Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Loofah

[Zestawy] Polecane zestawy komputerowe (Promocja od morele.net dla pclabowiczów)

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ten będzie służył pomocą dla każdego kto będzie chciał złożyć zestaw na swoją kieszeń. Zestawy tutaj zawarte będą miały podane ceny jak i linki do sklepu morele, dzięki temu ułatwi mi to pracę, a wszystkim kupującym ułatwi kupno. Sprzęt tutaj podawany powinien być dostępny w sklepie, a jednocześnie użytkownicy pclaba dostana specjalny bonus.

Stworzone zostanie również wiele alternatyw, tak by każdy mógł znaleźć zestaw któremu najbardziej zaufa i który będzie mu służył wysoką wydajnością przez wiele lat! Jeśli brakuje zestawu na określoną dla niego cenę, warto poszukać części w zestawach droższych lub tańszych, lub też w alternatywach i tak to połączyć by wyszła kwota którą chcemy wydać. Lub zwyczajnie napisać w tym wątku.

 

UWAGA: Istnieje system komentarzy (acronym) - takie coś {*} oznacza że po najechaniu na to kursorem po chwili pojawi się mój komentarz - często są tam ważne informacje, które mogą zaważyć o decyzji kupić czy nie, dlatego radzę je jednak przeglądać.


O współpracy z Morele.net

Dzięki tej współpracy użytkownicy będą mieli wpływ na wiele spraw z nią związaną. Został założony specjalny mail na który możecie pisać wszelkie uwagi i wątpliwości. Również warto pisać w sprawie różnego rodzaju bonusów typu darmowe złożenie zestawu. Większość użytkowników woli sama składać, bo to przyjemne i bezpieczniejsze, ale jak będzie trzeba na pewno będzie się można w tej kwestii dogadać. Po to właśnie też jest ten mail:

Ważna informacja:

Każdy użytkownik forum pclab.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma:

 

pendrive za 1 zł oraz wysyłkę gratis

  • Aby skorzystać z promocji należy umieścić w koszyku produkty oraz Pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB i użyć kodu: WP35ZXZG5A. wpisując go w pole „Wpisz kod promocyjny” znajdujące się pod sposobami płatności w koszyku zamówienia.

Albo:

 

usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis

  • Aby skorzystać z promocji należy umieścić w koszyku produkty oraz usługę złożenia zestawu komputerowego i użyć kodu: O6A2MVKEK1 lub W3FHN58JFW wpisując go w pole „Wpisz kod promocyjny” znajdujące się pod sposobami płatności w koszyku zamówienia.

 

Korzystanie z promocji wygląda tak:

1. dodajesz do koszyka towary (przy pendrivie musisz dodać właśnie ten)

2. w koszyku jest pole

"kod promocyjny" - tam wpisujesz/wklejasz kod i naciskasz "wyślij"

3. promocja jest aktywna

- wysyłki będą za zero złotych (poza pobraniem) a pendrive/usługa zmieni cenę na 1 zł (będzie to widoczne w koszyku)

 

 

 

Żeby nie było żadnych nieporozumień, współpraca jest w pełni uzgodniona, jest zgoda administracji forum, która zresztą pośredniczyła w tym wszystkim. A dodatkowo sam będę miał z tego coś co będzie mnie trochę mobilizować do pracy. Uważam ze warto postawić sprawę jasno, żeby potem nie było żadnych pytań, ataków, oskarżeń. Wątek jest GŁÓWNIE po to by pomagać w doborze zestawów, współpraca to tylko dodatkowy plus dla tego ze są tutaj aktualne ceny, wybór jest spory, a co najważniejsze ceny są niskie, a użytkownicy dostaną coś w zamian. Wad w tym nie ma, a może jak wątek będzie popularny w przyszłości uda się uzyskać np. gwarancję najniższych cen, ale o tym w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować w supermarkecie czy na allegro, tutaj można złożyć zestaw równie szybko, tylko kliknąć dany koszyk i można kupować!

 

 

Wątek jest teraz na stronie głównej:

 

http://pclab.pl/art52777.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będą zamieszczane informacje związane z aktualizacjami, oraz wszystkie inne ważne informacje.

 

Aktualizacja:

  • 25.04.2012

Wstępna wersja

  • 02.05.2012

Poprawione wiele błędów, ulepszone zestawy, poprawione ceny

  • 13.06

Częściowa aktualizacja do 1450 póki co, poprawione kilka błędów

  • 14-15.06

Zakończenie aktualizacji, niedługo będzie wątek rozbudowany o dodatkowe zestawy tak by wpasowały się cenowo.

  • 01-02.08.2012

Pełna aktualizacja.

 

  • 25.08.2012

Zaaktualizowane do zestawu za 2200

  • 15-17.11.2012

Pełna aktualizacja.

 

  • 29.12.2012

Pełna aktualizacja.

 

  • 15.02.2013

Pełna aktualizacja.

 

  • 18.02.2013

Drobne poprawki, dodanie zestawy 1600 AMD który nie został zaaktualizowany podczas ostatniej aktualizacji

 

Częste pytania i odpowiedzi:

  • Czemu cena jest nieaktualna? Ceny w sklepie zmieniają się naprawdę często, z tego względu można cenę sprawdzić bardzo szybko klikając na link, lub od razu cały koszyk. Wynika to z wykorzystania przez sklep automatu cenowego, tak by ceny były zawsze jednymi z najtańszych, ale też by nie odstawały zbyt "nisko"
  • Czemu nie ma w nazwie tematu FAQ? BO jest już za dużo różnych FAQ w tym dziale, a to wcale nie jest prawdziwe FAQ tak naprawdę.

- jak jakieś będą to je tutaj umieszczę.

 

 

Wątek jest cały czas ulepszany tak żeby był przejrzysty i co najważniejsze łatwy w zrozumieniu. Poprzedni mój wątek był zbyt rozbudowany, na pewno pomagało to zaawansowanym użytkownikom, ale Ci... nie potrzebowali i tak pomocy :) Ten wątek będzie z główna myślą o najważniejszej grupie, ludzi którzy chcą szybko i prosto kupić komputer, dzięki temu wątkowi, zrezygnują z wyboru składaków z allegro czy Saturnów/Media marketów, a wybiorą jeden z tych, w końcu mogą kupić zestaw kilka razy wydajniejszy klikając na koszyk, nie mając żadnej wiedzy o komputerach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz lepsze rozwiązania wydajnościowe w tej cenie? :)

Jak pisałem będą zestawy o trochę innym przeznaczeniu tam AMD będzie królowało. Ale akurat w tych głównych niestety ale intel jest zwyczajnie sporo lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło by było, gdyby pojawiły się zestawy od 4k w górę. Sam się przymierzam do kupna, na razie analizuję ale pomogłoby to. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powyżej 4k są zestawy strasznie nieopłacalne, można jedynie dorzucać RAID 5, większy SSD, lepszą budę, cichsze i lepsze chłodzenia, ale wydajnościowo różnic aż takich nie będzie, a opłacalność spadnie i tak drastycznie. Do tego nie są one aż tak popularne, jak ktoś chce wydać więcej niż 4,5k wręcz wolałbym by założył nowy wątek, tak by złożony zestaw ył dla takiej osoby najlepszy. "gotowce" w takim wypadku nie są aż tak dobre, po prostu cena już jest za wysoka, lepiej wtedy złożyć indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden zestaw za 3k z hakiem? Właśnie takich jest na forum najwięcej także mógłbyś bardziej rozwinąć granicę od 2500 do 4500 złotych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loofah, w zestawie za 1600zł zgubiłeś link do HD 6790 jaki jest w zestawie za 1850zł, a wspominasz o tej karcie w opisie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wszystko w swoim czasie, zresztą wystarczy wziąć lepszą kartę graficzną i już masz droższy zestaw za 3,5-3,8k :)

Ale jak pisałem, nie da się wszystko na raz zrobić. Muszę wiele rzeczy jeszcze ogarnąć, szukanie recenzji i opinii na temat wielu płyt głównych jest strasznie męczące i czasochłonne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne masz rację, że są pracochłonne :)

Lecz jednak ten pułap to byś mógł poszerzyć. Skoro ten temat jest dla laików to wątpie aby wiedzieli oni, która karta graficzna jest lepsza :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z droższego zestawu? :)

Pamiętaj że większość laików kupuje zwykle sprzęt 2000-2500zł. Sprzet powyżej 3500 to raczej już na tyle duzy wydatek ze naprawdę wolałbym żeby ludzie zakładali wątki o nich, ale załóżmy że jeszcze ujdzie, dlatego raczej powyżej 4000 nie będzie, bo to niepotrzebne. Specjalnie też nie chce robić zbyt dużo, żeby temat był prosty i przejrzysty, tak by każdy go szybko ogarnął. Twój wątek ma więcej opcji, ale jest też mocno rozbudowany (choć mój stary kiedyś był bardziej :E), a ten ma być zwyczajnie prostszy. Dlatego że łątwiej i szybciej aktualizować, a dodatkowo by osoby najmniej zorientowane w tematyce szybko kupiły sprzęt i to dobry sprzęt.

 

 

Pawelek6

Dzięki zaraz poprawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój stary nadal jest dostępny przecież :D

Sprzęt powyżej 3k to właśnie masa jest tylko 80% to gimbusy pod BF3 także oni zazwyczaj i tak zakładają nowe tematy. Bądź co bądź mógłbyś chociaż 3 zestawy dać powyżej 3k zamiast jednego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że będą! Ale temat płyt w takich zestawach jest koszmarnie rozbudowany. Dodam w weekend zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę płyty dałeś głównie AsRock i ASUS. Nic więcej się za bardzo nie nadaje? Aż tak te dwie firmy zdominowały rynek? Gigabyte ani MSI nie mają nic ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardzo nienawidzę oznaczeń gigabyte, gubię się w nich. Oznaczenia asusa są koszmarne, ale to jest "pewna" firma z dobrą gwarancją. Msi jest ok chyba nawet jest w kilku alternatywach, ale widać nie podpasowała lub była jakaś w podobnej cenie jednak lepsza płyta. No i Asrock zawsze oferowal dużo, dobrze i w przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie znowu, że się czepiam :E , ale powiedz mi czemu w zestawach z i3 2120 i i5 2400 dałeś płytę na P67, która nie daje możliwości użycia zintegrowanej grafiki oraz nie ma w sobie nic nowoczesnego chociażby lubianego teraz często przez użytkowników USB 3.0? W tej cenie można mieć już jakąś płytę na H61/H67, która obsłuży wbudowaną grafikę a to wbrew pozorom może się przydać chociażby przy awarii karty graficznej. Poza tym są nowocześniejsze technologicznie płyty niż ten kastrat. Wytłumacz mi to posunięcie bo w żaden sposób go nie rozumiem :]:cool3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Moim zdaniem dobrze zrobił dając płyty na P67, bo po co mi ta zintegrowana, jak mam kartę za kilka stów? Poza tym, nagle mi ona nie padnie, a wygrzebać jakiegoś rupiecia za 20zł to chyba nie problem. Do tego, ten AsRock na H61 chyba nie obsługuje nowych procków Ivy Bridge i ile by nie wnosiły, to możliwość założenia nowszego procka jest ważniejsza raczej od jakiejś integry Intela. I jeszcze możliwość podkręcania na P67, gdyby kupujący wymienił kiedyś procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo P67 ma dużo więcej złącz, różnych innych "bajerów" kosztem właśnie braku bezsensownej możliwości wykorzystania grafiki. Jasne że może by się to przydało jak grafa padnie... ale dla tych 0,1% sytuacji rezygnować z tak naprawdę z lepszych płyt jest chyba nie najlepsze...<br>No i OC, możliwości wymiany proca w przyszłości itd. A USb 3.0... cóż i tak mało tego. Jeszcze nie skończyłem czytać wszystkich recek, może inny chipset będzie lepszy, ale taki Z75 wcale nie wygląda rewelacyjnie, ani H67, ale się zobaczy...<br><br><br>Starszy nie znaczy gorszy. To H61 jest największym kastratem...<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC w przypadku tego P67 PRO też nie będzie jakieś rewelacyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC w przypadku tego P67 PRO też nie będzie jakieś rewelacyjne :)

 

Lepsze to niż nic, nie każdy musi bić rekordy w "smarkach", ma być po prostu trochę szybciej. No i znów zapomniałeś o fakcie Ivy Bridge. W ogóle ten AsRock na H61 to taka lichota, że głowa boli. Takie coś do komputera szkolnego/biurowego, ale nie do domu moim zdaniem. Oczywiście nie mówię tu o jakiś płytach dla pseudo graczy za jakieś 500zł, na której zrobi nędzne 100MHz więcej jak na płycie za powiedzmy 370zł. Płyta ma być na dłuższy okres, w końcu to baza i dobrze byłoby mieć możliwość założenia w przyszłości lepszego procesora czy chociażby głupie USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Słał ktoś może meila na pclab@morele.net? Gdyż ja właśnie jestem na etapie kupna i chciałem wysłać meila, jednakże wróciło info że nie można meila dostarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... napisze do nich w tej sprawie, zobaczymy, może jakieś problemy mają. Jak masz jakieś pytania to tutaj też możesz zadać, może uda się na nie odpowiedzieć, chyba ze dotyczą typowo sprawy sklepu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam właśnie zestaw u nich na podstawie forum:

http://www.morele.net/inventory/info/mkmLvW/

 

i chcialem się dowiedzieć o możliwość darmowego złożenia komputerka, ale zastanawiam się czy sam się nie pobawić, gdyż dla mnie jak dla większości to frajda (jedyne co, obawiam się, żeby nie przyszła jakaś trefna część bo tam od razu to zweryfikują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaj sam! Naprawdę już nawet nie chodzi o satysfakcję, czy przyjemność potem z grania na ręcznie złożonym komputerze, ale o bezpieczeństwo. Części wysyłane już złożone mogą się uszkodzić w czasie transportu, dlatego morele pisało mi ze mogą darmowo złożyć, ale żeby tego nie rozpowiadać, bo to problem dla nich jak i potem użytkowników i w tym wypadku się zgadzam. Składanie jest przeznaczone dla ludzi którzy zwyczajnie nie maja śrubokrętów w domu, czasu, chęci, albo zwyczajnie się boją. A czasu troszkę trzeba mieć tym bardziej jak skłąda się pierwszy raz. Potem idzie bardzo szybko.

 

Wiesz ze wybrałeś 2 monitory?

Weź troszkę lepszy ram 1600 CL9 cenowo wychodzi praktycznie tak samo a daje czasem do 1% wydajności w niektórych zastosowaniach, wydaje się mało ale patrząc na dodatkowy koszt jest to opłacalne przy takiej cenie sprzętu.

 

PS: mail już działa jak coś, przynajmniej dostałem takie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...