Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vaprox

Zmienić kartę graficzną czy dokupić drugą do crossfire ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrz na to czy Ci piszą czy nie wykorzystasz mocy karty czy nie na tym procku.

Nawet jak ie dasz rady to karta i tak się nie zmarnuje!

Podkręcisz bardziej proca i wykorzystasz ją, albo jak wymienisz na coś lepszego później.

Mocniejsza karta napewno lepiej będzie działała na tym procku nawet żebyś jej nie wykorzystał w pełni niż karta która będzie akurat pod procesor..

Lepiej weź coś mocniejszego z zapasem mocy na przyszłość.

A to co inni piszą że się nie opłaca to lej na to.

Faktycznie nie wycisniesz z karty wszystkiego, ale gorzej działać nie będzie a będziesz miał zapas na kiedyś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wpadka Intela to chyba Pentiumy D i niektóre P4.

 

Od czasow Athlona K7 650/700 MHz, az do poznego nortwooda AMD produkowalo zdecydowanie najszybsze procesory, Intel jesli juz wypuscil cos porownywalnego to nie oplacalo sie tego kupowac. P4 w 90 nm, tez bylo fatalne. Bywaly i takie okresy, ze podkrecony duron za 200 zl dorownywal w grach P4 za 1000 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to czy Ci piszą czy nie wykorzystasz mocy karty czy nie na tym procku.

Nawet jak ie dasz rady to karta i tak się nie zmarnuje!

Podkręcisz bardziej proca i wykorzystasz ją, albo jak wymienisz na coś lepszego później.

Mocniejsza karta napewno lepiej będzie działała na tym procku nawet żebyś jej nie wykorzystał w pełni niż karta która będzie akurat pod procesor..

Lepiej weź coś mocniejszego z zapasem mocy na przyszłość.

A to co inni piszą że się nie opłaca to lej na to.

Faktycznie nie wycisniesz z karty wszystkiego, ale gorzej działać nie będzie a będziesz miał zapas na kiedyś tam.

Widać, że dobry z Ciebie znawca. :Crash:

 

Po co ma przepłacać za droższą kartę jak jej nie wykorzysta. A pisał, że nie zamierza zmieniać procka. HD7850 wykorzysta jak zrobi OC. A taka kartę opłaca się kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wycisniesz z karty wszystkiego, ale gorzej działać nie będzie a będziesz miał zapas na kiedyś tam.

 

W bf3 raczej wykorzysta dowolna karte na tym Phenomie.

 

Po co ma przepłacać za droższą kartę jak jej nie wykorzysta.

7850 vs 5850 to glownie wyzsza wydajnosc w dx11, w wielu grach taka przesiadka to nie bedzie przepasc jakosciowa I o tym tez trzeba pamietac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7850 vs 5850 to glownie wyzsza wydajnosc w dx11, w wielu grach taka przesiadka to nie bedzie przepasc jakosciowa I o tym tez trzeba pamietac.

HD7850 to maksimum opłacalne jakie można wsadzić do tego procka. Reszta będzie się marnować a w szczególności wymienione GTX480, 570 i 580 (co już jest całkowitą bzdurą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480 - więcej ciepła, prądu, ale lepsza wydajność w wyższych rozdziałkach i po OC na równi z niekręconą 580.

570 - mniej ciepła, prądu, dobra wydajność. W cenie 1000zł ma wersję DCII bądź inną.

 

Co proszę? O jakich rozdziałkach mówisz? :E

 

perfrel_1680.gif

perfrel_1920.gif

perfrel_2560.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...