Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tasdefleja

hd6850 vs gtx460

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega chcę kupić kartę graficzną i zastanawia się między ati a nvidią. Ja poradziłem mu radka, alr on chce również innych opinii. Z tego co wiem ma i5 2500k,4gb ram, zasiłka 500w ocz,a monitor 1440x900...Interesuje go oc i duża wydajność w grach...Chodzi mu o radka od gigabyta i nvidie od gainwarda wersję gs lub glh...Co mu poradzicie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6850. Chyba że znajdzie wersję GTX460 336SP i 256bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6850. Chyba że znajdzie wersję GTX460 336SP i 256bit.

O tą wersje mu właśnie chodzi...To jak w takim razie gtx???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobi totolotka, bo to już było milion razy wałkowane, że karty równe i wymieniają się na przemian tytułami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kręcisz to tylko 6850, jak kręcisz to nawet GTX 768MB będzie po OC wydajniejszy niż 6850 po OC :> Wiem bo miałem obie. Miałem też 5850 i GTX'a 460 1GB :> Bez OC różnica między GTX'ami jest nawet nawet, ale po OC różnic brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda karta kręci się tak samo, więc nadal powiedziałbym, że są zbliżone.

Ale na plus nvidi jest to że ma CUDA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda karta kręci się tak samo, więc nadal powiedziałbym, że są zbliżone.

Ja miałem 2 GTX'y 768MB różnych firm i jedną 1GB. Wszystkie kręciły się do podobnego poziomu. Max różnica to 10mhz

http://maxforces.com/articles.php?article_id=48 ten artykuł wybije Ci z głowy wersje 1GB i HD 6850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potencjał oc???

jak z myślą o OC to najlepszym wyborem jest MSI Cyclone Power Edition z fabrycznym zegarem 860 MHz na rdzeniu

 

MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition 1GB GDDR5 (256bit) DVI/HDMI/DP ( 860 MHz / 4400 MHz )

 

grafe da się jeszcze wykrecić do ok. 1000MHz na rdzeniu , choć wiadomo każde OC to loteria , ale tak czy owak ta karta już na starcie ma wysokie zegary , wśród grafik w przedziale cenowym 500-600 zł brałbym właśnie to gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak HD 6850 to polecam od Asusa z DCII. Bardzo cicha i wydajna, do tego ładnie się kręci pomimo braku radiatora na pamięciach. Planuję kiedyś tam ją jeszcze podkręcić i zobaczyć czy GTA IV pójdzie na very high (wszystko max), bo obecnie delikatne ściny. :(

 

W BF3 nie wiem jak się sprawuje, bo nie zamierzam w to grać. BC2 jest znacznie lepszą grą, a multi to esencja efpeesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z myślą o OC to najlepszym wyborem jest MSI Cyclone Power Edition z fabrycznym zegarem 860 MHz na rdzeniu

 

MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition 1GB GDDR5 (256bit) DVI/HDMI/DP ( 860 MHz / 4400 MHz )

 

grafe da się jeszcze wykrecić do ok. 1000MHz na rdzeniu , choć wiadomo każde OC to loteria , ale tak czy owak ta karta już na starcie ma wysokie zegary , wśród grafik w przedziale cenowym 500-600 zł brałbym właśnie to gpu

To akurat wiem, bo tak się składa, że ją właśnie mam i jestem zachwycony:cicha,wydajna i chłodna, czego więcej chcieć. Podejrzewam, że boi się jak ATI będzie pracowało na Intelu, mi bez problemu chodzi takie połączenie na i5 750, ale on ciągle mówi, że jakiś informatyk powiedział mu, że intel+nvidia=dobrze, a intel+ati=źle...I tak znając życie wybierze nvidię. Mimo wszystko dzięki za szybkie odpowiedzi...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Ale na plus nvidi jest to że ma FERMI...

Że co ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co ma?

sorry co innego myślałem, a co innego napisałem...tzn chodziło mi o CUDA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

CUDA to jak pamiętasz zapewne przyda się w aplikacjach takich jak Adobe Creative Suite, a nie grach.

Ogólnie zapamiętaj, że CUDA nie ma praktycznie żadnego wpływu na gry, a jedynym wykorzystanie w grach CIDA jest nv physX.

Pewnie nie pamiętasz, ale jak miałem 8600GT to karta graficzna obliczała wówczas w niektórych tytułach np Unreal Tournament 3, GRAW2, Risen model fizyki, dodawała dodatkowe efekty graficzne wybuchom, wodzie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUDA to jak pamiętasz zapewne przyda się w aplikacjach takich jak Adobe Creative Suite, a nie grach.

Ogólnie zapamiętaj, że CUDA nie ma praktycznie żadnego wpływu na gry, a jedynym wykorzystanie w grach CIDA jest nv physX.

Pewnie nie pamiętasz, ale jak miałem 8600GT to karta graficzna obliczała wówczas w niektórych tytułach np Unreal Tournament 3, GRAW2, Risen model fizyki, dodawała dodatkowe efekty graficzne wybuchom, wodzie itp.

A jak to jest z teselacją w garch...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

W 460GTX to na nie wiele Ci się zda bo karta jest za słaba, ale taka 470 już daje ładnie popalić i bije pod tym względem 560Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 GTX'y 768MB różnych firm i jedną 1GB. Wszystkie kręciły się do podobnego poziomu. Max różnica to 10mhz ...

Przypomnij mi HDR'o w jakiej rozdz. grasz/grałeś na tym 460 768?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTX460 768 i w cale to jakis potwór nie jest a gram w 1024x768.

Na allegro można kupic GTX465 odblokować i kupić za 80 dych używane chłodzenie zalmana

Wyjdzie tyle co dobry 6850 czy GTX460 a wydajność będzie lepsza może nawet da radę pociągnąć crysis 2 w dx11 bo na 6850 i GTX460 to można zapomnieć o graniu, przynajmniej ja wole nie grać przy takiej ilości klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Ja mam GTX460 768 i w cale to jakis potwór nie jest a gram w 1024x768.

Na allegro można kupic GTX465 odblokować i kupić za 80 dych używane chłodzenie zalmana

Wyjdzie tyle co dobry 6850 czy GTX460 a wydajność będzie lepsza może nawet da radę pociągnąć crysis 2 w dx11 bo na 6850 i GTX460 to można zapomnieć o graniu, przynajmniej ja wole nie grać przy takiej ilości klatek.

Pokaż mi choć jedną sztukę na allegro, którą da się odblokować. Wczoraj patrzyłem i brak.

W takiej rozdzielczości to nawet GTX260 pozwoli na płynną rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym 6850 nie ma rozrzutu na steroniki takiego jak Nvidia

mniej papu potrzebuje mniej się grzeje chociaż i tak 460 są

to najchłodniejsze fermi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Właśnie, że w cenie 6850 ma wydajniejszego, tak samo cichego 460 1GB. Warto pomyśleć i jak zapłacić to za produkt wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GTX 460 o którym mówi @tasdefleja, to modele Gainwarda, czyli suszarki, więc nie ma mowy, żeby była to cicha karta w porównaniu z 6850 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GTX 460 o którym mówi @tasdefleja, to modele Gainwarda, czyli suszarki, więc nie ma mowy, żeby była to cicha karta w porównaniu z 6850 GB.

Ja tylko podaję przykład którym nie trzeba się zbytnio sugerować...Głównym celem jest najlepsza wydajność, w miarę dobre możliwości oc i również w miarę możliwości cisza i chłód...:D W sumie to już nie wiem co ma wziąć gtx czy hd6850, tylko żeby to nie był jakiś kastrat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...