Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vaprox

Zmienić kartę graficzną czy dokupić drugą do crossfire ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam radeona 5850 i tak się zastanawiam nad zwiększeniem mocy graficznej kompa, bo czasami rwie na full detalach i 1920x1080 w battlefield 3. I pytanie jak w tytule. Sprzedać kartę i kupić inną mocniejszą, czy dokupić drugiego radeona 5850 ? Kasa to 400-500 zł(plus pewnie drugie tyle za sprzedanego radeona).

Procesor to AMD Phenom II x4 955, 4 GB ram i zasilacz Bequiet PurePower L7 530W. czy ten zasilacz uciągnął by 2 radeony 5850 ? Co radzicie ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jedną mocniejszą. Z plusów takiego rozwiązania to to, że dwie grafy potrzebują mocniejszego cepa niż jedna mocniejsza. Do tego, na korzyść jednej mocniejszej dochodzi, mniej źródeł ciepła w kompie, mniejsze zużycie prądu, mniej źródeł hałasu.

 

Co do takiej grafy jak Twoja x 2, to nie szedłbym z mniejsza zasiłką niż 750 watów co najmniej z 80+bronze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Zasilacz da radę spokojnie, w sumie gdybyś sprzedał radka to można pomyśleć o GTXie 480, ale z drugiej strony cf z tych radków da dość wysoki skok w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę spokojnie, w sumie gdybyś sprzedał radka to można pomyśleć o GTXie 480, ale z drugiej strony cf z tych radków da dość wysoki skok w wydajności.

Pod warunkiem, że płyta główna kolegi posiada PCI-EXPRESS x16 działająca faktycznie z x16, a nie jak np. na mojej x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie właśnie korci ten CF bo drugiego radka można kupić za 400-500 zł już. No chyba że za 1000 zł kupię kartę (zapewne używaną),która będzie mieć wydajność jak 2x5850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Kup jedną mocniejszą. Z plusów takiego rozwiązania to to, że dwie grafy potrzebują mocniejszego cepa niż jedna mocniejsza. Do tego, na korzyść jednej mocniejszej dochodzi, mniej źródeł ciepła w kompie, mniejsze zużycie prądu, mniej źródeł hałasu.

 

Co do takiej grafy jak Twoja x 2, to nie szedłbym z mniejsza zasiłką niż 750 watów co najmniej z 80+bronze.

Pisząc mniej źródeł ciepłą itp masz na myśli jakąś konkretną kartę czy piszesz bo piszesz?

 

Pod warunkiem, że płyta główna kolegi posiada PCI-EXPRESS x16 działająca faktycznie z x16, a nie jak np. na mojej x4.

Mam nadzieję, że auto zapoznał się ze specyfikacją swojej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że płyta główna kolegi posiada PCI-EXPRESS x16 działająca faktycznie z x16, a nie jak np. na mojej x4.

Płyta główna to Asus M4A77T AMD 770 Socket AM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę spokojnie, w sumie gdybyś sprzedał radka to można pomyśleć o GTXie 480, ale z drugiej strony cf z tych radków da dość wysoki skok w wydajności.

 

bQ 530 wat ogarnie 2 x hd5850 i AMD PII 955, którego trzeba będzie mocno podkręcić, żeby nie zamulał dwóch takich graf? Mocno wątpię.

 

L7 530 ma na linii 12V 420 watów. Zakręcony cep zeżre na pewno grubo więcej niż 100 watów, radki w cf też pewnie wezmą więcej niż po 100 watów, więc zbliżamy się mniej/więcej do 350 watów. Z mocy tej zasiłki zostaje 70 watów na resztę sprzętu, tj dyski, wentyle, usb, mobo. W tej konfiguracji ta zasiłka będzie miała bardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Radek przetaktowany zbliży się do 480, ale 2x5850 to już będzie w bliskich okolicach 5970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo ja tam widzę jedno 1x PCI-E x16 Asus M4A77T AMD 770

 

1 x gniazda PCIe 2.0 x16

2 porty PCIe x1

3 gniazda PCI

 

Czyli co ? Nie nadaje się na CF ? Sorry ale nie bardzo się w tym wszystkim orientuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

bQ 530 wat ogarnie 2 x hd5850 i AMD PII 955, którego trzeba będzie mocno podkręcić, żeby nie zamulał dwóch takich graf? Mocno wątpię.

 

L7 530 ma na linii 12V 420 watów. Zakręcony cep zeżre na pewno grubo więcej niż 100 watów, radki w cf też pewnie wezmą więcej niż po 100 watów, więc zbliżamy się mniej/więcej do 350 watów. Z mocy tej zasiłki zostaje 70 watów na resztę sprzętu, tj dyski, wentyle, usb, mobo. W tej konfiguracji ta zasiłka będzie miała bardzo ciężko.

Zgadza się. Miałem na myśli nie podkręcony sprzęt. W takim wypadku, gdzie brak 2x x16 i zasiłki, która nie da rady radziłbym się zastanowić na jakąś inną opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twoja płyta główna nie obsługuje dwóch kart graficznych. Nie masz dwóch złącz PCIe x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Czyli co ? Nie nadaje się na CF ? Sorry ale nie bardzo się w tym wszystkim orientuję

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, trzeba było o tym pomyśleć zanim kupiłem tą płytę... No nic, pozostaje szukac mocniejszej karty, albo zmienić płytę główną. To jaka karta by miała wydajność na poziomie tych 2x5850 ? ten radeon 5970 ? Za 1000 zł wyrwie się używkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Kup sobie GTX570:)

W jej cenie ma 480 z dobrym chłodzeniem Gelida i jeszcze zostanie. Na prockach się nie znasz i na kartach widzę też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie GTX570:)

 

W kwocie około 1000 pln, to chyba najlepszy wybór. To taka podrasowana gtx480, wydajniejsza nieco, sporo chłodniejsza, deko mniej żarłoczna na prund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ty się znasz, widzę że im lepszy komp tym się ktoś lepiej zna, żenua:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

kurde, trzeba było o tym pomyśleć zanim kupiłem tą płytę... No nic, pozostaje szukac mocniejszej karty, albo zmienić płytę główną. To jaka karta by miała wydajność na poziomie tych 2x5850 ? ten radeon 5970 ? Za 1000 zł wyrwie się używkę ?

Lepiej kup jedną porządną kartę. Z dwoma to zawsze jakieś cuda mogą się pojawić.

 

Dobrze że ty się znasz, widzę że im lepszy komp tym się ktoś lepiej zna, żenua:)

Nie napisałem, że się znam. Nie chwalę się również kompem bo nie ma czym, a Ty widzę strasznie przeżywasz to, że ktoś ma ciut więcej..

 

W kwocie około 1000 pln, to chyba najlepszy wybór. To taka podrasowana gtx480, wydajniejsza nieco, sporo chłodniejsza, deko mniej żarłoczna na prund.

Dziwnym trafem po testach widać, że jej brakuje do 580, a 480 po podbiciu już równa się z nią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy? GTX480 i 570 do Phenoma 955?

 

HD6950 to max. Najlepiej wersja 2GB. W ostateczności HD7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie myślałem o nvidii ale czemu nie,nie jestem fanboyem danej marki ;) Czyli w tej cenie gtx 480 lub 570. No super. Poczytam testy i porównania i wybiorę zapewne którąś z powyższych :)

Rozumiem,że mój zasilacz spokojnie sobie poradzi z tymi kartami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/e38-asus-en-gtx580-dcii-2dis-1536mb-gddr5-fv-gw-i2270374768.html

Stać cię na taką kartę?

Tylko to przerost formy nad treścią bo do niej najlepiej mieć I5 2500K.

http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-570-1280mb-ddr5-super-oc-i2275316705.htmlNowa I-comp

http://allegro.pl/gainward-phantom-3-gtx-570-1280mb-box-nie-ma-lipy-i2287812153.html

Można się potargować ogólnie ta rade wyrwać coś dużo lepszego do BF3 za te 900zł niż twoja 5850 sprzedają swoją za 450zł dołóż 450 i masz GTX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

A czemu nie? Musi być zaraz 2500K?

Phenoma pogoni do tych 3,8-4GHz. Szału nie będzie, ale i tak wzrost odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ciap/

 

Dziwnym trafem po testach widać, że jej brakuje do 580, a 480 po podbiciu już równa się z nią..

 

Co nie zmienia faktu, że 570 jest nowszą konstrukcją niż 480 (choć tej - wg mnie - obecnie również nic nie brakuje). Jednak jeśli obie można mieć w mniej więcej podobnych cenach, to po co brać kartę starszą, bardziej prądożerną i gorącą (w przypadku gtx480 wyraz "gorąco" nabiera nowego znaczenia, i nie jest to dobre znaczenie). Poza tym 570 również można podbić. Z tych trzech graff, tj. 480, 570 i 580, to środkowa ma chyba najlepszy stosunek ceny do wydajności.

 

No i jeszcze jedna ważna kwestia. Jak weźmie gtx480, to będzie to prawdopodobnie używka z krótką albo już bez gwarancji. W przypadku gtx570 sprawa z gwarancją w przypadku używek wygląda o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...