Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad tysiąc NPC z własnym trybem dnia - procki będą miały co robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad tysiąc NPC z własnym trybem dnia - procki będą miały co robić :)

Prawda :E

Chcę zmieniać sprzęt i zdecydowałem się poczekać ze zmianą sprzętu przynajmniej do podania oficjalnych wymagań pod Cyberpunka. Może jeszcze mój procek uciągnie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak ten tysiąc NPC się ma do gier obecnych na rynku? Dobrze by było mieć jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak ten tysiąc NPC się ma do gier obecnych na rynku? Dobrze by było mieć jakieś porównanie.

Nie przychodzi mi żadna gra w tym momencie do głowy, która by miała tyle NPC na raz.

Jednak na pewno możemy powiedzieć, że to będzie ogromny skok w ilości NPC, w porównaniu do np. Wieśka 3.

 

EDIT: Może Days Gone? Tam było wiele zombiaków na raz.

 

Jak tostery uciągną to wymagania będą normalne.

Tostery? Czyli masz na myśli PS4 i Xbox One jak mniemam?

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym obrazku jest mowa o tysiącu NPC w grze, ale nie na raz. Rozumiem też, że oprócz tego tysiąca będzie jeszcze jakaś liczba postaci, które nie będą mieć ręcznie zaprogramowanego cyklu dnia, i będą się randomowo przemieszczać po ulicy.

Ta informacja wydaje mi się być po prostu trochę... zwyczajna. Ile NPC jest w GTA V? Nie tylko tych przemieszczających się pieszo, ale również w samochodach? Podejrzewam że znacznie więcej niż tysiąc. Tyle tylko, że większość z nich pewnie jest kierowana przez prosty skrypt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym obrazku jest mowa o tysiącu NPC w grze, ale nie na raz. Rozumiem też, że oprócz tego tysiąca będzie jeszcze jakaś liczba postaci, które nie będą mieć ręcznie zaprogramowanego cyklu dnia, i będą się randomowo przemieszczać po ulicy.

Ta informacja wydaje mi się być po prostu trochę... zwyczajna. Ile NPC jest w GTA V? Nie tylko tych przemieszczających się pieszo, ale również w samochodach? Podejrzewam że znacznie więcej niż tysiąc. Tyle tylko, że większość z nich pewnie jest kierowana przez prosty skrypt.

Wydaje mi się, że sytuacja jest inna niż w GTA V.

GTA nie ma zatłoczonych ulic - często są wręcz puste, a tymczasem ostatni 48-minutowy gameplay z Cyberpunka pokazuje nam tłumy np. przechodzące przez ulicę po zmianie świateł.

 

 

EDIT: w filmie dzieje się to około 13 minuty

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym obrazku jest mowa o tysiącu NPC w grze, ale nie na raz. Rozumiem też, że oprócz tego tysiąca będzie jeszcze jakaś liczba postaci, które nie będą mieć ręcznie zaprogramowanego cyklu dnia, i będą się randomowo przemieszczać po ulicy.

Ta informacja wydaje mi się być po prostu trochę... zwyczajna. Ile NPC jest w GTA V? Nie tylko tych przemieszczających się pieszo, ale również w samochodach? Podejrzewam że znacznie więcej niż tysiąc. Tyle tylko, że większość z nich pewnie jest kierowana przez prosty skrypt.

W GTA V to masz roboty a nie ludzi, to nie RDR 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hitmany najnowsze też mają dużo Npców tylko że to klony

W Cybusiu w gameplayu można zauważyć, że każdy NPC jest inny (może oprócz mnichów), ale i tak wiadomo, że w końcu jakieś się powtórzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cybusiu w gameplayu można zauważyć, że każdy NPC jest inny (może oprócz mnichów), ale i tak wiadomo, że w końcu jakieś się powtórzą.

A powinni zrobić tak aby każdy był inny. Są chyba jakieś generatory twarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w Wiedźmina? Tam można było spotkać tego samego NPCa w różnych wersjach - raz był chłopem w łachmanach z kapeluszem na głowie, innym razem strażnikiem w zbroi i z wąsem. Ale morda ta sama i od razu o tym wiedziałeś.

Więc żeby zrobić tysiąc całkowicie różnych NPC-ów no to trzeba zrobić kilkaset różnych modeli, nie ma innej opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w Wiedźmina? Tam można było spotkać tego samego NPCa w różnych wersjach - raz był chłopem w łachmanach z kapeluszem na głowie, innym razem strażnikiem w zbroi i z wąsem. Ale morda ta sama i od razu o tym wiedziałeś. Więc żeby zrobić tysiąc całkowicie różnych NPC-ów no to trzeba zrobić kilkaset różnych modeli, nie ma innej opcji :)

Prawda. Jednak Cybuś nie jest Wiedźminem i podejście do tworzenia Cyberpunka jest zupełnie inne niż w przypadku przygód Gerwalta z Libii.

Teraz możemy gdybać, jednak jak to naprawdę jest z tymi NPC to się przekonamy 17 września ;)

 

Swoją drogą przeczytałem na Cyberpunkowym discordzie, że w Cybusiu ma być odpowiednik zleceń na potwory z Wieśków. Oczywiście tym razem będą to zlecenia na ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przełożą.

Nie przełożą. O ile dobrze pamiętam, to wysłali niedawno oficjalne oświadczenie dotyczące pracy zdalnej, w którym jednoznacznie stwierdzili, że gry nie przełożą. Jak znajdę to info to tu podeślę.

 

EDIT: To chyba to, ale wydaje mi się, że było jeszcze jedno na żółtym tle.

9orgaF9.jpg

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wrzucam posta z serii #nbc ale jak widać Cybuś już kupiony w przedsprzedaży.

 

PS: Wiem, że trochę świętokradztwo za zakup na Steamie ale trudno :E

 

C95wqMk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałeś zasadę!

Co Cię do tego skłoniło akurat teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie Gog?

Złamałeś zasadę! Co Cię do tego skłoniło akurat teraz?

Nie kupiłem na GOG'u, bo według mnie zdecydowanie bardziej funkcjonalny jest Steam, lepiej się nim posługuję i większość gier mam właśnie na Steamie.

A ten nowy wygląd GOG'a również do mnie nie przemawia :(

Już pisałem, że wiem, że to trochę świętokradztwo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberuś Pankuś. Słodziaszna giereczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cybuś? :hmm:

Cyberuś Pankuś. Słodziaszna giereczka.

Zauważyłem, że ludzie na discordzie tak nazywają tą grę. Stwierdziłem, że jest to dosyć zabawne i sam zacząłem tak mówić/pisać :E

 

Oficjalna książka o świecie gry Cyberpunk 2077 dostępna w Polsce. W Empiku z Premium kosztuje niecałe 50 zł

https://kolekcjonerki.com/przedmiot/ksiazka/the-world-of-cyberpunk-2077/

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry CDPR tylko GOG u mnie.

Kwestia gustu. Wszystkie wcześniejsze gry Redów też miałem na GOGu, jednak teraz zdecydowałem się na Steam, bo wydaje mi się po prostu lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Wszystkie wcześniejsze gry Redów też miałem na GOGu, jednak teraz zdecydowałem się na Steam, bo wydaje mi się po prostu lepszy.

To nie kwestia gustu, ale kwestia DRM, na GOGu tego nie ma żadnego zabezpieczenia, a bonusy też możesz sobie ściągnąć, steam jest po prostu starszy no i ma DRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia gustu, ale kwestia DRM, na GOGu tego nie ma żadnego zabezpieczenia, a bonusy też możesz sobie ściągnąć, steam jest po prostu starszy no i ma DRM.

 

Też mam na Steam. Tak chwalicie GOG to zobaczymy na premierę jak się wam wysypią serwery z obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie o to chodzi - gog to ogólnie szmelc jeśli chodzi o nowe gry, jest fajny jeśli chodzi o starocie (taka była oryginalna idea tej platformy, potem im się odmieniło) - przypominam, że na premierę Wiedźmina 3 aktualizacje NAJPIERW dostawali użytkownicy Steam, wersja gog miała 1-2 dniowy poślizg. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...