Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam trochę środków z promocji sprzętu na Steam (jakieś 111 zł), więc siłą rzeczy Cyberpunk będzie u mnie na Steamie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było równie pewne co fakt, że jutro słonko wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja być może wezmę pudło, a może zamówię na GOGu, Wiesława 3ciego kupiłem box na premierę, i mam tylko na GOG, nie kupowałem na steamie itp.

 

Ale czekam z dalszymi informacjami o grze, wymagania itp. Bo nie mam super kompa i nie wiadomo czy ruszy.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko GOG, wszystkie gry CDPR mam na GOGu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo nie mam super kompa i nie wiadomo czy ruszy.

Z Twoją ilością postów i konfigiem aż wstyd pisać takie rzeczy.

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoją ilością postów i konfigiem aż wstyd pisać takie rzeczy.

 

to nastolatekbigsmile.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zamawiający wydanie pudełkowe na PC nie otrzymają płyty, a sam klucz do wersji cyfrowej. Słuszna decyzja czy nie? Moim zdaniem tak. Idą jak inni devy widząc, że tłoczenie płyt nie ma już racji bytu na PC. Jest to kosztowne i mało wydajne przy instalacji.

 

"W pudełkowej wersji Cyberpunka 2077 na PC znajdować się będzie gra w formie cyfrowej, w postaci klucza do wykorzystania wyłącznie w GOG.com.”

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym zastanawiałem. Zawsze jakoś wolałem mieć możliwość wsadzenia dysku do napędu i zainstalowania gry z płyty, ale czasy się zmieniły i co poradzić.

Mam pytanie. Powiedziane może było jak będzie wyglądać sprawa skalowania poziomu wrogów do poziomu postaci? Czy będą strefy "wysokolevelowe" gdzie gracz nie będzie miał szans przetrwać w pierwszych godzinach gry, czy też poziom wrogów będzie się zmniejszał/zwiększał do poziomu postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tak wolałem, ale niestety na PC rynek napędów zatrzymał się na DVD co kompletnie nie ma sensu przy tak dużych gabarytowo grach.

 

Brak skalowania do poziomu postaci. Będzie można się wybrać do każdego zakątka gry bez obawy, że przeciwnik będzie miał wyższy poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie denerwowało pobieranie całej gry z sieci, ale teraz mi to nie przeszkadza, bo ostatnio podpięli światłowód na mojej ulicy :E

Swoją drogą to Cyberpunk to jest jedna z gier, na które jestem okropnie napalony. Mam tylko nadzieję, że gra spełni oczekiwania i że będzie działać bez zarzutu na mojej GTX 1080 i i7-5775C w 1440p 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiający wydanie pudełkowe na PC nie otrzymają płyty, a sam klucz do wersji cyfrowej. Słuszna decyzja czy nie? Moim zdaniem tak. Idą jak inni devy widząc, że tłoczenie płyt nie ma już racji bytu na PC. Jest to kosztowne i mało wydajne przy instalacji.

 

"W pudełkowej wersji Cyberpunka 2077 na PC znajdować się będzie gra w formie cyfrowej, w postaci klucza do wykorzystania wyłącznie w GOG.com.”

Mogliby chociaż dodać soundarack na CD-Audio jak do Wiedźminów w wersji premierowej, ja do W2 mam, wytłoczenie CD to koszt dzisiaj poniżej 50gr za płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie denerwowało pobieranie całej gry z sieci, ale teraz mi to nie przeszkadza, bo ostatnio podpięli światłowód na mojej ulicy :E

Swoją drogą to Cyberpunk to jest jedna z gier, na które jestem okropnie napalony. Mam tylko nadzieję, że gra spełni oczekiwania i że będzie działać bez zarzutu na mojej GTX 1080 i i7-5775C w 1440p 8:E

Jak gra ma wyjść na konsole obecnej wciąż trwającej generacji to na takim konfigu raczej nie powinno być problemów. ;)

 

Mogliby chociaż dodać soundarack na CD-Audio jak do Wiedźminów w wersji premierowej, ja do W2 mam, wytłoczenie CD to koszt dzisiaj poniżej 50gr za płytę.

Tego także nie używałem od lat. W domu mam tylko gramofon, także jak coś to tylko vinyl dla mnie. :E

 

A poza tym muza to tylko z chmury/streamingu leci, kawałki nawet do samochodu nie chce mi się na flasha wrzucać. Nawet nie znam ani jednej osoby z mojego otoczenia, która by używała CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Także tak wolałem, ale niestety na PC rynek napędów zatrzymał się na DVD co kompletnie nie ma sensu przy tak dużych gabarytowo grach.

No cóż. Czasy się zmieniły mocno (waga gier).

Tłoczenie obecnie 10 czy 15 DVD z grą trąciłaby myszką. Instalacja trwała by długo. Musisz warować i zmieniać płyty. Do tego padaczka płyty nr 13 wywraca nam całą instalkę. DVD zdycha przy grach, ale...

Świat idzie do przodu, a nie się zatrzymał. Dla odmiany pamięci tanieją. Skoro płacę za grę (często niemałe pieniądze) oczekuję substytutu. Myślę, że pendrak 3.0 128GB (w zdecydowanej większości przypadków) rozwiązałby temat.

 

Ja od zawsze pomstuję na brak płyt (wróć - dziś = "produktu na jakimkolwiek nośniku", który pozwalałby go użyć bez konieczności siorbania 100% z sieci).

I tyle mojego. Mogę sobie jęczeć. To se ne wrati (ale wqrwia).

 

Zawsze mnie denerwowało pobieranie całej gry z sieci, ale teraz mi to nie przeszkadza, bo ostatnio podpięli światłowód na mojej ulicy :E

No właśnie. Punkt widzenia, od punktu siedzenia :).

Ja netowo jestem dalej w głębokiej d00pie i to się raczej nie zmieni. Stąd moje biadolenie o brak nośników z grami.

Chyba, że technologia pójdzie na tyle, że obsieją 5G każdą dziurę i zluzują limity i lejki (co w sumie jest obecnie nierealne, ale możliwe kiedyś tam).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że w pudełku będzie tylko kod na GOGa było wiadomo od roku.

 

Tak, w pudełku zamiast płyt z grą będzie soundtrack i jakieś dodatki typu mapa.

 

Tak, jest to jak najbardziej dobra decyzja, i to z dwóch powodów. Po pierwsze spójrzcie na specyfikację nowych komputerów które inni użytkownicy tego forum składają ludziom w dziale "Zestawy komputerowe" - prawie żaden nie ma napędu. Ba, nie mają nawet miejsca na napęd w obudowie. Po drugie, rozmiar gier AAA już dawno przekroczył takie wartości, jakie dla zwykłych płyt DVD są kompletnie abstrakcyjne.

 

@jaycob

Brak skalowania do poziomu oznacza chyba coś przeciwnego - że udając się w dalekie część miasta spotkamy tam zbyt mocnych przeciwników dla postaci z początku gry. Jednocześnie Ci słabsi nie będą się skalować w górę - zapewne o to Ci chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie. Punkt widzenia, od punktu siedzenia :).

Ja netowo jestem dalej w głębokiej d00pie i to się raczej nie zmieni. Stąd moje biadolenie o brak nośników z grami.

Chyba, że technologia pójdzie na tyle, że obsieją 5G każdą dziurę i zluzują limity i lejki (co w sumie jest obecnie nierealne, ale możliwe kiedyś tam).

Ja biadoliłem na neostradzie 1.4MB/s przez 16 lat, więc światłowód wprowadził dużą zmianę. Technologia 5G się rozwija, więc nie trać nadziei :E

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To że w pudełku będzie tylko kod na GOGa było wiadomo od roku.

Tego nikt nie kwestionuje. Raczej idzie w tym kierunku i d00pcia.

Pudełkowe Metro też było only code. :(

 

 

Tak, jest to jak najbardziej dobra decyzja, i to z dwóch powodów. Po pierwsze spójrzcie na specyfikację nowych komputerów które inni użytkownicy tego forum składają ludziom w dziale "Zestawy komputerowe" - prawie żaden nie ma napędu. Ba, nie mają nawet miejsca na napęd w obudowie. Po drugie, rozmiar gier AAA już dawno przekroczył takie wartości, jakie dla zwykłych płyt DVD są kompletnie abstrakcyjne.

Ta decyzja jest "logiczna", ale dlaczego niektórych wkurza już pisałem.

Zresztą to nie pierwszy wątek, gdzie o tym piszemy, więc - pomimo mojej sytuacji - nie drążmy tematu samego nośnika w wątku o CP2077.

To będzie dotyczyć niebawem wszystkich gier PC. IMO szkoda, że nie dają pendraków zamiast płyt. :(

 

 

Ja biadoliłem na neostradzie 1.4MB/s przez 16 lat, więc światłowód wprowadził dużą zmianę.

A ja ODWROTNIE.

Pół życia siedziałem na kablu ze światełkiem, by teraz szarpać się na analogu 10Mbit (real ze 4Mbit) szczerbaty.gif

To dopiero BOLI! :)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja ODWROTNIE.

Pół życia siedziałem na kablu ze światełkiem, by teraz szarpać się na analogu 10Mbit (real ze 4Mbit) szczerbaty.gif

To dopiero BOLI! :)

Czuję twój ból. W tych czasach nie ma nic gorszego niż zły internet :E

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czuję twój ból. W tych czasach nie ma nic gorszego niż zły internet  :E

Hehe. Wiesz. Kiedyś, netu używałem zwykle sam. Gry były na CD / DVD.

Nawet "netowe instalki" gry miały wielokrotności płyty CD. 0,5, 1,0, 2GB... 5GB = to był już jakiś kosmosy ;).

I to wszystko na światełku (wtedy 300Mbit).

 

Teraz byle paździerz install ma 50GB, NETFIXy, srixy, 12 komórek i 109 laptopów, grube gry po 150GB i... hyc na analog net. kwasny.gif

"Dziżes, qrwa, ja pier...ole !!!"  szczerbaty.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę, że pendrak 3.0 128GB (w zdecydowanej większości przypadków) rozwiązałby temat.

*Pewnie by rozwiązał, ale cena od razu w górę. MS Windowsa także wydaje na pedraku, ale mowa już o 4 GB i 400 - 600 zł za system. :E

 

 

 

 

Po pierwsze spójrzcie na specyfikację nowych komputerów które inni użytkownicy tego forum składają ludziom w dziale "Zestawy komputerowe" - prawie żaden nie ma napędu. Ba, nie mają nawet miejsca na napęd w obudowie. Po drugie, rozmiar gier AAA już dawno przekroczył takie wartości, jakie dla zwykłych płyt DVD są kompletnie abstrakcyjne.

 

@jaycob

Brak skalowania do poziomu oznacza chyba coś przeciwnego - że udając się w dalekie część miasta spotkamy tam zbyt mocnych przeciwników dla postaci z początku gry. Jednocześnie Ci słabsi nie będą się skalować w górę - zapewne o to Ci chodziło.

Chyba jednak nie, mając pierwszy level możesz udać się wszędzie, bez ograniczeń o to mi chodziło. Z tym, że na przeciwników z wyższym poziomem możesz trafić.

 

Gdyby ceny napędów BR kosztowały tyle co teraz DVD to można było by się zastanowić, a tak mając do wydania średnio 300 zł za napęd BD to już wolę kupić więcej pamięci czy dołożyć do mocniejszego GPU/CPU.

 

Hehe. Wiesz. Kiedyś, netu używałem zwykle sam. Gry były na CD / DVD.

Nawet "netowe instalki" gry miały wielokrotności płyty CD. 0,5, 1,0, 2GB... 5GB = to był już jakiś kosmosy ;).

I to wszystko na światełku (wtedy 300Mbit).

 

Teraz byle paździerz install ma 50GB, NETFIXy, srixy, 12 komórek i 109 laptopów, grube gry po 150GB i... hyc na analog net. kwasny.gif

"Dziżes, qrwa, ja pier...ole !!!"  szczerbaty.gif

Przypomniawszy mi czasy piractwa i tzw. ripów z wyciętymi cutscenkami, dźwiękom, aby tylko gra mniej zajmowała. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie by rozwiązał, ale cena od razu w górę. MS Windowsa także wydaje na pedraku, ale mowa już o 4 GB i 400 - 600 zł za system. :E

Bo jak zwykle nie idzie o to, by zrobić dobrze klientowi (zrozumiałe, to biznes) tylko wycyckać go do kości (a to już wkurza! nie mówię, żeby dopłacali do biznesa - wystarczy, że SENSOWNIE zrekompensują sobie koszt pena i "trud" nagrywania). Ostatnio - kompletnie tego nie potrzebując - kupiłem sobie pendraka 3.0 128GB SanDiska (do noszenia w kieszeni w razie W) za... 69 pln w XKom chyba! I to przecież w detalu, zarobić musiał i SD i Xkom i koszt... 69pln za 128GB. To ile kosztuje taka rzędu 8 / 16GB pamięć w hurcie dla M$? Jak zwykle - jest okazja, to się goli. :). "Znajdzie się głupi, co kupi". ;)

 

BTW. Pamiętam, jak za młodszego brata tego SD - 64Gb - 3.0 - gdy był to wtedy jeden z większych, droższych i najszybszych penów płaciłem grubo ponad 500 pln.

Dziś 2x więcej dostałem za 1/10 ceny ;).

[edit]

No... za 1/7 ceny ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gra spokojnie zajmie ze 100GB, ale trzeba pamiętać że to CDPR, a nie leniwe Activi$ion gdzie ich COD potrafi zjeść 250GB przestrzeni dyskowej, ani nie wyglądać, ani nie mieć filmów w 8K, tak moja radziecka szklana kula wydedukowała.

 

@jaycob ja znam z około 10 ludzi którzy tak jak ja słuchają muzyki z CD, trochę mniej z winyla, a może jedną która używa streamingu. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę że gra spokojnie zajmie ze 100GB, ale trzeba pamiętać że to CDPR, a nie leniwe Activi$ion gdzie ich COD potrafi zjeść 250GB przestrzeni dyskowej, ani nie wyglądać, ani nie mieć filmów w 8K, tak moja radziecka szklana kula wydedukowała.

Całkiem spoko ta kula. :)

Też szacuję na oko (te +/- kilka) 100GB.

 

 

@jaycob ja znam z około 10 ludzi którzy tak jak ja słuchają muzyki z CD, trochę mniej z winyla, a może jedną która używa streamingu. :E

Pultałem się już o to na FB. :)

Dziwi mnie krotkowzroczność "światka gier PC".

 

Płyta umiera - OK. To oczekuję substytutu. Pendriva, zdrapki albo gry w czopku (nieistotna forma samego nośnika), ale chciałbym dostać produkt gotowy do użycia, a nie chcę, żeby przez sam fakt, że nie mam netu robiono ze mnie bezdomnego, który biega (szuka), prosi (kolegów), kombinuje (może w pracy?), aby skorzystać z produktu za który normalnie, uczciwie zapłacił.

 

Teraz mamy taki troszkę debilny czas w "rozkroku". Zachłystujemy się technologią, która galopuje bez obiektywnego spojrzenia na ogół. Jeden ma łącze 900 MBit. Stawiają G5. Wow! Jak ten świat się posunął. Tyle, że nie cały. 500 m od światłowodu jest ulica domków, wypasione kwatery, grube fury ogólnie na bogato i... netu brak. I mamy jakiś netowy paradoks. Im "biedniej", tym bogaciej (media, net), a im "bogaciej", tym biedniej (często kłopot z banalnymi usługami typu dobry net). I gracz jest w d00pie. Choćby się jajami spuś...cił NETU BRAK = masz koleś problem = kombinuj = gracz II giej kategorii.

 

I to o dziwo dotyka wyłącznie branży gier. Idę do empiku. Kupuję płytę jakiegoś Podsiadły i... o kurde! Ale jaja! I dostaję płytę Podsiadły! Nie pudełko z linkiem do downloadu (i se pan w domu zaciągnie) :). A żeby było śmieszniej, to właśnie muza jest lżejsza (z pobieraniem nie ma kłopotu), słucha się jej dziś głównie "mobilnie" (auta, mp3ki, telefony, itd) więc wersje cyfrowe, jak najbardziej wskazane, bo zwykle kończą na mobilnym odtwarzaczu, itd. itd. Tu jakoś nadal standard, klasyka, normalnie. Płacę = dostaję produkt do użytku. Bulę za grę (zwykle) 5 razy więcej, niż za muzę i w pudełku dostaję kod = "IDŹ pan sem STOMD". Wrrr!!! mad2.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po "wyciu do księżyca" i moich indywidualnych (mniejszościowych) żalach do branży chyba ten wątek wyciszymy, bo mi admin skopie zad za OT w temacie CP2077.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up, i tak się tu nic nie dzieje, w sumie należy się cieszyć, ze cokolwiek się pisze w tym dziale. ;)

 

Zostaje Ci przejście na konsolę huehe. :E Tam rynek płyt nie przerwanie od ponad 20 lat.

 

A ten pendrak 138 GB to długo nie pociągnie. Już są gry, które przekraczają albo dobijają do tych wartości jak chociażby Forca 4, Gears czy RDR2.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...