Forum PCLab.pl: Cyberpunk 2077 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
  • (232 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 228
  • 229
  • 230
  • 231
  • 232
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Cyberpunk 2077 Temat główny

#4581 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Maj 2020 - 18:07

Cena nie jest potwierdzona ani tym bardziej prawdziwa, zdementował to Stein, czyli ziomek od - cytuję - "Xbox Social Marketing Manager for Consoles and Accessories" (szukajcie w komentarzach):

https://twitter.com/...491474127294467

#4582 Użytkownik jest niedostępny   Saberman 

• Atarowca wal z gumowca.
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 06:40

Ja się zastanawiam jakie będą wymagania sprzętowe. Czy cały czas mój dotąd niezawodny komp (GTX 1080, i7-5775C, 16GB RAM) uciągnie CP2077 w 1440p bez problemu :E

#4583 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 06:44

Ma chodzić na Ps4 więc będą ok do grania bez Rt.

#4584 Użytkownik jest niedostępny   Dozorca 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 08:05

W zasadzie dzisiaj go grania w 1080p tak naprawdę nie potrzeba mocnego sprzętu także gra nie będzie miała zapewne jakiś wysokich wymagań tylko w przypadku 4K, RTX oraz z dodatkiem innych graficznych bajerów oraz w maksymalnych detalach Nvidia już tam pewnie zadbała aby wymagana była najnowsza generacja kart graficzny która ma wyjść pod koniec tego roku.
Jeszcze tak na marginesie to była plotka jakiś czas temu, że na zwykłym Xboxie gra nie wyrabia no i jestem w stanie to uwierzyć:

https://ithardware.p...enia-11238.html

Na konsolach pewnie wywalą ponad połowę ludzi z tłumu chociaż mam nawet wątpliwości czy na PC też tego nie utną już nawet nie z powodu wydajności ale z powodu aby nie urazić graczy konsolowych, a to by było bardzo słabe ze strony Redów, bo w zasadzie jak ktoś wydaje na konsolę parę stówek, a około 5 tysięcy na komputer to czemu ktoś taki ma dostawać to samo co gracz konsolowy:

https://www.youtube....sable_polymer=1

Ten post był edytowany przez Dozorca dnia: 22 Maj 2020 - 08:05

#4585 Użytkownik jest niedostępny   frog67 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 11:49

Zobacz postODIN85, o 22 Maj 2020 - 06:44, napisał(a):

Ma chodzić na Ps4 więc będą ok do grania bez Rt.

To nie jest żaden argument i krew mnie zalewa jak ludzie po raz setny to powtarzają.
Nie jest bo przecież CP2077 to tytuł cross-genowy więc równie dobrze na Konsole może być "bida edyszyn" a na next-geny i PC to taka wersja jak każdy widział do tej pory.

Owszem mogą zrobić ze minimalne wymagania będą stosunkowo niskie i próg wejścia aby to odpalić stosunkowo niski, ale może to działać w nieakceptowalny sposób dla wielu.

Ja bym obstawiał że jednak CP może mieć stosunkowo duże wymagania nawet na minimum względem Ram (to akurat nie problem, obecnie ram dość tani) i może się okazać że 16GB to będzie w minimum, no i tytuł powinien dużo mocniej siedzieć na CPU niż Wiedźmin.

#4586 Użytkownik jest niedostępny   Paw79 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 20:35

Zobacz postDozorca, o 22 Maj 2020 - 08:05, napisał(a):

Na konsolach pewnie wywalą ponad połowę ludzi z tłumu chociaż mam nawet wątpliwości czy na PC też tego nie utną już nawet nie z powodu wydajności ale z powodu aby nie urazić graczy konsolowych

W Wiedźminie 3 nie mieli oporów by wycinać NPC'ty na konsoli:
https://www.youtube....h?v=gGf4SVWEw2g

Z opisu pod filmem:

Number of Background Characters: Low (console actually seems lower than this)

Problem w tym że Night City to nie Novigrad.
Tłum to tylko jeden z aspektów który trzeba odpowiednio zoptymalizować.
Duże otwarte miasto, brak ekranów ładowania, skomplikowana geometria i oświetlenie z jednej strony, a z drugiej Jaguar 1.6GHz, HD7770/7850 i HDD 5400rpm.
CD Projekt ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia.
Olanie Xbox One/PS4 nie wchodzi w grę bo to potencjalnie największa grupa odbiorców.

#4587 Użytkownik jest niedostępny   ŁysyZBrazzers 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 01:26

Zobacz postPaw79, o 22 Maj 2020 - 20:35, napisał(a):

W Wiedźminie 3 nie mieli oporów by wycinać NPC'ty na konsoli:
https://www.youtube....h?v=gGf4SVWEw2g

Z opisu pod filmem:

Problem w tym że Night City to nie Novigrad.
Tłum to tylko jeden z aspektów który trzeba odpowiednio zoptymalizować.
Duże otwarte miasto, brak ekranów ładowania, skomplikowana geometria i oświetlenie z jednej strony, a z drugiej Jaguar 1.6GHz, HD7770/7850 i HDD 5400rpm.
CD Projekt ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia.
Olanie Xbox One/PS4 nie wchodzi w grę bo to potencjalnie największa grupa odbiorców.

Ja i tak będę grał na lapku, więc no musi śmigać chociaż na średnich. Wiedźmina 3 przechodziłem na HD 7770 potem GTX 660 no i dawało rade :D
Z konsoli wyrosłem w 2006 roku jak ktoś chce grać to niech zainwestuje w PC, a nie bieduje na konsoli za 600zł.

Jakość kosztuje, a konsola tego nie daje. Miałem PSX, PS2 i mam PS4 Pro bo chciałem sobie zagrać w Gran Turismo.

Ten post był edytowany przez ŁysyZBrazzers dnia: 23 Maj 2020 - 01:29

#4588 Użytkownik jest niedostępny   Dozorca 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 09:42

Zobacz postŁysyZBrazzers, o 23 Maj 2020 - 01:26, napisał(a):

Ja i tak będę grał na lapku, więc no musi śmigać chociaż na średnich. Wiedźmina 3 przechodziłem na HD 7770 potem GTX 660 no i dawało rade :D
Z konsoli wyrosłem w 2006 roku jak ktoś chce grać to niech zainwestuje w PC, a nie bieduje na konsoli za 600zł.

Jakość kosztuje, a konsola tego nie daje. Miałem PSX, PS2 i mam PS4 Pro bo chciałem sobie zagrać w Gran Turismo.

Na konsolach naprawdę jest tak, że nawet nie ma prawdziwego 1080p i to prawie we wszystkich grach na tej generacji, także stawiam, że Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p.

Ten post był edytowany przez Dozorca dnia: 23 Maj 2020 - 09:43

#4589 Użytkownik jest niedostępny   ŁysyZBrazzers 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 10:44

Zobacz postDozorca, o 23 Maj 2020 - 09:42, napisał(a):

Na konsolach naprawdę jest tak, że nawet nie ma prawdziwego 1080p i to prawie we wszystkich grach na tej generacji, także stawiam, że Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p.

Nie mam nic do konsolowców bo sam spędziłem 8 lat na tym sprzęcie, ale to były inne czasy. Od czasów PS3 konsola tylko hamuje rozwój gier, gdy ktoś gra tylko na konsoli to nie widzi różnicy. Bolesna prawda potem uderza w człowieka, gdy odpali ten sam tytuł na PC i nagle widzi, że grał w kastrata na konsoli w gorszej jakości. CP 2077 będzie wykastrowany na PS4 i XBOX-ie sam CDPR napisał, że kupująć gre na PS4 dostaje się darmowy upgrade na PS5 i to samo z XBOX. Taka sama sytuacja była z GTA V tylko, że Rockstar kazał sobie płacić za gre 2 razy. Oby nasza Polska firma zarobiła kupe kasy bo jest jak Matka Teresa dla nas graczy i nie robią nas w trąbe jak inne firmy.

#4590 Użytkownik jest niedostępny   lamparcicho 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 12:27

Zobacz postDozorca, o 23 Maj 2020 - 10:42, napisał(a):

Ciekawe rzeczy prawisz Milordzie. Z tego co wiem to tylko na zwykłym xbox one były i pewnie są nadal problemy z 1080p, dlatego często używają tam 900p i skalowania.

#4591 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 12:31

Pewnie o 4k mu chodziło.

#4592 Użytkownik jest niedostępny   lamparcicho 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 12:43

No nie wiem, ponieważ stawia, że: "Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p"

Czyli wersje na podstawowe konsole to będzie między 360 a 480p :P

#4593 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 12:46

Zobacz postDozorca, o 23 Maj 2020 - 10:42, napisał(a):

Przesadzasz i wypaczasz rzeczywistość. Są gry, które działają na konsolach w natywnym 1080p jak i 2160p. Są też oczywiście takie, które działają w dynamicznej rozdzielczości czy różnych niższych rozdzielczościach pośrednich, jak 900p czy 864p tak jak RDR2 na najsłabszej wersji XO. O rozdzielczości 4K mówimy oczywiście w kontekście PS4 Pro i XOX, gdzie konsola MS z racji większej mocy pozwala na uzyskanie takiej ilości pikseli w większej ilości gier niż ma to miejsce na sprzęcie Sony, gdzie często używa się metod takich jak checkerboard rendering, aby "podbić" do tej rozdziałki. Z gówna bata się nie ukręci. Tak więc pisanie, że 1080p nie ma "prawie we wszystkich grach na tej generacji" to zwykłe nadużycie i naginanie faktów, bo to nieprawda. Pomijam kwestię tego jak poszczególne tytuły na konsolach wyglądają czy z jaką ilością klatek na sekundę działają, bo temat tyczy się rozdzielczości. A to, że z tym jest już różnie i działają czy wyglądają często mówiąc delikatnie "średnio" to nie jest przecież żadną tajemnicą.

Zobacz postŁysyZBrazzers, o 23 Maj 2020 - 11:44, napisał(a):

Nie mam nic do konsolowców bo sam spędziłem 8 lat na tym sprzęcie, ale to były inne czasy. Od czasów PS3 konsola tylko hamuje rozwój gier, gdy ktoś gra tylko na konsoli to nie widzi różnicy. Bolesna prawda potem uderza w człowieka, gdy odpali ten sam tytuł na PC i nagle widzi, że grał w kastrata na konsoli w gorszej jakości. CP 2077 będzie wykastrowany na PS4 i XBOX-ie sam CDPR napisał, że kupująć gre na PS4 dostaje się darmowy upgrade na PS5 i to samo z XBOX. Taka sama sytuacja była z GTA V tylko, że Rockstar kazał sobie płacić za gre 2 razy. Oby nasza Polska firma zarobiła kupe kasy bo jest jak Matka Teresa dla nas graczy i nie robią nas w trąbe jak inne firmy.
CDPR nic takiego nie napisał. Wersja kupiona na XO ma działać w ramach wsparcia Smart Delivery na nadchodzącym XSX i dostać stosowny upgrade. W przypadku PS5 nic jeszcze nie wiadomo, bo samo Sony nadal nie określiło jak dokładnie ma wyglądać sprawa działania gier z PS4 na PS5 i kwestia ich ewentualnych aktualizacji.

Ten post był edytowany przez Kszyrztow dnia: 23 Maj 2020 - 12:54

#4594 Użytkownik jest niedostępny   Saberman 

• PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 13:42

Panowie i tak każdy wie, że Cyberpunk rozwinie skrzydła na PC i może konsolach nowej generacji :E

#4595 Użytkownik jest niedostępny   ŁysyZBrazzers 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 17:08

Zobacz postKszyrztow, o 23 Maj 2020 - 12:46, napisał(a):

CDPR nic takiego nie napisał. Wersja kupiona na XO ma działać w ramach wsparcia Smart Delivery na nadchodzącym XSX i dostać stosowny upgrade. W przypadku PS5 nic jeszcze nie wiadomo, bo samo Sony nadal nie określiło jak dokładnie ma wyglądać sprawa działania gier z PS4 na PS5 i kwestia ich ewentualnych aktualizacji.

Ja zrozumiałem wypowiedź CDPR na twiterze, że kupująć grę na obecną generacje konsol nie zostaje się na lodzie i upgrade będzie darmowy do PS5 czy XBOX. A to jaki ma stosunek do tego SONY czy Microsoft nie jest aktualnie znane. Ja i tak będę grał na PC, ale miło, że CDPR nie chce doić graczy.

Zobacz postSaberman, o 23 Maj 2020 - 13:42, napisał(a):

Panowie i tak każdy wie, że Cyberpunk rozwinie skrzydła na PC i może konsolach nowej generacji :E

PS5 ma Ryzena R7 3700X i RTX 2070 (Wydajnościowo) na pokładzie więc będzie ogień. Na kolejne kilka lata wiadomo co będzie potrzebne do grania na medium.

Ten post był edytowany przez ŁysyZBrazzers dnia: 23 Maj 2020 - 17:09

#4596 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 19:11

Zobacz postŁysyZBrazzers, o 23 Maj 2020 - 18:08, napisał(a):

Ja zrozumiałem wypowiedź CDPR na twiterze, że kupująć grę na obecną generacje konsol nie zostaje się na lodzie i upgrade będzie darmowy do PS5 czy XBOX. A to jaki ma stosunek do tego SONY czy Microsoft nie jest aktualnie znane. Ja i tak będę grał na PC, ale miło, że CDPR nie chce doić graczy.
Pisali coś w stylu, że gracze nie powinni być zmuszani do kupowania gry dwa razy czy płacenia za aktualizacje. W tym samym wpisie na Twitterze wspominali, że posiadacze kopii na XO dostaną stosowne "uaktualnienie" na XSX za darmo. Tylko tu też jest haczyk bo nie wiadomo dokładnie o co CDPR chodzi - czy o wsteczną kompatybilność samą w sobie i zwykły cross-buy, czy jakiś naprawdę konkretny upgrade w ramach Smart Delivery, których zrobi użytek z mocy nowego Xboxa.

https://twitter.com/...961469669068800

O PS5 nic nie wiadomo, bo samo Sony nie określiło się w tej kwestii. Nawet sprawa zwykłej wstecznej kompatybilności nie jest do końca jasna w nowym PlayStation, bo ta funkcja ma się pojawić - owszem - ale w jej ramach działać mają wybrane gry, tak więc wiadomo niezbyt wiele.

Ten post był edytowany przez Kszyrztow dnia: 23 Maj 2020 - 19:14

#4597 Użytkownik jest niedostępny   ŁysyZBrazzers 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 22:03

Zobacz postKszyrztow, o 23 Maj 2020 - 19:11, napisał(a):

Pisali coś w stylu, że gracze nie powinni być zmuszani do kupowania gry dwa razy czy płacenia za aktualizacje. W tym samym wpisie na Twitterze wspominali, że posiadacze kopii na XO dostaną stosowne "uaktualnienie" na XSX za darmo. Tylko tu też jest haczyk bo nie wiadomo dokładnie o co CDPR chodzi - czy o wsteczną kompatybilność samą w sobie i zwykły cross-buy, czy jakiś naprawdę konkretny upgrade w ramach Smart Delivery, których zrobi użytek z mocy nowego Xboxa.

https://twitter.com/...961469669068800

O PS5 nic nie wiadomo, bo samo Sony nie określiło się w tej kwestii. Nawet sprawa zwykłej wstecznej kompatybilności nie jest do końca jasna w nowym PlayStation, bo ta funkcja ma się pojawić - owszem - ale w jej ramach działać mają wybrane gry, tak więc wiadomo niezbyt wiele.

Możesz jedynie być pewnych 2 rzeczy z tego postu. CDPR szanuje Cię jako gracza i twój portfel, ale ta postawa nie dokońca odpowiada Sony i być może Microsoftowi. Jeśli zamierzasz grać na PC to raczej powodów do zmartwień brak.

#4598 Użytkownik jest niedostępny   Saberman 

• PipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 10:57

Wiadomo może jak będzie wyglądała kwestia wyboru głosu postaci?
Czy będzie tylko po jednym głosie dla mężczyzny i dla kobiety, czy też będzie do wyboru z trzech, czterech głosów?

#4599 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 11:15

To chyba jasne, że po jednym. Raz, ze już podawali, kto będzie podkładał głosy, dwa, to nierealne by nagrywać kilka wersji tysięcy linii dialogowych.

#4600 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 11:31

Po jednym ale ciekawe czy będą napisy pl i głosy z innych krajów :hmm:

• (232 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 228
  • 229
  • 230