Skocz do zawartości
Zabi

[Modernizacja] troche pracy , gry . Czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie obecnie posiadam zestaw o następującej specyfikacji.

CPU Intel Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156/ + SilentiumPC SilentiumPC Fortis HE1225

MOBO Asus Asus P7P55D-E /intel P55/

RAM G.Skill G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 RM

CASE SilentiumPC SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

GPU Asus Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

HDD Samsung Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

PSU OCZ ModXStream Pro 500W

+ Karta dźwiękowa X-fi Xtreme Audio

I teraz jesli chodzi i modernizację to myślałem o zmianie grafiki , kupnie jakiegoś SSD i dokupieniu 4GB RAM . Mam na to max 2000 zł . Ewentualnie , możecie mi podpowiedzieć czy warto sprzedać ten zestaw i ile mógłbym za niego dostać , dołożyć te 2k i kupić coś nowego. Zestaw będzie wykorzystywany raczej do codziennej pracy na nim czyli przeważnie Visual Studio , troche Photoshopa , korzystam jeszcze często z maszyny wirtualnej i od czasu do czasu jakieś nowsze gry. Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. OC proca na 4GHz,

2. Sprzedaj grafę (700 zł?).

Budżet rośnie nam do około 2700 zł.

PAMIĘCI - twojego modelu G-Skill Ripjaws już nie ma dostępnego w sprzedaży, więc wziąłem bardzo podobny model,

GRAFA,

SSD

Razem: ~2435 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1. OC proca na 4GHz,

2. Sprzedaj grafę (700 zł?).

Budżet rośnie nam do około 2700 zł.

PAMIĘCI - twojego modelu G-Skill Ripjaws już nie ma dostępnego w sprzedaży, więc wziąłem bardzo podobny model,

GRAFA,

SSD

Razem: ~2435 zł

Zasilacz uciągnie to wszystko ?

Edytowane przez Zabi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudne pytanie, bo jeśli grasz od czasu do czasu to nie ma najmniejszego sensu zmieniać grafiki. Za ten zestaw zgarnąłbyś ze 2000 zł choć to zależy jak jest z dowodem zakupu, a więc i gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No nie gram jakoś mega często , ale grafike chciałbym zmienić . Jak już gram w nowsze gry to lubie grać na najlepszych ustawieniach :) . Jeśli chodzi o zestaw to ma dwa lata więc już po gwarancji. Dowód zakupu gdzieś tam mam , zestaw kupowałem w 'esc.pl'.

Edytowane przez Zabi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze podzespoły w postaci CPU, MoBo i GPU mają 3 lata gwarancji, więc jeszcze pewnie coś zostało.

Ale czy to ma sens? Wpakujesz kilkaset zł po to by raz na jakiś czas zagrać na ultra, a nie high. Dodatkowo jeśli nowe GPU będzie potrzebowało więcej energii to kolejne koszty (choć pewnie minimalne).

Do takiej pracy dokupiłbym raczej i7 870 + RAM lub zmienił platformę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze podzespoły w postaci CPU, MoBo i GPU mają 3 lata gwarancji, więc jeszcze pewnie coś zostało.

Ale czy to ma sens? Wpakujesz kilkaset zł po to by raz na jakiś czas zagrać na ultra, a nie high. Dodatkowo jeśli nowe GPU będzie potrzebowało więcej energii to kolejne koszty (choć pewnie minimalne).

Do takiej pracy dokupiłbym raczej i7 870 + RAM lub zmienił platformę.

No to powiedzmy że dostane 2k za tego kompa , dodam 2k które mam i powiedzmy że wstrzymam się z zakupem i dołoże po jakimś czasie jeszcze z 500 zł . Warto wtedy złożyć zestaw nowy ? Odczuje duży skok wydajnościowy ? No i pytanie czy składając nowy zestaw kupować coś na SB czy na Ivy ? Dodam , że nie jestem jakimś fanem podkręcania , z kompa korzystam dość intensywnie a wg. mnie takie podkręcanie sporo skraca życie podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez podnoszenia napięć nie skraca chyba, że mowa o skróceniu żywotności z 25 do 22 lat choć i tak za 5 to będzie śmieć. Aktualnie masz na tyle niskie taktowanie, że jeśli gdzieś masz minimalny FPS poniżej płynności to z winy procesora, a nie karty.

Za 4.5K da radę złożyć coś z 7970 i i5 IB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś pisał wyżej:

• Procek do 4GHz.
  • Do tego zakupić HD79x0 lub GTX670 (fuj :P).
  • SSD tylko pod system.

Wszystko będzie śmigać aż miło :)

Szkoda zmieniać taki zestaw, po prostu na razie się nie opłaca. SB nie jest wiele wydajniejsze, a procki bez 'K' się nie kręcą. Ivy nie przyniósł wiele w stosunku do SB. Ciekawa i w Twoim wypadku godna zmiany będzie dopiero kolejna generacja procesorów.

Co do skracania życia podzespołów. I tak Ci bez o\c może paść. Jeśli zachowuje się bezpieczne temperatury to wpływ na żywotność podzespołu jest znikomy. Wystarczy wziąć pod uwagę, że tak na prawdę "słabsze" procesory są dlatego tylko słabsze, bo w jakimś tam momencie nie przeszły testów na bycie lepszym. Nadal to ten sam rdzeń. Np.: zamiast na 1.1V pracować przy 2.5GHz pracował na 1.1125V i już go to zdyskwalifikowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi