Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ma chodzić na Ps4 więc będą ok do grania bez Rt.

To nie jest żaden argument i krew mnie zalewa jak ludzie po raz setny to powtarzają.

Nie jest bo przecież CP2077 to tytuł cross-genowy więc równie dobrze na Konsole może być "bida edyszyn" a na next-geny i PC to taka wersja jak każdy widział do tej pory.

 

Owszem mogą zrobić ze minimalne wymagania będą stosunkowo niskie i próg wejścia aby to odpalić stosunkowo niski, ale może to działać w nieakceptowalny sposób dla wielu.

 

Ja bym obstawiał że jednak CP może mieć stosunkowo duże wymagania nawet na minimum względem Ram (to akurat nie problem, obecnie ram dość tani) i może się okazać że 16GB to będzie w minimum, no i tytuł powinien dużo mocniej siedzieć na CPU niż Wiedźmin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach pewnie wywalą ponad połowę ludzi z tłumu chociaż mam nawet wątpliwości czy na PC też tego nie utną już nawet nie z powodu wydajności ale z powodu aby nie urazić graczy konsolowych

W Wiedźminie 3 nie mieli oporów by wycinać NPC'ty na konsoli:

 

Z opisu pod filmem:

Number of Background Characters: Low (console actually seems lower than this)

 

Problem w tym że Night City to nie Novigrad.

Tłum to tylko jeden z aspektów który trzeba odpowiednio zoptymalizować.

Duże otwarte miasto, brak ekranów ładowania, skomplikowana geometria i oświetlenie z jednej strony, a z drugiej Jaguar 1.6GHz, HD7770/7850 i HDD 5400rpm.

CD Projekt ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia.

Olanie Xbox One/PS4 nie wchodzi w grę bo to potencjalnie największa grupa odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Wiedźminie 3 nie mieli oporów by wycinać NPC'ty na konsoli:

 

Z opisu pod filmem:

 

 

Problem w tym że Night City to nie Novigrad.

Tłum to tylko jeden z aspektów który trzeba odpowiednio zoptymalizować.

Duże otwarte miasto, brak ekranów ładowania, skomplikowana geometria i oświetlenie z jednej strony, a z drugiej Jaguar 1.6GHz, HD7770/7850 i HDD 5400rpm.

CD Projekt ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia.

Olanie Xbox One/PS4 nie wchodzi w grę bo to potencjalnie największa grupa odbiorców.

Ja i tak będę grał na lapku, więc no musi śmigać chociaż na średnich. Wiedźmina 3 przechodziłem na HD 7770 potem GTX 660 no i dawało rade :D

Z konsoli wyrosłem w 2006 roku jak ktoś chce grać to niech zainwestuje w PC, a nie bieduje na konsoli za 600zł.

 

Jakość kosztuje, a konsola tego nie daje. Miałem PSX, PS2 i mam PS4 Pro bo chciałem sobie zagrać w Gran Turismo.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja i tak będę grał na lapku, więc no musi śmigać chociaż na średnich. Wiedźmina 3 przechodziłem na HD 7770 potem GTX 660 no i dawało rade :D

Z konsoli wyrosłem w 2006 roku jak ktoś chce grać to niech zainwestuje w PC, a nie bieduje na konsoli za 600zł.

 

Jakość kosztuje, a konsola tego nie daje. Miałem PSX, PS2 i mam PS4 Pro bo chciałem sobie zagrać w Gran Turismo.

 

Na konsolach naprawdę jest tak, że nawet nie ma prawdziwego 1080p i to prawie we wszystkich grach na tej generacji, także stawiam, że Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p.

Edytowane przez Dozorca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach naprawdę jest tak, że nawet nie ma prawdziwego 1080p i to prawie we wszystkich grach na tej generacji, także stawiam, że Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p.

Nie mam nic do konsolowców bo sam spędziłem 8 lat na tym sprzęcie, ale to były inne czasy. Od czasów PS3 konsola tylko hamuje rozwój gier, gdy ktoś gra tylko na konsoli to nie widzi różnicy. Bolesna prawda potem uderza w człowieka, gdy odpali ten sam tytuł na PC i nagle widzi, że grał w kastrata na konsoli w gorszej jakości. CP 2077 będzie wykastrowany na PS4 i XBOX-ie sam CDPR napisał, że kupująć gre na PS4 dostaje się darmowy upgrade na PS5 i to samo z XBOX. Taka sama sytuacja była z GTA V tylko, że Rockstar kazał sobie płacić za gre 2 razy. Oby nasza Polska firma zarobiła kupe kasy bo jest jak Matka Teresa dla nas graczy i nie robią nas w trąbe jak inne firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach naprawdę jest tak, że nawet nie ma prawdziwego 1080p i to prawie we wszystkich grach na tej generacji, także stawiam, że Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p.

 

Ciekawe rzeczy prawisz Milordzie. Z tego co wiem to tylko na zwykłym xbox one były i pewnie są nadal problemy z 1080p, dlatego często używają tam 900p i skalowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ponieważ stawia, że: "Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p"

 

Czyli wersje na podstawowe konsole to będzie między 360 a 480p :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na konsolach naprawdę jest tak, że nawet nie ma prawdziwego 1080p i to prawie we wszystkich grach na tej generacji, także stawiam, że Cyberpunk w rzeczywistości na Xbox One X i PS4 Pro będzie chodził co najwyżej w realnym 720p.

Przesadzasz i wypaczasz rzeczywistość. Są gry, które działają na konsolach w natywnym 1080p jak i 2160p. Są też oczywiście takie, które działają w dynamicznej rozdzielczości czy różnych niższych rozdzielczościach pośrednich, jak 900p czy 864p tak jak RDR2 na najsłabszej wersji XO. O rozdzielczości 4K mówimy oczywiście w kontekście PS4 Pro i XOX, gdzie konsola MS z racji większej mocy pozwala na uzyskanie takiej ilości pikseli w większej ilości gier niż ma to miejsce na sprzęcie Sony, gdzie często używa się metod takich jak checkerboard rendering, aby "podbić" do tej rozdziałki. Z gówna bata się nie ukręci. Tak więc pisanie, że 1080p nie ma "prawie we wszystkich grach na tej generacji" to zwykłe nadużycie i naginanie faktów, bo to nieprawda. Pomijam kwestię tego jak poszczególne tytuły na konsolach wyglądają czy z jaką ilością klatek na sekundę działają, bo temat tyczy się rozdzielczości. A to, że z tym jest już różnie i działają czy wyglądają często mówiąc delikatnie "średnio" to nie jest przecież żadną tajemnicą.

 

Nie mam nic do konsolowców bo sam spędziłem 8 lat na tym sprzęcie, ale to były inne czasy. Od czasów PS3 konsola tylko hamuje rozwój gier, gdy ktoś gra tylko na konsoli to nie widzi różnicy. Bolesna prawda potem uderza w człowieka, gdy odpali ten sam tytuł na PC i nagle widzi, że grał w kastrata na konsoli w gorszej jakości. CP 2077 będzie wykastrowany na PS4 i XBOX-ie sam CDPR napisał, że kupująć gre na PS4 dostaje się darmowy upgrade na PS5 i to samo z XBOX. Taka sama sytuacja była z GTA V tylko, że Rockstar kazał sobie płacić za gre 2 razy. Oby nasza Polska firma zarobiła kupe kasy bo jest jak Matka Teresa dla nas graczy i nie robią nas w trąbe jak inne firmy.

CDPR nic takiego nie napisał. Wersja kupiona na XO ma działać w ramach wsparcia Smart Delivery na nadchodzącym XSX i dostać stosowny upgrade. W przypadku PS5 nic jeszcze nie wiadomo, bo samo Sony nadal nie określiło jak dokładnie ma wyglądać sprawa działania gier z PS4 na PS5 i kwestia ich ewentualnych aktualizacji. Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tak każdy wie, że Cyberpunk rozwinie skrzydła na PC i może konsolach nowej generacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CDPR nic takiego nie napisał. Wersja kupiona na XO ma działać w ramach wsparcia Smart Delivery na nadchodzącym XSX i dostać stosowny upgrade. W przypadku PS5 nic jeszcze nie wiadomo, bo samo Sony nadal nie określiło jak dokładnie ma wyglądać sprawa działania gier z PS4 na PS5 i kwestia ich ewentualnych aktualizacji.

Ja zrozumiałem wypowiedź CDPR na twiterze, że kupująć grę na obecną generacje konsol nie zostaje się na lodzie i upgrade będzie darmowy do PS5 czy XBOX. A to jaki ma stosunek do tego SONY czy Microsoft nie jest aktualnie znane. Ja i tak będę grał na PC, ale miło, że CDPR nie chce doić graczy.

 

Panowie i tak każdy wie, że Cyberpunk rozwinie skrzydła na PC i może konsolach nowej generacji :E

PS5 ma Ryzena R7 3700X i RTX 2070 (Wydajnościowo) na pokładzie więc będzie ogień. Na kolejne kilka lata wiadomo co będzie potrzebne do grania na medium.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja zrozumiałem wypowiedź CDPR na twiterze, że kupująć grę na obecną generacje konsol nie zostaje się na lodzie i upgrade będzie darmowy do PS5 czy XBOX. A to jaki ma stosunek do tego SONY czy Microsoft nie jest aktualnie znane. Ja i tak będę grał na PC, ale miło, że CDPR nie chce doić graczy.

Pisali coś w stylu, że gracze nie powinni być zmuszani do kupowania gry dwa razy czy płacenia za aktualizacje. W tym samym wpisie na Twitterze wspominali, że posiadacze kopii na XO dostaną stosowne "uaktualnienie" na XSX za darmo. Tylko tu też jest haczyk bo nie wiadomo dokładnie o co CDPR chodzi - czy o wsteczną kompatybilność samą w sobie i zwykły cross-buy, czy jakiś naprawdę konkretny upgrade w ramach Smart Delivery, których zrobi użytek z mocy nowego Xboxa.

 

 

O PS5 nic nie wiadomo, bo samo Sony nie określiło się w tej kwestii. Nawet sprawa zwykłej wstecznej kompatybilności nie jest do końca jasna w nowym PlayStation, bo ta funkcja ma się pojawić - owszem - ale w jej ramach działać mają wybrane gry, tak więc wiadomo niezbyt wiele.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisali coś w stylu, że gracze nie powinni być zmuszani do kupowania gry dwa razy czy płacenia za aktualizacje. W tym samym wpisie na Twitterze wspominali, że posiadacze kopii na XO dostaną stosowne "uaktualnienie" na XSX za darmo. Tylko tu też jest haczyk bo nie wiadomo dokładnie o co CDPR chodzi - czy o wsteczną kompatybilność samą w sobie i zwykły cross-buy, czy jakiś naprawdę konkretny upgrade w ramach Smart Delivery, których zrobi użytek z mocy nowego Xboxa.

 

 

O PS5 nic nie wiadomo, bo samo Sony nie określiło się w tej kwestii. Nawet sprawa zwykłej wstecznej kompatybilności nie jest do końca jasna w nowym PlayStation, bo ta funkcja ma się pojawić - owszem - ale w jej ramach działać mają wybrane gry, tak więc wiadomo niezbyt wiele.

Możesz jedynie być pewnych 2 rzeczy z tego postu. CDPR szanuje Cię jako gracza i twój portfel, ale ta postawa nie dokońca odpowiada Sony i być może Microsoftowi. Jeśli zamierzasz grać na PC to raczej powodów do zmartwień brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może jak będzie wyglądała kwestia wyboru głosu postaci?

Czy będzie tylko po jednym głosie dla mężczyzny i dla kobiety, czy też będzie do wyboru z trzech, czterech głosów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jasne, że po jednym. Raz, ze już podawali, kto będzie podkładał głosy, dwa, to nierealne by nagrywać kilka wersji tysięcy linii dialogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym ale ciekawe czy będą napisy pl i głosy z innych krajów :hmm:

 

Na pewno będzie taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i głupie spostrzeżenie, ale możliwe, że CDP będzie chciał przyspieszyć premierę Cyberpunka ze względu na tutejszą sytuację. Nie wiem czemu mi się tak wydaje, ale mogą zrobić niespodziewaną premierę 11 czerwca, podczas prezentacji. Naprostujcie mnie jeśli uważacie to za wyjątkowo bez sensu 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Premiera tak dużej gry to spore przedsięwzięcie, nie można ot tak przesuwać sobie premiery w przód i tył, bo z tą premiera są związane kwestie dystrybucji, tłoczenie płyt, oceny agencji takich jak ESBR itd. Poza tym dat premier nie wybiera się kompletnie z czapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i głupie spostrzeżenie, ale możliwe, że CDP będzie chciał przyspieszyć premierę Cyberpunka ze względu na tutejszą sytuację. Nie wiem czemu mi się tak wydaje, ale mogą zrobić niespodziewaną premierę 11 czerwca, podczas prezentacji. Naprostujcie mnie jeśli uważacie to za wyjątkowo bez sensu 8:E

Gra jest juz gotowa mogła by być wydana w czerwcu ale we wrześniu wychodzą nowe karty graficzne które będą promowały cyberpunka, później new gen konsole.

Do tego producenci doszlifowują grę. Zobaczymy jeszcze 3 miesiące sie wytrzymie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jasne, że po jednym. Raz, ze już podawali, kto będzie podkładał głosy, dwa, to nierealne by nagrywać kilka wersji tysięcy linii dialogowych.

Jedyną opcją byłaby po prostu jakaś cyfrowa modulacja głosu, bo nikt tak jak piszesz nie będzie nagrywał tych samym kwestii dialogowych po kilka razy, bo to zwykła para w gwizdek i strata czasu oraz pieniędzy. Choć sam ten pomysł wydaje mi się po prostu głupi (różne głosy).

 

Może to i głupie spostrzeżenie, ale możliwe, że CDP będzie chciał przyspieszyć premierę Cyberpunka ze względu na tutejszą sytuację. Nie wiem czemu mi się tak wydaje, ale mogą zrobić niespodziewaną premierę 11 czerwca, podczas prezentacji. Naprostujcie mnie jeśli uważacie to za wyjątkowo bez sensu 8:E

To co piszesz kupy się nie trzyma niestety :E Premiera tak dużej gry to jest cały system naczyń połączonych i wszystko jest ze sobą powiązane na różnych płaszczyznach (promocji, dystrybucji, podpisanych umów i kontraktów itp.). Przecież wedle plotek gwoździem do trumny CDP (które niedawno oficjalnie ogłosiło upadłość) było przesunięcie daty premiery CP2077. Cała kampania promocyjna i materiały z tym związane były przygotowane z uwzględnieniem nieaktualnej już daty i informacji, co miało się odbić na płaszczyźnie finansowej firmy w sposób delikatnie pisząc dotkliwy. Dzisiaj CDP już nie ma. Więc tak - to co piszesz jest wyjątkowo bez sensu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

11 Czerwca spodziewałbym się trailera na silniku jak do Wiedźmina 3 gdzieś 2-5 minut no i sporo wywiadów oraz nowych informacji o grze:

 

Edytowane przez Dozorca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech napiszą czemu cena dla Polaków jest tak wysoka na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy tak wysoka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu wychodzą nowe karty graficzne które będą promowały cyberpunka, później new gen konsole

Co mają nowe konsole do Cyberpunka, jak CDPR z góry zapowiedziało, że wersja na next geny nie pojawi się na ich premierę ani wkrótce po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Epicu z jakimś tam zwrotem chyba można dostać za 150 zł także to mało biorąc pod uwagę na to ile kosztują inne gry AAA na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...