczu wideo wrzuta trzeba ustawić na HD

 

http://w998.wrzuta.pl/film/2gStYTTtNK7/nokia_n8_tryb_makro

 

Film nagrany normalnym trybem

 

http://w417.wrzuta.pl/film/8BFobbTuakL/nokia_n8_nagranie_hd

 

http://w228.wrzuta.pl/film/0UQKC7p0hn1/nokia_n8_nagranie_hd

 

http://w417.wrzuta.pl/film/40ivyOUolSD/nokia_n8_._nagranie_hd

 

 

10. Bateria

 

więc tak przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje max 1,5 dnia ( przegladanie internetu, robienie zdjęć i nagrywanie filmów, sms-owanie i trochę dzwonienia)

Natomiast przy umiarkowanym korzystaniu z telefonu około 2-3dni.

Mi maksymalnie udało sie osiągnąć 7dni ( ale telefonu uzywałem tylko do sporadycznego dzwonienia i parę sms-ów dziennie)

 

Podsumowanie

 

Telefon nokia n8 posiada bardzo dużo przydatnych bajerów : Najlepszy aparat cyfrowy na rynku, nagrywanie filmów HD, Bardzo dobrą nawigacje Ovi mapy, możliwość odtwarzania filmów i oglądania zdjęć przez kabel HDMI , po transmiterze FM kończąc.

Jeśli koś szuka Dobrego i wytrzymałego telefonu z bardzo dobrym aparatem cyfrowym i niezłym nagrywaniem filmów HD. jest to telefon dla niego. Krótko mówiąc każdy znajdzie coś dla siebie w tym telefonie.

 

Plusy

 

- Wyświetlacz AMOLED

- Złącze HDMI dzięki któremu można oglądać filmy, zdjęcia oraz grać na telewizorze

- USB OTG dzięki któremu można podłączyć myszke, klawiaturę czy pendrive

- Nawigacja Mapy ovi jedna z najlepszych na rynku

- Najlepszy Aparat Cyfrowy jaki może być w telefonie

- Nagrywanie Filmów HD

- 16GB pamieci

- transmiter FM

 

 

Wady:

 

- Bateria fajnie jak by trzymała 3 dni przy intensywnym uzytkowaniu

- Wyświetlacz mógłby być trochę większy

 

Galeria :

 

Wszystkie zdjecia zrobione są nokią N8 !!! 9MPX i są zamieszczone w poscie poniżej gdyż w tym już nie mogłem

 

 

 

Moje pozostałe Recenzje

 

Moje recenzje:

Sony Ericsson Arc S http://forum.pclab.pl/topic/845333-Sony-Ericsson-Arc-S/

Nokia N8 12mpx http://forum.pclab.pl/topic/784615-Nokia-N8-symbian-Belle/page__gopid__10455047entry10455047

Sony ericsson C901 http://forum.pclab.pl/topic/828400-Sony-Ericsson-C901-Cyber-Shot/

Sony ericsson C902 http://forum.pclab.pl/topic/746351-Cyber-Shot-C902/

Motorola Defy mini http://forum.pclab.pl/topic/828238-Motorola-Defy-mini-XT-320/

Laptop MSI GX660 HD 5870 http://forum.pclab.pl/topic/775972-MSI-GX660-HD-5870/

Laptop MSI GE603 Gt 540 http://forum.pclab.pl/topic/743993-MSI-GE603-recenzja-laptopa-Gaiming-Enthusist/

Laptop MSI GT683 Gtx 560 http://forum.pclab.pl/topic/785808-MSI-GT683-nVidia-gtx-560M-i5-2430M-8GB/

Lenovo Y580 i7 gtx 660M http://forum.pclab.pl/topic/852674-LENOVO-Y580-i7-3630QM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recka. Świetny telefon ! Osobiście używam od prawie 1,5 roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Czy znasz wadę starszych modeli w których szary jest fioletowy ? Jeżeli wiesz o czym mówię mógł byś dać słynne zdjęcie testowe kwadracików. Po drodze miałem chwilę Galaxy S, ale po niedługim czasie sprzedałem go i zostałem przy n8. Jednak aparatu z funkcją telefonu nic nie zastapi. Osobiście bardzo czekam na model 808. Jeżeli plastik będzie dobrej jakości to jak cena spadnie do akceptowalnego poziomu będzie moja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem to, jedną nokie mam ponad 3 miesiące a teraz mam nową i jest tak jak piszesz.

 

Ale to tylko tylko widać na szarym kolorze i ten kolor jest lekko fioletowawy a nie fioletowy. ( używałem ją przez 3 miesiące i nawet nie zauważyłem tego)

 

Ja też wcześniej miałem galaxy s ale zamieniłem go na nokię N8 i nie żałuję

 

27638746.jpg

 

62448752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje Link do filmu nagrywanego w trybie makro sami zobaczcie co ten telefon potrafi oglądnijcie do konca pokazane są tam mrówki nawet. Tylko w ustawieniach oglądania taka ikonka zębatki ustawcie HD.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga jest w porządku. To jest ta nowa ? Ja osobiście wymieniałem wyświetlacz w swojej, ale opłacało się ;) A dobra to ta nowa jest dobra już widzę.

 

Filmy również są świetne. Szczególnie na zewnątrz. Mam znajomego który jest operatorem tv kraków i pokazałem mu nagrany filmik n8. Powiedziałem mu że kupiłem kompakta za 2k i żeby ocenił jakość. Uwieżył i powiedział że jest niezła jak na kompakta ;) Potem mu powiedziałem że to z telefonu to był w szoku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ta druga. A za ile wymieniłeś ten wyświetlacz.

 

Tak szczerze powiedziawszy ja bym nie wymieniał, bo dla mnie i tak była idealna tamta nokia a szargo tła nigdzie nie używałem. Wszystkie pozostałe kolory są idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji w nokii. Problem polegał na znalezieniu salonu który ma je dobre ;) Powiem ci że to nie lada wyczyn był jeszcze pół roku temu. Mi osobiście bardzo to przeszkadzało a teraz jak był widział fioletową belkę w symbianie belle to był go chyba za okno kopnął. Ja tam widziałem w wielu miejscach te fioletowe odcienie, nawet na zdjęciach jak była ciemna scena. No i kolory są na tych nowszych wyświetlaczach jeszcze bardziej soczyste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z tobą kolory są ciut lepsze.

To za darmo można to wymienić na gwarancji ???

 

 

Tak czy siak mnie to nie przeszkadzało i nie przeszkadza. szarego pola nik nie ustawia na tapete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze batch z fioletowym szarym mozna bylo wymienic,

mi z kolei pekla dolna czesc obudowy i tez wymienili

mowie o tej czesci http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-N8-Top-and-Bottom-Clip-USB-Cover-HDMI-Spare-Part-Cap-Black-Grey-Housing-UK-/300608942028?#ht_2498wt_1163

 

widze ze nie tylko ja czekam na 808 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Wyróżnione to co trzeba,napisane przejrzyście i na temat. Do tego jeszcze zdjęcia, których czasami nie ma w recenzjach - 10/10. Czekam na następne recenzje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefonik, niedługo pyknie rok i jestem bardzo zadowolony, nie ma z nim najmniejszych problemów ;).

Jak dobrze pójdzie, z czasem, jednak nie szybko, zmienię na 808 PureView ;).

 

Jeśli autor tematu wyrazi zgodę, to dodam zdjęcia i materiały wideo wykonane przeze mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z nim nie tak ?

system beee ? radze spojrzec na tematy o czterordzeniowych HTC czy Samsungach gdzie narzekaja ze im android potrafi sie zawiesic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefonik, niedługo pyknie rok i jestem bardzo zadowolony, nie ma z nim najmniejszych problemów ;).

Jak dobrze pójdzie, z czasem, jednak nie szybko, zmienię na 808 PureView ;).

 

 

Jeśli autor tematu wyrazi zgodę, to dodam zdjęcia i materiały wideo wykonane przeze mnie.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Tak możesz dodawać filmy i zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten telefonik ponad rok i naprawdę był świetny. Z wad jakie wystąpiły u mnie to pękająca zaślepka złącza HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić żeby było widać budynki na mapie ?

 

Aha i jak wejść w tryb makro na kamerce ?? ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry fonik :P wymieniłem na 808PV i zdecydowanie lepszy. Jednak miło wspominam N8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś odkopał...

Jak z aplikacjami na Symbian? Chodzą w miarę szybko? Facebook, Gadu Gadu?

Wypowiedział by się ktoś? Strony ładują się w miarę szybko? Flash działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś odkopał...

Jak z aplikacjami na Symbian? Chodzą w miarę szybko? Facebook, Gadu Gadu?

Wypowiedział by się ktoś? Strony ładują się w miarę szybko? Flash działa?

 

Więc tak:

Najlepszy Facebook na Symbiana to ten z poziomu Opery, GG działa całkiem w porządku, Flash jest, ale strony zamulaja.

 

Zmieniłem N8 na Lumie 720 i szczerze żałuję.

Aparat SPORO gorszy, wykonanie także wątpliwe, o ten telefon martwie się żeby nie upadł, tamten latał po chodnikach i zero problemów, zastanawiam się nad powrotem ;)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na N8 poszczególne aplikacje działają różnie. Nokia z tymi telefonami (Symbian^3) wprowadziła nową ideę programowania, gdzie dużą część ma przejmować GPU. Niestety niektórzy programiści są niereformowalni i piszą kod jedynie by obciążał CPU, które ten telefon ma słabe. GG i Fejs działają nieźle, przeglądarka systemowa jest dość szybka i nawet lepsza od Opery Mobile. Flash jak na każdym telefonie muli. Aplikacji jest dużo i nadal są aktualizowane, łącznie z telefonem. Dodatkowo Nokia oferuje mobilną wersję Microsoft Apps za darmo (mobilny MS Office). Jak eGabeleXxX miałem styczność z Lumiami i N8 wypada zdecydowanie lepiej. Poza tym używa jej się bardziej jak komputera, a nie srajPhona, gdzie nic ci nie wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Najlepszy Facebook na Symbiana to ten z poziomu Opery, GG działa całkiem w porządku, Flash jest, ale strony zamulaja.

 

Zmieniłem N8 na Lumie 720 i szczerze żałuję.

Aparat SPORO gorszy, wykonanie także wątpliwe, o ten telefon martwie się żeby nie upadł, tamten latał po chodnikach i zero problemów, zastanawiam się nad powrotem ;)

To miło

Bo myślę nad N8, bądź E7 a nie chce Lumii i boję się że Windows Phone byłby lepszy od Symbiana na tych dziadkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...