Skocz do zawartości
Colicab

Co się dziś zepsuło w Twoim aucie?

Rekomendowane odpowiedzi

No to z tłokami ma jakis sens bo auto stało z 30 minut zanim dowiezli mi aku i w tym czasie nie próbowałem kręcić bo myślałem ze to i tak nie ma sensu ... potem dokończyłem tresa 400 km i problemowy nie było ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z ciekawości sprawdziłem teraz i wszystko ok , zalane było prawie pod max , ubyło może minimalnie ale to nic  dziwnego bo to Honda i bierze mi olej jak kręcę powyżej 4,5 tys obrotów ... pod korkiem czysto , olej świeży zmieniany w tym miesiącu ...

Co do termostatu to wymieniłem początkiem roku tak jak  korek chłodnicy i nic to nie zmieniło ....

Edytowane przez r@dek
...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylna szyba. 5 stów w plecy. :/

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś foch czy coś, keyless przestał działać 

EDIT:

HckdjMw.jpg

Wystarczyło wymienić baterię w kluczyku ;)

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trasa powrotna zrobiona , 700km bez problemów... zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego i pojawił się osad z oleju... teraz to już  na pewno UPG 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.12.2020 o 18:07, Kowal napisał:

Jakiś foch czy coś, keyless przestał działać 

Wystarczyło wymienić baterię w kluczyku ;)

Tydzien temu mialem to samo. Co smieszne centralny nie reagowal na pociagniecie klamki tylko od strony pasazera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden rzucił palenie, w drugim padła pompa hamulcowa, w trzecim delikatnie na zimnym turbo zaczęło być słychać i dodatkowo końcówki drążków do wymiany są.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, marko125-91 napisał:

Tydzien temu mialem to samo. Co smieszne centralny nie reagowal na pociagniecie klamki tylko od strony pasazera.

No u mnie keyless zupełnie przestał reagować. Myślałem, że coś się zepsuło bo jak jest słaba bateria w kluczyku to pojawia się informacja na desce. Chyba zimno dobiło baterię na tyle mocno, że szybko padła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam poświątecznie.

Panowie pytanko mam.🙂

Padł sobie mechanizm wycieraczek przednich (15 letnia Honda Jazz). Silniczek zdrowy. Rozpięło się jakieś połączenie dwóch drążków (taki plastikowy dynksik- chyba sworzeń na to mówią, ale mogę się mylić).

Toto się w ogóle już nie trzyma. Założyłem (znaczy pan mechanik ogarnięty bardziej ode mnie-ja nie mam głowy do aut), ale znowu spadło po kilku chwilach pracy wycieraczek. 

Plasticzek się był zużył/wyrobił.  Kazali zakupić nowy mechanizm.

Czy ten stary byłby jeszcze do reanimacji?  Nówka widziałem za ponad 430 zł. Na All...140-180. Oczywiście używki.

Te mechanizmy się jakoś regeneruje (zakładając, że zdrowy silnik), czy wymienia?

Ponadto czeka mnie wymiana oleju w automacie, mała robótka na zderzaku i ogarnięcie podwozia (bliskie spotkanie z krawężnikiem.)

Czasem mam jakieś dziwne problemy z wyjęciem kluczyka ze stacyjki. Na tyle rzadkie, że nie jest to jeszcze upierdliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na trytytki można złożyć ten mechanizm i będzie działać, albo przewiercić i wkręcić śrubkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich w Nowym Roku, u mnie niestety ani koniec ani początek roku nie jest łaskawy. Nie rozpisuję się bo nie chcę ale tak w skrócie miałem mała stłuczkę i czujnik parkowania wpadł do środka do tego małe otarcie i już kilka stówek jestem do tyłu, w sobotę wybrałem się do sklepu - wracam a tu szyba padła poszła prowadnica a dziś juz total chyba padło mi sprzęgło, auto szarpie podczas ruszania i zmiany biegów, nie wiem czy czekać czy znów mechanik , moze coś poradzicie ?

dobre zapomniałem napisać, że mam Toyota Avensis 2.0D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Bartosz77 napisał:

Witam wszystkich w Nowym Roku, u mnie niestety ani koniec ani początek roku nie jest łaskawy. Nie rozpisuję się bo nie chcę ale tak w skrócie miałem mała stłuczkę i czujnik parkowania wpadł do środka do tego małe otarcie i już kilka stówek jestem do tyłu, w sobotę wybrałem się do sklepu - wracam a tu szyba padła poszła prowadnica a dziś juz total chyba padło mi sprzęgło, auto szarpie podczas ruszania i zmiany biegów, nie wiem czy czekać czy znów mechanik , moze coś poradzicie ?

dobre zapomniałem napisać, że mam Toyota Avensis 2.0D

Takie szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegów to może być dwumas, jeśli masz :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przednie wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi w dzień przed nowym rokiem strzelił kamień spod osobówki czy czegośtam w szybę :(

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Fr0styyy napisał:

A mi w dzień przed nowym rokiem strzelił kamień spod osobówki czy czegośtam w szybę :(

Nowy Rok nowa szyba 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, katystopej napisał:

Nowy Rok nowa szyba 8:E

Taaa, w 2019 wymieniana w ASO :E

Mam nadzieję, że nie będzie jak w poprzednim aucie gdzie w ciągu 8 lat wymieniałem szybę chyba 8 razy...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Fr0styyy napisał:

Mam nadzieję, że nie będzie jak w poprzednim aucie gdzie w ciągu 8 lat wymieniałem szybę chyba 8 razy...

Kurła, to ja dopiero na czwartej jestem. 8:E

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy nie musiałem wymieniać, Outka kupiłem z pękniętą, wymieniłem i ta nowa po nie całym roku strzeliła sama na przepalonej ścieżce ale wymienili na gwarancji, tak że prawoe 3 lata i 2 szyby  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj spotkałem się z dziwnym zachowaniem wentylatora chłodnicy w moim Stilo 1.6. Otóż włączył się on na pełne obroty po około godzinie od zgaszenia silnika. I co ważne, nie chciał się wyłączyć. Gdyby nie to, że musiałem wyjść i przenieść kubeł na śmieci, nie wiedziałbym nawet, że on się odpalił :E. Auto odpaliłem, wentylator przycichł (pracował w tym normalnym trybie), zgasiłem i tym razem od razu wbił ma maksymalne obroty. Odpiąłem masę, żeby nie wyło i nie wyładowało mi aku. Co ważne, niedawno coś mi właśnie wywaliło akumulator i go ledwo odratowałem, więc niewykluczone, że to właśnie ten wentylator odpalił mi się w nocy. Przyznam, że problem jest dla mnie dość mocno dziwny i liczę na jakąś poradę z Waszej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo presostat w układzie klimatyzacji, miałem taki objaw u siebie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi